Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdarzyło mi się zaobserwować takich deformacji i nie uważam tego za dobre rozwiązanie. Na VIVIE, VH1 i tematycznych MTV wszystko jest automatycznie dostosowywane pod 14/9.

Viacom to bardzo profesjonalna i doświadczona firma (w odróżnieniu od np. TVS, gdzie rozciągają wszystko co się da). Jeśli zachodzi u nich powyższe to, najprawdopodobniej, jest skutek nieprawidłowego przetworzenia pliku z danym materiałem :)

Szanowny przedmówco. To co robi Viacom z audycjami nagranymi w 4/3, powinno być karane. Piszesz, że nie wszyscy lubią niechlujnie rozciągnięty obraz. Właśnie to robi Viacom na swoich kanałach. Amatorszczyzna - tylko tak można to skomentować. Rozciągnięte gęby i zdeformowane sylwetki uważasz za dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dobrze że nie przycinają ani głów (może czasami robią tak lekko), ani napisów. Viacom fajnie to robi, choć na Nick SD... nadal górna flaga WSS.

Odnośnie "Bitwy na pranki" - już dziś, 20:25. Ten serial (albo lepiej program, bo z serialem to nic nie może mi się kojarzyć) to jednak może mieć ten sam poziom, co "Cheeese" z Maćkiem Musiałem czy nawet emitowane u nas w 2012/2013 na Disney XD "Just Kidding Kids" (w niektórych krajach leci na... Cartoon Network, więc przypadek? No nie sądzę). Chyba może być robiony przez tę samą firmę (Just for Laughs Gags), bo napewno na takie programy z żartami, gagami czy prankami jedynie Francuzi w Kanadzie mogą coś zrobić. Ale zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu.

Wogóle to mogą zachować polską koncesję dzięki temu, że dodadzą inne własne produkcje (np. powrócą może do Roztańczonego Nicka, bo to fajne było), a zlikwidują Rodzinę zastępczą w nocy i dadzą powtórki starych seriali (nawet SpongeBoba) albo testcard (logo Nickelodeon w 3D na białym tle). Nawet seriale krótkometrażowe czasami też mogą wyemitować, a niektóre po prostu spodobały mi się (jak np. wspomniane wcześniej w tym temacie Dancing Sushi, Purple & Brown czy Horoskop według Skalmara). Wykrzesać coś można, ale potrzeba więcej kasy, a dla Nick HD wychodzi to, jak mi się wydaje, znacznie taniej (gdyż to bardziej wersja dla środkowej Europy, a nie nasza z automatu VIMN Poland).

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego, że potrzeba więcej kasy, to raczej nie zlikwidują nocnej emisji Rodziny Zastępczej. To im się bardziej opłaca niż produkcja formatów na Polskę. Ba, powiem więcej, emisja starego polskiego serialu jest praktycznie bezkosztowa. A testcardu nie będą nadawać, bo są stacją całodobową (zresztą obecnie na tym rynku tylko niektóre stacje nie nadają całą dobę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest zadanie należące do KRRiT. Rada nie jest od pomysłów na seriale dla stacji dziecięcych. Rada co najwyżej się zainteresuje, jak ktoś skargę złoży że dany serial przekazuje treści nieodpowiednie dla małoletnich. Ale niczego w KRRiT nie będą sugerować. Wymóg jest prosty: ma być tyle procent audycji polskich, ile jest w koncesji. A czy to będzie Rodzina Zastępcza, czy własny serial, to już dla nich nieważne.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dobrze że nie przycinają ani głów (może czasami robią tak lekko), ani napisów. Viacom fajnie to robi, choć na Nick SD... nadal górna flaga WSS.

 

Linia WSS została zlikwidowana na Nickelodeon PL dokładnie rok temu. Może miałeś na myśli Nick Jr.? Tam linia WSS jest cały czas widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bastekal: Faktycznie, miałem na myśli Nick Jr.

@Kirk: A mogą pokazać Świat według Kiepskich na Nicku w nocy? :D Oby to był i fajny pomysł, bo można coś zmieniać, a tu proszę - nic ciekawego, ciągle od lat Rodzina zastępcza, ale mogą czymś zastąpić, też polska produkcja. Niezły pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś niemiecki Nickelodeon nadawał z dynamicznymi proporcjami obrazu (Wyłączał WSS w trakcie seriali w 4:3), potem przez kilka miesięcy idealnie przycinał do 14:9, ale teraz nadaje tak samo jak ten polski Nickelodeon.

A ja o wiele bardziej wolałbym oglądać z czarnymi pasami po bokach niż z taką deformacją obrazu

 

 

(w odróżnieniu od np. TVS, gdzie rozciągają wszystko co się da)

A na rozciągnięty obraz na TVS mam rozwiązanie, przestawiam telewizor na 4:3 i mam idealnie dopasowany obraz


Wątpię,żeby dzieciaki na to zwracały uwagę :)

Ale Nickelodeon jest dla młodzieży, a Comedy Central dla młodzieży i dorosłych, a na tych kanałach też są niedokładnie dopasowane proporcje

Wolałbym już gdyby materiały 4:3 były nadawane tak jak np. obecnie na TVP1 i TVP2 (16:9 z Pillarboxem), albo jak np. na Polsacie, TVN 7, TV6 czy TV Puls (z wyłączonym WSS)

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pasuje do targetu stacji, Rodzina Zastępcza lepiej się nadaje, bo bardziej pasuje.

A nie można innych produkcji też wpychać? Wiem, że można, ale widzę w ramówce i widzę ciągle że ciągle tylko ta Rodzina zastępcza... wg mnie to mogą ograniczyć emisję odcinków Rodziny zastępczej np. do 3:00, a po tej godzinie będą lecieć już stare seriale animowane i młodzieżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale chodziło mi o to, żeby parę odcinków Rodziny zastępczej nadal puszczać, ale do 3:00 lub 4:00 i potem emitować coś innego, może jakieś stare seriale. Chyba mnie nie zrozumiałeś o co chodzi, a może zrozumiałeś, lecz poza tym - i tak prawie nikt nie oglądał i nie ogląda o tej porze Nicka (no może poza widzami MUX4, którego nie mogę oglądać!!!). Od takich powtórek związanych z Nickiem pozostaje jedynie europejski Nick HD... cóż, koncesja to koncesja.

 

A tak wogóle to już po premierze "Bitwy na pranki". Sam program to jest niby taka "konkurencja" drużynowa, poza tym, sceny kręcono w Wielkiej Brytanii, więc jest wszystko możliwe, że to produkcja brytyjska od publicznej BBC. Jednak to jest nieco inny poziom niż te "Cheeese", bo akurat fajny program - dwie drużyny a w nich po dwaj członkowie: zielona i niebieska. Potem przedstawiają dwóch speców od efektów specjalnych. I będą te pranki, które zrealizują właśnie ci specjaliści od efektów specjalnych. Najpierw pierwszy, potem drugi. Po nich sędziowie oglądają oba pranki i muszą pomyśleć, która drużyna wygra. No i jak będzie werdykt, to ta drużyna, która wg sędziów wygrała, może oszukać swojego kolegę w danym miejscu UK, a przegrani - po prostu wskakują do zielono-niebieskiego pudła i wracają do domu. Sam pomysł dobry, aczkolwiek taki sobie. Można poszaleć się i pośmiać.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można tak skrócić lekko, do 5:00 lub 4:00?

Bo już ciągle to samo mogło być. Zaraz chwila - czemu nie mogą wyemitować coś innego z polskiej produkcji niż Rodzina zastępcza? Może być jakiś serial o podobnej tematyce przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można tak skrócić lekko, do 5:00 lub 4:00?

Bo już ciągle to samo mogło być. Zaraz chwila - czemu nie mogą wyemitować coś innego z polskiej produkcji niż Rodzina zastępcza? Może być jakiś serial o podobnej tematyce przecież.

Odnoszę wrażenie, że tak Ci na tym zależy, jakbyś naprawdę każdej nocy Nickelodeon oglądał. Skrócić nie można, bo jakby się tam skróciło, to trzeba by było te treści o innych godzinach dać. A już widzę to zadowolenie widzów, jak im by dali "Rodzinę zastępczą" na popołudnie. A innego serialu nie znajdą bo akurat ten im dość dobrze pasmo wypełnia: jest sporo odcinków, tak więc nie przelecą całości w 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekjot: Tak, na CC i CCF są też powtórki polskich seriali. Można myśleć i myśleć, który kanał  :roll:

@Patjyk: Dobrze, że mi to mówiłeś. Ja tego nie oglądam i tyle.

A właśnie przypomniało mi się coś - od momentu wprowadzenia oznaczeń wiekowych do okolic 2013 roku jeszcze przed kilkoma odcinkami "Rodziny zastępczej" leciały... po dwa odcinki "MTV Cribs", a potem "VIVA Mjuzik Kłiiiz". Może by do tego powrócili, i zostawili by spokojnie Rodzinę zastępczą? To byłby dobry pomysł jak na te 33% wymaganych takich czegoś w koncesji. Jeśli tych programów nie będzie (ani tymbardziej nawet tej Rodziny zastępczej), to Nickelodeon będzie... Nickelodeonem HD i tyle. Ewentualnie zamiast reklam mogę zobaczyć krótkometrażówki, albo tak jak w 2010-2012 - będą polskie reklamy... ale koncesję można zachować przecież, żeby jej nie stracić, lecz i tak za kilka lat Nick ją straci  :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Nick z polskich produkcji pokazuje tylko (!) przez 6 godzin "Rodzine zastępczą", ponieważ 1 stycznia 2013 weszło rozporządzenie KRRiT, które pozwoliło części stacji na mniejszy udział stacji niż normalnie. W przypadku stacji młodzieżowych takich jak Nick od tej pory wymagane jest minimalnie 25% w ciągu kwartalnego czasu emisji (czyli ok. 6 godzin dziennie dla 24-godzinnego kanału): http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/regulacje-prawne/polska/radiofonia-i-telewizja-publiczna/rozporzadzenie_2012_12_06.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...