Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle że nie widzę problemu emisji niektórych kreskówek do których Turner wykupił emisję na całą Europę lub jest posiadaczem praw do danych produkcji.

Jeśli chodzi i Francję czy inne większe kraje to oni mają tam swoje siedziby, stamtąd nadają i sami ustalają ramówki. Chociaż nie rozumiem problemu dlaczego to Animaniacy czy Animki nie są emitowane na Boomerangu ( w innych krajach były albo nadal są). Turner należy do Time Warner Company więc większość pozycji WB mają prawie za darmo. Oczywiście biorę pod uwagę fakt że inne kraje sami sobie wykupią daną produkcję. A HB stworzyło wiele nieemitowanych u nas kreskówek a te produkcje na pewno mają za friko. Jedynie dubbing może ich kosztować. Dla przykładu we Włoszech Boomerang emituje Smerfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz pewnej rzeczy. U nas "Smerfy" lecą w TVP1 od wielu lat, co jakiś czas wymieniając się pasmem z innymi kreskówkami. Rzecz w tym, że potrzeby każdego rynku są inne i trzeba się do nich dostosowywać. Jednocześnie nie ma sensu także sugerować się opiniami pojedynczych widzów, bo mimo wszystko wygrywa to, co najlepiej się na danym rynku sprzedaje. U nas świetnie sprzedają się stare, popularne kreskówki CN typu "Laboratorium Dextera", "Johnny Bravo", itp. + produkcje Warner Bros. Świadczy o tym chociażby fakt, że te ostatnie były już emitowane w TVP2, Polonii 1 (pasmo "Przyjaciele"), Canal+, Cartoon Network no i teraz w Boomerang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem dziś ofertę Boomerang we Francji i jestem totalnie rozczarowany.

Animaniacy, Struś Pędziwiatr, Duch Casper, Gerald Mc Boing [ oglądałem podczas okienek FTA, fajna baja :], Baby Looney Toons, Woody Woodpecker, Taz- Mania, Sylwester i Tweety, Różowa Pantera i nowa baja Le chat de Frankenstain czy jakoś tak, oglądałem na necie i też ładnie się prezentuje. Dlaczego tych kreskówek nie ma w Polsce ? Zamiast wykupić prawa do czegoś nowego to wykopują starocie z Cartoon Network :(

Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej. Szkoda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hanna-barbera.info/cn_boom/?p=192

A jednak :lol2: Przynajmniej taką informację otrzymałem.

http://www.youtube.com/profile?user=zio ... iew=videos

A na moim koncie trochę filmików zarówno z polskiego i francuskiego Boomerang.

Zapomniałeś dodać Kaiketsu Zorori, anime z 2002 roku niezłe jest. Jednak oni nie mają wielu kreskówek które my mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam od jakiegoś tygodnia nie trzymają się ramówki. Zamiast Rodziny Addamsów jest Scooby Doo (ile mogą go emitować! 4-5 razy dziennie ta sama seria?!) a zamiast Yogi- Łowca Skarbów są Perypetie Penelopy.

Nie wiem do końca co to znaczy

Przed chwilą właśnie widziałem Hucka czym się zdziwiłem bo ponoć go wywalili....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raimundo ty masz rację, bo francuzom się podoba to co nadają, lepiej przyciągnać starszych, aby sobie przypomnieli, jakie były pieknę czasy z za czasów CN, ale w francji emitują na CN takie seriale jak: Atomówki Zeta (niezłe jest), Młodą Ligę Sprawiedliwych (beznadziejne). Ale u francuzów nie ma za to emitowanej "Ben 10 - Obca Potęga" czy Przygody Sary Jane. Ale Przygody Sary Jane czy Szkolną Agencję Wywiadowczą nadają na Disney XD. A jak emitują Wyspę Totalną Porażki w CN Europejskim, to w GB emitują ją na Jetix. W Francji są prawa nadane tylko z Turnera. Zobaczcie w jakim systemie oni to kodują - Cryptoworks (d03). Jak są inne wersje CN na Astra 1 to nie kodują w Cryptoworks (oprócz niemieckiej wersji, bo koduje na potrzeby Arena).

 

VH1 ty też masz rację, bo na Jetix było pokazywane kilka razy "Fineasz i Ferb".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także czekam na Boomerang w Cyfrze+, to jest jeden z tych kanałów (oprócz BBC Knowledge oraz BBC Entertainment) którego mi właśnie brakuje po zerwaniu umowy z CP. A jakby nie patrzeć zdecydowanie większe szanse są właśnie na Boomerang w C+ aniżeli na kanały BBC. Ktoś zapowiadał jakieś większe zmiany w C+ na Maj, zobaczymy może akurat Boomerang się wtedy pojawi, oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini mini i Boomerang to kanały adresowane do zupełnie innej grupy widzów. Tak naprawdę to uzupełnienie oferty Cartoon Network (szczególnie o starsze i bardziej klasyczne kreskówki, np. ze studia Hanna-Barbera).

 

Dziwię się, że polska Cyfra nie ma ochoty rozbudowywać oferty dziecięcej (Polsat a w szczególności N-ka mają znacznie bogatszą ofertę w tym względzie... jedyne co ratuje Cyfrę, to Mini mini na wyłączność...).

 

A teraz małe porównanie. Oferta Canal+ we Francji (platforma Canalsat):

canalsatp.png

 

Disney x4, CN, Boomerang, Nickelodeon, Baby First oraz kupa lokalnych francuskich kanałów dla dzieci. I jakoś nikomu nie przeszkadza kilkanaście konkurujących ze sobą kanałów dla dzieci na jednej platformie. Szkoda, że Cyfra nie czerpie dobrych wzorców z Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie inną różnicę w pakietach bajkowych (kodowane) w niemczech czy anglii.

 

Niemcy

CN, Boomerang, Jetix, Animax, Junior, Disney Channel, Playhouse Disney, Toon Disney (8 kanałów z bajkami w PREMIERE / w tym 2 w Arena)

 

Anglia

CN, CN Too, Boomerang, Boomerang +1, Cartoonito, Jetix, Jetix +1, Disney Ch., Disney Ch. +1, Playhouse Disney, Playhouse Disney +1, Nick, Nick Jr., Nick Toons, Nick Toonsters (16 kanałów z bajkami w Sky Digital)

 

W tych przypadkach też jest Boomerang, tylko że w niemczech znaczek Boomeranga zaznaczony jest na niebiesko, a w Anglii jest tylko znaczek B.

 

albo w Włoszech

CN, CN +1, Jetix, Jetix +1, Boomerang, Boomerang +1, Nick Italia, JimJam, Raisat Ragazzi, Disney in English, Disney Ch., Disney Ch. +1, Playhouse Disney, Playhouse Disney +1, Toon Disney (gdzieś prawie 20 kanałów dla dzieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz medialne rynki Polski, Niemiec, Anglii i Włoch w jednym szeregu? Nie wiem czy zauważyłeś, ale w porównaniu do "zachodu", my jeszcze raczkujemy jeśli chodzi o telewizję. Ba, u nas brakuje potęgi w postaci połączonych platform cyfrowych, które zamiast dublować swoje oferty programowe, mogłyby je uzupełniać o nowe kanały. Niestety, dopóki oferty wszystkich platform cyfrowych będą identyczne, miejsca na satelicie wiele nowych kanałów filmowych, sportowych i dla dzieci nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...