Skocz do zawartości

Kanały od BBC Studios


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I dzisiaj otrzymałem odpowiedź z BBC, jak widać nie mają na razie w planie kanałów w wersji angielskiej i nie mogę go zamówić Direct to Home z terenu Polski, choć jest Polska na liście na stronie www. Im zależy na odotarciu masowym, a nie na misji edukacyjnej języka angielskiego. Masowość to oznacza większe pieniądze, większy zysk dla nadawcy i tym rządzi się rynek, niestety.

 

Odpowiedź jak z szablonu.

Jak widać nic nie wskóramy przynajmniej na razie:

 

BBC Prime to już właściwie historia (niestety :cry: ) i pewnie dlatego taka odpowiedź - kanał i tak przestanie nadawać najdalej za rok a to rozbicie tematyczne na czteropak jest nieuniknione - zaczęło się już w zeszłym roku w Azji - tylko, że tam jest z napisami a u nas - no, cóż...ktoś zrobił jakieś tam badania rynku i stwierdzono, że leniwi Polacy muszą mieć z lektorem żeby było popularnie...

osobiście uważam, że to regres, ale nie będę już na ten temat płakać, bo juz o tym było :)

 

W tej chwili kanał i tak "jedzie" w większości na powtórkach (co mnie akurat wcale nie przeszkadza :) ) a te nieliczne nowości, które są to już od listopada nie mają polskich napisów, tylko, że mi wystarcza teletext angielski - tak oglądałam jeszcze przed 2003 i było ok :)

 

Jeżeli jesteś miłośnikiem angielskiej TV jak ja :wink: to może zainteresujesz się tą propozycją:

http://www.liveuk.tv/

 

możesz spróbować 7 day free trial

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami też TVP Polonia nadaje napisy po angielsku, nauczyciele zalecją też czasami oglądać kreskówki po angielsku z powodu że jest tam uproszczony angielski no i obrazowo można zrozumieć (tu mamy Disneya, KidsCo i Jetix Play z angielskimi ścieżkami) , a więc nie ma co narzekać na brak kanałów pomocnych przy nauce angielskiego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami też TVP Polonia nadaje napisy po angielsku, nauczyciele zalecją też czasami oglądać kreskówki po angielsku z powodu że jest tam uproszczony angielski no i obrazowo można zrozumieć (tu mamy Disneya, KidsCo i Jetix Play z angielskimi ścieżkami) , a więc nie ma co narzekać na brak kanałów pomocnych przy nauce angielskiego :>

Ja na Jetix Play nie widziałem angielskiego jeszcze, a chodzi Ci o ten z której platformy?

 

acce2: Mogli dać od razu oryginalną wersję dźwiękową i napisy, ale pewnie byłoby, że za dużo wymagamy. Ja miałem taką cichą nadzieję, że będzie tak a jednak wyszło, że mamy tylko lektora a na kanale dla dzieci dubbing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

james_b: Ja myślę, że to kwestia czasu kiedy pojawi się obok wersji polskiej, ścieżka orginalna. Teraz nie transmitują, bo 4xBBC w Europie jest na razie tylko w Polsce, z czasem gdy będą wycofywać BBC Prime z pozostałych krajów będą dodawać kolejne ścieżki dźwiękowe a niektóre kraje europejskie nie potrzebują lektora jak Polacy. Więc wtedy na pewno znajdzie się wersja angielska. Tylko u Nas, jest tak że badania rynku dowodzą żeby kanał odniósł sukces na masową skalę musi być po polsku z lektorem a nie napisy. Tym się sugerowali, gdy wprowadzali ten pakiet na Nasz rynek. W Skandynawii jestem przekonany, że będzie wersja z napisami. Tamte kraje, nawet na własnych kanałach nadają programy angielskie w oryginale z napisami. Co nie jest do pomyślenia na kanałach polskich: TVP,Polsat,TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy będą wycofywać BBC Prime z pozostałych krajów będą dodawać kolejne ścieżki dźwiękowe a niektóre kraje europejskie nie potrzebują lektora jak Polacy. Więc wtedy na pewno znajdzie się wersja angielska.

 

Nie miałem okazji oglądać nowych stacji BBC ale podejrzewam, że jest to sygnał tylko dla Polski. W przyszłości inne kraje na których zadebiutują 4xBBC będą miały kanały z ramówką przeznaczoną na ich rynek, z grafiką we własnym języku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j Tylko u Nas, jest tak że badania rynku dowodzą żeby kanał odniósł sukces na masową skalę musi być po polsku z lektorem a nie napisy.

 

To na jakich popier[wesołych świąt] przeprowadzają te badania :evil::twisted::evil: Napewno nie jest to reprezenatywna grupa, co komu szkodzi dodac do tych kanałów napisy i ang ścieżkę, przynajmniej do trzech bez dziecięcego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawdziwe" BBC jest tylko na 28°E. I wcale nie trzeba tu wielkiej anteny – wystarczy 60 cm. Dzisiaj na przykład oglądałem mecz Pucharu Anglii Aston Villa – Manchester Utd. Żadna polska telewizja go nie pokazywała, a BBC Interactive i owszem.

A poniżej dla przykładu obrazek sprzed kilku tygodni przedstawiający jak w telewizji powinien być pokazywany SPORT.

BBCi5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. My jesteśmy pierwsi w Europie z pakietem 4xBBC ale nie wyobrażam sobie żeby te kanały były tak samo dystrybuowane dla wszystkich krajów. Do tej pory BBC Prime oprócz dystrybucji poprzez sieci kablowe i platformy satelitarne danego kraju było dostępne bezpośrednio od BBC w tzw. usłudze: Direct-to-Home. Dostęp do przekazu satelitarnego z Hotbirda mógł sobie zamówić każdy z wszystkich krajów które są w zasięgu tego satelity. Teraz przy wdrażaniu paczki 4xBBC, wiadomo że nie wszystkie kraje np. Albania będą miały swoje wersje BBC. A takie kraje też są na liście dostępnych do wyboru na stronie, przy wspomnianej usłudze Direct-to-Home. Dla tych krajów będzie dostępny nadal BBC w wersji angielskiej.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

mprw:

Mam też dostęp do BBC Interactive na odbiorniku SKY DIGIBOX. Nie wiem czy ty korzystasz z odbiornika SKY DIGIBOX do oglądania BBC Interactive. Na DIGIBOXIE masz właśnie dostęp do zmiany obrazu widocznego na Twoim zdjęciu oraz do interaktywnych komunikatów, wyników spotkań, komentarzy, tabel, zestawień on-line. To jest pełny profesjonalizm. U Nas, można wskazać platformę N, jako taką która uczy się od SKY i raczkuje w tego typu usługach np. na kanale TVN24. Tu ściągnęli trochę ze SKY News.

Ale wracając do BBC Interactive, jest to jakiś sposób na dostęp do przekazów dość rzadkich, bo zazwyczaj w weekendy z transmisji sportowych i rozrywki w postaci: Strictly come dancing, itp... show. Ale żadnych filmów, seriali, czy bajek dla dzieci. Tego brakuje na 28E w Polsce, bo to jest na Astrze 2D, a ta jest dostępna jak wiadomo w wiązce H na antenach ponad 2 metry. Mniejsze dają obraz na 2 godz. w godzinach popołudniowych.

Tą lukę w Polsce wypełniał BBC Prime.

Edit PawelU1981

Połączone dwa posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też dostęp do BBC Interactive na odbiorniku SKY DIGIBOX. Nie wiem czy ty korzystasz z odbiornika SKY DIGIBOX do oglądania BBC Interactive. Na DIGIBOXIE masz właśnie dostęp do zmiany obrazu widocznego na Twoim zdjęciu oraz do interaktywnych komunikatów, wyników spotkań, komentarzy, tabel, zestawień on-line.

 

To jest DVB-MHP, standard telewizji interaktywnej dla DVB ;p te serwisy powinny działać na każdym odbiorniku który obsługuje MHP, nie tylko SKY DIGIBOX :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mprw - odbierasz 28E na 60cm? Mi nawet n-ka przy wietrze skacze... :) Nie wiem czy to wina miejsca zamieszkania (Warszawa) czy jak. Jak to jest w końcu z 28e? Da się to złapać na normalnej antenie czy nie?

Nie tak dawno na antenie 85 cm i tunerze Humaxa na większości programów z pozycji 28°E miałem sygnał powyżej 90%. Do normalnego oglądania potrzeba zazwyczaj 40-50%, więc przypuszczam, że z anteny 60 cm spokojnie da się tyle wyciągnąć.

Część programów (w tym główne BBC i ITV) niestety nadawana jest tu w tzw. wiązce kierunkowej na Wyspy Brytyjskie (Astra 2D) i do ich odbioru potrzeba już wielkiej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mprw - odbierasz 28E na 60cm? Mi nawet n-ka przy wietrze skacze... :) Nie wiem czy to wina miejsca zamieszkania (Warszawa) czy jak. Jak to jest w końcu z 28e? Da się to złapać na normalnej antenie czy nie?

Od miejsca zamieszkania też trochę zależy, lepiej mają Ci, którzy mieszkają na zachodzie, Ci ze wschodu mają gorzej- słabszy sygnał a co za tym idzie muszą mieć większe anteny. N-ka nadaje w DVB-S2 a to osłabia sygnał, nie chce mi się tłumaczyć dlaczego itd. Napisałeś ogólnie o tej pozycji a tam jest kilka satelit. "Eurobird 1" można odbierać na wschodzie Polski już od anteny 65cm a na zachodzie powinno być lepiej. Astre 2A jest już od 60 cm a nawet mniej. Astra 2B też jest od 60 cm. Co do Astry 2C to za bardzo nie wiem. A wg. LyngSat Astry 2D nie da się odebrać w Polsce. Wiadomo lepiej jest mieć większą antenę, bo wtedy sygnał będzie stabilniejszy, taka 60-tka może być za mała nawet do HB a co dopiero 28*E, jeśli chce się mieć w miarę stabilny odbiór to lepiej jest mieć taką 90-tkę i wtedy nie trzeba się za bardzo martwić o sygnał i jego jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie mi powiedzieć czy BBC ma mieć jakieś bolki, że przez pół dnia leci ten sam program? Dzisiaj jest tak na BBC Lifestyle :? Od 06:20 do 16:20 będzie leciał ten sam program, mianowicie: W poszukiwaniu perfekcji. Tak sobie zobaczyłem EPG a tu nagle pół listy jest "zawalone" jednym program, powiedziałem sobie: no nie, EPG sie zrąbało, ale patrze na stronie CP, NIE! Tam jest tak samo. Czy BBC miało mieć takie bloki? O teraz jeszcze zobaczyłem na inne programy BBC i mają podobnie. Czy tak było wcześniej? Bo nie widziałem aby tak było, co najwyżej na BBC Entertainment po dwa lub trzy odcinki tego samego serialu, ale nigdy wcześniej aby pół dnia leciał ten sam serial, bo tylko różne odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przysłali mi masówkę w stylu "dziekujemy za zainteresowanie, dokladamy wszelkich starań aby nasz program był jak najlepszy, twoja uwaga jest dla nas bardzo cenna ble ble ble i że na strone polskiego knowledge jest program na najbliższe 7 dni :) " Natomiast dzisiaj z rana dostałem druga odpowiedź, tym razem bardziej spersonalizowaną iż... oni nie wiedzą kiedy rozpocznie się sezon 10 top gear na bbc knowledge i sugestię abym zadał to pytanie przez stronę bbc knowledge. Zadałem przez bbc.co.uk, ale moim zdaniem według mnie to chyba to samo, albo to oni powinni przekazac pytanie do odpowiedniej jednostki skoro kanały sa nadawane z UK. Cóż tak czy siak bałagan jak w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jakieś info choć w sumie niewiele pomogło :P

 

Teraz z ciekawości wszedłem na polską strone BBC Knwoledge i zauważyłem, że na głownej stronie [ a dokładniej w ramce "Wybrane Programy" ] nie ma tej informacji, że "Top Gear – wydanie specjalne z dalekiej północy" jest w każdy czwartek o 21:00. No czyli z tego by wynikało, że coś tam robią :D jutro będzie dodany program na środe, a to właśnie środy są z nauką i techniką, więc może pojawi się Top Gear w ramówce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...