Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że z dotychczas nadających w NTC stacji komercyjnych większość należy do Polsatu i Discovery, to przydałby się nowy MUX dla zupełnie nowych w NTC nadawców (np. wPolsce.pl, TV Republika, EWTN Polska, Tele5, Red Carpet) albo ustawa dekoncentracyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chciałbyś dekoncentrować?
Tam gdzie zarządza państwo prywatnym kapitałem, tam są kłopoty. Jak wygląda dekoncentracja pokazują Węgry. Wszystko w rękach partyjnych kolegów. Tak jak słusznie zauważył kolega @Zeusek mieliśmy już nowych nadawców w NTC. Bardzo dużo weszło nowych graczy do MUX8, skończyło się tak że wszystkie szybciutko znalazły się pod parasolem TVN lub Polsatu.

Po prostu koszty nadawania naziemnego są tak duże że niewielu stać na to aby się utrzymać, oferując coś na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że tego, jak wygląda dekoncentracja nie pokazują inne kraje europejskie, w których jest ona obecna? https://forsal.pl/artykuly/1065699,dekoncentracja-mediow-przepisy-dotyczace-koncentracji-w-mediach-w-krajach-unii-europejskiej-i-usa.html 

 

No właśnie moją odpowiedzią na to, o czym piszecie, o tym, że szybko nowi nadawcy zostali przejęci, są przepisy dekoncentracyjne. Myślę, że w NTC wystarczyłoby po max. 3 kanały od każdego zainteresowanego nadawcy komercyjnego. Nadawca publiczny byłby na uprzywilejowanej pozycji, jak np. w Niemczech. Czyli np. Polsat, Super Polsat i TV4 od Polsatu, TVN, TVN7 i TTV od TVN Discovery. TV Puls, Canal+, czy MWE mogłyby w tej sytuacji dokupić lub stworzyć nowe stacje w miejsce kanałów powtórkowych Polsatu i TVN. Resztę miejsc zajęliby mniejsi nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 26.10.2021 o 14:16, pavl6 napisał:

Biorąc pod uwagę, że z dotychczas nadających w NTC stacji komercyjnych większość należy do Polsatu i Discovery, to przydałby się nowy MUX dla zupełnie nowych w NTC nadawców (np. wPolsce.pl, TV Republika, EWTN Polska, Tele5, Red Carpet) albo ustawa dekoncentracyjna. 

Tele 5 najpierw musiałoby dostać polską koncesje bo gdyby ona była to "Piątka" od razu domagałaby się od Polsatu Box odkodowania sygnału. Co do multipleksu dla nowych nadawców to oczywiście się zgadzam ale niestety Polsat już kombinuje jak zagarnąć MUX6 dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2021 o 18:02, pavl6 napisał:

No właśnie moją odpowiedzią na to, o czym piszecie, o tym, że szybko nowi nadawcy zostali przejęci, są przepisy dekoncentracyjne. 

A w tych przepisach jak zagwarantowałbyś rentowność kanałów?

Przecież przejęcia nie są powodowe kaprysem, tylko brakiem rentowności. Szuka się inwestora, który poniesie koszty i uzupełni ramówkę o coś sensownego.
Nie mamy w naszym kraju aż tak bogatych przedsiębiorców których stać na nadawanie naziemne.

W naszym przypadku tzw. "dekoncentracja" skończy się upaństwowieniem, bo tylko spółki państwowe mogą dysponować takim kapitałem jak duzi gracze prywatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2021 o 18:02, pavl6 napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że tego, jak wygląda dekoncentracja nie pokazują inne kraje europejskie, w których jest ona obecna? https://forsal.pl/artykuly/1065699,dekoncentracja-mediow-przepisy-dotyczace-koncentracji-w-mediach-w-krajach-unii-europejskiej-i-usa.html 

 

No właśnie moją odpowiedzią na to, o czym piszecie, o tym, że szybko nowi nadawcy zostali przejęci, są przepisy dekoncentracyjne. Myślę, że w NTC wystarczyłoby po max. 3 kanały od każdego zainteresowanego nadawcy komercyjnego. Nadawca publiczny byłby na uprzywilejowanej pozycji, jak np. w Niemczech. Czyli np. Polsat, Super Polsat i TV4 od Polsatu, TVN, TVN7 i TTV od TVN Discovery. TV Puls, Canal+, czy MWE mogłyby w tej sytuacji dokupić lub stworzyć nowe stacje w miejsce kanałów powtórkowych Polsatu i TVN. Resztę miejsc zajęliby mniejsi nadawcy.

To byłoby ciekawe rozwiązanie ale z pewnością łakomy na sloty Polsat by na to protestował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Raczej w decyzji rezerwacyjnej. Co do MUX6 to na bank trafią tam kanały z MUX8. Pytanie tylko czy wszystkie bo kanały TVP są już w MUX5 a Nowa TV może trafić do MUX4 w przypadku jego odkodowania. Ciekawi mnie też czemu KRRiT nie rozpisuje konkursów na puste miejsca w tym multipleksie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poland napisał:

Raczej w decyzji rezerwacyjnej. Co do MUX6 to na bank trafią tam kanały z MUX8. Pytanie tylko czy wszystkie bo kanały TVP są już w MUX5 a Nowa TV może trafić do MUX4 w przypadku jego odkodowania. Ciekawi mnie też czemu KRRiT nie rozpisuje konkursów na puste miejsca w tym multipleksie :/

Bzdury piszesz! Nowa TV nie może zmienić MUX-a. Ma rezerwacje w MUX8 i jak UKE wyda decyzję o zmianę MUX8 na MUX6 i przenosinach to na ten MUX razem z innymi kanałami komercyjnymi się przeniesie. Nie można sobie skakać z MUX-a na MUX jak się komu żywnie podoba. Obowiązują decyzję rezerwacyjne niestety. Nie siej zamęntu i plotek.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 minut temu, Poland napisał:

docelowo pewnie też na stałe przy TVP

Cytat

... TVP zawnioskowała nie tylko o czasową emisję na MUX 5 na kolejny rok, ale też o stałe objęcie tych częstotliwości.

https://www.press.pl/tresc/69856,tvp-chce-na-stale-zajac-piaty-multipleks

TVP zawnioskowała raczej o stałą emisję na mux-6, bo właśnie na zaplanowanych dla niego kanałach ma nadawać test w dolnosląskim i lubuskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...