Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pięknie, wszystko fajnie, tylko ile to będzie to kosztować? 10-15zł miesięcznie? Więcej nie dam. Jeżeli będzie powyżej 15zł to wolę SMART HD+.

Ale poczekam. Zobaczę oficjalne info i ceny. Muszę przyznać, że może to być dobre rozwiązanie. A nie jak teraz pełno anten na balkonach do odbioru dvb-t.

Do: @keinuz132

pewnie wystarczy telewizor z dvb-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ keinuz132 - -Jest błąd, powinno być 23 sierpnia, tak jak pisze w dalszej części artykułu.

 

Z okazji przeczytania takiego newsa zrobiłem bandscan sieci UPC w Katowich. Zmiany spore, wiele jest kopii tych samych kanałów, największe w paśmie 111-220 MHz. Wcześniej na tym zakresie były dostępne 2 kopie "Galerii UPC" i jeden test, obecnie umieścili 41 kanałów :D

 

Na tą chwile w sieci Katowickiej niekodowane to TVP 2 , TVP Info Katowice , TVP Info Kraków, dlaCiebie.TV , Dla Dzieci, Strefa Filmowa, Strefa Sportowa oraz zapowiedzi filmów z OnDemand : "Reguła Milczenia", "Poradnik pozytywnego Myślenia" i "Niemożliwe".

 

Wyszukuje mi także TVP INFO Poznań i Rzeszów, ale kanały nie zapisują się na liście :/

 

EDIT

 

o 4:30 zrobiłem ponowny bandscan, odkodowane zostały kanały o których wspomina artykuł w Satkurierze, + dodatkowo mam wspomniane TVP Info Poznań i Rzeszów ( według teletextu ). W katowickiej sieci kanały zostały dodane na częstotliwościach wchodzących do pakietu analogowego minimalnego, czyli są dostępne już za 8,04 zł za miesiąc :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre posunięcie z odkodowaniem tych programów i umieszczeniem ich w pakiecie minimalnym. Tak powinno być w każdej sieci TVK (niektórzy mniejsi operatorzy już od dłuższego czasu tak postępują). Zastanawiam się tylko czy to nagle tak sami od siebie wymyślili w UPC czy raczej były naciski ze strony różnych spółdzielni gdzie UPC ma nazwijmy to monopol na dostarczanie tzw. Azartu i było ultimatum albo wszystkie programy z oferty DVB-T będą w pakiecie najniższym albo poszukamy sobie innego dostawcy ;) Jedyny problem dla osób, które nie mają telewizora z DVB-C to "zdobycie" teraz jakiegoś taniego dekodera tv kablowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że w AZARCIE pojawiły się odkodowane kanały. Jak ktoś ma tylko antenę zbiorczą nadzorowaną przez UPC, to może już pobawić się w wyszukiwanie. U mnie pewnie jakiś okrojony DVB-C w telewizorze, bo wynalazł mi zakodowane kanały radiowe i zakodowane usługi (MiniBill, TVSearch, iTV News, iTV Pogoda, PhotoCompetition i inne) oraz odkodowane Trwam, religia.tv, TVS, 4FunTV, iTV, KinoPolska i coś tam jeszcze. Brakuje mi jeszcze cyfrowych kanałów TVP, Polsatu, TVN i Pulsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwałeś kanały w trybie "wyszukiwanie pełne" czy innym? W trybie "wyszukiwanie szybkie" bądź "wyszukiwanie sieci" efekty nie zawsze są zadowalające. Być może jest też tak, że w Twojej lokalizacji jeszcze nie ogarnęli do końca uruchomienia tych programów niekodowanych DVB-C. Najlepiej zapytaj u źródła czyli w najbliższym BOKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem wyszukiwanie pełne. Ale chyba w sprawie AZARTU powinienem zapytać w Spółdzielni, a nie w BOKu UPC? Mówię o przypadku, gdy jest brak podpisanej umowy z UPC. UPC tylko nadzoruje (daje sygnał) do gniazdka anteny zbiorczej. Antenę zbiorczą mam automatycznie doliczaną do czynszu. Kiedyś na karteczkach, gdy przychodziła zmiana ceny za czynsz, to były wyszczególnione składniki (prąd, śmieci, woda itd.) i tam było gniazdko AZART (kwota ok. 2 zł). Teraz od pewnego czasu już tego punktu nie ma na tych karteczkach.

UPC taką "współpracę" ze Spółdzielnią traktuje jako możliwość zaprezentowania swojej oferty (reklama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło chyba skąd braki, pewnie muszą miejsce w pasmie VHF zrobić pod multipleksy (poprzesuwać co nieco programy w analogu).

W Katowickim studiu UPC w analogu własnie przesunęli TVT z S-08 167.25 MHz na K-08 191,25 MHz.

 

A tak poza tym to nieźle upchali te kanały :D

146 MHz : TVP 1, TVP 2, TVP Info Katowice,TVP Polonia, TVN, TV4, Polsat,TVP Info Kraków, dlaCiebie.TV, TVN 7, TV Puls - 11

154 MHz : Eska, Polsat Sport News, TVP Kultura, ATM Rozrywka, TVP Historia, TV6, Polo TV, PULS 2, TVP Rozrywka, TTV, TVP Info Poznań, TVP Info Rzeszów - 12

162 MHz : Mango 24, Tele 5, iTV, Kino Polska, Superstacja, Polsat 2, 4fun.TV, TV Trwam, TVR (kodowany), religia.tv, Galeria UPC, TVS - 12

170 MHz : TVN HD, FOX Life HD (kodowany), TVP 1 HD, Sundance Channel HD (kodowany), TVP 2 HD - 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy przesunięcie TVT było konieczne, wszakże zarówno kanał S08 jak i K08 mieści się w pasmie przepuszczanych kanałów przez filtry dolnoprzepustowe S01-K12. Równie dobrze MUX uruchomiony na 170 MHz mógł być na 194 MHz. Co do upchania kanałów tak źle to nie wygląda, przy modulacji QAM 256 wszystko pewnie się mieści bez przycinania bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wyszukal 184 kanaly zadnych niekodowanych lokalizacja opole dekoder Samsung dcb-270g ktoś pomoze ?

 

Sieć UPC nadaje cyfrowo programy w MPEG2 i MPEG4, a Twój odbiornik obsługuje tylko MPEG2, więc dlatego wyszukuje tylko tyle. Tutaj instrukcja tego odbiornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry dolnoprzepustowe które ma UPC na Śląsku działają w paśmie S01 - S09 czyli od 111,25 MHz do 231,25 MHz. Gdyby utworzyli MUX cyfrowy na 194 MHz to mógł by się pogorszyć odbiór analogowej TVP co jest na K09.

 

Filtry te raczej na pewno przepuszczają wszystko aż do K12, gdyby były tylko do S09 to dotychczas ludzie nie mieliby m.in. analogowych TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat. Jeśli wszystko w stacji czołowej jest zestrojone jak należy MUX nie powinien zakłócać sąsiednich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...