Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale twój Echostar mimo że pare lat starszy to i tak jakościowo 3 razy lepszy :D

Tak się zastanawiam co CP zyskuję na robieniu takiego [beep]u ? Rozumiem że tanio i m to wychodzi ale te wszystkie wymiany sprzętu i zażalenia ? Nie warto zrobić porządny sprzęt i mieć spokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie powiedzieli mi aby po aktywacji głównego dekodera aktywowac dodatkowy. Na dodatkowym powinna sie pojawic informacja o aktywowaniu Multiroom.

Tym czasem po aktywacji głównego dekodera aktywował się samoczynnie dodatkowy...

Ciekawe czemu tak było, nie musiałem kart przekładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie zagadnienie techniczne bardziej jak właściwie działa ten MultiRoom???

 

mam dwa dekodery z takimi samymi kartami żółtymi. Dekoder dodatkowy trzeba aktywować. Po co jest ta dodatkowa karta w drugim dekoderze?? jaki ona ma sens?? Gdzie te uprawnienia sa zapisywane w pamięci dekodera??

Usiłuje to ogarnąć ale nie potrafię. Skąd dekoder wie że maja się mu kończyc uprawnienia, to jest chyba taki sam dekoder jak zwykły HD2000

 

jak by ktos to ogarnął i wytłumaczył będę wdzięczny.

 

Tj. we Cyfrze były moduły to ja to rozumie, karta magnetyczna, zapalnik czasowy na 6h i to miało sens, karcie zapisywały się uprawnienia na 6h po kontakcie fizycznym z modułem matką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa dekodery z takimi samymi kartami żółtymi. Dekoder dodatkowy trzeba aktywować. Po co jest ta dodatkowa karta w drugim dekoderze?? jaki ona ma sens?? Gdzie te uprawnienia sa zapisywane w pamięci dekodera??

Usiłuje to ogarnąć ale nie potrafię. Skąd dekoder wie że maja się mu kończyc uprawnienia, to jest chyba taki sam dekoder jak zwykły HD2000

 

Tak jak sam napisałeś ten 2 dekoder jest taki sam jak 1 więc potrzebuje do działania karty, sam napisałeś że to taki sam dekoder, więc bez karty nie podziała.

 

A przecież uprawnienia są wysyłane z satelity, Oglądasz jakiś program to aby go oglądać musisz dostać zbiór cyfrowych informacji które z anteny trafiają do dekodera tam są dekodowane i wysyłane do TV już w postaci obrazu a więc jaki problem żeby wysłać przez antenę do dekodera informacje aby uprawnienia multiroom się skończyły ?

 

Myśel że wystarczająca jasno wyjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Trzy krótkie pytania dotyczące multiroom w CP:

 

1) Czy multiroom w CP wymaga, aby dekodery były ze sobą połączone kablem? Mam nadzieję, że nie. Mam gniazdka TV w obu pomieszczeniach.

 

2) Czy komunikat o konieczności przełożenia kart pojawia się na obu TV? Jeśli nie, to którego dekodera dotyczy taka informacja - podstawowego czy dodatkowego?

 

3) Czy przełożenia kart można bez problemów dokonać przy wyłączonych dekoderach?

 

Dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Prosze o porade,zamierzam po raz 1-szy zwiazac sie z CP,chce pakiet Familijny HD z MR. I tu moja prosba co polecanie z tunerow bo slyszalem straszne rzeczy na temat sprzetu tego operatora. Z wymagan tyle zebyl byl w miare bezawaryjny i nie bardzo "mulił". Od '96 r. posiadam(łem) tylko i wylacznie wlasne sprzety bo bylem najpierw z Wizja a pozniej z Cyfra az do teraz. Umowe mam do 04.13 i prawdopodobnie czas na zmiany. Dlatego bardzo prosze o jakies rady. Dzieki,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako główny dekoder polecam ci Sagemcoma ESI 88. Najmniej się zawiesza. Jako dekoder do multiroomu musisz niestety wziąć któryś dekoder z CPT. Nie bierz samego Familijnego bo nie dokupisz do niego żadnych pakietów dodatkowych gdy będziesz chciał. Lepszy jest Familijny Max HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Do trzech powyższych mam jeszcze jedno pytanie: czy po przełożeniu kart i pobraniu uprawnień trzeba z powrotem umieścić dodatkową kartę w dodatkowym dekoderze i podstawową i dek. podstawowym, aby zapewnić odbiór sygnału na obu odbiornikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...