Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, zefir napisał:

Taka jest kolej rozwoju tachnicznego telewizji.Były programy w SD,póżniej HD,kolej na 4K. Wszystko ma na celu poprawić jakość emitowanych programów. Poza tym,myślę,że większość z nas,stojąc,przed wyborem,wybrania kanału informacyjnego z angielską ścieżką dżwiękową (o znikomej oglądalności)wolałaby wybrać TVP 4k ,a w przyszłości i pozostałe kanały(filmowe,sportowe itp.) w 4K.

Już teraz nie ma na to miejsca i nigdy nie będzie takiego miejsca w naziemnej, wszyscy prezesi orzekli że TVP 4k będzie tylko pasmem okazjonalnym, nie będzie to nigdy regularny kanał. Nawet na satelicie jest garstka kanałów 4k w całej Europie, ta technologia jest dobra tylko w internecie ale także mocno obciąża serwery więc mało ekologiczna. To nie jest taki rozwój jak z czarno-białej telewizji na kolorową, to jest tylko rozdzielczość z HD do większej , a HD jest już na wysokim poziomie. Po za tym tak jak było pisane wielokrotnie pasmo naziemne już zostało częściowo zagrabione przez złodziejskie telekomy i należy nie dopuścić do jego dalszego pomniejszania. 

4k nie nadaje się do ograniczonego pasma jakie jest w telewizji naziemnej i amen.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że wszyscy tutaj mają rację,co do wprowadzenia 4K w telewizji naziemnej,że jest to niemożliwe itd. Dla mnie,osobiście,wystarczy format,HD,lub full HD,lecz ja żyję marzeniami i nadzieją,a dzięki temu coś osiągam w życiu.Powiedzenie,że  -,,nigdy nie należy mówić nigdy"- może,nie często,ale u mnie się sprawdza. Jeśli sprawdza się w moim przypadku,to może inni ,mają podobne zdanie. W szczególności,wynalazscy,racjonalizatorzy,technicy itd,itp.a nawet ciężko chorzy.Zawsze trzeba mieć nadzieję.Nie oczekuję,aby to dokonało się w tym roku,ale w ciągu najbliższych lat.Tym bardziej istnieje możliwość wprowadzenia TVP4K w miejsce kanałów dublujących,czyli zapłonęła iskierka nadzieji. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DanielK napisał:

Na tym multipleksie jeszcze są 3 duble, czyli TVP 1, TVP 2 i TVP Info. Więc miejsce na TVP 4k się znajdzie.

Taraz tak, a na stałe raczej nie, gdyż są pomysły aby TVP zwolniła sloty z MUX8 i MUX1 w zamian za MUX6. Wówczas swoich kanałów łącznie z 4K nie zmieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zefir napisał:

Wiem,że wszyscy tutaj mają rację,co do wprowadzenia 4K w telewizji naziemnej,że jest to niemożliwe itd. Dla mnie,osobiście,wystarczy format,HD,lub full HD,lecz ja żyję marzeniami i nadzieją,a dzięki temu coś osiągam w życiu.Powiedzenie,że  -,,nigdy nie należy mówić nigdy"- może,nie często,ale u mnie się sprawdza. Jeśli sprawdza się w moim przypadku,to może inni ,mają podobne zdanie. W szczególności,wynalazscy,racjonalizatorzy,technicy itd,itp.a nawet ciężko chorzy.Zawsze trzeba mieć nadzieję.Nie oczekuję,aby to dokonało się w tym roku,ale w ciągu najbliższych lat.Tym bardziej istnieje możliwość wprowadzenia TVP4K w miejsce kanałów dublujących,czyli zapłonęła iskierka nadzieji. 

Telewizja to biznes, a biznes ma reguły, nie ma obecnie żadnej stacji 4k która przynosi zyski, a w naziemnej jest jeszcze dodatkowy problem - mało miejsca mają MUXy, słabe pojemności, ograniczone i kradzione przez telekomy teraz dodatkowo częstotliwości mamy jeszcze mniejsze, więc jeszcze mniej miejsca, nie ma szans z poziomu matematyki na dużo lepsze kodeki, oczywiście powstaną nowe, już powstają, tak samo jak nieco lepsze modulacje dostępne będą w DVB-T3, ale to ciągle niestety jeszcze za mało.

Też mam marzenie - chciałbym, aby każdy miał 10 mln na koncie i każdy był ciągle zdrowy, ale niestety to nie na tej planecie :) 

Słuchaj są pewne ograniczenia, nie może iść wszystko ciągle i ciągle, są pewne bariery i niestety kodeki jest coraz trudniej robić, to samo nowe modulacje wymyślać, korekcje błędów, enkodery, itd. oczywiście że będą coraz nowsze, ale pamietaj co napisałem, dochodzą kolejne problemy np. w streamie internetowym 4k jest bardziej popularne niż przez naziemną czy sat, ale jego problemem jest wysokie zapotrzebowanie na prąd dla serwerów i straszne zniszczenie środowiska tym spowodowane tylko dlatego że ktoś chce lepszą rozdzielczość, nie może wszystko iść w nieskończoność, bo w końcu się skończy :) 

Po za tym statystycznego Kowalskiego interesuje ilość kanałów i nowości, a tutaj nawet SD wystarczy .. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zefir napisał:

Po za tym statystycznego Kowalskiego interesuje ilość kanałów i nowości, a tutaj nawet SD wystarczy . - Myślę,że taki gościu już nie istnieje.!!! ...ale to tylko moje zdanie.

To tak jak w miastach myślą, że są tylko miasta, a 93% Polski to wieś. Naziemna to specyficzny target, tutaj HD to premium który może się nie zwrócić, więc lepiej i bezpieczniej nawet w SD, po za tym statystyczny odbiorca naziemnej to człowiek w podeszłym wieku z okularami więc co ty tutaj z HD wyskakujesz :) Nadal liczy się ilość kanałów i nowości, taka jest prawda. Oczywiście każdy by chciał, aby większość było 4k, 8k, 16k, itd. ale to nie spina się z statystykami i rzeczywistością :) Naturalnie będziemy teraz mieli pewne normy i będziemy mieli większość kanałów HD na papierze, ale to HD wkrótce będzie tak skompresowane że będzie zbliżone do SD, więc na jedno wyjdzie :) 

To tak jak zrobili ostatnio z parówkami, kupuje w sklepie, cena ta sama, ale jednej w opakowaniu juz nie ma :) Masło jak cena w promo to waży mniej albo pseudo mniej tłuszczu żeby klient sie nie zorientował :) Wszędzie nas wydy........

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1 powiem ci, że każda osoba z którą się spotkałem po przełączeniu na DVB T2, widzi ogromną różnicę w obrazie SD, a HD, nawet te osoby z okularami. Więc to nie jest tak, że każdego to nie interesuje. Dużo osób dzięki temu jest zadowolone z przełączenia standardu nadawania. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo każda z tych twoich osób ogląda TVP a tam jest zawsze info że nowy standard to nowa jakość. 

Słuchaj przypomina mi to reklamę Windows 95, pyta się reporter amerykański w kolejce osób po co stoją a oni mówią że widzieli Windows w reklamie więc muszą go mieć ale do czego służy i co to jest to już gorzej było z odpowiedzią. :)

Wiadomo że jakość jest lepsza , zawsze będzie lepsza , przy kolejnym przejściu na dvbt3 i w każdej reklamie każdego produktu zawsze jakość jest lepsza , ale statystka jest statystyką..

Ogromna jakość jest w reklamie, ja m.in. montuje anteny więc wiem co ludzie mówią i co chcą , nie musisz mi tego mówić... :) zajmuje się statami dla pewnej firmy, mam kilka ciekawych dzialnosci więc o statystykach możemy sobie długo poopowiadać ale nie w tym temacie.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym,abyś mi na koniec odpowiedział,z jakiego telewizora (ilość cali ) i z jakiej telewizji korzystasz (naziemna,satelitarna,kablowa czy z  internetu) ?  Ja osobiście wolę posłuchać i zobaczyć nawet kiepski program w bardzo dobrej jakości.!,aniżeli,odwrotnie. Co do wsi i miast,to Powiem Ci tak: kiedyś był,jeden samochód na wieś,póżniej w każdej zagrodzie,teraz prawie każdy członek rodziny ma.Tak samo jest z telewizorami.!!! A,że dużo wolnego czasu nie mają,więc dostęp do kilkudziesięciu kanałów ich nie iteresuje.za to kino domowe już tak.!!! Niedaleko mnie,nawet na melinie mają telewizor 55 cali z podłaczonym amplitunerem.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pietrek1 napisał:

...bo każda z tych twoich osób ogląda TVP

 

...bo każda z moich osób zauważyła różnice na Polsacie :)

 

A TVP też oglądają, tak samo jak ja, ponieważ Telewizja Polska ma wiele ciekawych programów, kanałów. TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument to tylko kilka przykładów kanałów tematycznych od Telewizji Polskiej, które są bardzo  ciekawe! Pamiętajmy, że TVP to nie tylko wiadomości i inne programy informacyjne zawierające politykę!!!

Edytowane przez September77
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo sprzętu, ale moim zdaniem lepiej mieć więcej kanałów niż mniej i tyle, naziemna nigdy nie będzie miała jakości premium...

Czesi mają mnóstwo kanałów w naziemnej, większość to SD, ale różnorodność i mój najlepszy kanał muzyczny Retro rekompensuje mi to nasze HD :)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzisz różnicę,między nadawaniem programu w sd ,a HD,lub 4K,na telewizorze 55calowym.!!! o meczu w piłce nozne,bez odświeżania 100 Hz,nie wspomnę.! A takie telewizory są przeważnie w każdym domu( oczywiście ,tak,jak u Ciebie,kilka mniejszych,w każdym pokoju.) Dlatego ten Twój typowy,biedny Kowalski,nie istnieje.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje bo go liczę :) jest ich więcej niż myślisz, ja widzę różnicę nawet na oko w bitrate netflixa a hbo max, gdzie jest już ją dużo trudniej wyłapać ale ja widzę nawet wzrokowo, a mogę także mierzyć  jaki bitrate tam jest nadawany , mam sprzęt który go mierzy, to samo na kartach tv od kompa widać bitrate każdego kanału naziemnego czy sat, itd itd

Nie zmienia to nadal że target naziemnej to target naziemnej , co oczywiście nie wyklucza nas, że my nie możemy w nim byc mimo tego że widzimy różnicę :) po prostu naziemna ma trochę inny profil odbiorców , oczywiście nie możemy wszystkich wkładać do jednego worka. :) do tego profilu pasuje pewien rodzaj kompresji :) ale tak jak już pisałem nie tylko do tego profilu ale także do faktu że w naziemnej mamy pasmo bardzo wąskie w każdym z mux...

Ja już chyba od 8 lat mam 100 Hz i więcej , na początku kilka ładnych lat temu musiałem się przyzwyczaić że wszystko porusza się szybciej niż zwykle hehehe taki miałem efekt jak przez lata leciałem na 60 Hz że przez pewien czas wszystko mi za szybko się ruszało heheheh

 

Pamietajmy jaką rozdzielczość i prędkość może wyłapać fizycznie ludzkie oko, niedługo do niej dojdziemy, a co później ?? :) ile prądu na to zmarnujemy i jaka biznesowa opłacalność będzie dla takiej jakości od strony nadawców ?? :)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux6 powinien mieć 15 kanałów , powinni dawno uruchomić TVP Muzyka, TVP Teens , TVP Film, TVP Retro, dodać do naziemnej TVP HD  i uprościć struktury spółki oraz zwolnić połowę darmozjadów. PRL już się skończył, więc powinni iść w nowoczesność na każdym poziomie i z duchem czasu, musza wyprzedzać konkurencję na każdym kroku, a teraz tego nie widać, a potencjał i budżet mają większy...

Powinni myśleć poza szablonowo czyli kanały nowego typu w stylu UfoTV, coś w stylu History2 z kontentem nie tylko poprawnym i sztywnym ale także to co widz obecnie chce oglądać. 

Tam są idealne stołki , bo państwowe więc dużo nie trzeba się wysilać, brak ludzi z pasją , Kurski było widać że miał pasję, ale to za mało  ...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pietrek1 napisał:

Mux6 powinien mieć 15 kanałów. 

Ja bym zezwolił na 40 w MUX6. W końcu jak piszesz to target naziemnej. Ludzie którzy ją oglądają nie mają co wymagać dobrej jakości :)

Oczywiście to sarkazm, ale powiedzmy sobie szczerze właśnie ze wzgl. na target naziemnej TVP niczego sensownego jeśli chodzi o kanały już nie wymysłi. Każdy kanał to powtórki, przykład TVP Nauka, którey w zasadzie jest kolejnym TVP Dokument z treściami powielanymi z TVP1 i TVP2. 

Zamiast tworzyć na siłę kolejne powtórkowe kanały skupmy się na jakości ich nadawania. Mamy zapisane 8xHD w MUX6 i kropka. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jeszcze mux 8 dla tego typu kanału , rozumiem przekaz satelitarny i to wiele satelit nie tylko europejskich, przekaz przez satelity fta to podstawa tego typu kanałów , ale mux6 tego nie rozumiem.

Kanał jest potrzebny, ale głównie powinien mieć zasięg satelitarny na obszarze Europy i USA..

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - absurd kanały dla zagranicy oferowane w kraju (TVP Polonia i TVP World). Jakoś w TVN'ie i PolSacie nie mieli z tym problemów, wersje dla Polonii (zagranicy) były dla zagranicy, w Polsce niedostępne w regularnej dystrybucji. Ale cóż, trzeba chyba sparafrazować pewne powiedzenie - TVP to stan umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle TVP Polonia jest po polsku, są tylko angielskie napisy, jest trochę różnych programów, są seriale i filmy, więc można pooglądać powtórki o różnych porach np. nocnych, więc mamy tutaj jakiś tam sens, ale TVP World masz wszystko po angielsku i same informacje więc sens jest bardzo mały poniżej ceny prądu i obsługi dla naziemnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...