Skocz do zawartości

Jaką macie prędkość internetu?? Porady, Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja natomiast pracuję na internecie Orange Free. Niestety w EDGE.. i ogranicza mnie też limit który czasem kończy się po kilku dniach :/ Jestem skazany na Orange do kwietnia 2010 ;( W najbliższym czasie w mojej mieścinie Orange będzie stawiać nowe nadajniki więc w nich moja nadzieja na szybszy internet (oczywiście przed wykorzystaniem limitu ;]) Myślę też że po wejściu dość radykalnej oferty playa Orange podniesie limit który obecnie wynosi 1GB podczas gdy w Playu wynosi on 5GB miesięcznie... To wszystko z mojej strony, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam troche inny problem,otoz mam lacze internetowe podzielone jakby na dwa ,kazde na inne IP,teraz mam tylko jeden juz komputer i chcialbym stosowac tamto lacze i gdy wpisuje tamten adres IP nie mam internetu a na poprzednim komputerze byl,co mam zrobic w tej sytuacji? co trzeba zrobic aby miec tamto lacze ,zalezy mi bo mialo wieksza przepustowosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam troche inny problem,otoz mam lacze internetowe podzielone jakby na dwa ,kazde na inne IP,teraz mam tylko jeden juz komputer i chcialbym stosowac tamto lacze i gdy wpisuje tamten adres IP nie mam internetu a na poprzednim komputerze byl,co mam zrobic w tej sytuacji? co trzeba zrobic aby miec tamto lacze ,zalezy mi bo mialo wieksza przepustowosc

 

 

Łącze internetowe, ale dzielone przez Ciebie czy przez kogoś "z zewnątrz"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze dzielil je technik z firmy z ktorej mam internet,kazde ma swoj adres IP z tym ze tamto ktore nie chce dzialac mialo bardzo duza przepustowosc i dlatego mi na nim zalezy,teraz mam tylko laptopa i po wpisaniu tamtego IP nie mam internetu

Niestety musisz to zgłosić do firmy, z której masz internet. Podejrzewam, że na jedno IP masz położoną blokadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Livebox konfigurujesz jak zwykły router. Dawno miałem Liveboxa, ale ogólnie robisz to raz np. poprzez przeglądarkę i już jest. Konfiguracja sprowadza się zazwyczaj do wpisania loginu i hasła i gotowe. Dane przechowywane są w samym urządzeniu i nie zresetujesz ich wyłączeniem zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych miastach, na terenie Dolnego Śląska, można zaobserwować spadek prędkości neostrady. Naprzykład u mnie jest donowald 920,1 kb/s - do zaakceptowania. Powinno być blisko 1024 kb/s a nawet powyżej tej wartości. Upolad (regularność transmisji): 175,49 kb/s - bardzo słaba. Można to sprawdzić na stronie http://www.speedtest.tp.pl Jeśli otrzymacie mniejsze wartości należy natychmiast reklamować na błękitnej linii 9393. Ta "zabawa" podobno ma trwać do końca roku :> Okropne! Pomimo tego, że dostalem zniżkę 50% za abonament neostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzą cały czas wartości zbliżone (kilka pomiarów): tutaj: http://www.speedtest.tp.pl - 985 / 267 oraz tutaj: http://speedtest.net/ - 1085 / 270. Test testowi nie równy. Dodam jeszcze, że nie zamykałem na czas testu wielu stron w Firefoxie oraz gg i tlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sami wykonują pomiar i ja z nimi też. Podaję wartości przez telefon (0-800102102) Oczywiście kłamstwo zaraz wyjdzie. Proponują przyjazd "speca" aby na miejscu to sprawdził. Trzeba się z tym zgodzić natychmiast - bo to tylko ich blef. Później - za chwilę - o wszystkim informują i przepraszają za te niedogodności. Trzeba twardo postawić na swoim. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test na speedtest.tp.pl jest bardzo ciekawie zrobiony. Jak wybieram teoretyczną szybkość 640 kb/s (taką mam), to wychodzi np.: upload 495,93 kb/s, co według informacji podanej poniżej wyniku ma odpowiadać... 98,63% prędkości teoretycznej. Dawno kończyłem szkołę, i może coś od tego czasu się zmieniło w matematyce, ale chyba 495,93/640*100% daje jakieś 77,5%, a nie prawie 99. Jeszcze lepiej jest z uploadem, który wychodzi ok. 137 kb/s (powinno być 160), ale ponoć jest to 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...