Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ok. godz.17 zniknął całkowicie sygnał na transporderze Cyfry+ 11488V. Z tego tp Cyfra nadaje m.in. Cinemax i TV Puls. Po jakieś minucie sygnał wrócił. Dodam tylko, że na innych tp sygnał byl.

10,892 GHz też padł wtedy. Chyba coś up-link wariował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem że podczas burzy przechodzącej nad Warszawą wszystkie transpondery cyfry+ były niedostępne a transponder 11,488 był dostępny bez żadnych problemów czyżby to była wina oddalonej infrastruktury uplinkowej tego transpondera?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak konweter by trzeba lekko poruszyć... Wiele osób miało takie problemy i pomagało skorygowanie ustawienia konwertera w uchwycie lub też lekkie przesunięcie anteny :smile:

Już wielokrotnie spotkałem się z tą opinią o ruszeniu konwerterem. Jednak moim zdaniem problem tkwi raczej w ustawieniu anteny. Tak sobie myślę, że mam ustawiony skos na monobloku o ok. 8 stopni (najbardziej zależy mi na jakości kanałów z HB) i nie mam żadnych problemów z odbiorem kanałów HD z HB jak i z Astry. A przecież raczej powinny być jakieś problemy z kanałami HD na Astrze przy takim skosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po wczorajszej ulewie polaczonej z wichura,mam niewystarczajacy poziom sygnalu na poziomie 4 czasem na sekunde zmieni sie na wystarczajacy ale zaden program nie dziala.Wczesniej nie mialem takich problemow.Dekoder Pionier'a antena standard,przeszkod w poblizu nie ma zadnych.Lokalizacja 60km od Poznania.Dodam ,ze kiedy sie pogoda poprawila dalej ani razu nie zlapalem sygnalu.Dzis znow wieje,ale takie dlugie przerwy sie nie zdarzaly nawet w podobna pogodeLudzie z cyfry zajeci,takze licze na pomoc Forumowiczow.Co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,pewnie tak choc jest solidnie zamocowana,sprobuje poruszyc ja troszke,choc samemu to latwie nie bedzie.

 

Jest wlasciwie nie do ruszenia,choc sama czasza i przedewszstkim konwerter trzesnie sie troche kiedy wieje

Wialo wczoraj z zachodu mogla sie przesunac minimalnie,jesli poluzuje dwie srubki od czaszy to przesune o milimetry na zachod pytanie czy paski sygnalu na dekoderze beda na tyle dobrym narzedziem diagnostycznym,zeby to dobrze ustawic.

 

EDIT: Udalo sie,choc bylo ciezko bo nie dosc ze wieje to jeszcze padac zaczelo jak dokrecalem co prawda 4,5 ale poziom dobry i dziala ok :P

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu na kanale Eurosport (bywa, że zawsze) przez pierwsze kilka minut pojawia się co jakiś czas informacja o braku uprawnień do tego kanału. Plansza wyświetla się przez kilkanaście sekund, po czym wraca normalny sygnał wraz z obrazem i dźwiękiem. To u mnie coś nie tak, czy u Was jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...