Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie są te konsultację? . 

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

To wszystko jest fazie konsultacji i nie ma decyzji ani o przeniesieniu MUX8, ani tym bardziej o zwolnieniu jakichkolwiek miejsc przez TVP z MUX1 i MUX8 gdziekolwiek nie będzie. 

TVP tu łatwo nie odpuści bo ambitne plany uruchamiania kolejnych kanałów w tym kanału 4K.

Wszystkich tych stacji nie pomieści wyłącznie w dwóch multipleksach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Obecnie zajmuje jego częstotliwości MUX testowy od TVP w DVB-T2/HEVC. Raczej powinieneś zapytać czy ruszy wreszcie MUX5? Te częstotliwości są już wolne po refarmingu a nic z nimi nie robią bo pojawił się pomysł przeniesienia MUX8 z pasma VHF na pasmo UHF na te częstotliwości ale raczej nic z tego nie wyjdzie bo nie zgodzie się na to Emitel, który wyłożył kasę na zbudowanie infrastruktury nadajników w pasmie VHF pod ten MUX. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to, że MUX5 i 6 powinien być bez dubli i powinien być już regularnie nadawany z nowymi kanałami, a tak to raz ten działa, raz tamten i nic z tego nie wynika, to jest tylko specjalnie robione dla dubli, aby blokować konkurencję i testować w nieskończoność, w żadnym kraju EU testy nie trwają latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 21:35, pablo21 napisał:

Obecnie zajmuje jego częstotliwości MUX testowy od TVP w DVB-T2/HEVC. Raczej powinieneś zapytać czy ruszy wreszcie MUX5? Te częstotliwości są już wolne po refarmingu

Obydwaj macie po trochu racji.

TVP zajmuje testowo w zależności od regionu kraju, częstotliwości albo MUX5 albo MUX6 po refarmingu.

Najczęściej MUX6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 08:36, pablo21 napisał:

Jestem za Stars.TV, Red Carpet TV , Red Top TV. Bardzo dobre i warte uwagi kanały. To nie są śmieciowe kanały. Zasługują na miejsce na MUX-ach ogólnopolskich w polskim NTC. :-)

Tutaj się w pełni zgadzam i popieram. Szczególnie @STARS.TV brakuje i to jest takie moje małe zazdro do naziemnej TV w Republice Czeskiej, że mają tam Ocko Star i Retro Music TV. Wiem, że jest YT itd., ale Stars.TV bardziej pozytywnie zaskakuje a i playlista jest naprawdę bogata i niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że CD Action TV jednak nie wystartował. :sad: Mógłby to być dobry kanał o temtyce gier i ogólnie IT. Obecnie działają na youtube, jednak gdyby mieli też własny kanał telewizyjny, to na pewno zwiększyliby też ilość materiałów. Czasami mogliby wchodzić we współpracy z innymi korporacjami o tej samej tematyce robiąc materiały razem. To byłaby duża nowość na rynku! :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stars TV nie startował nigdy w konkursie na nadawanie naziemne. Może się to zmieni, ale na razie nie ma co na temat dywagować. 

Startował w ostatnim Red Carpet i ten kanał widząc jak się rozwija na satelicie, byłby ciekawym dodatkiem w NTC. 

Z ostatnoego konkursu chyba jeszcze jedna nowa firma startowała właśnie z jakimś kanałem o grach. Pozostali to duzi gracze z kolejnymi kanałami tworzonymi specjalnie pod NTC. Byłyby to zapewne kolejne kanały powtórkowe. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DanielK napisał:

Telewizja naziemna to nie jest target pod graczy a nawet ogólnie tematykę IT...

Jest jeżeli to będzie kanał nie tylko o grach, to wtedy wypali, musi być głównie o grach ale także muszą w nim być inne materiały tj. muzyka, strefa sprzętowa, itd. ma to wtedy sens.

Przykładowo Polsat Games jest głównie o turniejach i brak tam ogromu pozostałych tematów więc jest nudny jak flaki z olejem.

Także jestem za RedCarpet, ciekawy kanał, natomiast najbardziej powtórzę to nty raz brakuje Polonia1, Tele5 i TBN Polska, myślę że warto gdyby te kanały wystartowały w konkursach i oczywiście wnioski także o polskie koncesje ...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ciekawego widzisz w kanałach Polonia1, Tele5 i TBN Polska.  Zgadzam się z opinią że kanał o grach, nawet jeśli będzie miał także inne tematy w NTC się nie utrzyma.

Taki kanał jest adresowany głównie do młodego pokolenia, a młode pokolenie w/w informacji szuka w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MUX-6 oficjalnie dla Telewizji Polskiej! UKE dało zgodę publicznemu nadawcy zgodę na nadawanie nie więcej niż 8 stacji. Decyzja wchodzi w życie od 1 lutego 2023 i potrwa do 31 stycznia 2033 roku. 

https://press.pl/tresc/73161,tvp-od-lutego-bedzie-dysponowac-kolejnym-multipleksem-telewizyjnym

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...