Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2016 w Rio de Janeiro


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A takie były zapowiedzi jeszcze rok temu - 15 medal -i pisały media, najgorsze Igrzyska XXI wieku nam wyjdą. Większość sportowców pojechało jako turyści - jak się spogląda na niektóre dyscypliny.
Pływacy to w ogóle jakaś porażka - od Pekinu pływania wcale nie oglądam, inni idą do przodu - biją rekordy świata, olimpijskie, a nasi zawsze mają problem z aklimatyzacją i nawet swoich życiówek nie są w stanie poprawić. Taka Węgierka Hoszsu wygrała więcej niż wszyscy nasi sportowcy razem wzięci - się okaże. 

Na jeszcze 6 medali nawet nie liczę, ale niech mnie zaskoczą. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najgorsze mamy 4 medale..a jeszcze Fajdek,Anita właśnie Myszka,Bonk,Maja Włoszczowska,kajakarki,może zapaśniczki i Majewski zaskoczą,więc nie krzyczmy już,że najgorsze od lat.

No dobra, ale jak będzie liczba jednocyfrowa, a na to się zanosi, to będzie jak w 1956 roku, kiedy to w Melbourne zdobyliśmy 9 medali. A od tamtego czasu na każdych Igrzyskach jest u nas liczba dwucyfrowa.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziami sprzed roku to bym się nawet nie sugerował, to i tak w wielu przypadkach się nie sprawdza. Zresztą - po co sięgać tak daleko? W Skarbie Kibica przewidywano, że w judo zdobędziemy medal. I co? Wszyscy odpadli z naszych. W ogóle to wczoraj TVP Info mówiło, że w kajakarstwie mamy szanse aż na 4 krążki. To też jest takie trochę pompowanie balonika.

 

Ale z drugiej strony nie ogłaszałbym tutaj jeszcze jakiejś klęski, zostało jeszcze wiele konkurencji do rozegrania, więc coś wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było się tego spodziewać, ostatnie wyścigi w jego wykonaniu słabe, dzisiaj nie było inaczej, szansa medalowa kolejna uciekła, skończyło się jak zawsze. 


Jaka wtopa?Raz się wygrywa raz przegrywa.Tym razem jest przegranym bo najgorsze 4 miejsce.

U nas to raczej brzmi - raz się przegrywa, raz się przegrywa - na tych igrzyskach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kasa i szkolenia zawodników takie wyniki.Już nie raz pokazywali w jakich warunkach niektórzy zawodnicy trenują.

Nie ma co zestawiać tenisa ze sportami amatorskimi, zresztą trzeba też pamiętać o fakcie, że w tym roku nie było punktów do rankingu tenisowego za igrzyska co przełożyło się jeszcze bardziej na postawę. 

 

Jeśli ktoś przygotowuje się 4 lata i przegrywa najważniejszą imprezę w tym stylu to jest kompromitacja i wstyd i to zarówno tyczy się Kszczota, Myszki ale też Małchowskiego jego srebro to też porażka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 9. dnia Igrzysk w Rio:

STARTY POLAKÓW

Starty Polaków zaczynam coś skromniejszego, a więc od lekkoatletyki, czyli od maratonu pań, najlepszą z Polek okazała się Iwona Lewandowska, która zajęła 21. miejsce z czasem 2:31:41, kolejną z nich była Monika Stefanowicz zajmując 23. miejsce z czasem 2:32:49, ale Katarzyna Kowalska nie ukończyła biegu maratońskiego tuż po 40 kilometrach, to tyle z maratonu, a więc przyszedł czas na skok wzwyż panów i eliminacje, w grupie A startował Wojciech Theiner, ale w tej grupie zajął 13. miejsce uzyskując wynik 2,22 metry za pierwszym podejściem, ale w skoku na 2,26 metrów spalił za trzecim podejściem, a jeśli chodzi w grupie B z Sylwestrem Bednarkiem to uzyskał wynik podobnie jak Theiner, czyli 2,22 metry, ale za drugim podejściem zaliczył wysokość, a w skoku na 2,26 metrów spalił trzy podejścia i zakończył udział w tej grupie na 17. miejscu, a więc ogólnie żadnemu z Polaków nie udało się awansować do finału, a więc Wojciech Theiner zajął 25. miejsce ex-aequo z Bahamczykiem Jamalem Wilsonem i Chińczykiem Zhangiem Guoweiem, a Sylwester Bednarek na 30. miejscu ex-aequo z Białorusinem Andriejem Czuryłą, a teraz czas na bieg 400 metrów pań, w 1. biegu półfinałowym wystartowała Patrycja Wyciszkiewicz i w tym biegu zajęła ostatnie miejsce z czasem 52,51 sekund, w 2. biegu półfinałowym uczestniczyła Małgorzata Hołub zajmując przedostatnie, 7. miejsce z czasem 51,93 sekundy, a w 3. biegu półfinałowym uczestniczyła Justyna Święty zajmując 5. miejsce z czasem 51,62 sekundy, żadnemu z Polek nie udało się awansować do finału, teraz pora na trójskok pań, no i finał, w której wystartowała Anna Jagaciak-Michalska i niestety zakończyła udział po 3 próbach na 10. miejscu z wynikiem 14,07 metrów, a teraz bieg na 1500 metrów pań, w 1. biegu półfinałowym uczestniczyła Sofia Ennaoui osiągając wynik 4:05,29, a w 2. biegu półfinałowym wzięły udział Danuta Urbanik i Angelika Cichocka, które zajęły odpowiednio 10. i 12. miejsce z odpowiednim czasem wynoszącym w przypadku Urbanik 4:11,34, a w przypadku Cichockiej 4:17,83, a więc jedynie Sofia Ennaoui wywalczyła awans do finału. Nadszedł czas na żeglarstwo, najpierw od klasy RS:X panów, w którym Piotr Myszka w wyścigu medalowym zajął 9. miejsce, a w klasyfikacji końcowej zajął 4. miejsce z wynikiem 104 punktów, a teraz pora na klasę 470 pań, w której Irmina Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec po 7 wyścigach zajmują odległe 15. miejsce z wynikiem łącznym 90 punktów, a więc oddala się szansa medalowa dla tych pań. Przyszedł czas na badminton, najpierw od singli panów, w którym meczu o honor Adrian Dziółko przegrał ze Lankijczykiem wynikiem 0:2 (pierwszy set - do 19; drugi set - do 22), a teraz pora na mikst, w która para Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba przegrali mecz z Malezyjczykami wynikiem 0:2 (pierwszy set - do 17; drugi set - do 10) i tym samym polska przygoda z badmintonem dobiegła już końca.
 
FINAŁY
Boks: waga papierowa (do 49 kg) panów: złoty medal wywalczył Uzbek Hasanboj Dusmatow pokonując w finale Kolumbijczyka Yuberjena Martineza wynikiem 3:0 dla Uzbeka, a brązowe medale wywalczyli przegrani w piątkowym półfinale Kubańczyk Joahnys Argilagos i Amerykanin Nico Hernandez
Gimnastyka sportowa:
* ćwiczenia wolne panów: złoty medal wywalczył Brytyjczyk Max Whitlock uzyskując wynik 15,633 punktów, srebro i brąz powędrował do reprezentantów gospodarzy Diego Hypolito z wynikiem 15,533 punktów oraz Arthur Mariano z wynikiem 15,433 punktów
* ćwiczenia na koniu z łękami panów: złoty medal powędrował do wspomnianego w ćwiczeniach wolnych panów Brytyjczyka Maxa Whitlocka z wynikiem 15,966 punktów, srebro zdobył jego rodak Louis Smith z wynikiem 15,833 punktów, a brąz wywalczył Amerykanin Alexander Naddour z wynikiem 15,700 punktów
* ćwiczenia na skokach pań: złoty medal powędrowała do Amerykanki Simone Biles z wynikiem 15,966 punktów, srebro wywalczyła Rosjanka Maria Pasieka z wynikiem 15,253, a brąz zdobyła Szwajcarka Giulia Steingruber z wynikiem 15,216
* ćwiczenia na poręczach asymetrycznych pań: złoto wywalczyła Alija Mustafina uzyskując wynik 15,900 punktów, srebro zdobyła Amerykanka Madison Kocian z wynikiem 15,833 punktów, a brąz wywalczyła Niemka Sophie Scheder z wynikiem 15,566 punktów
Golf: panowie: złoty medal wywalczył Brytyjczyk Justin Rose uzyskując wynik -16, srebro zdobył Szwed Henrik Stenson z wynikiem -14, a brąz trafił do Amerykanina Matta Kuchara z rezultatem -13
Kolarstwo torowe: sprint panów: złoty medal wywalczył Brytyjczyk Jason Kenny, który pokonał w bratobójczym pojedynku Calluma Skinnera wynikiem 2:0 dla Kenny'ego (pierwszy wyścig - 10,164 [Kenny], 10,277 [skinner]; drugi wyścig - 9,916 [Kenny], 10,000 [skinner]), a brązowy medal zdobył Rosjanin Denis Dmitrijew pokonując Australijczyka Matthew Glaetzer'a wynikiem 2:0 dla Dmitrijewa (pierwszy wyścig - 10,105 [Dmitrijew], 10,177 [Glaetzer]; drugi wyścig - 10,190 [Dmitrijew], 10,234 [Glaetzer])
Lekkoatletyka:
* maraton pań: złoto wywalczyła Kenijka Jemima Jelagat Sumgong uzyskując czas 2:24:04, srebro zdobyła reprzentantka Bahrajnu Eunice Jepkirui Kirwa z czasem 2:24:13 ze stratą 9 sekund do zwyciężczyni, a brąz powędrowała do Etiopki Mare Dibaby z czasem 2:24:30 ze stratą 26 sekund
* trójskok pań: złoto wywalczyła niezawodna Kolumbijka Caterine Ibarguen z wynikiem 15,17 metrów, srebro zdobyła Wenezuelka Yulimar Rojas z wynikiem 14,98 metrów, a brąz powędrowała do Kazaszki Olgi Rypakowej z wynikiem 14,74 metrów
* 100 metrów panów: złoto wywalczył Jamajczyk Usain Bolt z czasem 9,81 sekund, srebro wywalczył Amerykanin Justin Gatlin z czasem 9,89 sekund ze stratą do zwycięzcy wynoszącym zaledwie 0,08 sekund, a brąz zdobył Kanadyjczyk Andre De Grasse z czasem 9,91 sekund ze stratą 0,10 sekund
* 400 metrów panów: złoty medal wywalczył reprezentant RPA Wayde van Niekerk uzyskując czas 43,03 sekundy, co stanowi nowy rekord świata, srebrny medal zdobył reprezentant Grenady Kirani James z wynikiem 43,76 sekund ze stratą do zwycięzcy wynoszący 0,73 sekundy, a brązowy medal trafił do Amerykanina LaShawna Merritta z czasem 43,85 ze stratą 0,82 sekundy
Podnoszenie ciężarów: powyżej 75 kg pań: złoty medal wywalczyła Chinka Meng Suping z wynikiem 307 (rwanie - 130 kg; podrzut - 177 kg); srebrny medal zdobyła Koreanka z północy Kim Kuk-hyang z wynikiem 306 (rwanie - 131 kg; podrzut - 175 kg), a brązowy medal wywalczyła Amerykanka Sarah Robles z wynikiem 286 (rwanie - 126 kg; podrzut - 160 kg)
Skoki do wody: 3 metry z trampoliny indywidualnie pań: złoty medal wywalczyła Chinka Shi Tingmao uzyskując wynik 406,50 punktów, srebrny medal zdobyła również Chinka He Zi z wynikiem 387,90 punktów, a brązowy medal wywalczyła Włoszka Tania Cagnotto z wynikiem 372,80 punktów
Strzelectwo: karabin małokalibrowy 3 pozycje 50 metrów panów: złoty medal powędrował do Włocha Nicolo Camprianiego uzyskując wynik 458,8 punktów z rekordem olimpijskim po zmianach przepisów, srebrny medal zdobył Rosjanin Siergiej Kamienski z wynikiem 458,5 punktów, a brąz wywalczył Francuz Alexis Raynaud z wynikiem 448,4 punkty
Szermierka: szpada drużynowa panów: złoty medal wywalczyli Francuzi w składzie: Gauthier Grumier, Yannick Borel, Daniel Jerent i Jean-Michel Lucenay pokonując Włochów w składzie: Enrico Garozzo, Marco Fichera, Paolo Pizzo i Andrea Santarelli wynikiem 45:31 dla Francuzów, a brązowy medal wywalczyli Węgrzy w składzie: Geza Imre, Gabor Boczko, Andras Redli i Peter Somfai pokonując Ukraińców w składzie: Bohdan Nikiszyn, Dmytro Kariuczenko, Anatolij Herej i Maksym Chworost wynikiem 39:37 dla Węgrów
Tenis:
* debel pań: złoty medal wywalczyły Rosjanki Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina pokonując Szwajcarki Timeę Bacsinszky i Martinę Hingis wynikiem 2:0 dla Rosjanek (pierwszy set - 6:4; drugi set - 6:4), a brąz wywalczyły dzień wcześniej Czeszki Lucie Safarova i Barbora Strycova pokonując swe rodaczki Andreę Hlavackovą i Lucie Hradecką wynikiem 2:0 (pierwszy set - 7:5; drugi set - 6:4)
* mikst: złoty medal wywalczyli Amerykanie Bethanie Mattek-Sands i Jack Sock pokonując swoich rodaków Venus Williams i Rajeeva Rama wynikiem 2:1 (pierwszy set - 6:7 [dla Williams / Ram], w tie-breaku 3:7; drugi set - 6:1 [dla Mattek-Sands / Sock]; trzeci set - 10:7 [dla Mattek-Sands / Sock], a brązowy medal zdobyli Czesi Lucie Hradecka i Radek Stepanek pokonując Hindusów Sanię Mirzę i Rohana Bopannę wynikiem 2:0 dla Czechów (pierwszy set - 6:1; drugi set - 7:5]
* singiel panów: złoty medal powędrował do Brytyjczyka Andy'ego Murraya pokonując Argentyńczyka Juana Martina del Potro wynikiem 3:1 dla Brytyjczyka (pierwszy set - 5:7 [wygrana Murraya]; drugi set - 6:4 [wygrana del Potro]; trzeci set - 2:6 [wygrana Murraya]; czwarty set - 5:7 [wygrana Murraya]), a brązowy medal wywalczył Japończyk Kei Nishikori pokonując Hiszpana Rafaela Nadala wynikiem 2:1 dla Japończyka (pierwszy set - 2:6 [wygrana Nishikoriego]; drugi set - 7:6, w tie-breaku 7:1 [wygrana Nadala]; trzeci set - 3:6 [wygrana Nishikoriego])
Zapasy:
* do 59 kg stylem klasycznym panów: złoty medal wywalczył Kubańczyk Ismael Borrero pokonując Japończyka Shinobu Otę wynikiem 8:0 dla Kubańczyka, a brązowe medal zdobyli odpowiednio Uzbek Elmurat Tasmuradow pokonując Kirgiza Arsena Eraljewa wynikiem 13:8 dla Uzbeka oraz Norweg Stig Andre Berge pokonując Azera Rowszana Bajramowa wynikiem 1:1, ale Norweg wygrał
* do 75 kg stylem klasycznym panów: złoty medal wywalczył Rosjanin Roman Własow pokonując Duńczyka Marka Madsena wynikiem 5:1 dla Rosjanina, a brązowe medale wywalczyli odpowiednio Koreańczyk z południa Kim Hyeon-woo pokonując Chorwata Bozo Starcevicia wynikiem 6:4 dla Koreańczyka oraz Irańczyk Saeid Abdewali pokonując Węgra Petera Bacsiego wynikiem 5:2 dla Irańczyka
Żeglarstwo:
* RS:X pań: złoty medal wywalczyła Francuzka Charline Picon uzyskując łączny wynik 91 punktów, a najgorszy wynik jest odrzucany i uzyskała 64 punkty, srebrny medal zdobyła Chinka Chen Peina z łącznym wynikiem 81 punktów, ale pozbawiając najgorszego wyniku zdobyła już 66 punktów, a brązowy medal trafiła do Rosjanki Stefanii Jełfutiny z łącznym wynikiem 85 punktów, a najgorszy wynik jest odrzucany i uzyskała 69 punktów
* RS:X panów: złoty medal powędrował do Holendra Doriana van Rijsselberghe'a z łącznym wynikiem 31 punktów i z odjętym najgorszym wynikiem wynoszącym 25 punktów, srebro trafił do Brytyjczyka Nicka Dempseya z łącznym wynikiem 60 punktów i z odjętym najgorszym wynikiem wynoszącym 52 punkty, a brąz trafił do Francuza Pierre'a Le Coq z łącznym wynikiem 103 punktów i najgorszy wynik jest odjęty, a więc wynosi 86 punktów

 

===

 

Program na 10. dzień Igrzysk z udziałem naszych:
14:00 Kajakarstwo klasyczne - 1000 metrów jedynek kanadyjek, bieg 1 [M] (z udziałem Tomasza Kaczora)
14:00 Pływanie - maraton na 10 kilometrów [K] (z udziałem Joanny Zachoszcz) - o medal
14:24 Kajakarstwo klasyczne - 500 metrów dwójek kajaków, bieg 1 [K] (z udziałem Karoliny Nai i Beaty Mikołajczak)
14:30 Piłka ręczna - faza grupowa [M] (Polska - Słowenia)
14:30 Lekkoatletyka - trójskok, eliminacje, grupa B [M] (z udziałem Karola Hoffmanna)
14:43 Lekkoatletyka - 200 metrów, bieg 1 [K] (z udziałem Anny Kiełbasińskiej)
14:45 Kajakarstwo klasyczne - 200 metrów jedynek kajaków, bieg 2 [K] (z udziałem Marty Walczykiewicz)
15:06 Kajakarstwo klasyczne - 1000 metrów jedynek kajaków, bieg 1 [M] (z udziałem Rafała Rosolskiego)
15:30 Kajakarstwo klasyczne - 1000 metrów jedynek kanadyjek, półfinał [1. - 15:30 lub 2. 15:38] [M] (z ew. udziałem Tomasza Kaczora)
15:40 Lekkoatletyka - rzut młotem, finał [K] (z udziałem Anity Włodarczyk i Joanny Fiodorow) - o medal
15:46 Kajakarstwo klasyczne - 500 metrów dwójek kajaków, półfinał [1. - 15:46 lub 2. - 15:53] [K] (z ew. udziałem Karoliny Nai i Beaty Mikołajczak)
15:55 Lekkoatletyka - 3000 metrów z przeszkodami, bieg 3 [M] (z udziałem Krystiana Zalewskiego)
15:59 Kolarstwo torowe - omnium, scratch [K] (z udziałem Darii Pikulik)
16:00 Kajakarstwo klasyczne - 200 metrów jedynek kajaków, półfinał [1. - 16:00, 2. - 16:07 lub 3. - 16:14] [K] (z ew. udziałem Marty Walczykiewicz)
16:21 Kajakarstwo klasyczne - 1000 metrów jedynek kajaków, półfinał [1. - 16:21 lub 2. - 16:29] [M] (z ew. udziałem Rafała Rosolskiego)
17:10 Lekkoatletyka - 400 metrów przez płotki, bieg 6 [M] (z udziałem Patryka Dobka)
18:05 Żeglarstwo - 49er, wyścigi 7-9 [M] (z udziałem Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego)
18:15 Żeglarstwo - 470, wyścigi 8-10 [K] (z udziałem Irminy Gliszczyńskiej i Agnieszki Skrzypulec)
21:30 Kolarstwo torowe - omnium, wyścig na dochodzenie [K] (z udziałem Darii Pikulik)
22:05 Siatkówka - faza grupowa [M] (Polska - Kuba)
23:17 Kolarstwo torowe - omnium, wyścig eliminacyjny [K] (z udziałem Darii Pikulik)
00:00 Podnoszenie ciężarów - do 105 kg [M] (z udziałem Bartłomieja Bonka i Arkadiusza Michalskiego)
01:30 Lekkoatletyka - rzut dyskiem, eliminacje, grupa A [K] (z udziałem Żanety Glanc)
01:35 Lekkoatletyka - skok o tyczce, finał [M] (z udziałem Piotra Liska) - o medal
02:12 Lekkoatletyka - 110 metrów przez płotki, bieg 5 [M] (z udziałem Damiana Czykiera)
02:38 Lekkoatletyka - 400 metrów przez płotki, bieg 2 [K] (z udziałem Joanny Linkiewicz)
02:54 Lekkoatletyka - 400 metrów przez płotki, bieg 4 [K] (z udziałem Emilii Ankiewicz)
03:25 Lekkoatletyka - 800 metrów, finał [M] (z udziałem Marcina Lewandowskiego) - o medal
 
UWAGA: Program może ulec zmianie.
Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...