Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Jeżeli,to ma być program informacyjny dla zagranicznych gości i pracowników przebywających w polsce,to jakość -bardzo dobra,dzwięk-bardzo dobry.Jedynie,co mi zabrakło,to kilkunastu ścieżek językowych,w tym nawet polskiej.Może to jeszcze wprowadzą i będzie ok.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zefir napisał:

 Jeżeli,to ma być program informacyjny dla zagranicznych gości i pracowników przebywających w polsce

Nie wiem skąd ta informacja. Nie było tego w komunikacie TVP.

Osoby nie znające języka polskiego a chcące się czegokolwiek dowiedzieć o świecie mają dostęp do szeregu kanałów informacyjnych w języku angielskim takich jak CNN, czy BBC i na pewno ich pierwszym źródłem wyboru nie jest nasze DVB-T.

Poza ty kanał nadawał do tej pory w internecie, goście i pracownicy mogli bez przeszkód go oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tak na forum kilka dni temu napisał a inni podłapali. 

Jak obcokrajowiec przyjeżdża do polskiego hotelu to pierwsze o co pyta, w kontekście telewizji, to czy są dostępne kanały w jego języku, już widzę jak przeciętny Niemiec rzuca się z wypiekami na twarzy na TVP World. 

Z resztą, jakie to ma znaczenie, w NTC powinny być kanały dla Polaków, TVP World i TVP Polonia takimi kanałami nie są. Ten drugi od biedy jeszcze ujdzie, w końcu to jeden z wielu kanałów powtórkowych w istocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce przebywa znacznie więcej Ukraińców. Przebywają też osoby o innych narodowościach. Być może nie znających angielskiego.

Jeśli byśmy chcieli być sprawiedliwi, to do każdej z tych grup społecznych powinniśmy adresować odrębny kanał.

Wtedy na nasze rodzime kanały, zabrakłoby miejsca.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvbtowiec napisał:

W Polsce przebywa znacznie więcej Ukraińców. Przebywają też osoby o innych narodowościach. Być może nie znających angielskiego.

Jeśli byśmy chcieli być sprawiedliwi, to do każdej z tych grup społecznych powinniśmy adresować odrębny kanał.

Wtedy na nasze rodzime kanały, zabrakłoby miejsca.

Może niekoniecznie oddzielny kanał - wystarczy ścieszka dźniękowa czy napisy w kilku kanałach (głównie chodzi mi właśnie o TVP world

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przygotowania do uruchomienia TVP 4K oficjalnie rozpoczęte! 

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX6&liste=1&live=13&lang=en

 

Jak podaje portal: Naziemna Telewizja Cyfrowa - informacje, poprzez Facebooka:

 

ℹ️ MUX TEST TVP - przygotowywanie miejsca pod TVP 4K:

👉 TVP1, TVP2, TVP Info - zwiększono bitrate video z 3,8 Mb/s dynamicznie na 6 Mb/s statycznie;

👉 pozostałe kanały - zmniejszeno bitrate video z 4 do 2,7 Mb/s dynamicznie;

👉 plansza TVP GO - zmniejszeno bitrate video z 1 Mb/s statycznie do 0,7 Mb/s dynamicznie;

👉 zwiększono wolną pojemność o 0,7 Mb/s.

ℹ️ Z tych zmian wynika, że podczas MŚ w Katarze MUX TEST TVP będzie zawierał kanały: TVP Polonia, TVP Nauka, TVP 4K (ok. 19,5 Mb/s), TVP World, TVP Rozrywka i TVP Dokument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to akurat jest normalne działanie. W taki sposób nadawca przystosował już bitrate pozostałych kanałów. Teraz wystarczy wyłączyć duble TVP 1, TVP 2, TVP Info i w ich miejsce uruchomić TVP 4K

 

Chociaż według mnie kanał 4K mógłby mieć trochę mniejszy bitrate. Przez jeden kanał tracimy na jakości pozostałych.

Mogliby też usunąć TVP World, który za bardzo potrzebny nie jest. Te 2,7 Mb/s to jednak nie jest dużo dla kanału HD, nawet przy HEVC.

I jak widać dało się też zmniejszyć bitrate planszy TVP GO 

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Sam nie jestem w stanie sprawdzić jaki bitrate ma dany kanał. Wzorowałem się na poście z FB.

 

Ale jednak widać różnicę w obrazie na kanałach. Dobrze że TVP 4K to w tym momencie kanał tymczasowy. Bo bez przejścia MUX 3 na nadawanie w DVB T2, mogłoby być ciężko z regularna emisją w 4K.

 

Ale rozbawił mnie jeden komentarz pod jednym z postów na Facebooku - ktoś stwierdził, że zamiast udostępniać TVP 4K w MUX 6 to spokojnie możnaby go umieścić w MUX 8 w jakości SD 😂😂  Ta osoba sobie nie żartowała! 

Mam podejrzenia, że mógł być to ktoś od MWE! 🤣

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP World, TVP Polonia i TVP rozrywka do usunięcia, połączyć kanał TVP Nauka z TVP Dokument- podobne programy nadają oraz jest sporo powtórek, wczoraj oglądałem program przyrodniczy o 20 taki sam jak kiedyś parę tygodni temu o 20 też, powtórki, powtórek i mamy sporo miejsca i chciałbym żeby TVP 1,2, INFO było w HEVC/50kl/s bo nie chce rozmytego ekranu w mpeg4 i mało kl/s. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...