Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić ten lub inny dekoder combo. Czy jest taka możliwość aby pozostawić naziemną podłączoną bezpośrednio do telewizora, a satelitarną osobno oczywiście przez ten dekoder?! Chodzi mi o to że jakbym chciał oglądać programy z naziemnej to wystarczyłoby włączyć sam telewizor, bez włączania dekodera? Po pierwsze to kwestia wygody jeśli i tak najczęściej będzie się oglądać DVB-T, a po drugie to zużycie prądu będzie odrobinę mniejsze. A jeśli nie jest to możliwe (czyli oba kable muszę być wtedy podpięte do dekodera i musi on być włączony aby oglądać programy DVB-T) to może jakiś inny dekoder combo da się w taki osobny sposób podłączyć?

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję tekstu w poście. Jego wyśrodkowanie w tym przypadku jest zbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Cryptoboxa 652 HD Combo. Dlaczego? Ponieważ jego możliwości są dużo większe od Arivy, na tę chwilę mogę go porównać do Fergusonów AF. Dekoder niemal kompletny, działa bez zwiech, karty wszystkie działają, kupujesz kartę nc+na kartę, doładowujesz i oglądasz bundesligę na Eurosporcie2 lub inny sport na Eurosporcie1 nawet przez 2 miesiące. Dodatkowo działa kilka bardzo dobrych kanałów które nie działają na Arivie. Za cenę 349 zł nie znajdziesz nic lepszego. Miałem wszystkie Arivy i w ciemno kupiłem 652 Combo i nie żałuję. Stać mnie na dekoder na linuxie, ale po co przepłacać. Zamieniłem u znajomych wszystkie Arivy (dekoder nie jest zły) na różne modele Cryptoboxy. Firma słowacka, ale mocno wspiera swój sprzęt nawet starszy. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kupiłem Arivę 253 Combo i włożyłem do niej kartę nc+. Wyszukałem kanały fast scanem z nc+. Oprócz tego, że brakuje paru kanałów, mam problem z guide. Dla większości kanałów jest pusty. Dla niektórych po włączeniu ich zaciąga program, ale np. dla Comedy Central nie pobiera programu w ogóle. Wiecie może, co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kupiłem Arivę 253 Combo i włożyłem do niej kartę nc+. Wyszukałem kanały fast scanem z nc+. Oprócz tego, że brakuje paru kanałów, mam problem z guide. Dla większości kanałów jest pusty. Dla niektórych po włączeniu ich zaciąga program, ale np. dla Comedy Central nie pobiera programu w ogóle. Wiecie może, co można z tym zrobić?

 

Pewnie karta NC+ z zestawu NC+ TNK HD i doładowany Pakiet Domowy HD :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry.

Czy Ferguson Ariva 253 Combo ma 2 glowice (1 cyfrowa naziemna + 1 sat)? Czyli, ze jesli nagrywam cos z satelity to moge odtwarzac tylko z naziemnej i odwrotnie?

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście. Usunięto też fragment postu niezwiązany z tematem niniejszego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tuner 253 Combo jest tragiczny. Z kupionych 5 sztuk żaden nie chciał się bezproblemowo wstroić w DVB-C, jeden zepsuł się po tygodniu, a jeden w ogóle nie widzi nic poniżej 168 MHz... 

 

I w sumie moje pytanie - da się nowym softem jakoś go zmusić (najpierw widział) niskie częstotliwości, czy po prostu jest zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie.

Ariva 253 Combo - świeży nabytek. Pracuje z modułem i kartą Cyfrowego Polsatu oraz na DVB-T. Problem jest z nagrywaniem audycji z EPG - komunikat "nieprawidłowe dane wejściowe! czy kontynuować edycję?". Takim komunikatem kończy się próba ustawienia nagrywania audycji z EPG. I nie ma znaczenia czy sygnał jest z satelity czy z DVB-T. Normalnie wybieram funkcję "timer" na danej audycji w EPG, przechodzę całe okienko z ustawieniami (wybieram nagrywanie) i po dotarciu do "Zapisz" wyskakuje komunikat jak wyżej. Ręczna edycja godziny rozpoczęcia audycji lub czasu trwania niczego nie zmienia - nadal ten błąd. Soft w wersji A253Combo 20161103 V1.31B7 (najnowszy).

Prośba o jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być konfliktów z dekodowaniem kanałów. W razie czego możesz ustawić dla każdego kanału, za pomocą czego ma być on dekodowany, czy z karty Cameleon znajdującej się w czytniku kart tunera, czy z włożonego do tunera modułu CAM. Wówczas nie powinno być żadnych tego typu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A253Combo_20170320_V1.33B1.
Soft fabryczny poprawiony


 

- improved CI+ support for all CI models (beta versions!)
- improved soft standby work
- improved efficiency and stability
- and other minor mistakes...


http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=A253Combo_20170320_V1.33B1.zip&directory=Ariva%20253%20combo/Softy&
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem 253 Combo i faktycznie z modułem CP i kartą nc+ w dekoderze są lekkie jaja. Od czasu do czasu moduł wywala napis tego kanały nie ma w twoim abonamencie. Raz miałem jakiś błąd karty, ale póki co daje radę. Różnica w obrazie pomiędzy Arivą 203, a 253 Combo widoczna. Ten drugi lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to,ale nie zawsze mimo tych ustawień dekoder siè ogarnia. Taki jego urok, ale nie narzekam. Drugi minus to EPG, które czasem znika z niektórych kanałów i dopiero reset sprawia, źe się pojawia. Trzeci to nagły w napis na niektórych kanałach "Zakodowany". Tu też reset sprawia, że się odkoduje. Z pozytywów można zauważyć lepszą niż w 203 jakość obrazu. Minusem jest też wielki pilot. Jego autor powinien dostać kopa w d.... :) Nie dość, że nieporęczny to jeszcze guziki tak umieszczone, że szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ale się naczytałem o tym tunerze, a ile głupot. :) Po pierwsze, te tunery od 150 Combo lepiej sobie radzą z sygnałem, niż 120, 210, ale jakość barw jest dno w porównaniu do tamtych tunerów. Według testu Burosch twarze przekłamane, buraczane i nie ma tutaj wpływu TV. Testowane na 3 rożnych. Nie wiem, jak w 253. Oby inaczej to zaraz te dwie 150 wyrzucam. Druga sprawa. Odbiór na TV 4K będzie lepszy zawsze z tunera, bo sygnał natywny wyświetlany jest w 1080i, a bezpośrednio z tunera wewnętrznego telewizora 4K, wiec TV nie jest w stanie z kanałów HD, a już z SD tego upscalować. Mam tuner 150 i zmienię na 253. Poprawki softu istotnie coś wniosły do obsługi CI+. Sprawdzimy, czy to pójdzie z CAM i karta Cameleon.

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...