Skocz do zawartości

Jaką macie prędkość internetu?? Porady, Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

ja myślę tak!!

 

że jeżeli onecik wam sie długo ładuje to wina jest po stronie waszego ISP.

 

Teraz każdy szanujący się prowajder zrzesza się w AC-X http://www.ac-x.pl/?pageid=34 i tak naprawdę wpływa to w znaczący sposób na komfort jego internautów.

 

Ja mieszkam we Wrocławiu i praktycznie nigdy nie było problemów z Onetem!!

 

a poza tym jak macie problemy z onetem to poprobujcie przez proxy!!

 

w3cache.icm.edu.pl port 8080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

bogdan425: Większość ludzi nie bierze umów aż na trzy lata, bo to jest bezsensu, taki szmat czasu jesteś uwięziony przy jednym operatorze, skrajna głupota. PS. widziałem ostatnio ofertę (na liniach TP), gdzie prędkość 6 Mb kosztuje na trzy lata 69 zł :jupi: ale niestety umowa na 36 miesięcy, więc mnie odrzuciło i powiedziałem, że takiej umowy nie pozwolę zawrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa na 3 lata to dla mnie kiedyś też było przegięcie, ale dzisiaj bym podpisał... Teraz była oferta Netii:

3 lata umowa

1 rok gratis

2 lata 49zł

 

Średnia to niecałe 30zł/miesiąc za 1Mbit. Prawda jest taka, że nie będzie tańszego neta... 30-40zł to są i będą minimalne rachunki za neta, tylko co najwyżej będzie zwiększać się prędkość. Ale płacić dzisiaj 60-70zł (umowa roczna), potem znowu 50-60zł(kolejna roczna), by w trzecim roku mieć szybszego neta i o też za 40-50zł to wychodzi w sumie 2 razy drożej...

 

Poza tym w Netii chyba można w trakcie umowy zmienić sobie promocje, czy jakoś tak, więc możnaby potem pewnie przyspieszyć neta jakby ktoś chciał.

 

Problem jednak jest w tym że trzeba mieć stacjonarny... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem od niedawna,niczego w komputerze nie zmienialem,obecnie sciaganie plikow i programow np. z megapliki.pl trwa bardzo dlugo,przedtem nie bylo zadnych problemow.Z ciekawosci podlaczylem laptopa do swojej sieci i sciaganie odbywa sie blyskawicznie,tak jak to bylo przedtem na moim stacjonarnym komputerze,co moze byc przyczyna ? mam windowsa XP i ustawienia nie zostaly zmienione,jesli ktos wie o co chodzi prosze o odpowiedz,bede b.wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ściągasz pliki i programy z megapliki.pl :?: Niektóre programy do ściągania potrafią nieźle namieszać w ustawieniach, a poza tym strasznie obciążają system. Osobiście radził bym Ci powywalać wszystkie i zainstalować Flashget. Nie obciąża systemu, potrafi ściągać pliki torrent. Możesz także poszukać w internecie tematów dotyczących przyśpieszania internetu. Próbować przyśpieszyć nie jest trudno, jest to po prostu zabawa rejestrem systemowym. Tylko musisz znaleźć co i gdzie. Wprawdzie zysk nie będzie duży, ale dzięki temu naprawisz ewentualne złe wpisy, które mogą zwalniać Ci ściąganie plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ale to jeszcze chyba nie o to chodzi,sprawdzilem teraz oba komputery ktore mam w tej samej sieci internetowej i laptop ma down 16000kb/s i upload 50000kb/s a drugi komp.ktory tak wolno sciaga ma odpowiednio down.174kb/s i up. 7000kb/s , dlaczego tak jest?

 

sprawdzalem to speedtestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie na stacjonarnym coś pobierałeś i dlatego taki wynik ci wyszedł. A na speedteście.net to czasami śmieszne są wyniki. Lepiej sprawdzić pobierając plik z jakiejś dobrej strony i wtedy się przekonacie. I wysyłać np. na rapidshare.com

 

 

Albo wychodzi na to że masz podzielone łącze na dwa kompy.

 

 

 

Mój obecny net to od miesiąca Hot Spot xD

 

Raz chodzi raz nie.

 

Down.: 256kb/s Up.: 89kb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też mogę udostępnić 1gb plików i udostępnią się w 2 minuty. Ale później zapodaj komuś link do ftp z dużą prędkością i zobacz wtedy jakie masz łącze.

 

A tak w ogóle to po co się bawić w takie rzeczy.

 

 

 

Speedtest.net lub speedtest.pl i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem swoje lacze tym czeskim programem http://www.dsl.cz/mereni-rychlosti i na jednym moim kompie wyswietlilo 319kb/s i 39kb/s a na drugim kompie 17mb/s i 2mb/s ,oba komputery mam podlaczone do tej samej sieci i ten jeden komp pobiera mi pliki z roznych stronek koszmarnie wolno,dlaczego tak jest? czy sa jakies ustawienia ktore pozwalaja na jednakowe wartosci ? od niedawna tak sie dzieje,przedtem mialem bardzo szybki transfer ,sciagam zawsze przegladarka IE 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...