Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dajmy się zwariować, przecież MTV Networks nie może podyktować zbyt wysokiej ceny za ten kanał, z kilku powodów:

:arrow: konkurencja między kanałami dla dzieci w Polsce jest już spora, żeby zaistnieć nie może opierać dystrybucji tylko na kilku kablówkach, musi podpisać umowy z platformami więc musi dać atrakcyjną cenę

:arrow: kanały dziecięce nie są siłą przetargową w branży telewizynej (jak kanały sportowe czy filmowe) - więc cena za nie nie jest zbyt wysoka

:arrow: za naszą zachodnią granicą ten kanał jest za darmo, ani kablówki ani platformy nie dały by zbyt wysokiej ceny i Viacom o tym wie.

 

Tak więc myślę że szansa że kanał pojawi się w co najmniej 2 platformach jest wysoka i co więcej nie powinno to spowodować żadnej podwyżki ceny abonamentu.

 

P.S. Proponuję zmienić tytuł postu na tryb bardziej dokonany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niemieckich źródeł, Nick Polska szyfruje swoje testy w Viacess i Mediaguard. Oczywiście jest to wpadka serwisu, ponieważ kanał nadal od samego początku jest zabezpieczony systemem kodowania CryptoWorks. Twierdziłem już wcześniej i nadal podtrzymuję, że pierwszą platformą, która włączy ten kanał do swojej oferty będzie Cyfra+ - źródło: czucie w kościach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wydaje mi się, że już można przypuszczać na, których platformach będzie Nick. Wydaje mi się, że będzie na Cyfrze+ i na CP, a nie będzie na n. Po czym tak wnioskuje? A no po tym, iż kolega wyszkow podał systemy kodowania i tak: Seca / MediaGuard to Cyfra+, kudelski sa to Nagra 2 i Nagra 3, a CryptoWorks to Kablówki. Zobaczymy, czy moje przypuszczenia się sprawdzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karol91, a to mnie mocno zdziwiłeś, mój tuner nic takiego nie wykrył, pokazuje tylko CryptoWorks (pierwszy raz mnie tuner tak zaskoczył :shock:). A jak sprawa wygląda u innych posiadaczy kart DVB-PCI? Tak więc już wiemy, że pewniakami są Cyfra+ i CP? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem w MyTheatre i DVB Dream i nie ma ani śladu Nagravision i Seca jest tylko Cryptoworks.

Koledze wyżej pomyliły się prawdopodobnie EMMy z ECM, te pierwsze są dla Cryptoworks, Seca 2 i Viaccess, ale nie mają nic wspólnego z tym w jakim systemie będzie kodowany w przyszłości ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były ciekawe sytuacje z Nick Polska. Przeprowadzone zostały czasowe zmiany w tablicy PAT. Nick programował się jako kanał z danymi (brak pidów audio i video). Wyczyszczono tablicę z CAID. Wieczorem wszystko wróciło do normy. Po za tym testowano EPG, które dziś oficjalnie włączono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja @satfreee - od przedwczoraj były informacje, że "włączono kodowany w Cryptoworks kanał Nick Polska" a po zeskanowaniu tp. byłem zdziwiony, ponieważ szyfr kodujący nie wyświetlał się i nie było nawet paska z informacją "Service not available" - widniała tylko czarna plansza.

Następnego dnia, w godzinach popołudniowych system Cryptoworks zaczął już się wyświetlać a EPG dziś już funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neo_patryk, co do pierwszego punktu, to się z Tobą nie zgodzę. Nick Polska jest wyszukiwany jako FTA, więc skanowanie wszystkich transponderów po FTA powinno zakończyć się powodzeniem co do znalezienia tej stacji przez tuner. Bardzo prawdopodobny jest punkt 2, ponieważ w ostatnim czasie kilka perskich kanałów zostało wyłączonych z tp. 11.470V. A tym, którym tuner nie znajduje tego kanału, powinni wreszcie zaktualizować swoje listy by nie mieć na przyszłość podobnych problemów. Do roboty Panowie - dopieszczać regularnie swoje odbiorniki sat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...