Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

W Polsacie Box moduł daję radę z Insight TV  UHD, a nie wprowadził nowych modułów, jedynie uprawnienia są na nowych pakietyzacjach S, M, L. Kanał nie jest dostępny w starych umowach.

Wiec w UPC może chodzić o przyszłe zabezpieczenia w modułach choćby ECP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Liberty Global zgodziło się na zapewnienie Iliadowi na okres do czterech lat dostępu do określonych usług, w tym głównie z obszaru sieci i technologii.

 

To oznacza koniec Horizona w Polsce i brak ich rozwoju po finalizacji umowy. Trzeba zastanowić się nad podpisywaniem kolejnych umów po nowym roku i czekać co zaoferuje nowy właściciel. Oby nie było to tylko IPTV, bo inaczej przechodzę na Vectrę.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tam wie..może wejście w stream IPTV przez UPC było już pierwszym etapem przygotowań  do  przejęcia  przez Play. 🙃

Liczę na to, że w przyszłości jeśli  nie przedstawi Play dekodera DVB- C 4K,  to  może  będzie oferowane nowoczesne urządzenie z Android TV na pokładzie z pełną  ofertą telewizyjną..

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nowak napisał:

Ciekawe play też kupię papiery C+, co mieli 17 %? 

 

Raczej nie. Play kupuje spółkę UPC Polska od Liberty Global. Z kolei papiery w Canal+ ma Liberty Global, a nie UPC Polska.

 

2 godziny temu, lakiman napisał:

Kto tam wie..może wejście w stream IPTV przez UPC było już pierwszym etapem przygotowań  do  przejęcia  przez Play. 🙃

Liczę na to, że w przyszłości jeśli  nie przedstawi Play dekodera DVB- C 4K,  to  może  będzie oferowane nowoczesne urządzenie z Android TV na pokładzie z pełną  ofertą telewizyjną..

 

 

UPC wprowadziło IPTV głownie z myślą o świadczeniu usług na innej infrastrukturze niż własna (są rejony, gdzie budowane są sieci światłowodowe, z których mogą korzystać różni operatorzy). Jest szansa, że nowy właściciel będzie oferował urządzenia z Androidem, bo chyba na takie stawiają w Play Now. Oby tylko nie zapomnieli o technologii kablowej, bo nie po to mam kablówkę, by oglądać telewizję online :)

 

Swoją drogą, za rok kończy mi się umowa w UPC, więc mam nadzieję, że ogarną się wcześniej. Bo bez sensu ładować się w Horizon na kolejne lata, gdy nie będą tej platformy rozwijać. A w dekoderze wolałbym mieć rozwiązania Androiowe.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne ex-UPC (czeskie, węgierskie) po sprzedaży nadal sprzęt mają bez rewelacji, jakby była realizowana polityka i Liberty Global. Być może mają umowy na sprzęt podpisane na lata i dlatego niewiele zmienia się po zmianie właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu upc.cz od razu przechodzisz na stronę Vodafone (nowego właściciela) i nie ma tam dekoderów UPC. Tylko już sprzedają własną ofertę pod własną marką.

Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano.  Liberty Global poinformowało, że nowemu właścicielowi daje 4 lata dostępu do technologii i swoich usług. To oznacza, że dekodery Horizon nadal będą w użyciu, jednak zapewne po przejęciu nie będą sprzedawane dla nowych umów, a operator bedzie miał 4 lata, by przekonać obecnych klientów do wymiany. To wszystko będzie trwało, nie zrobi się to w jeden dzień. Na razie transakcje musi dojść do skutku, nie wcześniej niż w 2022 roku. Dopiero później rozpocznie się akcja nowych ofert już bez logo UPC/Horizon.

 

Ale chyba zmierzamy w kierunku, że dekoder zaoferuje dostęp do kanałów podstawowych, a w ramach premium będziemy dokupować dostęp do aplikacji: HBO GO, Canal+ Online, Netflix czy Viaplay w dekoderze.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 22:02, marian_w napisał:

Nigdzie nie ma nic na ten temat, ale to jest SmarCam 5.3 - ma taki numer jak moduł w platformie C+ . Może się okazać że też ma zabezpieczenie EPC? do przyszłych bardziej wartościowych kanałów

Myślę że uprawnienia idą tylko na ten konkretny moduł , jestem przekonany że dotychczasowy też by odkodował kanały 4K.

Mam jeszcze na pamiątkę Mundialu w Rosji Moduł platformy C+ który dawał dostęp do TVP 4K i Canal + 4K

Jaki masz model telewizora?

Jest na liście certyfikowanych przez UPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał:

Jaki masz model telewizora?

Jest na liście certyfikowanych przez UPC?

Mam Samsunga JU 7000 z 2015r. Gra przyzwoicie ale już tak zamula że szkoda gadać, wybór źródła sygnału i uruchamianie aplikacji to jest droga przez mękę.

Sytuację ratuje Apple TV 4K.

Na liście był bo miał wybór operatora UPC ale kolejne aktualizacje usunęły tą funkcję. Ma to dobre strony bo mogę sobie dowolnie sortować kanały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że wykaz na tej stronie https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX3&liste=2&live=205&lang=en  nie obejmuje kanałów UHD. Ciekawe czy to błąd, czy urządzenie zamontowane nie ma opcji 4K (dziwi też brak wykazu IPTV)

Edytowane przez wizjaplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie ta przyczyna, bo TVP4K był uwzględniony. Domyślam się, że problem tkwi w tym, że nowo aktywowane MUX-y nie wskakują automatycznie do tego wykazu. Podobnie było z naziemnym testowym MUX5 i DABCAST Katowice- pojawiły się tam dopiero po jakimś czasie od uruchomienia emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam ofertę na internet światłowodowy 500 Mb/s w UPC wraz z telefonem stacjonarnym. Obecnie płacę 65,97 zł miesięcznie za te 2 usługi, umowę mam do 20.01.2022 r. Chciałbym przejść na ofertę internetu światłowodowego 1 Gb/s i zastanawiam się czy są jakieś oferty utrzymaniowe dla klientów którzy chcą przedłużyć umowę. Obecnie proponują mi standardową umowę za 89,99 zł z zobowiązaniem na 2 lata.

Jak myślicie można coś ugrać w tym temacie ? Mogę zrezygnować z numeru stacjonarnego, bo go nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę musiałem nad tym spędzić, ale jest: pełna lista kanałów na dekoderze Horizon: https://chomikuj.pl/Tomo21/Lista+kana*c5*82*c3*b3w+UPC,7831543264.docx

Straszny bałagan, niektóre kanały powtarzają się nawet po 3 razy, a w niektórych miejscach są bezsensowne dziury.  Kiepsko, ale przynajmniej jak się ma wszystko wydrukowane to łatwiej będzie coś odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas zapamiętasz numery poszczególnych kanałów.

W Orange IPTV była mozaika z przypisanymi nr kanałów.

Takie coś przydałoby się w Canal+ przez sat, lub  UPC.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21 lista kanałów UPC jest dużo lepiej skonstruowana niż w C+ czy PB, kanały są pogrupowane tematycznie setkami i tak powinno być Z biegiem czasu kilka niedociągnięć się pojawiło jak np. Lifetime w filmowych, czy BBC First w lifestylowych.
Kanały w pierwszej setce, to poza ogólnymi, informacyjnymi PSP i PPV okno wystawowe nadawców. Ja to pomijam.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop ja to jestem w stanie zrozumieć, że kanał jest 2 razy na liście (w C+ też tak jest z niektórymi), ale jest kilka moim zdaniem absurdów:

 

- po co dublować kanały ogólne, które są na początku listy (np. TVN, TVN 7, Puls 2) ?

- jak już robią to "okno wystawowe" to mogliby zrobić z sensem a nie od sasa do lasa, śmieszne to jest jak wpychają kanały tematyczne pomiędzy ogólne (np. 17 Discovery, a za chwilę 18 TTV a potem 19 Stopklatka)

- tego nie ogarniam: 49 AXN, przerwa, 55 AXN Black, przerwa, 56 Epic Drama - po co taka przerwa między AXN i AXN Black? I dlaczego akurat tutaj Black a nie White albo Spin? Logiczniej by było dać tu wszystkie AXNy bo jest na to miejsce, albo tylko jeden główny, a nie główny i jakiś przypadkowy :)

- po co dublować wszystkie FilmBoxy, skoro w obu miejscach jest ich pełen pakiet?

- Eska TV jest o dziwo tylko na 112, nie ma jej już potem w muzycznych, a MTV Polska, mimo że z muzyką nie ma nic wspólnego, jest w muzycznych powtórzone

- Lifetime między filmowymi

- TVP Kultura między dokumentalnymi

- BBC First między lifestyle

- TVP Kobieta za bardziej już rozrywkowymi niż lifestyle

- w dziecięcych bałagan: teoretycznie najpierw są kanały dla maluszków, a potem dla starszych dzieci, ale z tego wyłamują się BabyFirst TV i Junior Music, które są na końcu, podobnie TVP ABC jest na samym początku z kolei, no i co tam robi Ginx ?

- sekcja muzyczna wygląda jakby ktoś wsadził mikser i pomieszał kanały zupełnie losowo, jak wypadnie. Powinni to ułożyć albo według rodzaju muzyki albo według nadawców, częściowo może i tak jest

- ewidentne braki, dla mnie niezrozumiałe bo wszystkie inne kanały od tych nadawców są w ofercie: Eska Rock TV, Gold TV, MTV 80s

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje plusy i minusy. W dekoderze masz nagrywarkę i dysk, w telewizorze trzeba by kombinować z podłączaniem własnego dysku, a też nie każdy telewizor to obsługuje. I podejrzewam, że w telewizorze nie będzie działał catch-up tak jak w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kasę którą zaoszczędzisz na prądzie przy braku zew tunera który włączony jest 24h na dobę nawet gdy wyłączysz go z pilota, kupisz dysk zew który wspinasz do tv i nagrywanie masz. W dzisiejszej dobie gdzie każdy program , każdy film jest w powtórkach kilka czy kilkanaście razy w miesiącu catchup chyba nie jest wykładnią przydatności sprzętu. Więc widzę więcej minusów tunera zew niż plusów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder z nagrywarką z ciągnie 21W przez 24godziny. W ciągu roku jest to 525600 minut i według Taurona jest to 184kWh a to daje około 130zl rocznie więc dysk zew spokojnie można kupić.

Dekoder ma 500Gb i ile tam możesz nagrać tych czterech programów jednocześnie? Taki dysk zew możesz kupić za 80zl. A jeśli kupisz 2Tb to nagrasz cztery razy więcej.

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...