Skocz do zawartości

Funkcja reputacji na forum (plusy i minusy)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Funkcja reputacji na forum  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka powinna być przyszłość funkcji reputacji na forum?

    • Pozostawiamy bez zmian (10+, 3- na 24h)
    • Ograniczenie możliwości głosowania zależne od czasu od rejestracji (np. 1 miesiąc bez możliwości przyznawania, ale z możliwością otrzymywania)
    • Ograniczenie możliwości głosowania zależne od ilości postów (np. do 20 postów bez możliwości przyznawania, ale z możliwością otrzymywania)
    • Zmniejszenie limitów dobowych na minusy (np. 10+, ale 1- na 24h, inne propozycje proszę w odpowiedziach)
    • Zwiększenie limitów dobowych na plusy, aby zmniejszyć znaczenie minusów (np. 30+ i 3- na 24h, inne propozycje proszę w odpowiedziach)
    • Całkowity reset liczników reputacji i wyłączenie funkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Reputacja nie wpływa zbytnio na zawartość forum, ale czyni je atrakcyjniejszym w odbiorze i trochę dodaje mu popularności.... Czy teraz nie zagląda tu więcej osób?

Tak zagląda coraz większa liczba tzw:fanbojów a czy o to nam chodzi??

Wytłumacz mi jedno jaka to reputacja jeśli piszesz posty pod publikę czyli przykładowo uwielbiasz daną platformę/kanał tv co wiesz że teraz jest na fali punktujesz na +

To jest reputacja dla ciebie?

To był przykład nie skierowany w twoją osobę :)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze im więcej osób, to tym więcej będzie fanbojów. Zależy jaka jest zależność między jednym, a drugim i czy to jest do wytrzymania? I mam drugie pytanie: czy im "mądrzejszy" temat to tam będzie więcej fanbojów wchodzić, czy nie? Jeżeli tam "normalni" będą wchodzić to dlaczego nie zostawić w tych tematach + i -, albo samego + jako podziękowanie?

 

Poza tym jak ktoś ma Adblock'a to może zablokować te strzałki :)

Mam u siebie zablokowane strzałki w dół

http://zapodaj.net/4795c7ff6e1ba.bmp

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję rezygnację z '-' i zostawienie tylko '+' albo jak ktoś już wcześniej wspomniał jako 'Thanks'.

Drugi mój pomysł to (o ile jest taka możliwość w ogóle) dać wybór użytkownikowi czy chce oceniać i być ocenianym. Przy czym jeśli użytkownik dobrowolnie rezygnowałby z tej opcji to nie powinien mieć możliwości zmiany decyzji przez jakiś dłuższy czas.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@marrak z tym "thanks" to coś w stylu "props" jestem na pewnym forum muzycznym od 2004r jest to amerykańskie i tam takie coś jest ale tutaj...... to się raczej nie sprawdzi ;)

U nas tzw "hate" ma większą siłę przebicia

Za co ci podziękują że napiszesz coś co się komuś nie spodoba bo ma uraz do danej platformy satelitarnej? :/

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth daj ludziom szansę :) i myślę, że te cyferki przy reputacji nie są aż tak ważne, aby o nich aż tak się rozpisywać.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze im więcej osób, to tym więcej będzie fanbojów. Zależy jaka jest zależność między jednym, a drugim i czy to jest do wytrzymania? I mam drugie pytanie: czy im "mądrzejszy" temat to tam będzie więcej fanbojów wchodzić, czy nie? Jeżeli tam "normalni" będą wchodzić to dlaczego nie zostawić w tych tematach + i -, albo samego + jako podziękowanie?

 

Poza tym jak ktoś ma Adblock'a to może zablokować te strzałki :)

Mam u siebie zablokowane strzałki w dół

http://zapodaj.net/4795c7ff6e1ba.bmp

Ale po co? Po co jakaś dziecinada związana z plusami i minusami? Chcesz komuś podziękować, to podziękuj w komentarzu. Tak trudno napisać: "dzięki za pomoc czy info"? Pewnie ten ktoś dużo bardziej się ucieszy niż z jakieś idiotycznej zielonej strzałeczki.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za całkowitym wyłączeniem tej funkcji . Pamiętam że na ; innych fachowych , technicznych forach ; dyskusyjnych dość szybko zrezygnowano z takich ; dodatków; , po za tym można zauważyć że są tu userzy którzy za nic nie wnoszący post dostają po parę ; plusików ; od tych samych darczyńców :wink: .Czyżby mieli dodatkowo założone konto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Mr.Orbita jak widzisz machina ruszyła dzięki że przychyliłeś się do tego by przeprowadzić ankietę ;)

Daj znać jak możesz ile będzie trwała ?

Drodzy forumowicze ..... "forum to My" więc głosujmy .....

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tak do 15 lutego myślę, niektórzy nie zaglądają na forum codziennie, z tydzień musi powisieć.

 

Ale po co? Po co jakaś dziecinada związana z plusami i minusami? Chcesz komuś podziękować, to podziękuj w komentarzu. Tak trudno napisać: "dzięki za pomoc czy info"? Pewnie ten ktoś dużo bardziej się ucieszy niż z jakieś idiotycznej zielonej strzałeczki.

 

To akurat była druga z idei przyświecających temu pomysłowi. Zamiast ciapać posta można było dać plusa, ale widać, że może trochę też do tego to jest używane, ale w mniejszości.

 

Sam pomysł uważam nadal za fajny, ale nie na tym forum. Żeby takie +/- dobrze grało, to musi być ocenianie tylko merytoryczne, nie emocjonalne.

 

PS: Trochę źle zrobiłem tą ankietę, bo w sumie nie dodałem opcji zostawienia samych plusów (tak też można) :P No ale już poszło, to poszło, trudno :P Jak ktoś taką opcję popiera, to proszę głosować na "Zmniejszenie limitów dobowych na minusy" - można zmniejszyć też na 0 :P

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tak do 15 lutego myślę, niektórzy nie zaglądają na forum codziennie, z tydzień musi powisieć.

 

 

To akurat była druga z idei przyświecających temu pomysłowi. Zamiast ciapać posta można było dać plusa, ale widać, że może trochę też do tego to jest używane, ale w mniejszości.

 

Sam pomysł uważam nadal za fajny, ale nie na tym forum. Żeby takie +/- dobrze grało, to musi być ocenianie tylko merytoryczne, nie emocjonalne.

 

PS: Trochę źle zrobiłem tą ankietę, bo w sumie nie dodałem opcji zostawienia samych plusów (tak też można) :P No ale już poszło, to poszło, trudno :P Jak ktoś taką opcję popiera, to proszę głosować na "Zmniejszenie limitów dobowych na minusy" - można zmniejszyć też na 0 :P

Jestem zrażony do oceniania po bytności na wielu portalach, gdzie taki system zrodził patologię nazywaną przeze mnie "wojną fanbojów". Jest jeszcze jedna możliwość podziękowania aktywnym, pomagającym użytkownikom, a mianowicie udostępnienie możliwości komentarzy w profilu.

Przykład z innej stronki:

 

max.png

 

Dodam, że podziękowań w tym profilu(nie mój) jest 16 stron. Wiele osób ma tam takie laurki.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem za całkowitym usunięciem tej funkcji. Jest ona moim zdaniem niepotrzebna. Przez wiele lat to forum bez tego przetrwało i było dobrze, więc czemu teraz miałoby się to zmienić?!  Poza tym niestety funkcja mija się z celem. Wielokrotnie zostałem "zminusowany" tylko za to, że przytaczałem wyniki na dany temat z odpowiednich źródeł, ale że co niektórym to nie odpowiadało to "minusa" otrzymałem. Stąd też uważam, że funkcja ta jest kompletnie bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Widzę lekką stagnację ,tylko tyle osób jest zainteresowanych ankietę? :/

@Mr.Orbita mam nadzieje że już jakiś pomysł masz widząc rozkładające się głosy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...