Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie sklady reprezentacji na Euro 2016

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016_squads

 

Kluby z najwieksza liczba reprezentantow:

Juventus 13

Liverpool  12

Tottenham 11

Fenerbahce i Basel po 10

Real, Barcelona. MU, Szachtar i Bayern po 9

Roma,  Arsenal, Besiktas i CSKA Moskwa po 8

 

Ligi z najwieksza liczba reprezentantow:

angielska 145

niemiecka 73

wloska 70

turecka 43

hiszpanska 38

rosyjska 31

ukrainska 25

francuska 22

 

Jeszcze nieoficjalne. Nie jest powiedziane, że te liczby są ostateczne. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień (kontuzje). Zobaczymy jak będzie to wyglądać po pierwszych meczach na EURO kiedy kadry wszystkich ekip zostaną definitywnie zamknięte.

 

Twój post został wysłany niespełna 12 godzin temu, a już doszło do kolejnych przetasowań: 

 

Ligi z największą liczbą reprezentantów na EURO 2016:
145 - angielska
73 - niemiecka
70 - włoska
https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016_squads#By_club_nationality
 
 
Kluby z największą liczbą reprezentantów na EURO 2016:
12 - Juventus, Liverpool
11 - Tottenham
10 - Manchester United 
https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016_squads#By_club

 

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak jak wyżej. Jedyne co wiemy to to, że ligi angielskiej już nikt i nic nie prześcignie :P

Warto wspomnieć też, że z Polskiej ESA jedzie 14 zawodników 

15  :wink:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam u góry napisałem Premier League, Bundesliga, Serie A... trochę się zagalopowałem. Nie wziąłem pod uwagę, że są też przecież kluby z zaplecza tych lig. Ja tymczasem wszystkie wrzuciłem do jednego worka pod nazwami tych najlepszych lig z Anglii, Niemiec i Włoch. Poprawiłem. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia liczba pokazuje, że 24 reprezentacje to stanowczo za dużo, 16 było ilością optymalną. Tym bardziej nie widzę sensu oglądania wszystkich spotkań, szczególnie fazy grupowej, bo wiele z nich to spotkania słabiaków z przeciętniakami.

To jest Euro i nawet mniej ciekawe mecze mają charakterystyczny klimat. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki klimat- przeciętnej gry zawodników nikomu nie znanych? Mnie to już nie bawi. Może powinni rozszerzyć Euro do 48 drużyn, bo taka Bułgaria może poczuć się pokrzywdzona, że o Holandii nie wspomnę :). Dla mnie optymalne było 16 uczestników. Prawdziwe mistrzostwa zaczną się dopiero od fazy play off, kiedy 8 najsłabszych odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam teksty Benzemy, że Deschamps nie powołał go na turniej tylko dlatego, że uległ jakiejś presji rasistowskiej to mnie po prostu skręca.

 

Selekcjoner Francji i rasizm? Prędzej w drugą stronę. Przecież reprezentacja Francji wygląda na pierwszy rzut oka jak jakiś klub piłkarski z Afryki. 13 piłkarzy tej reprezentacji to arabowie i murzyni. Byłoby ich nawet więcej, ale albo dopadły ich kontuzje, albo karencje dopingowe, albo... konsekwencje szantażowania kolegi z drużyny narodowej  :roll:

 

Największym paradoksem jest to, że gdy tak przyglądałem się tej aferze z Benzemą w roli głównej i jej skutkom to odnosiłem wrażenie, że Deschamps był chyba jedynym człowiekiem, który widział Benzemę w kadrze i który do końca starał się walczyć w jego sprawie, choć ta z góry była przegrana.

 

Bo jaki interes miałby Deschamps w wydaleniu Karima? Przecież DeDe od początku swojej pracy z reprezentacją nie tylko konsekwentnie stawiał na Benzemę, ale też uczynił z niego najważniejszą postać tej reprezentacji. Lidera. Sabotowanie Benzemy byłoby więc co najmniej strzałem w stopę. 

 

Obwinianie i oskarżenia bogu winnego selekcjonera to zwykłe draństwo ze strony Karima. Odbieram je jako zdradę. 

 

Mam nadzieję, że kolejni selekcjonerzy (jeśli tacy będą) również przestaną powoływać niewdzięcznego drania z Algierii.  

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wielu kibiców we Francji domaga się powołania Benzemy, a wygwizduje Giroud. Oni też widzą, że tych gości dzieli różnica klas. To tak jakby u nas Lewego zastąpił Stępiński :).

Co do kadry Niemiec, to dla mnie zaskoczeniem jest brak Bellarabiego. Chyba, że Loew będzie grał systemem bez klasycznych skrzydłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 maja br. w kioskach ukaże się wydanie magazynu telewizyjnego „To & Owo TV”  do którego dołączony będzie specjalny dodatek sportowy „Przewodnik Kibica Euro 2016”. „To & Owo TV” z dodatkiem ukaże się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy.  Cena jednego numeru nie zmieni się i wyniesie 1,99 zł.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/to-owo-tv-ze-specjalnym-dodatkiem-na-euro-2016

Jak dokładnie wygląda ten dodatek? W formie dołączonej książeczki dopiętej do zszywek spajających magazyn? Miałem kiedyś taki dodatek z tej gazetki na mundial w Brazylii. Od 1998 roku kupowałem takie dodatki wraz z TeleTygodniem. Fajna sprawa i jestem ciekaw czy TeleTydzień też coś takiego wyda/ł ??? 

 

Szczerze mówiąc bardzo mnie ten temat interesuje. Pisałem wcześniej o Skarbach Kibica, ale kultywowanie tradycji z wpisywaniem wyników i uzupełnieniem tabelek w moim domu było od zawsze. Dokładnie od EURO '96.  

 

 

 

Jednak wielu kibiców we Francji domaga się powołania Benzemy, a wygwizduje Giroud. Oni też widzą, że tych gości dzieli różnica klas. To tak jakby u nas Lewego zastąpił Stępiński :).

 

Ponadto 73% ankietowanych (l'Equipe+Odoxa) NIE CHCE Karima Benzemy w kadrze na EURO. Znacząca liczba. Martwią się o szatnię, bo sportowo z przodu byłby najlepszym wyborem na pozycji tzw. "9".

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/teletydzien/photos/pb.130340047021108.-2207520000.1464915375./1069500523105051/?type=3&theater

 

http://static.wirtualnemedia_pl/media//press/66/700/2016-05-30.jpg

 

Ten sportowy dodatek na Euro 2016 z To & Owo ma tyle samo stron co ten w TeleTygodniu - 32 strony... czyżby to był ten sam dodatek? Z tego co pamiętam TeleTydzień i To & Owo podlegają pod to samo wydawnictwo (Bauer). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można dostać gdzieś w sklepie/supermarkecie jakieś tabelki, plakaty, broszury do wypełniania wyników i tabele w związku z EURO 2016? Spotkaliście się z czymś takim? 

Pamiętam, że co dwa lata w produktach typu chipsy Lay's można było coś takiego znaleźć. Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Euro 2016 wygrają gospodarze czyli Francja.Mają znakomitą zbilansowaną kadrę,świetnego trenera oraz grają u siebie.

 

Co do naszej kadry to mamy wreszcie najlepszy skład od wielu lat i logiczne wydaje się wyjście z grupy ALE na turnieju forma,nastawienie i mobilizacja musi być tu i teraz.Mamy 5 piłkarzy klasy światowej a to za mało z 11.Do tego zabraknie Rybusa i znów będą kłopoty z tą nieszczęsną lewą obroną.Może zagra prawonożny Jędrzejczyk albo robiący różnicę na minus Wawrzyniak.W środku pola jak zabraknie Krychowiaka to też spory kłopot albo jeszcze gorzej jak nie będzie w pełni sił i bez formy.Podsumując na końcowy sukces składa się zbyt wiele czynników- skład personalny,taktyka,przygotowanie fizyczne i przede wszystkim psychiczne,zaangażowanie i dyspozycja dnia,zwyczajne szczęście czy trafne zmiany.Koniec końców skończy się jak zwykle czyli porażką.

 

Jak się mylę to zacytujcie ten post i będziemy się z tego śmiać ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Francuzów środek pomocy robi różnicę: Matuidi - Kante - Pogba + grający wyżej Payet.

 

Po prostu bajka.  

 

 

Żebym to ja jeszcze miał kolor w drukarce i odpowiedni papier  :wink: Znalazłem wcześniej podobną wpisywankę, ale w obcym języku. 

 

Wolałbym gotowca. Wprawdzie i tak kupuję jutro TeleTydzień z dodatkiem... jednak kolejną wpisywanką nie pogardziłbym. Mam jeszcze nadzieję, że może w Przeglądzie ze Skarbem Kibica coś wetkną osobno do środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam kazdego do zabawy w typowaniu zwyciezcy EURO 2016 - osoby prowadzace stone sport.pl stworzyly narzedzie dzieki ktoremu mozna juz wytypowac jak (wedlug kazdego z osobna) bedzie wygladac caly turniej -> http://www.sport.pl/sport/0,149401.html#TRNavSST
Wrzucajcie tu swoje typowania, bedziemy mogli porownywac - na poczatek Ja:

 

Grupy-A-C_sawqene.png
Grupy-D-F_sawqehn.png
Faza-puch_sawqehh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpakowski to kopalnia śmiesznych wypowiedzi:

https://pl.wikiquote.org/wiki/Dariusz_Szpakowski

 

Ostatnim takim incydentem klasy światowej był MessiMaradona i ten śmieszek ''co z tym Maradoną''.

Czekamy na Euro i kolejne kwiatki opłacane przez Polaków.

Edytowane przez MartinFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...