Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2016 w Rio de Janeiro


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chorwacja ponoć w przypadku zwycięstwa z Tunezją ma pewne 1 miejsce więc raczej bezpośrednie mecze. 

Czyli zagramy najprawdopodobniej z Chorwacją, która zbiła nas niemiłosiernie na ostatnich ME. Z drugiej strony udało nam się z nimi wygrać w ćwierćfinale MŚ 2015. Na tym turnieju Chorwaci przegrali tylko mecz otwarcia z Katarem, a potem okazali się lepsi m.in. od Danii i Francji. Jeśli nie zagramy lepiej niż w meczach grupowych, nie mamy czego szukać. Niespodzianka nie będzie niemożliwa. :) Chyba, że Chorwacja nie wygra z Tunezją, to czeka na nas Francja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zagramy najprawdopodobniej z Chorwacją, która zbiła nas niemiłosiernie na ostatnich ME. Z drugiej strony udało nam się z nimi wygrać w ćwierćfinale MŚ 2015. Na tym turnieju Chorwaci przegrali tylko mecz otwarcia z Katarem, a potem okazali się lepsi m.in. od Danii i Francji. Jeśli nie zagramy lepiej niż w meczach grupowych, nie mamy czego szukać. Niespodzianka nie będzie niemożliwa. :) Chyba, że Chorwacja nie wygra z Tunezją, to czeka na nas Francja. :)

A co to za różnica Chorwacja, Francja ,Dania czy Katar jak z taką grą to nie mamy z żadną z tych drużyn szans. Mimo że Francja przegrała z Chorwacją to wg mnie oni zdobędą złoto.

Edytowane przez kamilos205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanada wygrała dwa sety z Italią, a teraz Włochom zaczęło chcieć się grać, coś mi pachnie, że ustawiają sobie ćwierćfinał Argentyna - Kanada. :)

Polska Chorwacja w piłce ręcznej - środa 15:00.

Edit: A jednak, Kanada - Italia 3:1, mamy 50% szans na ćwierćfinał z Kanadą. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek w skoku o tyczce kończy na 4 miejscu.

 

Za to Francuz Lavillenie pobił swój rekord olimpijski z wynikiem 5,98m.

 

Brazylijczyk poprawia rekord do 6,03m!

 

I niespodziewanie to Brazylijczyk zgarnia złoto w historycznym konkursie skoku o tyczce!

Edytowane przez kamilos951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 10. dnia Igrzysk w Rio:

STARTY POLAKÓW

Starty zaczynam już tym razem od kajakarstwa klasycznego, począwszy od 1000 metrów jedynek kanadyjek panów, w którym w 1. biegu uczestniczył Tomasz Kaczor i zajął 2. miejsce przegrywając jedynie z Niemcem Sebastianem Brendlem z czasem 3:59,928 ze stratą do zwycięzcy wynoszącym 1,884 sekundy, w którym nie dało bezpośredniego awansu do finału A, a więc dał Kaczorowi udział w półfinale, w 1. biegu tego etapu zajął 4. miejsce przegrywając z Rosjaninem Ilią Sztokałowem, Ukraińcem Pawło Ałtuchowem i Uzbekiem Gerasimem Koczniewem, co dało czas Polakowi 3:59,836, a więc lepiej niż w eliminacjach, ale i tak weźmie udział w finale B, teraz czas na 500 metrów dwójek kajaków pań, w której w 1. biegu eliminacyjnym uczestniczyły Karolina Naja i Beata Mikołajczak i zajęły 2. miejsce z czasem 1:41,766 przegrywając jedynie z Węgierkami Gabriellą Szabo i Danutą Kozak ze stratą 0,684 sekundy, co dało im awans do półfinału i w 2. biegu tego etapu wygrały z czasem 1:41,684, czyli o wiele lepiej niż w eliminacjach, co dały im prawo do startów w finale A, czyli w walce o medal, przyszedł czas na 200 metrów jedynek kajaków pań, w której w 2. biegu eliminacyjnym wzięła udział Marta Walczykiewicz, no i wygrała ten bieg eliminacyjny z czasem 40,263 sekundy, co dało jej awans do półfinału, no i w 1. biegu tego etapu znów okazała się być bezkonkurencyjna, ale z czasem gorszym niż w eliminacjach i wynosił 40,619 sekund, a więc wystąpi w finale A, czyli o medal, no i w konkurencji 1000 metrów jedynek kajaków panów, w którym wystąpił w 1. biegu eliminacyjnym Rafał Rosolski, zajął 4. miejsce w tym biegu z czasem 3:37,700 przegrywając z Duńczykiem Rene Holtenem Poulsenem, Słowakiem Peterem Gellem i Kanadyjczykiem Adamem van Koverdenem, ale i tak dało niemu prawo do udziału w półfinale, w którym w 2. biegu tego etapu zajął przedostatnie, 7. miejsce z czasem 3:38,379, czyli już gorzej, a więc wystąpi w finale B. Teraz już pora na maraton pływacki na 10 km pań, w której startowała Asia Zachoszcz, no i zajęła 22. miejsce z czasem 1:59:20,4, ale w drugim punkcie pomiaru czasu miała ostrzeżenie w postaci żółtej flagi, a więc koniec polskiej przygody z polskimi pływakami na tych Igrzyskach w Rio. No to pora na lekkoatletykę, w którym zacznę najpierw od trójskoku i eliminacje panów, w którym wystąpił w grupie B Karol Hoffmann, no i zajął w tej grupie 3. miejsce, a spośród wszystkich 7. miejsce z wynikiem 16,79 metrów, co zapewniło niemu udział w finale, teraz pora na 200 metrów pań, w której wystąpiła w 1. biegu eliminacyjnym Anna Kiełbasińska, która zajęła 4. miejsce z czasem 22,95 sekund, a ogólnie spośród wszystkich zabrakło jej 0,01 sekundy, by się zmieścić w półfinale, a więc czas na 3000 metrów z przeszkodami panów, w którym wystartował w 3. biegu eliminacyjnym Krystian Zalewski zajął 10. miejsce z czasem 8:34,52 i niestety nie zakwalifikował się do finału, no i 400 metrów przez płotki panów, w 6. biegu eliminacyjnym panów, w którym uczestniczył Patryk Dobek, który z czasem 50,66 zajął ostatnie, 7. miejsce dzięki dyskwalifikacji reprezentanta Republiki Zielonego Przylądka Jordina Andrade, a na koniec tego związanego z sesją poranną, w konkurencji rzutu młotem pań jedna dobra, druga zła wieść, zacznę od dobrej, w której Anita Włodarczyk wywalczyła złoty medal z wynikiem 82,29 metrów, co poprawiła rekord świata i jednocześnie pobiła rekord olimpijski należąca do Rosjanki Tatiany Łysenko o 4,11 metrów, a zła wieść jest taka, że Joanna Fiodorow zajęła 9. miejsce z wynikiem 69,87 metrów, w której nie udało się jej zmieścić w wąskim finale, to tyle z sesji porannej, a teraz pora na sesję wieczorną i zacznę najpierw od rzutu dyskiem w grupie A, w której wystartowała Żaneta Glanc i zajęła w tej grupie 10. miejsce z wynikiem 57,88 metrów, a ogólnie 17. miejsce i nie przebrnęła eliminacji, teraz pora na skok o tyczce panów i dla Piotra Liska podium było blisko zajmując 4. miejsce z wynikiem 5,75 metrów za pierwszym podejściem, ale na 5,85 metrów po pierwszym nieudanym podejściu nie zaliczył oraz na 5,93 po dwóch nieudanych próbach ex-aequo z Czechem Janem Kudlicką, pora na bieg 110 metrów przez płotki panów, w 4. biegu wystartował Damian Czykier, no i zajął 5. miejsce z czasem 13,63 sekundy, ale z 19. czasem przebrnął eliminacje, a potem już 400 metrów przez płotki pań, najpierw od 2. biegu eliminacyjnego, w której Joanna Linkiewicz wygrała ten bieg z czasem 56,07 sekund i dała jej awans do półfinału, w 4. biegu eliminacyjnym Emilia Ankiewicz zajęła 3. miejsce z czasem 55,89 sekund, ale podobnie jak Linkiewicz awansowała do półfinału, a w finale 800 metrów panów, w którym uczestniczył Marcin Lewandowski, zakończył udział na 6. miejscu z czasem 1:44,20. Teraz czas na kolarstwo torowe, ale w tym dniu rozegrano jedynie omnium pań, w której występuje Daria Pikulik, w 1. wyścigu, czyli w scratchu zajęła 10. miejsce z 1 okrążeniem straty do zwyciężczyni, czyli Białorusinki Tatiany Szarakowej, w 2. wyścigu, czyli w wyścigu na dochodzenie rywalizowała z Holenderką Kirsten Wild w 5. biegu i przegrała z nią w tym biegu z czasem 3:39,880, a czas rywalki w tym biegu to 3:31,941 z różnicą 8,061 sekundy, w tym wyścigu zajęła 11. miejsce z 22 punktami, a więc po 2 wyścigach zajmowała 11. miejsce z 42 punktami, a w 3. wyścigu, czyli w wyścigu eliminacyjnym zajęła 16. miejsce, a po 3 wyścigach zajmuje 11. miejsce z 52 punktami. Teraz przyszła pora na żeglarstwo, zacznę od klasy 49er panów, w którym Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński po 9 wyścigach zajmują 6. miejsce z łączną punktacją 84,4 punktów, ale w klasie 470 pań, w której miały się odbyć 3 ostatnie wyścigi przed wyścigiem medalowym z udziałem Irminy Gliszczyńskiej i Agnieszki Skrzypulec, ale warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozegranie wyścigów i przez tą pogodę wyścigi zostały przełożone. Pora na podnoszenie ciężarów i kategoria do 105 kg panów, jedynie Arkadiusz Michalski zakończył udział na 7. miejscu z wynikiem 400 kg, z czego w rwaniu osiągnął 179 kg, a w podrzucie uzyskał wynik 221 kg, ale Bartłomiej Bonk nie ukończył rywalizacji z wynikiem w rwaniu 185 kg i nie zaliczył żadnej próby w podrzucie, no i tym samym rywalizacja polskich sztangistów w Rio dobiegła już końca. Teraz czas na gry zespołowe, no i od piłki ręcznej panów zacznę, w którym polscy szczypiorniści przegrali po raz trzeci ze Słowenią wynikiem 20:25 (do przerwy 13:13), a najwięcej bramek strzelił, bo aż 4 razy Karol Bielecki, a więc na awans musieli czekać na mecz Niemcy - Egipt, w którym Niemcy pokonali Egipt wynikiem 31:25 (do przerwy 15:12), co dało naszym szczypiornistom awans do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą grupy A, czyli z Chorwacją, no i o niekorzystnej porze dla Polaków, czyli w nocy ze środy na czwartek o 1:30, a teraz czas na siatkówkę panów, w którym polscy siatkarze wygrali z Kubą wynikiem 3:0 (pierwszy set - do 18; drugi set - do 15; trzeci set - do 17) i tym samym zajęli 2. miejsce w grupie B, a w drodze losowania po rozegraniu ostatniego meczu fazy grupowej rywalem naszych siatkarzy w ćwierćfinale zostali Amerykanie, ale godzina rozpoczęcia meczu, czyli o 19:00 i tym samym może mieć niekorzystne dla TVP1, ale prawdopodobnie będzie transmitowany w TVP2 ze względu na mecz Dundalk - Legia Warszawa w rundzie barażowej do piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA, czyli takie niezwiązane z Olimpiadą.

 

FINAŁY

Boks: waga ciężka (do 91 kg) panów: złoty medal wywalczył Rosjanin Jewgienij Tiszczenko pokonując Kazacha Wasilija Lewita wynikiem 3:0, a brązowe medale wywalczyli przegrani w sobotnim półfinale Uzbek Rustam Tułaganow i Kubańczyk Erislandy Savon.
Gimnastyka sportowa:
* ćwiczenia na skokach panów: złoty medal wywalczył Koreańczyk z północy Ri Se-gwang z wynikiem 15,691 punktów, srebro zdobył Rosjanin Denis Ablazin z wynikiem 15,516 punktów, a brąz wywalczył Japończyk Kenzo Shirai z wynikiem 15,449 punktów
* ćwiczenia na kółkach panów: złoto powędrował do Greka Elefteriosa Petruniasa z wynikiem 16,000 punktów, srebro zdobył Brazylijczyk Arthur Zanetti z wynikiem 15,766 punktów, a brąz wywalczył Rosjanin Denis Ablazin z wynikiem 15,700 punktów
* ćwiczenia na równoważni pań: złoty medal zdobyła Holenderka Sanne Wevers z wynikiem 15,466 punktów, srebro i brąz powędrowały do Amerykanek, czyli odpowiednio Laurie Hernandez z wynikiem 15,333 punktów oraz Simone Biles z wynikiem 14,733 punktów
Jeździectwo: ujeżdżanie indywidualne: złoty medal wywalczyła Brytyjka Charlotte Dujardin na koniu Valegro, która zdobyła 93,857 punkty, srebro trafiła do Niemki Isabell Weth na koniu Weihegold Old z rezultatem 89,071 punktów, a brąz zdobyła również Niemka Kristina Broering-Sprehe na koniu Desperados FRH z wynikiem 87,142 punktów
Kolarstwo torowe: omnium panów: złoty medal wywalczył Włoch Eila Viviani z rezultatem 207 punktów, srebro powędrował do Brytyjczyka Marka Cavendisha z wynikiem 194 punktów, a brąz zdobył Duńczyk Lasse Norman Hansen zdobywając 192 punkty
Lekkoatletyka:
* 800 metrów panów: złoty medal wywalczył Kenijczyk David Rudisha uzyskując czas 1:42,15, srebro zdobył Algierczyk Tauflik Makhlufi z czasem 1:42,61 ze stratą do zwycięzcy wynoszącym 0,46 sekundy, a brąz trafił do Amerykanina Claytona Murphy'ego z wynikiem 1:42,93 ze stratą 0,78 sekundy
* Skok o tyczce panów: złoty medal wywalczył Brazylijczyk Thiago Braz da Silva z wynikiem 6,03 metrów za drugim podejściem i jednocześnie jest rekordem olimpijskim, jak również Ameryki Południowej, srebrny medal wywalczył Francuz Renaud Lavillenie uzyskując wynik 5,98 ciesząc się na wiele minut rekordem olimpijskim odebranym później przez złotego medalistę, ale w próbie na 6,08 metry został strącony po raz trzeci po 2 nieudanych próbach na 6,03 metry, a brąz trafił do Amerykanina Sama Kendricksa z wynikiem 5,85 metrów zaliczając za pierwszym razem, ale w próbie na 5,93 metry strącił aż trzy razy
* 400 metrów pań: złoty medal zdobyła Bahamka Shaunae Miller z czasem 49,44 sekund, srebrny medal wywalczyła Amerykanka Allyson Felix z czasem 49,51 sekund ze stratą do zwyciężczyni wynoszącym 0,07 sekund, a brąz trafiła do Jamajki Shericki Jackson z czasem 49,85 sekund ze stratą 0,41 sekund
* 3000 metrów z przeszkodami pań: złoty medal wywalczyła reprezentantka Bahrajnu Ruth Dżebet osiągając czas 8:59,75 z rekordem Azji, srebro trafiła do Kenijki Hyvin Jepkomei z czasem 9:07,12 ze stratą do zwyciężczyni wynoszącym 7,37 sekundy, a brąz zdobyła Amerykanka Emma Coburn z czasem 9:07,63 z rekordem Ameryki Północnej, no i ze stratą 7,88 sekundy
* rzut młotem pań: złoty medal wywalczyła wspomniana w sekcji "Startów Polaków" Anita Włodarczyk ze wspomnianym rezultatem 82,29 metrów z rekordem świata i olimpijskim, srebro zdobyła Chinka Zhang Wenxiu z wynikiem 76,75 metrów, a brąz powędrowała do Brytyjki Sophie Hitchon z rezultatem 74,54 metry z rekordem Wielkiej Brytanii
Pływanie: maraton na 10 kilometrów pań: złoty medal wywalczyła Holenderka Sharon van Rouwendaal uzyskując czas 1:56:32,1, srebrny medal zdobyła Włoszka Rachele Bruni z czasem 1:56:49,5 ze stratą do zwyciężczyni wynoszącym 17,3 sekundy, a brązowy medal trafiła do Brazylijki Poliany Okimoto z czasem 1:56:51,4 ze stratą 19,2 sekundy
Podnoszenie ciężarów: do 105 kg panów: złoty medal wywalczył Uzbek Rusłan Nurudinow z wynikiem 431 (rwanie - 194 kg; podrzut - 237 kg z rekordem olimpijskim), srebro trafił do Armeńczyka Simona Martirosjana z wynikiem 417 (rwanie - 190 kg; podrzut - 227 kg), a zdobył Kazach Aleksandr Zajczikow z wynikiem 416 (rwanie - 193 kg; podrzut - 223 kg)
Zapasy:
* do 85 kg stylem klasycznym panów: złoty medal wywalczył Rosjanin Davit Czakwetadze pokonując Ukraińca Żana Beleniuka wynikiem 9:2 dla Rosjanina, a brązowe medale wywalczyli odpowiednio Białorusin Jawid Hamzataw pokonując Bułgara Nikołaja Bajriakowa wynikiem 4:1 dla Białorusina oraz Niemiec Denis Kudla pokonując Węgra Viktora Lorincza wynikiem 3:3, ale wygrał Niemiec
* do 130 kg stylem klasycznym panów: złoty medal wywalczył Kubańczyk Mijain Lopez pokonując Turka Rizę Kayaalpa wynikiem 6:0 dla Kubańczyka, a brązowy medal wywalczyli odpowiednio Azer Sabah Szariati pokonując Niemca wynikiem 2:0 przez upadek oraz Rosjanin Siergiej Siemienow pokonując Estończyka Heikiego Nabiego wynikiem 6:0 dla Rosjanina
 
===
 
Program na 11. dzień Igrzysk z udziałem naszych:
14:00 Kajakarstwo klasyczne - 1000 metrów jedynek kanadyjek, finał B [M] (z udziałem Tomasza Kaczora)
14:23 Kajakarstwo klasyczne - 500 metrów dwójek kajaków, finał A [K] (z udziałem Karoliny Nai i Beaty Mikołajczak) - o medal
14:47 Kajakarstwo klasyczne - 200 metrów jedynek kajaków, finał A [K] (z udziałem Marty Walczykiewicz) - o medal
14:50 Lekkoatletyka - trójskok, finał [M] (z udziałem Karola Hoffmanna) - o medal
15:04 Kajakarstwo klasyczne - 1000 metrów jedynek kajaków, finał B [M] (z udziałem Rafała Rosolskiego)
15:23 Kolarstwo torowe - keirin, bieg 2 [M] (z udziałem Damiana Zielińskiego)
15:28 Kolarstwo torowe - keirin, bieg 3 [M] (z udziałem Krzysztofa Maksela)
15:57 Kolarstwo torowe - omnium, próba czasowa na 500 metrów [K] (z udziałem Darii Pikulik)
16:25 Kolarstwo torowe - keirin, repasaż 1 [16:25]/2 [16:30]/3 [16:35]/4 [16:40] [M] (z ew. udziałem Krzysztofa Maksela lub/i Damiana Zielińskiego)
16:33 Lekkoatletyka - 100 metrów przez płotki, bieg 5 [K] (z udziałem Karoliny Kołeczek)
17:39 Lekkoatletyka - 200 metrów, bieg 8 [M] (z udziałem Karola Zalewskiego)
18:05 Żeglarstwo - 49er, wyścigi 10-12 [M] (z udziałem Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego)
18:15 Żeglarstwo - 470, wyścigi 8-10 [K] (z udziałem Irminy Gliszczyńskiej i Agnieszki Skrzypulec)
21:10 Kolarstwo torowe - omnium, wyścig lotny [K] (z udziałem Darii Pikulik)
21:46 Kolarstwo torowe - keirin, półfinał 1 [21:46]/2 [21:52] [M] (z ew. udziałem Damiana Zielińskiego lub/i Krzysztofa Maksela)
22:05 Kolarstwo torowe - omnium, wyścig punktowy [K] (z udziałem Darii Pikulik) - o medal
23:14 Kolarstwo torowe - keirin, finały [mały, o 7. miejsce - 23:14; wielki, o 1. miejsce - 23:20] [M] (z ew. udziałem Krzysztofa Maksela lub/i Damiana Zielińskiego) - o medal
01:40 Lekkoatletyka - 110 metrów przez płotki, półfinał 1 [M] (z udziałem Damiana Czykiera)
02:10 Lekkoatletyka - 400 metrów przez płotki, półfinał 1 [K] (z ew. udziałem Joanny Linkiewicz)
02:17 Lekkoatletyka - 400 metrów przez płotki, półfinał 2 [K] (z ew. udziałem Emilii Ankiewicz)
02:50 Lekkoatletyka - rzut oszczepem, eliminacje, grupa B [K] (z udziałem Marii Andrejczyk)
03:30 Lekkoatletyka - 1500 metrów, finał [K] (z udziałem Sofii Ennaoui) - o medal
03:45 Lekkoatletyka - 110 metrów przez płotki, finał [M] (z ew. udziałem Damiana Czykiera) - o medal

 

UWAGA: Program może ulec zmianie. Nazwisko zwyciężczyni w biegu 3000 metrów z przeszkodami ma funkcję autocenzury, dlatego użyłem "Dż" zamiast "J".

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...