Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja bym jeszcze Ammanna nie skreślał, on jest nieprzewidywalny. Jestem za to bardzo ciekawy Morgiego jak sobie poradzi. Schlierenzauer też bardzo, bardzo skupia się tylko na IO - on może być bardzo groźnym rywalem. Co do naszych to świetnie spisali się juniorzy i Kamil, te treningi i odpuszczenie Sapporo to była dobra decyzja. Dzisiaj szansa żeby powrócić na czoło PŚ. Pierwszy konkurs olimpijski już za tydzień, a kandydatów do medali multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amman skacze słabiej już trochę czasu, nie jest to przypadek. W tych igrzyskach wypada żeby nie zdobył medalu.

Zobaczymy jak jutro zaprezentuje się stoch.

Już w niedziele za tydzień pierwszy konkurs w soczi

 

Amman w sezonach, kiedy zdobywał medale na IO, w sezonie radził sobie słabiej, a forma przychodziła dopiero na chwilę przed igrzyskami. W tym sezonie przyszła już na początku sezonu, a teraz spadła, więc myślę, że nie ma szans na medal IO. Już bardziej bym stawiał na Noriakiego Kasai, Bardala, czy Morgensterna, albo właśnie Stocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy w historii kobiecych skoków narciarskich w Polsce nasza reprezentantka zdobyła punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Magdalena Pałasz zajęła 28 miejsce

w Hinzenbach :brawo: Oby to tylko początek. Przypominam, że Polka miała upadek przed MŚJ w Predazzo. Szybo się jednak pozbierała :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fantastyczny występ Kamila Stocha, znokautował rywali. Teraz bez dwóch zdań mogę powiedzieć, że odpuszczenie Sapporo to był strzał w dziesiątkę. Czwarte w tym sezonie zwycięstwo i jedenaste w karierze oraz powrót na tron Pucharu Świata, brawo Kamil!!! Igrzyska już za tydzień i w takiej formie czuję, że będziemy mieli się z czego cieszyć. Pozostali Polacy niestety trochę słabiej, ale nie jest źle i szansa na medal w drużynie jak najbardziej istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Kamil wygrał bo radzi sobie niezależnie od warunków- jest w formie i tyle.Nie można powiedzieć że dzisiejsze zawody były równe.Ziobro skakał z wiatrem 0,5 m w plecy więc...bez komentarza.Żyła trening,trening jeszcze raz trening.Fajnie Kubacki dziś zabójczy w Quali i równy w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch ma chyba najlepszą technikę lądowania telemarkiem ze wszystkich skoczków, dziś w pierwszym skoku troszeczkę przesadził i ten telemark był bardzo głęboki i narta odjechała, niewielki błąd jednak sędziowie tego nie dostrzegli i dali wysokie noty chociaż mogli z półpunktu odjąć, dzis sędziowanie było bardzo dobre, Ammann dostać nareszcie takie noty na jakie zasługuje, dwa skoki Kamil;a Stocha perfekcyjne, oba taka forma utrzymała sie w Soczi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch ma chyba najlepszą technikę lądowania telemarkiem ze wszystkich skoczków, .

A ostatnio w studiu pan Kurzajewski i Tajner zastanawiali się w TVP czy Kamil nie denerwuje się, ponieważ psuje lądowanie ( chodziło najpierw o Wisłę później o Zakopane ) . Wszyscy "pukali się w czoło " czemu Kamil nie pojechał Sapporo i oddał Prevcowi koszulke lidera pś .Dzisiaj udowodnił że odpuszczenie było bardzo dobrym posunięciem Widać że przerwa w startach i spokojny trening zrobiły swoje i Kamil jest jednym z kilku faworytów igrzysk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest widziałem w wiadomościach sportowych ,ale nasi podobno mają nie skakać .Co do Kasai to powiem że to jest wiecznie młody skoczek myślę że ma wielkie szanse na medal olimpijski medal będzie miał ktoś z tych skoczków Stoch Prevc Kasai Schlielenzauer Freund Welinger Morgenstern ( może wyskoczyć jak Simi w 2002 r ) i może Kranjec ale on niezbyt średnie obiekty lubi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem coś takiego, że obiekt normalny w Ruskich Gorkach (olimpijski) jest prawie identyczny ze... skocznią Skalite w Szczyrku (gdzie Polacy mieli ostatnie przed igrzyskami treningi). Co do typów medalowych - to wg mnie największe szanse na medal mają Stoch, Prevc (choć on woli większe skocznie), Kasai, Freund. Morgenstern to zbyt duża niewiadoma (zważywszy, że miejsce dostał nieco na kredyt [tzn. nie występował w wielu konkursach]), Schlierenzauer ma chyba najgorszy od wielu lat sezon (nie licząc lotów tylko 2 razy był na podium, zajmowane w konkursach miejsca zazwyczaj z przedziału 5-20), Diethart skacze w kratkę (po sensacyjnym wygraniu Turnieju Czterech Skoczni zazwyczaj mieścił się w okolicach 10. miejsca) Kranjec też skacze w kratkę (raz miejsce z pierwszej 10., a inny raz ledwie łapie się do 30.), Bardal (mimo, że jedyny skaczący dobrze Norweg w tym sezonie, ale poza wygraną w Zakopanem na podium był ledwie 3 razy) a Amman jest obecnie w proszku (beznadziejne w jego wykonaniu konkursy w Willingen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...