Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dzisiaj zainstalowałem update i też wydaje mi się, że wreszcie TVP się nie zacina, ale w zamian wydaje mi się, że kanały wolniej sie przełączają :( Na razie to taka pierwsza obserwacja po 15 min. używania dekodera.

 

Co do naziemnej to przed update miałem wydaje się podobny problem tzn. po włączeniu DTV była "ciemność", dopiero po restarcie wszystko zaczynało działać, można powiedzieć, że w ciemno codziennie trzeba było restartować dekoder, żeby mieć naziemną - teraz nie wiem mam nadzieje, że poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji poprawiono sterowanie obrotnicą i teraz tuner może sam ustawiać pozycję wcześniej mógł tylko przejąć ustawienia pozycji z innego odbiornika. Zmieniono też opcję szukania blindscan. Tuner pokazuje podczas tego skanowania jakie transpondery wyszukał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ bardzo dużo używam tych aplikacji w Androidzie, ponawiam swoje pytanie, może ktoś testował?

Czy TVN Player dobrze działa i odtwarza seriale/programy a nie tylko same reklamy? Spotkałem się z TV box'ami na Andku, na których Player pokazywał tylko reklamy i nic więcej.

Czy aplikacja Youtube działa bez zacięć, zaników dźwięku? Czy odtwarza w rozdzielczości 1080p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@androidgadget11

 

TVN Player np. we wtyczce IPTV Player dla E2 ,pokazuje materiały z tego playera bez reklam . W oficjalnej aplikacji TVN są reklamy , ale jest ich kilka na dany serial,program ,film .

 

@JA3f

Te poprawki ,obrotnica i blindscand ,zgłosił do Fergusona ,Rumuński posiadacz Arivy 4k ,który po angielsku potrafił wytłumaczyć "problemy" z oprogramowaniem . A Polak po polsku ,potrafi "wytłumaczyć " że są "zacinki"  ( cokolwiek to znaczy )   :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zapewne nie chodziło o to, że w androidowej aplikacji Player.pl w ogóle są reklamy tylko o to, że wyświetlały się same reklamy przed materiałem, a już właściwy materiał po tym już nie. Jednak tutaj pojawia się pytanie, czy kolega przypadkiem nie mieszka za granicą albo nie łączy się za pomocą jakiegoś zagranicznego proxy, ewentualnie czy w jakiś inny sposób nie ukrywa swojego IP?

Jeśli chodzi o IPTV Player, to faktycznie tam pokazuje sam materiał bez reklam, ale też nie potrafi wyświetlić treści zabezpieczonych DRM, a oryginalne aplikacje oczywiście nie mają z tym problemu. 

Sytuacja dotyczy zarówno Playera jak i np. IPLI, chociaż na tym drugim serwisie jest chyba zdecydowanie więcej programów zabezpieczonych w ten sposób. Podobnie jeśli ktoś ma wykupiony jakiś płatny pakiet w tych serwisach, to przez IPTV Playera nie uda się go aktywować. Zatem jak widać w pewnych sytuacjach nic nie zastąpi oryginalnych aplikacji. Sam często korzystam z IPTV Playera, ale trzeba być świadomym jego ograniczeń i o nich pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie lokalizacji. Mieszkam w Polsce i nie zamierzam się wyprowadzać, więc TVN jest dla mnie. :)

Dokładnie chodzi mi o działanie tej aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvn.player

Niestety mam tablet, na którym po reklamach zaczyna się kręcić kółko i tak można czekać w nieskończoność (nici z oglądania).

Podobnie, miałem też z chińskim TV Box'em, których jest w pełno na naszym rodzimym portalu aukcyjnym.

Więc stąd moje pytanie, czy Ariva 4K combo nie ma pokopanych zabezpieczeń DRM i wszystko działa na niej poprawnie (w tym Player TVN)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 

 Przywrócenie softu z nosnika USB pomoglo - dekoder dziala juz prawidlowo - nowy soft nie rozwiazal problemu kieszeni HDD. Co do innych zmian to wypowiem sie pozniej.

a jaki to problem z HDD ? u mnie dysk 320 działa bez żadnego problemu nawet przed aktualizacjami

posiadam ten dekoder od miesiąca i póki co tylko bawię sie nim sporadycznie bo do końca października mam umowe z tym dziadowskim nc+ dekoder ogólnie działa bardzo ładnie (nie przycina w systemie) jedyne co zauważyłem to problem z wyjściem AV chciałbym ten obraz puścić po modulatorze do drugiego pokoju i nie działa (posiadam oryginalny kabel AV taki jak w instrukcji) nie działał zegar wyświetlacza w trybie OFF i program nesTV Smart -RCU ale te 2 ostatnie zostały rozwiązane wraz z aktualizacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tylko 3 aplikacje z filmami bo do innych nie mam dostępu.

Wszystkie na screen'ach poniżej działają - tzn. odtwarzają filmy bez żadnych problemów.

Tylko przy HBO trzeba się przełączyć na WiFi. Pozostałe idą też po kablu. 

 

HBO GO

30vnayf.jpg

 

NC+ GO

2l9p5i8.jpg

 

TVN Player

1z3tpn7.jpg

Edytowane przez fasol.de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za testy.

Mam też potwierdzenie, że działa z kartą Multimedii.

normalny-szczecin opisał poprawne działanie wewnętrznego dysku.

Teraz mogę się przymierzyć do zakupu, muszę tylko znaleźć dobrą ofertę ;)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku wsadziłem do niego dysk 7200 RPM i go nie widział. Zamieniłem na 5400 RPM i normalnie lata.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przywrócić ustawienia fabryczne?


1. Naciskamy "Domek" na pilocie aby wejść do menu głównego.

2. Wybieramy USTAWIENIA z "kwadratów" aplikacji.

3. Wybieramy PAMIĘĆ I RESETOWANIE.

4. Wybieramy PRZYWRACANIE DANYCH FABRYCZNYCH

5. Wpisujemy kod 0000 i zatwierdzamy OK.



==================================

Ariva 4K series. Advanced recovery.



=======================

Jak wgrać kopię listy kanałów

.Przygotownie oraz procedura.

a) Przygotowujemy dysk USB z naszą kopią listy kanałów.

B) Podłączamy pamięć do dekodera.

c) Uruchamiamy dekoder i aplikację DTV

d) Wchodzimy w Ustawienia -> Zarządzanie Bazą -> załaduj -> wybieramy naszą listę ->OK



============================

Ariva 4K series. Load E2 DB



======================

Jak zmienić tapetę
 

W celu zapewnienia wysokiego komfortu proponujemy używanie pilota RCU-SR300


1. Naciskamy "Domek" na pilocie aby wejść do menu głównego.

2. Wybieramy jeden z "kwadratów" aplikacji. Np DTV

3. Klawiszem "web" na pilocie wywołujemy panel opcji.

4. Wybieramy opcję Tapeta.

5. Zatwierdzamy przyciskiem OK.

6. Wybieramy Galerię oraz zdjęcie.

7. Zatwierdzamy wybór tapety.




==================

Jak zrestartować programowo Arivę 4K

1. Naciskamy "Domek" na pilocie aby wejść do menu głównego.

2. Wybieramy jeden z "kwadratów" aplikacji. Np DTV

3. Klawiszem "web" na pilocie wywołujemy panel opcji.

4. Pojawia nam się okno restartu.

Reboot1.jpg

5. Zatwierdzamy przyciskiem OK.



++++++++++++++++++++++++++++++++++++
====================================

http://wiki.ferguson.pl/Kategoria:Odbiorniki_serii_Ariva_4K

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

 

1. Czy aktualizacja automatyczna jest zawsze dostępna z automatu? Czy może tak być, że jest nowa, a dekoder nie wyrzuci o tym komunikatu?

 

2. Czy sprawdzał ktoś wyjście AV? Chciałem dać sygnał po modulatorze do drugiego pokoju i nie działało (przed 2 aktualizacjami, teraz nie mam czasu sprawdzić). Podobno HDMI z AV działa na przemian, a nie w jednym czasie?

 

Ktoś wie?

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konieczko

Nie znalazłem jeszcze opisu, w miarę po polsku, jak zrootować Arive na najnowszym sofcie. Są pewne opisy po Niemiecku i Angielsku ,ale trzeba znać dobrze te języki .

 

 

@mateo1977

Listę kanałów satelitarnych ,edytujesz przed wgraniem do Arivy . Jest sporo list E2 i kilka dobrych edytorów do nich .

 

======================

 

Ferguson "zapomniał" o tym wspomnieć .
Różnice w procesorach Amlogic S905.
Ariva 4k /combo ma procesor Amlogic S905-B, Quad core Cortex A53 @ 2.02 GHz . Tunery KI i KII PRO mają "starsze procesory " Amlogic S905.
Niby jest to samo a jednak są różnice . X to A,B,C,D.....H

TOC6d3.jpg

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem tego tunerka. Czy komuś udało się uruchomić HBO GO i uzyskać tam najwyższą dostępna jakość obrazu?

Netflix działa bardzo dobrze (HD, nie mam 4K), to samo Cyfrowy Polsat GO (IPLA), ale w HBO GO jakość obrazu to najwyżej SD. Raczej nie jest to problem łącza (100Mb) - na dekoderze nc+ i komputerze stacjonarnym mam zdecydowanie lepszy obraz przy tych samych filmach.

 

DRM Info dla Ariva 4K Combo, wygląda tak:

drm.jpg

Edytowane przez RoBBo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

 

1. Czy aktualizacja automatyczna jest zawsze dostępna z automatu? Czy może tak być, że jest nowa, a dekoder nie wyrzuci o tym komunikatu?

 

2. Czy sprawdzał ktoś wyjście AV? Chciałem dać sygnał po modulatorze do drugiego pokoju i nie działało (przed 2 aktualizacjami, teraz nie mam czasu sprawdzić). Podobno HDMI z AV działa na przemian, a nie w jednym czasie?

 

Ktoś wie?

Do tego wyjścia AV potrzeba wtyczki mini jack o długości 18mm, takiej jaka jest potrzebna też do wyjścia AV w Arivie T265 i do wyjścia audio w Arivie T750i, ale takiej wtyczki nigdzie się nie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...