Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na serio. Wkurzają mnie ci co wygrywają i ten medialny spust nad nimi. Tylko dlatego, że dostali więcej talentu. A ja nic nie dostałem talentu. Dlaczego mają mnie cieszyć sukcesy obcego człowieka. Denerwuje mnie, że to nie ja.

Jak cię tak czytam to wiem że żyje w POLSCE. :? To jest typowe dla polaczków - zazdrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up zgadzam sie z Tobą niestety. Użalanie sie nad sobą zamiast wziąć sie do roboty i uświadomić sobie, że na sukcesy trzeba ZAPRACOWAĆ, ale nie komunistyczne hasełka wciąż żyją w świadomości czy sie stoi, czy sie leży to.... Się należy. Śmiem twierdzić niestety, ze osoba pisząca takie bzdury ma nieco ponad naście lat i aż sie boje pomyśleć kto będzie na moja emeryturę za 2 lata pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio. Wkurzają mnie ci co wygrywają i ten medialny spust nad nimi. Tylko dlatego, że dostali więcej talentu. A ja nic nie dostałem talentu. Dlaczego mają mnie cieszyć sukcesy obcego człowieka. Denerwuje mnie, że to nie ja.

Jak cię tak czytam to wiem że żyje w POLSCE. :? To jest typowe dla polaczków - zazdrość.

 

To nie jest typowe dla Polaków - to jest typowe dla zniszczonych przez komunizm tzw. homo sovieticus. Gdybyś poczytał sobie, jak się zachowywali i czym się kierowali Polacy przed zaborami, czy nawet jeszcze w XX-leciu mędzywojennym, to zobaczyłbyś, że to nie do porównania z tym, co prezentuje wielu współcześnie. Trzeba tą naszą narodową siłę odbudowywać - na początek duch narodu, cechy narodowe, które mieliśmy od zawsze do zaborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś kwalifikacje do konkursu w szwedzkim Falun, ostatni Puchar Świata odbył się w tej szwedzkiej miejscowość w 2002 r. wygrał Matti Hautamaeki który jest rekordzistą obiektu - 130,5 m, od tego czasu skocznia przeszła gruntowną renowację, punkt K wynosi 120 m, a rozmiar skoczni 134 m, więc rekord Fina na pewno zostanie pobity. w Falun w 2015 r. odbędą się MŚ w narciarstwie klasycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ktoś wpadł na pomysł Pucharu Świata w Falun :crazy: Jeden zawodnik ze Szwecji, w dodatku bez kwalifikacji do konkursu głównego. Na trybunach garstka ludzi, podczas konkursu też pewnie za dużo osób nie będzie. Pewnie głównie Niemcy/Polacy pracujący w Szwecji. Za rok MŚ, o ile biegi narciarskie zrozumiem tam, to skoków pod każdą postacią już nie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ktoś wpadł na pomysł Pucharu Świata w Falun :crazy:

Wolę więcej zawodów na "zapomnianych obiektach" i krajach niż np. w Kuusamo ( gdzie mało kibiców i co roku walczy organizator z pogodą czy np. Sapporo ,choć większość czołówki zawody w Japonii sobie po prostu olewa ) Fis wspomina coś że w przyszłości chcą rozgrywać zawody w Rosji i w Kazachstanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyczytałem że Kruczek mówił o bardzo złych warunkach przy progu, dlatego ten skok był taki słaby.

Do końca Pucharu Świata pozostało 7 konkursów.

Dlatego spokojnie, jeszcze po drodze Mistrzostwa Świata, dlatego spokojnie. Kamil jest w świetnej dyspozycji, oby tylko wiatr nie przeszkadzał tak jak dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto że za rok będą MŚ w narciarstwie klasycznym w Falun. A więc możemy to traktować jako próbę przed MŚ

Tylko, że dla mnie MŚ w skokach nie mają tam sensu ze względów, o których pisałem. Wiem jednak, że to Mistrzostwa w Narciarstwie Klasycznym i także m.in. biegi tam są w programie i jednak reprezentanci Szwecji gdzieś się kręcą koło dobrych miejsc w PŚ. Może niech na przyszłość rozdzielą te MŚ jak nie ma zawodników z krajów, którzy mogliby przyciągnąć widzów. To nie IO, że na trybunach widzowie, mimo braku sukcesów reprezentantów kraju gospodarza

 

Kasai kiedyś mówił, że wszystko poświęcił sportowi i dlatego nie ma założonej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mało w tym roku zawodów na mamucie. Jeszcze tylko MŚ w Lotach w Harrachovie i finito. Może i to dobrze, bo w 2015 Kulm, Vikersund i Planica. Dwie ostatnie skocznie mocno obciążą zawodników. Ciekawe na ile ustalili ten punkt HS w Planicy. Planowano 270m. ale chyba będzie mniej. Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...