Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Taka drobna ciekawostka, która przeleciała niezauważona - 7 sierpnia, więc już dobry miesiąc temu, na jednej z częstotliwości wskoczyła stacja radiowa o podejrzanej nazwie: Test 3680 RNS (MPEG, 256 kbit/s). Od momentu dorzucenia nie ma uprawnień i nie wskakuje na oficjalną listę (LCN ustawiony na 0).

 

RNS może oznaczać różne rzeczy, np. Radio Nowy Świat, ale niekoniecznie :P

Przydałby się Test 3681 357 :D

 

Ale tak na poważnie, to nie wiem, czy gdyby Radio Nowy Świat i Radio 357 chciały wskoczyć do kablówek, to nie musiałyby jednak najpierw wystąpić o koncesję na rozpowszechnianie w ramach sieci telekomunikacyjnych. Nie znam się w tych kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr. Orbita napisał(a):

Taka drobna ciekawostka, która przeleciała niezauważona - 7 sierpnia, więc już dobry miesiąc temu, na jednej z częstotliwości wskoczyła stacja radiowa o podejrzanej nazwie: Test 3680 RNS (MPEG, 256 kbit/s). Od momentu dorzucenia nie ma uprawnień i nie wskakuje na oficjalną listę (LCN ustawiony na 0).

 

RNS może oznaczać różne rzeczy, np. Radio Nowy Świat, ale niekoniecznie :P

Przydałby się Test 3681 357 :D

 

Ale tak na poważnie, to nie wiem, czy gdyby Radio Nowy Świat i Radio 357 chciały wskoczyć do kablówek, to nie musiałyby jednak najpierw wystąpić o koncesję na rozpowszechnianie w ramach sieci telekomunikacyjnych. Nie znam się w tych kwestiach.

 

 

W wielu kablówkach nadają te rozgłośnie np. w INEI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już gdzieś w postach wspominałem kończyła mi się umowa z upc i zastanawiałem się nad przejściem na play. Ostatnio zadzwoniłem do upc z pytaniem jaka będzie opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy na multiroom( 5 miesięcy do końca, opata to 24 zł z groszami) No i Pan na infolinii pyta czy zamierzam kontynuować umowę  mówię że obecnie zanoszę się z rezygnacja z całości. Pan niezadowolony i mówi,że już sprawza czy nie ma dla mnie oferty.

Mialem:

-pakiet max tv

-hbo + hbo max

- cinemax

- internet 1gb/s 

- multiroom

Za wszystko płaciłem 174,99

Propozycja pana na infolinii

-umowa na 12 miesięcy

-pakiet max tv

-hbo +hbo max

-cinemax

Za wszystko 149,99 

Podziękowałem bo oferta mnie nie usatysfakcjonowała.

Poza tym na infolinii pan powiedział że po zakończeniu umowy i przejściu na czas nieokreślony opłaty nie wzrosną. W piątek dostałem rachunek- 10 zł więcej...

Wypowiedzienie złożone ponad 2 tygodnie temu, nikt się nie kontaktował ze mną co by utrzymać klienta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC to zamawiałem nowy do paczkomatu, a stary zwracałem też paczkomatem. Szybko, wygodnie i za darmo. Oby tak samo było w Play. Ma ktoś porównanie nowego routera Kaon z Sagemcom?

@lakiman jest paczkomat 😀

https://www.play.pl/pomoc/upc/konto-i-moje-upc/zwrot-sprzetu-i-serwis/zwrot-sprzetu?id=ib3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lakiman napisał(a):

Wypowiedzenie umowy i ewentualny zwrot sprzętu od UPC można zrealizować w punkcie stacjonarnym Play ?

Kończy mi się umowa z UPC za miesiąc i byłam dzisiaj w punkcie Play. Pani z Playa powiedziała, że wypowiedzenie umowy mogę złożyć u niej. Ona ma formularz, nie muszę sama pisać wypowiedzenia, natomiast sprzęt UPC mam odesłać przez paczkomat. Ona nie przyjmuje. A konsultant Playa powiedział, że punkty Playa przyjmują sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2023 o 16:12, stef63 napisał(a):

Kończy mi się umowa z UPC za miesiąc i byłam dzisiaj w punkcie Play. Pani z Playa powiedziała, że wypowiedzenie umowy mogę złożyć u niej. Ona ma formularz, nie muszę sama pisać wypowiedzenia, natomiast sprzęt UPC mam odesłać przez paczkomat. Ona nie przyjmuje. A konsultant Playa powiedział, że punkty Playa przyjmują sprzęt.

Zastanów się czy napewno chcesz zrywać umowę z UPC i podpisywać nową na sprzęcie Play. Routery oferowane przez Play (Play Box Net Router HFC) mają problem z IPv4, w tej sytuacji lepiej zostać na "starych" sprzętach z UPC na umowie bezterminowej. 

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie np ostatnio dzwonił "konsultant upc" i starał się przedłużyć moja umowę bezterminową na kolejne 2 lata, tym razem z samym internetem 600mb za 70zl, przy pytaniu o 1gb były jakieś tam problemy z ustaleniem ceny i mieli gdzieś na dniach dzwonić ponownie.
W międzyczasie bylem w play zapytać o taką usługę (tylko internet) no i dostałem info ze 600mb będzie za 60zl a 1gb 80zl umowa 9 miesięcy ewentualnie dłużej jak chce, ale oczywiście muszę zerwać obecną umowę z upc i na nowo potem mieć z play. To jak to jest upc robi swoje a play swoje czy to jakiś scam oferta przez telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez połączenia UPC i Playa nie ogarniają prostych rzeczy.

Złożyłem wypowiedzenie z umowy w UPC 300mb + horizon select za 45 zł.

Dostałem ofertę w ramach utrzymania i gość miał zadzwonić dwa dni później. Następnego dnia doszło do połączenia i nikt już nie dzwonił. Totalna zlewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się na nowej umowie wymienić stary  router  UPC na nowy z Play ? Ja ma umowę na internet z UPC oraz TV z Play.Przy podpisywaniu umowy kilka mieś temu w salonie babka coś mi mówiła że mogę mieć tez ten z Play,ale musiałbym 20 zł więcej dopłacać.Poza tym wkurzające jest to że pomimo że praktycznie już nie ma UPC ,to dostaję ciągle oddzielnie dwa rachunki - z UPC za net,z Play z TV.

Edytowane przez piter7790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, posiadam obecnie umowę z UPC od 5 lat tą samą i jestem zadowolony, jedynym minusem jest ten nieszczęśliwy Horizon.  Chciałbym się dowiedzieć od Was jak z jakością jest w PLAY tzn., czy będzie nadal to samo, że nie ma żadnych usterek, czy jak to PLAY będzie niższa jakość usługi. Obecnie za neta i TV płacę jakieś 110zł. Proszę Was o opinie i doradzenie w tej kwesti byłbym wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...