Skocz do zawartości

Jaką macie prędkość internetu?? Porady, Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Powinno pomóc, u mnie pomógł sam przedłużacz USB i przestawienie modemu bliżej okna zasięg podskoczył z 3 na 5 kresek. Dziwne, że w Gdańsku nie łapiesz EDGE, może masz w pobliżu jakiś BTS, który ma tylko GPRS, w takim wypadku pomoże jedynie antena kierunkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w Gdyni nie łapiesz EDGE

Na razie mieszkam w Gdańsku... Sygnał mam 3/5, więc o EDGE podobno nie ma mowy. Całe miasto jest w zasięgu EDGE. A nawet jego okolice. Producent modemu tylko takie akcesoria przewiduje. Tę zewnętrzną antenkę zapewne kupię wkrótce. O ile będę miał pewność, ze pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takim sygnale miałem normalne EDGE i nawet dobrze to chodziło, możesz zastosować dowolną antenę + konektor antenowy do Twojego modemu, a nie to co przewidział producent. W zależności od potrzeb np. http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php?category=957&group=980&subgroup=1008 lub http://www.dipol.com.pl/antena_gprs-gsm-dcs__3_m_przewodu__gniazdo_fme_A7048.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Myślisz że może zakłócać zasięg ? Ja jak miałem na próbę iPlusa to miałem i tak i tak na fulla zasięg. A antenę mam jakieś 3 kilometry z tąd. Może i jednak jest wina obudowy metalowej od komputera. U mnie modem stał jakieś też 10-20 cm. Ale pół obudowy to plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pobliżu BTS, który obsługuje tylko GPRS, antena kierunkowa (najlepiej skierowana w przeciwną stronę) załatwi sprawę, przejdź się z telefonem po okolicy i zobacz gdzie złapiesz EDGE. Podejrzewam, że jeśli kupisz antenę, o której myślisz sygnał się wzmocni, ale modem i tak wybierze BTS-a o najsilniejszym sygnale, więc może się skończyć na tym, że będziesz miał full zasięg i nadal GPRS.

Tutaj masz wszystkie BTS z Gdańska: http://btsearch.pl/szukaj.php?search=Gd ... 3&mode=std możesz sprawdzić za pomocą telefonu, który z nich obsługuje EDGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palikot:

 

Najlepiej żebyś przeszedł się z telefonem do tego BTS,a. Ale telefon musi posiadać EDGE. Niby taki standard transmisji a większość użytkowników nie posiada aparatów z tym zasięgiem. Jeżeli nie wiesz czy masz EDGE w telefonie to podaj Markę i model telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...