Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm to ja juz nie wiem czy te tunery sa rozne (jedne lepsze drugie gorsze) chociaz wszystko to pace pvr . Bo moje odczucia co do uzytkowania tego urzadzenia, ktore udaje dekoder sat HD sa fatalne a tu prosze kolega pisze ze pierwsze wrazenia bardzo pozytywne.......wiec ja juz nie wiem czy to tylko ja mam jakies spaczone spojzenie na ten sprzet.....bo jednak uzytkownikow patrzac po tym forum jest sporo..::-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupilem ten dekoder (wypozyczylem) z cyfry plus razem z kupnem dekodera ferguson 202 i clone+ do podzielenia karty. Sytuacja wyglada tak ze na pierwszym tv gdzie jest ferguson wszystko działa elegancko, nic sie nie zacina, kanały przerzucają sie na momencie, a drugi telewizor to męczarnia - oczywiscie ten z pace. Kanały przerzucają się całe sekundy, oprocz tego nie wiem dlaczego traci co jakis czas (czasami co 2 minuty, czasami co 30min, czasem pare godzin nic) synchronizacje z clone+, szczegolnie jak jest wlaczony drugi tuner, ale czasem tez sam z siebie, przez co przerywa sygnał. :/ Funkcje nagrywania są tragiczne, juz kilkakrotnie dodalem cos do kolejki nagrań, np. o 20 do 22 mial cos nagrać, przychodze tuz przed 20 i widze ze wogole tego nie ma w kolejce do nagrania, tak jakbym tego nie zaznaczył. Działa tylko praktycznie funkcja timeshift, reszta to tragedia. EPG zajmuje 30 sekund zeby wogole znalazł program tv - jak nie dłuzej. I teraz trzeba na cos zmienić, chciałbym z hdd jakis tuner hd - ma ktos jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z synchronizacją z clone żadna aktualizacja softu pace nie pomoże, bo na wszystkich wersjach działa bez problemu (przynajmniej tak jest u kolegi), ja mam spliter kablowy i akurat pod tym wzglądem tuner też działa bez zarzutu. Problemy z nagrywaniem pojawiły się na sofcie 147 po aktualizacji listy kanałów: w zaplanowanych np. tvn zmienił się na tvn hd, ale nie nagrywał. Dopiero ręczna edycja takiego timera,albo wykasowanie i wpisanie na nowo powoduje że zaczyna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze wypowiedzi od kilku dni - bo na początku grudnia chcę zmienić N-kę na Cyfrę i muszę powiedzieć, że już sam nie wiem, czy kupić tego PACE PVR.

 

Jedni piszą, że wszystko działa, inni narzekają. Mi w N-ce PVR służy do nagrywania sobie raz na kilka dni filmu, którego nie mogę obejrzeć i tyle - niby niewiele ale bez tego nie mógłbym cieszyć się "telewizją".

W PACE podobno nagrywanie nie działa prawidłowo - zaplanowane nagrania znikają itd. - nie mam zamiaru dopłacać 10zł do abonamentu za dekoder PVR, który nie nagra mi tego co chcę - dlatego sam nie wiem co robić.

Myślałem też o drugim dostępnym PVR w Cyfrze ale jak przeczytałem o zawieszaniu się dekodera to już go sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PACE mam od marca 2010 i o ile na początku, na starszych softach dekoder był wkurzający, szczególnie jeśli chodzi o zamulone funkcje PILOT i PROGRAM, to obecnie "od dwóch softów w tył" zachowuje się bardzo przyzwoicie. Praktycznie nie mam się do czego przyczepić, może poza niezbyt szybką zmianą kanałów i wolnym włączaniem się. Jeśli ktoś bez przerwy przeskakuje z kanału na kanał to być może niezbyt szybkie przełączanie kanałow może mu przeszkadzać. Mnie nagrywa zawsze to, co ustawię, nie zdarzyło mi się jakieś samoistne kasowanie nagrań. Również od softu 147 nie miałem żadnego samoistnego restatu podczas oglądania.

Kilka rzeczy bym pewnie jeszcze zmienił w jego działaniu ale liczę na to, że Cyfra w końcu skupi się na istotnych rzeczach przy kolejnych aktualizacjach softu.

Inną rzeczą jest to, czy Cyfra powinna sprzęt wynajmować czy dawać do użytkowania... Ja za ten dekoder nie płacę żadnego najmu i gdybym miał bulić dodatkowo 15zł miesięcznie to bym się poważnie zastanawiał :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR służy do nagrywania sobie raz na kilka dni filmu, którego nie mogę obejrzeć i tyle - niby niewiele ale bez tego nie mógłbym cieszyć się "telewizją"..

 

Nie jesteś jakimś "maniakiem" który sam musi przeszukać wszystkie satelity to jak najbardziej polecam. U mnie nie ma żadnych problemów o jakich pisze @dlugilong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja program to najzwyklejsze EPG. Nie ma w nim wszystkich kanałów jak w dekoderach N, tylko wybrane. Tylko nie wiem przez kogo.... Resztę kanałów (przykłady: informacyjne jak TVN24, kanały muzyczne itd.) musisz ustawiać ręcznie, co jest żmudne i mało precyzyjne. Skutkuje to też pozycją o domyślnej nazwie zamiast prawdziwej nazwy. Co do przewijania problemy mam tylko na nagraniach lub kanałach HD. Zanim zatrybi, zdążysz przewinąć o kilka minut za daleko. Natomiast co do softu, po najnowszym 147 zrobił się zamulony jeszcze bardziej niż był wcześniej przed softem 146, a soft 146 to było wręcz nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, epg dla wszystkich kanałów (nie mylić z epg na konkretnym kanale), dlatego napisałem to w ten sposób.

programowanie nagrań jest przez to na kilku kanałach (np cinemaxy) mocno utrudnione.

to też nie jest tak jak napisał @dlugilong, ze tylko na wybranych jest. na kilku nie ma ale to i tak nie rozgrzesza cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienia - mi EPG jest potrzebne na kanałach typu TVN albo Canal+ (no i Canal+ Sport) - a na nich pewnie będzie EPG ;)

 

Teraz już wiem, że jak zdecyduję się na cyfrę to pewnie wezmę tego PACE PVR - myślałem jeszcze nad Sagem-em bez dysku (ten, który ma dostać aktualizację umożliwiającą nagrywania na pamięć zewnętrzną) - ale czytałem, że tej aktualizacji możemy się niedoczekać, więc wolę nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kantona, prędzej czy później aktualizacji się doczekasz. różnica jest taka, że w Sagemcomie masz tylko jedno wejście antenowe co skutkuje przy jednoczesnej chęci oglądania jednego i nagrywania drugiego. dodatkowo w pace masz cyfra+ na zyczenie, cyfra+ vod i hbo seriale, w sagemcomie tego nie ma i nie będzie. oczywiście jeśli te opcje Cię interesują.

ja mam obydwa te dekodery i w obu przypadkach trafiłem na modele bez przypadłości opisywanych na forum. oczywiście nie jest to 'górna póła', ale w końcu to tylko telewizja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Natomiast co do softu, po najnowszym 147 zrobił się zamulony jeszcze bardziej niż był wcześniej przed softem 146, a soft 146 to było wręcz nieporozumienie...

No i to jest ciekawe, bo moje spostrzeżenia, co do softów są dokładnie odwrotne. O ile pamiętam to właśnie soft 146 usunął ostatecznie problemy z niekończącym się czekaniem na wyświetlenie EPG a po aktualnym sofcie 147 znikły restarty na kanałach TVN. Jedyne co mi przeszkadza w 147 to sposoby sygnalizacji stanu pracy kolorami diody LED- poprzednie softy były tu lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do Cyfry i nie mają aktualnie Philipsa na którym mi zależy (jakość obrazu) konsultant zdecydowanie odradzał ten dekoder zachwalając Pace. Chciałbym już zamówić Cyfrę ale jakość obrazu jest dla mnie priorytetem, mogę się wstrzymać jeszcze trzy miesiące ale czy jest sens ? Czy coś się zmieni jeśli chodzi o dekodery przez ten czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tu chyba zaskoczę ( przedstawicieli Cyfry ) jakość obrazu na tunerach PACE PVR jest zdecydowanie lepsza od tunerów nk-i . Zwłaszcza dotyczy to kanałów SD.. a i na kanałach HD powtórzę - moim zdaniem jakość obrazu z tunerów PACE PVR jest znacznie lepsze niż z tunerów nk-i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...