Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to jest błędna informacja z 2012 roku gdzie wszystkie serwisy sportowe o tym pisały, ale żeby tak było musiałby przylecieć do Polski i pozałatwiać parę spraw aby dostać ten paszport czego nie zrobił, mówił o tym w wywiadzie z Ćwiąkałą na Weszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym sezonie nie grał na szpicy. Juventus gra przeważnie dwoma napastnikami gdzie jeden z nich to cofnięty napastnik (taki wolny elektron), a drugi wysunięty (operujący bliżej bramki). ten schemat w Juve grany jest od wielu, wielu dekad (z małymi przerwami na małe szaleństwa czego przykładem jest ten sezon). Oczywiście w trakcie meczów następuje między nimi jakaś wymienność pozycji, ale na ogół wygląda to tak jak napisałem. Zobacz:

 

2010/2011

Cofnięty: Del Piero

Wysunięty: Iaquinta, Quagliarella (do momentu kontuzji), potem głównie Matri

 

2011/2012

Cofnięty: Vucinic

Wysunięty: Matri

 

2012/2013

Cofnięty: Giovinco

Wysunięty: Vucinic

 

2013/2014:

Cofnięty: Tevez

Wysunięty: Llorente

 

2014/2015:

Cofnięty: Tevez

Wysunięty: Morata

 

2015/2016:

Cofnięty: Dybala

Wysunięty: Mandzukic

 

2016/2017:

Cofnięty: (umownie) Dybala

Wysunięty: Higuain

Bo Mandzukic gra na pozycji typowego zadaniowca. Coś jak Vidal w sezonie 2014/2015. Oboje nie pasują do taktyki, bo Mandzukic to żaden skrzydłowy, tak samo jak Vidal to nie był żaden ofensywny pomocnik, a jednak Allegri z jakiegoś powodu ustawia/ł ich na tych dziwnych pozycjach. Ten powód wynika chyba z ich ogromnych walorów/cech wolicjonalnych. 

 

Nie do końca się z tym zgodzę w sezonie 2015/16 na ogół Juventus grał w ustawieniu 3-5-2 ,obecnie grają 4-2-3-1 i Dybala ma całkiem inne zadania taktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku powstania Ligii Mistrzów co najmniej jeden mecz transmitowany w otwartym, ogólnodostępnym kanale.

Od sezonu 2015/2016 NC+ zakupując prawa Ligii Mistrzów na wyłączność pozbawiło nas wieczorów z Ligą Mistrzów. (grupowe mecze Legi poprzez sublicencję dla TVP to nie “dobra wola” właścicieli praw tylko zrealizowanie Rozporządzenia KRRiT: ( ... mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów... w programie ogólnokrajowym dostępnym w całości bez opłaty.)

W niekodowanym kanale nie zobaczymy żadnego spotkania fazy play off Ligii Mistrzów (1/8 finału , 1/4 finału, 1/2 finału). Jedynie finał będzie dostępny w niekodowanym kanale.

 

Zrobiłem mini analizę jak wygląda to w wybranych krajach Europie.

(Kraj i niekodowany kanał który transmituje Ligę Mistrzów)

 

Armenia - Armenia 1 TV

Albania - Vizion Plus

Austria - ORF Eins

Azerbejdżan - AZ TV

Belgia - Club RTL

Białoruś - Belarus TV  

Bośnia i Hercegowina - BHT1

Bułgaria - bTV Action

Chowacja - HRT TV 2

Czechy - CT Sport

Dania - TV3+

Estonia - TV6

Grecja - ERT 1

Gruzja- 1TV

Hiszpania - Antena 3

Holandia - Veronica TV

Irlandia - TV3 Ireland

Izrael - Channel 2

Kosowo - RTK TV

Litwa - TV6

Luksemburg - Club RTL

Łotwa - TV6

Malta - TVM

Mołdawia - Canal 3

Niemcy - ZDF

Norwegia - Viasat 4

Portugalia - RTP1

Rosja - Match TV

Rumunia - Pro TV

Serbia - RTRS

Słowenia - Kanal A

Szwajcaria - SF2

Szwecja -TV3

Turcja - TRT 1

Ukraina - Ukrayina TV

Włochy - Canale 5

 

(Przepraszam za ewentualne błędy i proszę u uwagi i komentarze)

Edytowane przez dj sat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgodzę w sezonie 2015/16 na ogół Juventus grał w ustawieniu 3-5-2 ,obecnie grają 4-2-3-1 i Dybala ma całkiem inne zadania taktyczne.

W 3-5-2 Dybala jest cofniętym napastnikiem, a w 4-2-3-1 trequartistą, czyli ofensywnym środkowym pomocnikiem i w Juventusie to też nie jest nic nowego:

 

football_tactics_trequartista-223x300.jp

 

Taką taktyką, z trequartistą (to ten zielony punkcik na boiskowej grafice) Juventus doszedł do finału LM^^ tyle, że w tym przypadku za napastnikami biegał Vidal (z raczej marnym skutkiem, bo był cieniem samego siebie z poprzednich sezonów). Takim samym cieniem w nowej taktyce jest Mandzukic. Jasne, chwalony jest za waleczność (Vidal też był), ale nie posiada on żadnych cech skrzydłowego (tak jak Vidal trequartisty). IMO Allegri woli tam postawić zaprawionego w bojach Mandzukicia niż Pjacę. Tak samo było w sezonie 2014/2015. Juventus miał na pozycji trequartisty Pereyrę, ale Allegri wolał upchnąć na treq'u Vidala.

 

Co do Dybali to nie ma on cech rasowej dziewiątki:

- w powietrzu jest kiepski

- bramek głową nie strzela

- nie ma ani kilogramów, ani wzrostu

- gra tyłem do bramki pod kryciem stoperów to również nie jest jego domena

- nie jest tak bramkostrzelny jak rasowa dziewiątka

- posiada tylko jedną nogę (ile bramek Dybala strzelił swoją gorszą nogą?). Pisałem to już w wątku Serie A. Pokażcie mi klasyczną "9", która strzelałaby bramki tylko jedną nogą.

 

Z czego słynie Dybala?

- z gry w polu karnym i jego obrębie 

- z asyst

- z cofania się po piłkę

- z rozgrywania, kreowania akcji

- ze strzałów z dystansu

- z dokładnych przerzutów piłki

- z szybkości

- z techniki 

- z dryblingu

- ze stałych fragmentów gry (pokażcie mi, która klasyczna "9" jest dobra w tym elemencie gry?)

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy zabawę, z racji, że nie ma Manchesteru United w LM to liczę na final Juventus -Napoli ;) w dalszej kolejności kibicuje Monaco, bo swoją grą mi imponuja w tym sezonie, uwielbiam patrzeć na Bernardo Silve, Lemara, Mbappe czy spokój Glika. Życzę im sukcesu w LM.

 

Dzis ściskam kciuki za Benfica bo lubię FrancoCerv. W Rosario razem z Lo Celso grali az rece same sie skladaly do oklaskow. Niestety Lo Celso posedl do PSG co najlepsze nie było...

 

Poza tym lubię jakoś te kluby portugalskie jak grają u siebie, wiecvamoss Benfica. Ale Dortmund ma tego Dembele i jego tez nie da sie nie lubić. Moze byc ciekawy pokaz technicznej piłki. Myślę, ze będzie to lepszy mecz niz w Parku Książąt ;)

Tam przy całym szacunku dla PSG to jednak nie mają szans zBarcelona w tej formie i z taką grą. Chyba, ze Cavani utrzyma skuteczność z ligi.

Edytowane przez robsonUnitedxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wybieram mecz większego kalibru - czyli starcie PSG - Barcelona. Jutro natomiast ciekawie może być w meczu Bayern - Arsenal. Obie drużyny zawodzą swoją grą w ostatnim czasie, więc nie wiadomo czego się spodziewać... Na pewno będzie ciekawie - Arsenal z kontry może namieszać. 

W dwumeczu Real - Napoli niespecjalnie wierzę w niespodziankę, chociaż nie pogniewałbym się, żeby awansowała drużyna z Polakami w składzie.
 

Najciekawszy dla mnie dwumecz dopiero za tydzień... Manchester City - Monaco - drużyna Guardioli gra coraz lepiej, a Monaco w lidze zadziwia - aż 25 goli więcej strzelonych od PSG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podziwiam pracę Jardima w Monako. Ten trener musi mieć naprawdę niesłychany warsztat. Pamiętam wyczyny tego klubu w sezonie 2014/2015. Monaco imponowało grą w defensywie. Był to chyba jeden z najbardziej nieprzyjemnie grających zespołów w tamtej edycji LM. W Ligue 1 Monaco mogło poszczycić się najmniejszą liczbą bramek straconych. Podopieczni Jardima trochę przypominali Atletico Madryt. Zawsze świetnie ustawieni w tyłach i szybko wyprowadzający kontry. 

 

Mija jeden sezon, zaczyna się drugi, a Monaco gra już zupełnie inaczej niż w sezonie 2014/2015. Piłkarze z Księstwa tworzą aktualnie mnóstwo sytuacji podbramkowych, strzelają szalone ilości bramek, grają ultra ofensywny futbol. Nieprawdopodobna wręcz metamorfoza i duża rzadkość, bo zazwyczaj ci wszyscy trenerzy, których znamy są dość przewidywalni, znaczy się mają swój określony styl. Jardim przełamuje ten schemat. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wybieram mecz większego kalibru - czyli starcie PSG - Barcelona. Jutro natomiast ciekawie może być w meczu Bayern - Arsenal. Obie drużyny zawodzą swoją grą w ostatnim czasie, więc nie wiadomo czego się spodziewać... Na pewno będzie ciekawie - Arsenal z kontry może namieszać. 

 

W dwumeczu Real - Napoli niespecjalnie wierzę w niespodziankę, chociaż nie pogniewałbym się, żeby awansowała drużyna z Polakami w składzie.

 

Najciekawszy dla mnie dwumecz dopiero za tydzień... Manchester City - Monaco - drużyna Guardioli gra coraz lepiej, a Monaco w lidze zadziwia - aż 25 goli więcej strzelonych od PSG. 

Dokładnie te same mecze zamierzam obejrzeć :).  Też na największe emocje liczę w starciu MC z Monaco, czyli zespołów grających ofensywnie z ogromną liczbą utalentowanych, młodych graczy(chyba największą obok Dortmundu). Dzisiejsze starcie PSG- Barcelona, to mecz z gatunku na przełamanie, bo żadna z drużyn nie gra na 100% swoich możliwości. Jutro mimo wszystko faworytem jest Bayern, choć nie wykluczam niespodzianki. W triumf Napoli z Realem nie wierzę, bo to różnica kilku klas jest. To byłaby supersensacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym lubię jakoś te kluby portugalskie jak grają u siebie, wiecvamoss Benfica. Ale Dortmund ma tego Dembele i jego tez nie da sie nie lubić. Moze byc ciekawy pokaz technicznej piłki. Myślę, ze będzie to lepszy mecz niz w Parku Książąt ;)

Tam przy całym szacunku dla PSG to jednak nie mają szans zBarcelona w tej formie i z taką grą. Chyba, ze Cavani utrzyma skuteczność z ligi.

Tak mecz Benfiki zdecydowanie lepszy :lol2: A PSG  rzeczywiście  w pierwszej połowie pokazała że forma kiepska a i gra nienadzwyczajna. :lol2: Tu jak Barcelona  czegoś nie pokarzą w drugiej połowie to mogą  jeszcze coś stracić i będzie po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się jeszcze zastanawia, czemu Krych nie gra w PSG to ten mecz jest tego idealnym wyjaśnieniem. Nie ten kaliber piłkarza, nie te umiejętności gry piłką.

 

Coś mi mówi, że Krycha to będzie za[beep]isty piłkarz na średniaki ale zbyt słaby na TOP. Pewnego poziomu nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...