Skocz do zawartości

Jaką macie prędkość internetu?? Porady, Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dsl.cz/rychlost.php

 

ten test jest bardzo niestabilny... Najlepszy jaki widzialem w internecie jest test Numiona:

 

http://www.numion.com/YourSpeed3/Run.ph ... ctDefaults

 

uwaga :!: potrzebna Java

 

test sie składa z dwoch czesci i trwa ok. 20 sekund. Polecam

 

Oczywicie należy wyłšczyć wszystkie programy typu Flashget, Bittorent itp. Wtedy wynik jest najbardziej miarodajny.

 

mój wynik (dla Neostrady 512):

Download speed: 516.30 kbps (64.53) 100%

Upload speed: 138.74 kbps (17.34) 100%

Surfspeed inside Poland: 345.67 kbps (43.20) 100%

Latency: 126 milliseconds

Edycja:bogdan425 - ech znowu grzebałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADSL np: Neostrada, pozwala na transmisję z prędkością od 16 kb/s do 9 Mb/s. Prędkość, z jaką można wysyłać dane wynosi do 1Mb/s

 

Rodzaje ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line):

 

* ADSL1 - najstarsza wersja technologii, umożliwiająca transmisję danych z prędkością 1,536 Mb/s lub 2,048 Mb/s, na odległość nie większą niż 5,5 km.

* ADSL2 - umożliwia transmisję danych z prędkością 3,072 Mb/s lub 3,096 Mb/s, na odległość nie większą niż 3,7 km.

* ADSL2+ - umożliwia transmisję danych z prędkością około 24 Mb/s, na odległość nie większą niż 2 km. Technologia wykorzystywana w systemach TVoDSL i VOD. Najnowsza technologia wprowadzana w krajach Europy Zachodniej od 2004 roku, a w Polsce od 2005 roku. Umożliwia odbiór cyfrowych kanałów telewizyjnych i szereg usług multimedialnych.

* ADSL3 - umożliwia transmisję danych z prędkością 6,144 Mb/s lub 8,448 Mb/s, na odległość nie większą niż 2,5 km. Prędkość wysyłania natomiast wynosi ok. 1Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jaka powinna być odległość do centrali TP, aby można było założyć Neostrade TP 6144 kbit/s? Chciałbym przejść do neostrady, obecnie korzystam z radiówki. Moje wyniki w testach niestety marne : download 414 kbit/s (51.75 KB/s) a upload 57 kbit/s (7.1 KB/s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butchermk - odległość jedynie przesądza o ewentualnej możliwości (coś około 5km chyba było). A do realizacji jeszcze wiele musi być spełnione. Niekiedy brakuje kabelków w centrali albo wolnego portu albo jeszcze czegoś. Tak że najlepiej udaj się do TP i niech zrobią zwiad techniczny.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a ja mam NETIĘ 1 mb/s ... downloadow wyciaga mi 1120 kbps a uploadow 270 kbps ... w sumie moze byc za 64 zl/mies. umowa tylko na rok ... 2 mies gratis ...

 

http://www.speedtest.pl/

 

przecietnie plik mp.3 - 5.0 MB na bearshare sciaga sie w 40 sekund ... :)

 

jest to niemożliwe, bo 5120KB(5MB) / 40s = 128KB/s czyli od początku do końca pliku stała prędkość. początki i konce w kazdym pliku z p2p są wolne wiec nie dałoby sie sciagac z taką prędkością, wiec albo sobie to wyliczyłeś i podałeś swoje pragnienia albo twój czas sciagniecia jest czasem srednim.

 

No i kwestia "przecietnego pliku".

w p2p jak wszedzie indziej prędkosc zalezy w równym stopniu od ciebie jak i osob które ci to seedują. Nie oszukujmy się 90% zrodel p2p ejst seedowanych przez leecherków ktorzy chca meic wszystko szybko a jak przyjdzie do udostępniania to masz od nich 1KB/s. Trudno jest wiec mowic o przecietnym pliku :P

to taka piracka dywagacja na temat siec p2p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to niemożliwe, bo 5120KB(5MB) / 40s = 128KB/s czyli od początku do końca pliku stała prędkość. początki i konce w kazdym pliku z p2p są wolne wiec nie dałoby sie sciagac z taką prędkością, wiec albo sobie to wyliczyłeś i podałeś swoje pragnienia albo twój czas sciagniecia jest czasem srednim.

 

 

nie no .. pewnie masz troche racji ... nie wnikam az tak gleboko w predkosc sciagania pliku na poczatku i na koncu .. ale mowie to co widze na wskazniku postepu sciagania w bearshare oraz podanym czasie sciagania. w kazdym razie bearshare to zupelnie inna bajka niz np. Emule ... tam sie dlugo laduje na poczatku ... a jesli przecietnie sciagam jakis plik mp3 ktory ma od ok. 80 do 1000 zrodel to po prostu taki jest czas...mo ze nie jest to od momentu klikniecia ale po uplywie 3-4 sekund .. ale to juz wlasciwie zadna roznica.. generalnie wikeszosc plikow ok. 5MB sciaga sie 40 maks 50 sekund ... nic na to nie poradze .. np. plik z jakims tam filmem 700 MB jesli ma juz okolo 100 zrodel sciaga sie na dysk w 1h50min. ...ale to tylko tak jest na bearshare ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej chyba zamieszał w jednostka pewnie chodziło o 1024 kbps a nie KBps bo to jest różnica. I dlatego wychodzi na to że łącze jest 1024kbps a ściąga 128KBps ~ 100KBps

 

A do kolegi Lotusa chciałem powiedzieć że nie każdy używa internetu do ściągania plików nie koniecznie legalnych przez p2p.......

 

A prędkość to chyba najlepiej z jakimś szybkim polskim serwerem sprawdzić bo łącza międzynarodowe są ostatnio w tragicznej kondycji :(

Np. ściągnąć jakiś komunikator przy pomocy jakiegoś programu wspomagającego ściąganie np. Free download menager.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej chyba zamieszał w jednostka pewnie chodziło o 1024 kbps a nie KBps bo to jest różnica. I dlatego wychodzi na to że łącze jest 1024kbps a ściąga 128KBps ~ 100KBps

 

A do kolegi Lotusa chciałem powiedzieć że nie każdy używa internetu do ściągania plików nie koniecznie legalnych przez p2p.......

 

A prędkość to chyba najlepiej z jakimś szybkim polskim serwerem sprawdzić bo łącza międzynarodowe są ostatnio w tragicznej kondycji :(

Np. ściągnąć jakiś komunikator przy pomocy jakiegoś programu wspomagającego ściąganie np. Free download menager.

 

Don_Mag

Nie do końca się zgodzę z pogrubioną kwestią. dobre łącze poznać można po tym, że nawet z najdalszych zakątków świata potrafi pociągnąć z dobrą prędkością. Korea Płd. ma jedne z najlepszych łącz na swiecie z prędkościami 100-225Mbit. Wyciągnąć z nich 100kilo to nie lada wyczyn z racji choćby odległości czy rutingu.

Kiedy byłem w lanie z prędkością 250kbajtów na sekundę (2mbit) to mimo takiej prędkosci z korei czy z usa czyli drugiego bieguna, sciagalem z max 20-30kbajtów/s. Teraz mam 1mbit w asterze i potrafie stamtąd ściągnąć z prędkościami bliskimi 100Kbajtów/s. Sciaganie z polskich serwerow nie jest miarodajne i nie pokazuje optymalnego wykorzystania łącz. Najłatwiej to sprawdzic np sciagajac gg. zawsze ma sie max łącze a czasmai nawet więcej (jak sie jest w lanie). powod? gdzies na serwerze skaszowana jest ta aplikacja imimo ze mialem 2mbit to wyciagałem 1MBajt/s.

Proponuję połączyć sie z jakimkolwiek ftpem z linuxami np. w anglii, francji, niemczech i sprawdzic swoje mozliwosci. Wtedy oceni sie przydatność łącza. a jak wiadomo gros ftpów pozwala na jedno podłączenie na raz wiec odpada sztuczne zapychanie swojego łącza kilkoma jednoczesnymi połączeniami.

Reasumując - to nie sztuka miec 100kilo z miasta obok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam osiedlówke - Kom-Net we Wrocku. pakiet Symetryczny 1Mbps (128 KB/s) tzn wysylam jak i odbieram dane z taka samą prędkościa. Płace 89zł i jestem zadowolony. dodatkowo jest wymiana danych na DC++ a tam srednia predkość siega 80Mbips (10MB/s) ale tylko od osób z tego samego serwa. z innych to ok 16-32Mbips (2-4MB/s). wiecej macie opisane na http://www.kn.pl dodatkowo swiadcza usluge telefoni internetowej "AleGadka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie zaczynać nowego tematu to się tu wyżalę: otóż coś ostatnimi czasy polski internet przeżywa załamanie. Chodzi mi o to że niektóre popularne strony albo otwierają się bardzo długo albo wcale. Najlepszym przykładem jest onet.pl który szwankuje już parę miesięcy. To samo z 90minut.pl ale to wiadomo..... Myślałem że to może coś nie tak z moim łączem, ale jestem prawie pewien że nie w tym rzecz bo miałem okazję spróbować w paru miejscach. Coś mi się zdaje że niektóre serwisy nie są przygotowane na duże obciążenie, wciąż rosnące......

 

PS

Akurat teraz onet.pl wcale się nie otwiera w Krośnie, neostrada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powtórzę się że to nie jest sporadyczny przypadek a w przypadku onetu to strasznie wkurzające. Tak szacuję że około 40% stron które najczęściej otwieram ma rzadziej lub częściej problemy. Dla mnie za często a już z onetem to mam problemy praktycznie codziennie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...