Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w rewanżu udałoby się strzelić na 0-1 to będzie pozamiatane.Juventus nie zwykł tracić 3 bramek w jednym meczu.

 

 

Dziś wygra Barcelona bo oryginał zawsze jest lepszy od kopii.Przykro patrzeć na ten Bayern z hiszpańskim rakiem. Po tabeli Bundesligi kryzysu nie widać ale on jest i dziś będzie to widoczne.Mieli fart że Porto po bardzo dobrym pierwszym meczu , w rewanżu postanowili się położyć i oddać awans bez walki.

 

Typ na dziś 4:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mi się niepodoba w tym meczu:

-Kibice Barcelony, bo myślą, że ich klub jest najlepszy, i nie ma lepszych piłkarzy od ich kochanej trójki

-Drobna symulacja piłakrzy katalonii przy "faulowaniu"

-Jeszcze raz kibice Barcelony gwiżdzący na byłego obrońcę Realu

- No i szybkość i skuteczność Bayernu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barca tylko potwierdziła, że jest w tym roku głównym faworytem do wygranej. Myślę, że w finale, by przegrać, to cała trójka Messi-Suarez-Neymar musi mieć gorszy dzień. Jak wcześniej Suarez pozamiatał City i PSG, tak wczoraj zmarnował ze 3 dobre okazje, a klasę pokazał Messi. Kurs na końcowy triumf Barcelony po wczorajszym meczu drastycznie spadł do około 1,55.

 

Co do Bayernu, to Guardiola miał podbijać Europę, a na na razie to Europa podbiła Pepa.... W rewanżu może i są w stanie strzelić 3 gole, ale nie zagrają na zero z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że finał będzie Barca-Juve. Dziś obejrzałem może z 7 minut meczu i akurat widziałem live wszystkie 3 bramki.

Ty masz nadzieje ale UEFA i większość nie chce tego finału ze względu że już byłby przed meczem rozstrzygnięty. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mi się niepodoba w tym meczu:

-Kibice Barcelony, bo myślą, że ich klub jest najlepszy, i nie ma lepszych piłkarzy od ich kochanej trójki

-Drobna symulacja piłakrzy katalonii przy "faulowaniu"

-Jeszcze raz kibice Barcelony gwiżdzący na byłego obrońcę Realu

- No i szybkość i skuteczność Bayernu.

 

- Obecnie nie ma lepszej drużyny i lepszej trójki napastników. 6 meczy do końca i 7 bramek do pokonania trójki Realu (CR7, Higuain, Benzema).

- Neymar pociągany za koszulkę co wytrąciło go z biegu i nic nie było. Dobrze że szybko odebrali i Messi strzelił.

-Za to co robił grając w Realu gwizdy się należą. Podobało mi się jak Messi z nim walczył i go wykosił ze 2 razy.

-Bayern bez Robbena i Riberego to nie to samo. Obrona tego klubu to też porażka jak na 1/2 LM. Tyle razy piłkę ktoś dostawał na wolne pole i tylko Neuer ratował.

 

Licze na Hiszpański finał i dodatkowo wygraną Sevilli w LE.

 

I żeby nie było płaczu jestem kibicem La Liga, a nie Barcelony czy Realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoskie kluby dzisiaj ładnie wydymane przez arbitrów.

 

W meczu Fiorentina - Sevilla to chyba ze 3-4 karne dla Fiorentiny powinny być zaś w spotkaniu Napoli - Dnipro gol dla Ukraińców padł z ewidentnego spalonego, gdzie na metrowym ofsajdzie było aż dwóch graczy Dnipro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiorentina w pierwszej połowie grała zaskakująco dobrze. Spokojnie mogła prowadzić z 2-1, ale jeśli gościu nie trafia z 2-3 metrów, kiedy trudno by nawet mi było nie trafić w bramkę, to niestety potem się tragicznie kończy. Gomez partaczy już na początku, a Salah biega, jak ten konik Garbusek. Druga połowa to już tragedia. Sevilla to dla mnie drużyna niebywałego szczęścia. Już w tamtym roku cudem doszli do finału, a teraz na 90 procent w nim są. Przecież to nie wybitna ekipa, tam za gwiazdę robi taki wyrobnik, przecinak jak Krychowiak. Napoli nie widziałem, ale Dnipro uzyskało szokująco dobry wynik. Czyżby Ukraińcy zagrali na Narodowym? Znowu Polska i Ukraina splecione razem. Łezka w oku się kręci... to takie kiczowate. Na razie daleka droga, bo Napoli może też tam spokojnie wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoskie kluby dzisiaj ładnie wydymane przez arbitrów.

 

W meczu Fiorentina - Sevilla to chyba ze 3-4 karne dla Fiorentiny powinny być zaś w spotkaniu Napoli - Dnipro gol dla Ukraińców padł z ewidentnego spalonego, gdzie na metrowym ofsajdzie było aż dwóch graczy Dnipro.

Gol dla Dnipro, to rzeczywiście wielbłąd sędziego.

 

Natomiast Fiorentina sama się wydymała, jak można nie wykorzystać takich okazji jak np. ta Fernandeza i nie strzelić żadnej bramki mającej dziurawą obronę Sevilli? Jakby strzelili ze dwa gole, to byliby ze sporymi szansami na awans, a tak finał pewnie obejrzą w telewizji. Sevilla z Krychowiakiem jedną nogą w finale, a więc jest spora szansa, że puchar w Warszawie zdobędzie reprezentant Polski. Czy Krychowiak jest wart pojawiających się w prasie kwot pokroju 30MLN EURO? Myślę, że nawet połowy nie wart, ale solidności w grze defensywnej i waleczności nie można mu odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFA pewnie będzie wszystko robić żeby Dnipro zagrało w finale. Później będą mówić że futbol wygrywa z przemocą. Tylko że Dnipro jest ze wschodniej części Ukrainy, która jest chyba bardziej za Rosją.

Jeszcze się okaże że wyjdzie tylko z tego zniszczona Warszawa i Narodowy.

 

Patrząc na grę to Sevilla pewnie obroni trofeum i we wrześniu zobaczymy 5 Hiszpańskich klubów w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W meczu Fiorentina - Sevilla to chyba ze 3-4 karne dla Fiorentiny powinny być

Za co niby? W jakich sytuacjach?

Teraz tak na szybko to mam przed oczami dwie sytuacje. Rękę w końcówce, gdzie piłkarz Sevilli sam siebie nastrzelił i jak bodajże rozpędzony Joaquin był złapany w kleszcze w polu karnym. W tym ostatnim przypadku biorę pod uwagę Twoje kryteria faulu:

viewtopic.php?f=36&t=3084&start=2625

 

EDIT:

 

Aha, no i jeszcze pociągnięcie Salaha przez Tremoulinasa za koszulkę (rękę?) w polu karnym.

 

Właściciel Fiorentiny też ma o to pretensje do arbitra:

http://www.kingfut.com/2015/05/08/della ... -us-match/

 

Ekspert Mediaset Premium i były arbiter międzynarodowy Graziano Cesari również wskazałby na wapno:

http://www.firenzeviola.it/news/moviola ... ina-178664

 

Faul na Joaquinie również nie uszedł ich uwadze.

 

 

Ja nie wiem dlaczego, ale mam nieodparte wrażenie, że ktoś chcę Ukraińców do finału dociągnąć z przyczyn politycznych.

http://www.polskieradio.pl/43/265/Artyk ... ar-Sevilli

 

Jak na moje oko to UEFA od przeszło 10 lat ciągnie za uszy wszystkie hiszpańskie kluby.

 

To samo zresztą jest w tych różnych plebiscytach UEFY na najlepszego piłkarza, jedenastkę sezonu - co roku jak zapisał jakieś ekstremalne kontrowersje w związku z nominacjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle teorie teorie spiskowe Projekta Alfa. Nudne to już dawno się stało...

Ciekawy artykuł o "rywalizacji" Messi vs. Ronaldo http://www.przegladsportowy.pl/felieton ... 1,920.html

Ja nie mam wątpliwości, że to genialny Argentyńczyk przewyższa pozostałych piłkarzy o kilka długości.

A propos dominacji La Ligi w Europie zastanawiam się czy już w tym oknie transferowym Hazard trafi do Hiszpanii. W końcu to ostatnio nowa, świecka tradycja, że najlepsi z ligi angielskiej trafiają właśnie tam(Bale, Suarez) :).

Z mojego punktu widzenia szkoda, że rywalizacja Barcy z Bayernem jest już praktycznie rozstrzygnięta, liczyłem na dwa piękne mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFA ciągnie drużyny hiszpańskie - kolejna teoria wyssana z palca po zasłużonej porażce Fiorentiny. A nagrody indywidualne są często przyznawane nie za obecne dokonania piłkarzy, a za zasługi. Barcelona i Real odjechały reszcie stawki, razem z Bayernem, który pod wodzą Guardioli stracił, i widać potem między kim są rozdzielane nagrody indywidualne.

 

 

Wiesz, gdyby nie mój obiektywizm to nawet nie dowiedziałbyś się, że Serie A poważnie zbliżyła się do najlepszego wyniku Bundesligi z sezonu 2012/2013 jeśli chodzi o ranking UEFA. Gdyby nie mój obiektywizm nie dowiedziałbyś się, że Juventus spośród wszystkich uczestników Ligi Mistrzów UEFA zarobi najwięcej pieniędzy - to tak uprzedzając nagłówki polskich portali internetowych na jakie natkniesz się po finale Champions League.

 

 

Człowiek obiektywny opisuje rzeczywistość.

Gdyby nie mój obiektywizm, to nie wiedziałbyś, że Włochy po raz pierwszy od bodajże siedmiu lat uzbierały więcej punktów w rankingu uefa w jednym sezonie od ,,radosnego produktu z Niemiec''. Czas pokaże czy jedna jaskółka czy wiosnę. :) I nie pisz, że to tylko z powodu Bayernu, bo to żaden argument. :)

 

Trudno jednak bazować tylko na rankingu, jestem ciekaw jakby to wyglądało, gdyby kluby z Anglii, czy Francji walczyły w tej Lidze Europy na całego.

 

Czy tylko mi odpadnięcie Olympique Lyon z Rumunami w eliminacjach Ligi Europejskiej z perspektywy czasu wygląda na zaplanowane działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle teorie teorie spiskowe Projekta Alfa. Nudne to już dawno się stało...

Ciekawy artykuł o "rywalizacji" Messi vs. Ronaldo http://www.przegladsportowy.pl/felieton ... 1,920.html

Ja nie mam wątpliwości, że to genialny Argentyńczyk przewyższa pozostałych piłkarzy o kilka długości.

A propos dominacji La Ligi w Europie zastanawiam się czy już w tym oknie transferowym Hazard trafi do Hiszpanii. W końcu to ostatnio nowa, świecka tradycja, że najlepsi z ligi angielskiej trafiają właśnie tam(Bale, Suarez) :).

Z mojego punktu widzenia szkoda, że rywalizacja Barcy z Bayernem jest już praktycznie rozstrzygnięta, liczyłem na dwa piękne mecze.

Ty pisałaś ten artykuł? :-P

 

Fakt, Messi zagrał wspaniale w środę, ale czy Ronaldo nie zagrał przeciw Sewilli równie dobego spotkania? Powiecie, że Bayern i Sewilla to dwa różne światy. Ja zaryzykuję stwierdzenie, że Sewilla prezentuje w tej chwili wyższy poziom, zwłaszcza że grała u siebie, a niemcy nie. Tak jak 12 letni autor artykułu nie podejmuje się porównywania Maradony i Messiego, tak nie można porównywać Messiego i Ronaldo. Okej, porównać można ich osiągnięcia, rekordy, a nawet fryzury, jednak ich jakości i tego, który jest lepszy już nie. Messi całe życie w Barcelonie, dla Argentyny nic praktycznie nie zrobił (do finału w 2014 doprowadził Argentynę Di Maria, którego zabrakło przeciwko Niemcom i to oni się cieszą z Mistrzostwa). Ronaldo sprawdził się i w PL gdzie gra się bardzij fizycznie i w BBVa gdzie jest wiecęj finezji, a do tego ciągnie na swoich barkach Portugalię, może zajmując gorsze miejsca od Argentyny, ale nie ma do pomocy Teveza, Aguero, Di Marii, Mascherano i wielu innych.

 

hmm, z ciekawości zajrzałem do statystyk i..

co się okazuje :

- L.Messi w 474 meczach Barcelony 403 bramki

-C.Ronaldo w 292 meczach Realu 302 bramki (1.03 gola na mecz ! )

Sama Liga Hiszpańska :

-L. Messi 311 meczy - 281 br.

_C.Ronaldo 194 mecze - 216 br.

Dobra. Wiem, że statystyki są jak krótka spódniczka : nie pokazują najważniejszego, ale..zdobyte bramki to chyba nie tylko statystyka, ale również realny wykładnik osiągnięć zawodnihmm, z ciekawości zajrzałem do statystyk i..

co się okazuje :

- L.Messi w 474 meczach Barcelony 403 bramki

-C.Ronaldo w 292 meczach Realu 302 bramki (1.03 gola na mecz ! )

Sama Liga Hiszpańska :

-L. Messi 311 meczy - 281 br.

_C.Ronaldo 194 mecze - 216 br.

Dobra. Wiem, że statystyki są jak krótka spódniczka : nie pokazują najważniejszego, ale..zdobyte bramki to chyba nie tylko statystyka, ale również realny wykładnik osiągnięć zawodnika.

 

Więc niech lepiej PS zajmie się czym innym bo jeszcze się okaże że Barcelona nie zdobędzie żadnego trofeum po ewentualnym zawieszeniu ligi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle teorie teorie spiskowe Projekta Alfa. Nudne to już dawno się stało...

http://www.polskieradio.pl/43/265/Artyk ... woryzowana

 

Tu masz tylko przykład FC Barcelony^^

 

Przykłady dotyczące Realu sam wam tu kilka razy przytaczałem. Przypominam raz jeszcze, dwumecz pomiędzy Realem, a Galatasaray z 2013 roku to zamach na piłkę nożną jako dyscyplinę sportową. Zamach na sport. Powtórka z Seulu '88. Liczba pomyłek sędziowskich na korzyść "Królewskich" w tamtym dwumeczu przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Reżyser "Ucieczki do zwycięstwa" w swoim przerysowanym filmie był bardziej stonowany niż sędziowie tamtego ćwierćfinału. Powiem więcej... mafie bukmacherskie, skorumpowani piłkarze, trenerzy, działacze, sędziowie są bardziej subtelni w swoich działaniach niż sędziowie tamtego dwumeczu.

 

 

Nie trzeba żadnych teorii spiskowych. Oglądam LM od deski do deski i co roku widzę jedno i to samo = wypaczone mecze, najczęściej na korzyść hiszpańskich klubów.

 

W ćwierćfinałach/półfinałach LM decydują detale i nietrudno wypaczyć w nich wynik rywalizacji. Wystarczy malutka pomoc ze strony arbitra. Problem w tym, że te pomyłki arbitra często nie są malutkie, ale duże i bezczelne.

 

Była nawet taka przyjemna kompilacja na YouTube o tych wałkach na korzyść hiszpańskich klubów, ale znając życie UEFA zablokowała do niej dostęp z powodu praw autorskich, bo już nie mogę jej znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...