Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój telewizor Panasonic (TX-P42X10Y) 42cali  nie ma DVB-C

 

W specyfikacji technicznej tego modelu jak byk stoi m.in.

DVB-C - cyfrowe usługi kablowe

 

http://www.manualsdir.pl/manuals/450990/panasonic-txp50x10y-txp37x10y-txp42x10ys-txp42x10y.html?page=63

 

Przeszukaj ręcznie wg częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dotychczas opierałem się na informacji od pana z UPC, który montował nowe gniazdko do internetu/telewizora i na moje pytanie dlaczego nie mam tvp info - obejrzał telewizor i powiedział, że nie ma  ma dvb-c tego co trzeba.

zrobiłem przed chwilą zdjęcie tabliczki z tyłu i tam jest coś takiego:

 

DVB-C (H.264) available in selected coutries FIN SWE

 

przeskanowałem jeszcze raz całe dostępne pasmo w tym telewizorze i nadal nie ma tvp-info. Wiem, że temat zboczył z arivy, ale jak pojadę do siedziby UPC to co mam zapytać - poza tym, ze nie mam tego tvp-info. Może coś co pozwoli na dostrojenie tego arivy lub coś co zupełnie go zdyskwalifikuje. A może brak PL w tym dvb-c ??


OK, z telewizorem sobie już poradziłem. Mam  TVP_info i ten ABC  oraz resztę po wizycie w UPC (dodatkowo trzeba było wybrać kraj Szwecja a nie Polska...)

 

O tunerze Arivy nic nie mogli powiedzieć cz  będzie pasował itp więc sprawa na razie otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva musi pasować - jestem 100% pewny, że dwa tematy Ci przeszkodziły - trzeba przełączyć głowicę na DVB-C jak pisałem w konfiguracji i wyszukiwać ręcznie po częstotliwościach, ale w sytuacji, gdy chodzi Ci to w TV, to bym z pomysłu z Arivą zrezygnował - w TV masz odbiór bezpośrednio bez zbędnego przetwarzania obrazu przez zewnętrzne urządzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczyłem dwa cele: jeden to uzyskanie dostępu do różnych kanałów a drugi to możliwość nagrywania wybranych audycji/filmów itp na dysk. Ponieważ pierwszy problem dzięki Wam udało się rozwiązać i po wizycie w UPC mam wiele różnych kanałów to pozostaje drugi problem czyli nagrywania. Ariva miała załatwić oba problemy na raz, ale w tej sytuacji może jest coś prostszego co nagra dany np film na dysk/pendrive ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytam o jakości obrazu na Ariva 253 combo i tak się zastanawiam czy na tym odbiorniku jest lepsza jakość obrazu w porównaniu z Ariva 200. Mam Ariva 200 już kilka lat - od samego początku gdy tylko weszła do sprzedaży i ogólnie jestem z niej zadowolony, nigdy nie szwankowała, działała i działa ok. Nadeszła jednak pora na zmiany, tym bardziej że obecnie oprócz DVB-S/S2 mamy dostęp do DVB-T więc Ariva 253 combo byłaby dobrym rozwiązaniem. Mam też pytanie do użytkowników tego nowego odbiornika combo. Chodzi o podłączenie anteny do DVB-T ze wzmacniaczem, Czy do wzmacniacza jest potrzebny zewnętrzny zasilacz ? , czy może wzmacniacz antenowy zasilany jest z tego tunera ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"kacper0058"

Różnica w obrazie jest wypadkową zastosowanych w tunerach układów graficznych i sterujących nimi procesorów. W A200 działa autonomiczny układ, przetwarzający trójdrożny sygnał YUV (komponentowy), co przy lepszym procesorze (ALi M3602) umożliwia uzyskanie bogatszego odwzorowania palety wyświetlanych barw oraz zwiększa zakres kontrastu i ostrości. Natomiast w A253c działa zintegrowany z procesorem (ALi M3516) układ bazujący na najprostszym, jednotorowym sygnale CVBS (kompozytowy). Ogólnie, mimo szumnej reklamy Fergusona, że jest to obecnie, ich flagowy tuner, to nie da się ukryć jego budżetowego charakteru. Minimalizacja kosztów przejawiła się między innymi, w śmiesznostkach typu, przesadnie krótki kabel zasilania, czy też, braku otworów wentylacyjnych. W opcjach menu w A253c jest możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji "DVB-T power", czyli tuner prawdopodobnie dysponuje wewnętrznym zasilaniem antenowym. Napisałem, prawdopodobnie, bo nie miałem możliwości sprawdzenia tego w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tą odpowiedż , chociaż to stwierdzenie prawdopodobnie robi dużą różnicę i tak na prawdę wprowadza troszkę zamieszania. Ja muszę mieć 100% pewność co do tej opcji zasilania - bo jak nie będzie zasilania wzmacniacza anteny dvb-t z tunera to jego zakup raczej nie wchodzi w rachubę. Upieram się za tą opcją , bo już mam dość dodatkowych kabli w okolicy telewizora.  Mam jeszcze jedno pytanie , czy jest na tym tunerze EPG na Fokus TV , TVP Sport, Disney Chanel nadawanych w SD z satelity i odbieranych za pomocą kart Snart HD+?

A tak swoja droga jak widać na różnych serwisach internetowych sporo tego sprzętu zostało sprzedane, a dość trudno doczekać się odpowiedzi na konkretne pytania. :wink: Czyżby były one tak niezawodne że osoby które je zakupiły są z nich zadowolone i nie szukają żadnej pomocy w internecie -  zaglądając chociażby na to forum.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu kupiłem Arive 250 HD. Od dawna leży w pudle i omijam ją szerokim łukiem, a wyciągam wyłącznie wtedy, jak muszę do niej wsadzić jakiś moduł. A ponieważ ją omijam, to i pisać nie ma o czym, po prostu się poddałem w kwestii tego sprzętu.

 

Sprzęt, jak dla mnie, ma strasznie niedopracowane oprogramowanie (działają Ci na 200 napisy na TV5 Monde? próbowałeś użyć i ułożyć więcej niż jedną listę kanałów z pokrywającymi się kanałami?). I o ile ze starego 7318 byłem zadowolony, to po powyższej Arivie - nigdy więcej ich nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva jest to sprzęt budżetowy, wiec raczej będą jakieś niedomagania w oprogramowaniu. Moja Ariva 200 ma już chyba ponad 6 lat i jak już pisałem wcześniej nie narzekam na jej działanie, ale i też nie oczekuję od niej funkcji z "wodotryskami". Służy mi ona tylko i wyłącznie do prawidłowego odbioru TV obecne ze Smart HD+. Mój zestaw to antena z czterema konwerterami  ( Astre 4a - 4,8 E , HotBird - 13,0 E , Astra 1 - 19,2 E , Astra 2 - 28,2 E ). Z tych satelit mam zaprogramowanych jedynie 310 programów które mogą mnie jak i pozostałych domowników interesować , przy tym mam zaprogramowaną tylko jedną listę kanałów ( dla ułatwienia obsługi wszystkim domownikom ) odpowiednio ułożonych w kolejności polskie ; sportowe , muzyczne , dla dzieci , informacyjne , kanały HD , i pozostałe. Tak wiec każdy łatwo znajdzie co go interesuje, nie mam problemów z listami , ba nawet nie wiem czy takowe jak wymieniłeś występują. Ostatnia wersja najnowszego oprogramowania dla tego odbiornika była w 2013 roku - więc nie ma się co dziwić jak są jakieś niedomagania oprogramowania. Na szczęście moja A200 odbiera bez żadnych zwiech , szatkowania obrazu , czy niedomagań z dżwiękiem - przy kanałach HD też bez problemów i to ze wszystkich satelit. Kanały przełączają się dość szybko , a jakość obrazu jest dość dobra - tak więc ten odbiornik spełniał i spełnia moje oczekiwania. A że jest w nim brak DVB-T więc zainteresowałem się Ariva 253 combo , więc ponowię pytania co do tego tunerka combo. Czy jest na tym tunerze EPG na Fokus TV , TVP Sport, Disney Chanel nadawanych w SD z satelity i odbieranych za pomocą kart Snart HD+? i  Czy do wzmacniacza anteny DVB-T jest potrzebny zewnętrzny zasilacz ? , czy może wzmacniacz antenowy zasilany jest z tego tunera ?

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mial ktos moze problem w 253c z zakodowanymi kanalami w multiroomie na slave? Dziala tylko tvp info,TV polonia... Obecnie na najnowszym sofcie sa wszystkie ale Co jakis czas zacina na kilka sek.irytujace.

Probowalem mieszac soft.Nowy v.1.29.b8 (master) z wczesniejszymi...skutek ten sam,kanaly zakodowane.

Przyzam sie jeszcze ze przekombinowalem dzisiaj i jeden 253c po wgrywaniu softu nie wstal,na szczescie(albo nie) mam jeszcze dwie arivy.. chyba pozostaje kulac sie na slave z przycinka co kilka minut i czekac na nowy soft.

Edytowane przez Arekj83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mial ktos moze problem w 253c z zakodowanymi kanalami w multiroomie na slave? Dziala tylko tvp info,TV polonia... Obecnie na najnowszym sofcie sa wszystkie ale Co jakis czas zacina na kilka sek.irytujace.

Probowalem mieszac soft.Nowy v.1.29.b8 (master) z wczesniejszymi...skutek ten sam,kanaly zakodowane.

Przyzam sie jeszcze ze przekombinowalem dzisiaj i jeden 253c po wgrywaniu softu nie wstal,na szczescie(albo nie) mam jeszcze dwie arivy.. chyba pozostaje kulac sie na slave z przycinka co kilka minut i czekac na nowy soft.

 

Sprawdź czy nie masz przypadkiem takiego samego adresu MAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz przypadkiem takiego samego adresu MAC

 

 

Mial ktos moze problem w 253c z zakodowanymi kanalami w multiroomie na slave? Dziala tylko tvp info,TV polonia... Obecnie na najnowszym sofcie sa wszystkie ale Co jakis czas zacina na kilka sek.irytujace.

Probowalem mieszac soft.Nowy v.1.29.b8 (master) z wczesniejszymi...skutek ten sam,kanaly zakodowane.

Przyzam sie jeszcze ze przekombinowalem dzisiaj i jeden 253c po wgrywaniu softu nie wstal,na szczescie(albo nie) mam jeszcze dwie arivy.. chyba pozostaje kulac sie na slave z przycinka co kilka minut i czekac na nowy soft.

 

Kanały, które wymieniłeś są FTA więc nie odbierasz ich w ramach Multiroom'u.

Pytanie, czy w ogóle masz go prawidłowo zestawionego? Jaki adres IP posiada Master?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

A253Combo_V1.30B7

 

 

version: 1.30B7

- fixed all internet apps icons
- improved semi-twin tuner functionality
- removed iptv 100 channel limits
- quick access to iptv by pressing F4 on RCU
- fixed iptv list volume control
- fixed online update functionality
- fixed SCART 8-pin off in deep standby (clock off)
- improved aerial adjustment for Combo models
- improved audio DD & DD+ decoding
- fixed time-shift buffer size setting failure
- removed Picasa support (service off by Google from 1 May of 2016)
- rebuild FastScan functionality for NL, CZ, SK, BE, LUX
- and other minor mistakes...

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/func-startdown/2014/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Soft fabryczny



 

version: 1.30B8

- fixed multiroom setting failure
- improved DTS pass through
- and other minor mistakes...

----------------------------------------------------------------------
version: 1.30B7

+ fixed all internet apps icons
- improved semi-twin tuner functionality
- removed iptv 100 channel limits
- quick access to iptv by pressing F4 on RCU
- fixed iptv list volume control
- fixed online update functionality
- fixed SCART 8-pin off in deep standby (clock off)
- improved aerial adjustment for Combo models
- improved audio DD & DD+ decoding
- fixed time-shift buffer size setting failure
- removed Picasa support (service off by Google from 1 May of 2016)
- rebuild FastScan functionality for NL, CZ, SK, BE, LUX
- and other minor mistakes...


A153Combo_V1.30B8


A253Combo_V1.30B8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@grzestel

W pliku *.zip z softem jest PDF "PL_multiroom". Zapoznaj się z nim. Może być więcej, niż jeden tuner "slave". Trzeba pamiętać o zmianie adresu MAC w klientach.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W oryginalnym sofcie :( nie.

 

Multiroom

Funkcja multiroom pozwala na niezależne oglądanie różnych programów z oferty płatnej

telewizji cyfrowej w dwóch pomieszczeniach jednocześnie w ramach jednego abonamentu.

Funkcja wykorzystuje do pracy lokalną sieci komputerową (LAN). Teraz każdy może cieszyć się

swoimi ulubionymi programami bez domowych konfliktów. Na każdym z telewizorów, w tym

samym czasie, może być bowiem odbierany inny kanał telewizyjny.

Uwaga: z funkcji multiroom można korzystać wyłącznie

w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

Rozwiązanie to obsługuje tylko jedno urządzenie podrzędne.

Przewody używane do podłączeń

Schemat prawidłowego podłączenia

Krok 1. Przygotowanie

Przed przystąpieniem do konfiguracji należy sprawdzić, czy działa automatyczne

przydzielanie adresów z DHCP oraz czy każde z urządzeń ma inny adres MAC.

Włącz oba urządzenia i poczekaj aż otrzymają prawidłowy adress IP.

Krok 2. Konfiguracja odbiornika głównego (master)

Przełącz odbiornik główny z włożoną kartą abonencką płatnej telewizji w tryb: Master.

W tym celu przejdź do menu>narzędzia>czytnik kart CA>multiroom wybierz Master i

naciśnij EXIT, aby zapisać. Poczekaj konfiguracja może zająć kilka minut.

Przejdź do menu>ustawienia systemowe>inne i włącz zegar w trybie czuwania. Zmiana

ta jest konieczna, aby usługa multiroom działała również gdy odbiornik główny zostanie

przełączony w tryb czuwania.

Krok 3. Konfiguracja odbiornika podrzędnego (slave)

Przełącz odbiornik podrzędny w tryb: Slave. W tym celu przejdź do menu>narzędzia-

>czytnik kart CA>multiroom wybierz Slave i naciśnij EXIT, aby zapisać. Poczekaj

konfiguracja może zająć kilka minut.

Wyjdź z menu i przełącz kanał, aby rozpocząć pracę funkcji multiroom

Uwagi końcowe:

W przypadku problemów z działaniem należy sprawdzić ustawienia odbiornika głównego

(Master). Jeśli odbiornik ma adres IP w postaci 000.000.000.244 lub podobnej oznacza to, że

konfiguracja sieci jest nieprawidłowa. Prawdopodobnie przed przystąpieniem do konfiguracji nie

został przydzielony prawidłowy adres IP z DHCP. Aby rozwiązać problem należy przywrócić

ustawienia fabryczne i powtórzyć krok 2.

Z uwagi na ogromną różnorodność sprzętu i konfiguracji dostępnych dla sieci obejmujących

jedno gospodarstwo domowe firma Ferguson nie może i nie ponosi odpowiedzialności za

nieprawidłowe działanie funkcji multiroom. Jako tzw. wartość dodana tj. nie stanowiąca

podstawowego przeznaczenia odbiornika satelitarnego, funkcja multiroom nie może stanowić

podstawy do reklamacji odbiornika.

Edytowane przez grzestel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...