Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kamera tak, że przynajmniej widać co się dzieje na boisku, a nie płasko jak w Monachium. Trochę może za bliskie kadrowanie. Murawa kiepska, ale to nie Anglia. MSL nigdy nie będzie jak najlepsze ligi w Europie, tak jak u nas nigdy nie będzie poziomu sportowego NBA, NHL czy NFL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale MLS stał się popularny dzięki Beckhamowi :)

Nie do końca się z tym zgodzę.

 

Ja na przykład poznałem MLS dzięki Polakom z Chicago Fire (w którym później występował też słynny Christo Stoiczkow), grze FIFA '98 (i jej późniejszym wersjom) i Lotharowi Matthausowi (jego transfer do New York MetroStars odbił się szerokim echem w Europie. O tym klubie zrobiło się głośno już cztery lata wcześniej. 1996 rok to data powstania MLS, ale też rok Mistrzostw Europy w Anglii na które powołanie do reprezentacji Włoch otrzymał Roberto Donadoni, który dopiero co podpisał wtedy kontrakt właśnie z klubem z Nowego Jorku. Pamiętam, że polscy komentatorzy EURO '96 trochę temu wydarzeniu miejsca poświęcili).

 

Później mieliśmy do czynienia z genialnym nastolatkiem Freddym Adu, który swojego rzekomo talentu na miarę Pelego nigdy w poważnym futbolu nie potwierdził. A jeśli mówimy o Adu to oczywiście nie może zabraknąć Piotra Nowaka czy jak kto woli Petera Nowaka ;) Nie możemy też zapomnieć o takim piłkarzu i trenerze jak Robert Warzycha.

 

Wracając do tych bardziej światowych przykładów to na pewno musimy wspomnieć o Landonie Donovanie, który w trakcie swojej kariery pełnił rolę takiego ambasadora MLS na Europę. Także spokojnie. Beckham był propagatorem MLS, ale bardziej dla januszy/niedzielnych kibiców oglądających pięć drużyn na krzyż, bo taki przeciętny kibic piłkarski zdawał sobie sprawę jak ten futbol w USA mniej więcej wygląda.

 

PS. Oczywiście meczów z udziałem Jerzego Podbrożnego, Piotra Nowaka, Andrzeja Juskowiaka czy Romana Koseckiego nie oglądałem, bo nie było w tamtym czasie takich możliwości, ale polska prasa miała rękę na pulsie i sporo artykułów o tej ich przygodzie za Oceanem powstawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melbourne City? Kolejny wytwór wyobraźni nowych właścicieli. Przecież jeszcze wczoraj ten klub nazywał się Melbourne Victory

Ten klub nazywał się Melbourne Heart. Melbourne Victory istnieje, ma się dobrze i nie planuje zmiany nazwy.

Oczywiście masz rację. Myślałem o jednym, a napisałem o drugim. Czasem mi się tak zdarza. Dzięki za czujność.

 

Tak czy siak myśl przewodnia została zachowana 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście większość klubów MLS gra na mniejszych obiektach "typowo-piłkarskich".

Bądź sztucznie zmniejszanych ze względu na MLS. Takich rzeczywiście przeznaczonych tylko do piłki jest może 5. Jednak mają tam nie najgorszy system rozgrywek, który stara się mijać z innymi dyscyplinami, choć wiadomo, że często nie da się uniknąć mieszania. Problemy rozwiązuje sztuczna murawa, na której jednak piłka zachowuje się trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nowy temat o tej lidze, bo robi się mały offtop.

Wczoraj z ciekawości oglądałem etap kolarski bo byli panowie "rach ciach ciach". Miło oglądało się transmisję z etapu, bo był czas jak zwykle na swoje rozmowy, a nie sztywne informacje z etapu, które widz sam może zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z Eurosportem 2 ? Chciałem podejrzeć na 4 etap Paryż - Nicea... Od kilku godzin obraz "stoi w miejscu" (widnieje tam kadr ze sprintu mężczyzn w Drammen). Czy w TV to tak samo wygląda, czy może to tylko kłopoty Eurosport Playera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, tyle gadania, a może po prostu się pomylił? To człowiek i nie musi zależeć to od jego myślenia

Nie była to zwykła pomyłka, przejęzyczenie tylko niewiedza. Dzisiejsze losowanie Ligi Europejskiej to potwierdziło.

 

Pan Lach jest po prostu niedoinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kunkore i co z tego? Wielka mi rzecz. W tym kraju nawet prezydenci są niedoinformowani, a to, że Lach komentuje przez x lat kolejne losowania LM i LE, i nie zna narodowości najważniejszych postaci tych losowań to tylko świadczy o nim jako komentatorze sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ligi Europy, ludzie! Nie ma czegos takiego jak 'LIga Europejska' ;)

Zasmucasz mnie :( , bo ja już się przyzwyczaiłem do Ligi Europejskiej... jakoś tak lepiej brzmi. Od czasów Polsatu tak mi zostało... tam wszędzie używali nazwy Liga Europejska. Także w epg.

 

 

Lach, fajny facet. Lubie jak komentuje, swietny glos. Ale przy losowanie niestety wygrywa Krzysztof Bandych, mistrz!

Ja też lubię Lacha. Pro-niemiecki bardzo, ale sympatyczny.

 

Barwa głosu u niego identyczna jak u Piotra Adamczyka (tego "aktora"). IMO Adamczyka nie lubię, a Lacha tak.

 

Jeśli chodzi o moje gusta to:

 

Lach na losowania najlepszy

Bandych najlepszy do komentowania skrótów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Project_ALF, Bożydar Iwanow chyba jako pierwszy z polskich dziennikarzy używał nazwy "Liga Europy". Kiedy te rozgrywki powstały, wszyscy nazywali je "Ligą Europejską". Co do "proniemieckości". Czytałem Twoje ostatnie posty z działu o Lidze Mistrzów i Lidze Europy, ale odpowiem tutaj. To, że Lach, Borek, Kołtoń, Janisz, Ryczel, Jasina itd. są fanami niemieckiej piłki, nie znaczy, że jest im to narzucane. Może po prostu lubią niemiecki futbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport2 w kilku programach TV dalej nie jest zaktualizowany. Dziś nie ma meczu Philadelphii z Dallas, który został przełożony na jutro z powodu złych warunków atmosferycznych. W tym tygodniu tylko 3 spotkania pokaże ESP2.

Swoją drogą, to ciekawe, co pokażą dzisiaj. O 21 zostaną rozegrane dwa mecze, w tym właśnie ten przełożony. Oprócz niego odbędzie się równolegle mecz Colorado Rapids - New York City.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...