Skocz do zawartości

Jaką macie prędkość internetu?? Porady, Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kilka dnia temu uruchomili UMTS / 3G i w telefonie wpisałem test.4web.pl i pisze mi

Obecnie szybkość twojego łącza mierzona od serwera test.4web.pl wynosi 671,10kbps

Nie myślałem że 3G tyle wyciągnie?? Z tego co wiem winno być ok. 384kbps...

Wczoraj osiągnełem w tym teście 840kbps...

A mam jeszcze pytanko bo nie jestem jakos w temacie czy jak w danym miejscu działa UMTS to i HSDPA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,2 mb/s jest praktycznie nie do uzyskania ;], chyba że w warunkach laboratoryjnych. Najlepsze wyniki jeśli chodzi ogólnie o internet GSM/UMTS osiągniesz na Linuxie, ale czasem ciężko ze sterownikami do modemów jest. Choć na pewnym forum niedawno pewien "szczęściarz" który ma Blueconnecta wyciągnął bodajże 968 KB/s ;] i na dodatek na... Viście :D A powiedz mi jeszcze jaki masz telefon ? Bo jeśli masz samo UMTS, to wyciągniesz (download) 348 kb/s max. Chyba że masz telefon z HSDPA, to już inna bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam tylko z UMTS, a neta bym używał w laptopie w czasie podróży, co ostatnio zdarza mi się często... Lecz mam w planach zakup Omni albo Tuch w Play

 

Teraz na stronie Orange znalazłem coś takiego HSDPA 18,8 Mb/s, ciekawe kiedy coś takiego wprowadzą??

 

A i jeszcze jedno...

Te limity sa tylko do danych odbieranych?? Czy wysyłane dane tez podlegają limitom??

A no i jakie są prędkości wysyłania danych w tym HSDPA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KwiateK Jeśli twierdzisz że samo UMTS, to ten test jakiś lipny musiał być. Najlepiej podpiąć telefon pod komputer, połączyć się z netem i wejść np. na speedtest.pl, wtedy będziesz miał prawdziwą prędkość pokazaną. Na 18,8 mb/s poczekasz jeszcze :P. Jeśli chodzi o limity to po wykorzystaniu np. jednego GB w Orange spada tylko prędkość downloadu, a upload ma dalej taką prędkość w jakiej technologii działasz. Co do prędkości w HSDPA, jeśli masz modem z HSUPA, to osiągniesz max 2 mb/s upload (to prawie nie możliwe :D ale myślę że koło 800 kb/s będzie). kaspeed, masz bardzo mały upload, tak jest zawsze ? Przetestuj na speedtest.pl i napisz co Ci wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Upload mam w granicy 60kb/s download 384kb/s tak upload mam cienki no ale cos za cos:) a co do Play przez umts nie narzekam stabilny transer speed zadko spada ponizej normy:) U mnie oficjalnie nie działa no ale logika nadajniki 2 mają to i necik za[beep]ziela mam 2km do nadajnika widze go z okna więc moze dlatego smiga Playunet ok:) Stacjonarny net to i tak pikus bo download miewam wiecej niz 900kb/s jak se oplace za 1zl na 2h tuninga łacza:) ale po co:P moze z czasem upload podkręcą///Play ma faktycznie zasięg ok a mobilnosc mają juz duzo nadajnikow;) Powoli od startu zaczeli od zera więc poczekaj a bedzie lepiej.Internet play traktuje jako uzupełnienie stacjonarnego internetu jak jade na Wyjazdy rodzinne;) i Wszędzie gdzie byłem do tej pory Play Mial zasięg macierzysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Play to ich nadajniki mają zasięg jak [beep]a.. Z 15 km. i niektórzy podczepiają się pod nodeB (podczas gdy u mnie w mieście UMTS z Plus GSM nie ma zasięgu w moim domu odległym o 700 metrów od tego że nadajnika :/). Ogólnie Play jest dobry (tzn zależy kto czego wymaga od internetu). Teraz mają fajną promocję 45 zł. miesięcznie za 10 GB limitu. Ale póki co, tego internetu z Playa nie nazwę mobilnym. Bo działa on tylko tam gdzie zasięg nadajników tejże sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie do posiadaczy najszybszej opcji Neo, Netii, Orange i innych, które lecą po kablach TP. Czy przy opcji 6 Mb/s wyciągacie pełne prędkości czy zniża Wam jakoś porządnie? Pewnie niewiele takich osób jest, ale nie zaszkodzi spróbować :)

Proszę o odpowiedź :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj niestety nie ma LLU ani niczego takiego, żebym mógł mieć 16 mb, nie ma opcji 4 mb i tak dalej... Gdyby takie były to bez wahania wziąłbym 16 i podzielił. Mam rozumieć, że bez większych (albo w ogóle bez żadnych) problemów opcja 6 mb będzie działała? :) Nie jest to wiocha zabita dechami, a podobno jakiś czas temu coś tutaj modernizowali, więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oto prędkość neta w mojej pracy...

Lecz musiałem wymazać IP abym nie dostał po [beep]ie od Informatyka

 

qqvlsx.jpg

 

Na ogół jest szybciej ale to i tak do nieczego sie nie nadaje...

Rapid i inne serwery sa zablokowane co jedynie redtube i Youtube działa jak błyskawica włączysz filmik a cały pasek juz pobrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja teraz liczę tylko na to, że firma Etlink świadczy w moim regionie usługi dostępu do netu po kabelku TP. Jeśli okaże się, że można to w ciągu 10 dni od daty aktywacji Internetu od Ery zrezygnuję z nich usług i przejdę do Etlink, bo to dobra firma, która oferuje Internet w niskiej cenie. Najchętniej wziąłbym 20 Mb/s, no ale trochę za drogie także sądzę, że 10 Mb/s byłoby odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...