Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@james_b - oczywiście, że z transpondera Viacom - a jakże inaczej. ;)

Spodziewajmy się tego, że rozdzielczość kanałów zostanie obniżona do 480x576.

Co do systemu kodowania to oczywiście, że zawsze MTV Networks używała i używa systemu Cryptoworks do swoich potrzeb, ale pisząc miałem namyśli, że w początkowym okresie nie będzie on FTA tylko od samego startu kodowany.

 

@Laki 13 - też tak myślę, że początkowo kanał Nickelodeon Polska będzie kanałem "kablówkowym". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmianę tematu, bo Nickelodeon już nie "chce wejść" a wchodzi ;)
Poczekajmy do oficjalnego startu, bo jeszcze się okaże, że będzie tak samo jak z HBO HD w Cyfrze :lol2:

 

Co do obecności tego kanału na platformach... O ile nadawcy będą zainteresowani nowym kanałem, to dołączą, chyba, że ktoś wysunie jakiegoś asa w rękawie i zagrabi sobie na "własność". Również należy pamiętać, iż właściciel Nickelodeon Polska chce, by ich produkt był dostępny na wszystkich platformach i też powszechnie w kablówkach - nadawca podkreślał już to w swoich zapowiedziach.

 

PS: Czuję w kościach, że pierwszą platformą będzie Cyfra. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewajmy się tego, że rozdzielczość kanałów zostanie obniżona do 480x576.

Ja się nie spodziewam, bo już mamy 480x576 na każdym kanale jaki jest na tym transponderze :lol2:

 

Co do systemu kodowania to oczywiście, że zawsze MTV Networks używała i używa systemu Cryptoworks do swoich potrzeb, ale pisząc miałem namyśli, że w początkowym okresie nie będzie on FTA tylko od samego startu kodowany.

Dla mnie to było jasne, że od razu zakodują, nawet nie liczyłem na FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to było jasne, że od razu zakodują, nawet nie liczyłem na FTA.

 

Nie wiem czy kolega @james_b pamięta, ale kanały MTV Pulse, MTV Idol i MTV Base France przy początkowym nadawaniu były w FTA.

Sam od początku przypuszczałem i przypuszczam nadal, że kanał Nickelodeon Polska będzie zakodowany przy starcie - to własna myśl, kilka postów wyżej przeze mnie napisanych to tylko potwierdzenie od osoby pracującej w MTV Networks Polska, że kanał będzie od początku kodowany.

Radziłbym @james_b o głębszą interpretację tego co napisałem kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przesuneli start kanału na 10 lipca, w związku ze zmianą transpondera MTV Networks na Hot Birdzie :/ Źródło informacji: Satkurier.pl :arrow:Polski Nickelodeon dopiero 10 lipca, choć na stronie http://www.nick.com.pl nadal 12 dni do startu :|
Pewnie jeszcze nie zrobili aktualizacji strony.
Ale to wszystkie kanały przenoszą na inną częstotliwość czy tylko ten?
Według tego artykułu, to wszystkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raimundo, po Twoim podpisie sądzę, że na pewno tak jest :D

Proponuję zmianę tematu, bo Nickelodeon już nie "chce wejść" a wchodzi
Poczekajmy do oficjalnego startu, bo jeszcze się okaże, że będzie tak samo jak z HBO HD w Cyfrze :lol2:

Racja :D

A widzisz - wykrakałem :lol: Coś tak czuję' date=' że nazwę wątku trzeba będzie zmienić, a raczej lekko skorygować na taką: [i']"Nickelodeon nie chce wejść do Polski"[/i] :]

 

Dziwne jest to dla mnie tłumaczenie, że opóźnienie w starcie jest spowodowane zmianą transpondera dla wszystkich kanałów Viacom z HB... Przechodzą na bardziej "pojemniejszy" transpoder? :lol2: Tak jak wyżej było już pisane, pewnie nie są jeszcze gotowi. Jest też inna opcja - kiepska dystrybucja kanału jak na razie - za mało operatorów kablowych/satelitarnych podpisało umowy z nadawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie do końca się zgodzę. Comedy Central pojawił się N, która nie miała wtedy nawet 100 tys. abonentów. Więc tak swojego programu nie oferował dla nikogo. Ba, platformy cyfrowe i sieci kablowe są na tyle cwane, że nie włączają kanałów do pakietów aż do momentu, gdy stacja nie wystartuje. Czyli ewentualne wejście Nickelodeona do ofert niektórych operatorów może być poprzedzone 2-3 miesięcznym okresem "próbnym", podczas którego będzie można przekonać się czy w ogóle zwracać uwagę na ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comedy Central pojawił się N, która nie miała wtedy nawet 100 tys. abonentów.
Tak, ale sytuacja w przypadku Comedy Central była zupełnie inna niż przy Nickelodeon'ie. Zresztą na polskim rynku nie mieliśmy (nadal nie mamy) zbyt dużej konkurencji w postaci kanałów komediowych, a takie jest miejsce w przypadku programów dziecięcych. Dlatego sądzę, że przesunięcie startu mogło zostać spowodowane m.in. przez brak (albo niedostateczne) zainteresowanie operatorów tym kanałem. Koncern wie, że wprowadza do nas produkt, który będzie musiał walczyć o widza z wieloma stacjami o takiej samej tematyce i stąd od razu chcą zapewnić sobie dostępność w wielu gospodarstwach domowych by nowy projekt miał szansę "przeżycia" u nas. Faktem jest, że polskie kablówki nie kupują przysłowiowego "kota w worku" i wolą najpierw sprawdzić nowy produkt zanim go kupią - z tym się zgodzę.

 

Szkoda, że nie podano do opinii publicznej prawdziwych powodów. Dlaczego prawdziwych? Bo bardzo dziwne jest dla mnie tłumaczenie zmianą transpondera dla całej paczki koncernu Viacom z satelity HotBird. Chyba, że to jest powiązane z tym, że nie będą potrafili później tego wszystkiego ogarnąć - zmiana parametrów nadawania też nastręcza wiele pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna sytuacja Viacomu nie różni się zbytnio od tej z Comedy Central. Także wprowadzenie całkiem nowej marki na rynek, jaką był CC było olbrzymim ryzykiem. Polski rynek różni się od zachodnich i tutaj wiele projektów po prostu nie przechodzi, nie ma racji bytu. Dlatego wiele poważnych korporacji medialnych boi się tutaj topić poważniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego zobaczymy jak będzie się u nas prezentował Nickelodeon Polska. Kiedyś mieliśmy kanał dla dzieci o takiej nazwie, ale jakoś nie przyjął się w naszym kraju. Dzisiaj marka Nickelodeon jest już bardzo dobrze znana Polakom, chyba pozytywnie jest ta nazwa przez nas kojarzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastic zniknął bo żadna polska platforma cyfrowa go nie chciała a i sam kanał miał problemy z pojawieniem się w sieciach kablowych.

 

Teraz sieci kablowe są cyfrowe więc i mamy kanały tematyczne po polsku których nie ma żadna platforma cyfrowa a maja sieci kablowe i maja sie dobrze, więc uważam że najważniejsza jest jakość programowa i jego cena od gniazda abonenta - i to w dużej mierze decyduje o powodzeniu całego projektu, bo jeżeli chodzi o sukces ekonomiczny na to trzeba zawsze poczekać kilkanaście miesięcy a może i dłużej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...