Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie jedno pytanie w związku z tym, że chcę zakupić tuner Ariva COMBO model 153 lub 253. Ma on obsługiwać kanały nc+ przez przewodowy splitter typu PIC. I teraz pytanie - czy warto dopłacić 50zł i kupić model 253 ? Co ma dodatkowego model 253 w stosunku do modelu 153 ?

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@DamPrz

Nie polecam Ci Fergusona Ariva 253 Combo, jak masz możliwość to kupuj 252Combo lub 250Combo. Z tym są ciągle jakieś problemy. Najpierw z softem, co chwila komunikat ASh i tylko reset z "habla" pomaga, potem na Astrze na częstotliwościach 12,600 wzwyż są problemy z odbiorem kanałów-brak sygnału, co dziwne w tym samym miejscu na tunerze 250Combo wszystko działa, a jeszcze jak tuner Ci całkowicie padnie to brak jest Erom'a do naprawy... a tak przy okazji to Ferguson by mógł pomyśleć o aktualizacji a w niej dołączeniu kodeka HEVEC..

 

A wracając do pytania....Na Arive 250 Combo korzystałem jednocześnie nc+ (karta Cameleon) i Cyfrowy Polsat (moduł) i wszystko działało bez zarzutu tylko na niektórych kanałach od Polsatu np Comedy Central trzeba było kodowanie zmienić z automatycznego na moduł..


@Mr. Orbita

Niestety ale eroma do Arivy 102e nie da się ściągnąc ze strony fergusona...

ciągle ten sam komunikat...

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/51~GcTtlRMkmVlxEEBMnYVNbwD3GYk

Edytowane przez Belianek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamPrz

Nie polecam Ci Fergusona Ariva 253 Combo, jak masz możliwość to kupuj 252Combo lub 250Combo. Z tym są ciągle jakieś problemy. Najpierw z softem, co chwila komunikat ASh i tylko reset z "habla" pomaga, potem na Astrze na częstotliwościach 12,600 wzwyż są problemy z odbiorem kanałów-brak sygnału, co dziwne w tym samym miejscu na tunerze 250Combo wszystko działa, a jeszcze jak tuner Ci całkowicie padnie to brak jest Erom'a do naprawy... a tak przy okazji to Ferguson by mógł pomyśleć o aktualizacji a w niej dołączeniu kodeka HEVEC..

 

A wracając do pytania....Na Arive 250 Combo korzystałem jednocześnie nc+ (karta Cameleon) i Cyfrowy Polsat (moduł) i wszystko działało bez zarzutu tylko na niektórych kanałach od Polsatu np Comedy Central trzeba było kodowanie zmienić z automatycznego na moduł..

 

Rozpytywałem u sprzedawców i niektórzy wycofywali 253 ze względu na wiele skarg od klientów

Nowy sofcik jaki wyszedł ostatnio nic nie pomaga?

 

Na 250 wszystko hulało a jaki dokładnie masz moduł od CP?

Serwisant Fergusona wysłał mi zdjęcie z modułem CP, który bezproblemowo działa w nowych Arivach

Muszę sprawdzić jaki ja mam ten moduł, bo to może wina modułu, że się w[beep]a z komunikatami.

 

Piszesz że na niektórych kanałach trzeba było zmienić rodzaj dekodowania.

A jeśli nie ustawisz dla tych kanałów tego dekodowania to kanały nie świecą czy wywala ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 253 combo ,ma beznadziejne wsparcie ze strony Fergusona ,Ci ludzie się całkiem pogubili . Tuner jest od około pół roku na rynku a nie ma do niego programu do reanimacji po rs 232. Softów pod ten model Ariv ,nikt nie testuje ,beta testerami są ich posiadacze . Jak można "wypuścić soft " który powoduje "wieczne " restarty i w końcu uwala tuner a nie ma go czym reanimować . Po wpadce z A252combo ,gdzie nie można w "normalny" sposób wgrać listy kanałów (ten sposób jest opisany w instrukcji obsługi tunera) . Ariva 253 combo miała być krokiem do przodu dla firmy Fergusona,ale okazał się kolejnym krokiem w przepaść. Kierownictwo Fergusona pewnie w Swoim zadufaniu,uważa że jest jedynym producentem tunerów z procesorem Ali ,a to jest kosmiczna bzdura,konkrecja jest ogromna a Ferguson znajduje się na jej końcu .W dobie co raz tańszych tunerów z linuxem i E2 ,perspektywy przetrwania firmy Ferguson,z takim podejściem (beznadziejnym) do klientów,jest mgliste :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzarnyKruko

Błędy były na A253Combo_20150608_1.28B6 ,A253Combo_20150811_1.29B1

teraz wgrałem A253Combo_20151016_1.29B8

i czekam co się wydarzy...

 

@DamPrz

moduł od CP oddałem na wiosnę (koniec umowy) i pamiętam tylko że był w trybie "legancy"..

a odnośnie dekodowania na kanałach od Polsatu (np. Comedy Central od Polsatu jest na innych parametrach niż w nc+) nie wywalało błędów, obraz był tylko czarny chyba że zmieniłeś dekodowanie przez "czytnik kart CA" - na pilocie to był drugi guzik na dole po prawej stronie (kwadracik z V w środku). Tyle że to było na Arivie 250Combo, na 253Combo z tego co widzę nie ma takiej możliwości..

I muszę Ci pogratulować że od Fergusona cokolwiek otrzymałeś... Oni baaardzo rzadko udzielają jakiejkolwiek odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie, mam następujący problem (nie tylko ten jeden :wink:) z Fergusonem Ariva 253 Combo. Gdy ustawię zegarem nagrywanie z kanału DVB-T (niech będzie TVP ABC dla przykładu), i ogladam w tym czasdie inny kanał DVB-T z innego muxa (niech bedzie TVP Info dla przykładu), to tuner rozpoczynając nagrywanie TVP ABC przełącza odbiór na ten nagrywany kanał. I nie byłoby problemu, tyle że w czasie całego nagrywania nie umiem wejść na żaden z kanałów DVB-Sat. przycisk F2 nie działa w trakcie nagrywania w ogóle, przycisk OK/List powoduje pojawienie się listy kilku kanałów ale tylko z muksa nagrywanego kanału, strzałki w lewo i prawo nie działają.

PYTANIE:

Jak wejść w kanał satelitarny nagrywając kanał naziemny?

Wydaje mi się, że jeżeli nagrywanie rozpocznie sie w chwili oglądania jakiegoś kanału satelitarnego, to powyższego problemu nie ma.

Edytowane przez rejected
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem "zielony" więc i pytanie może się wydać banalne ale:

 

Zakupiłem (i właśnie oddałem) ariva 253 combo, bo coś nie mogłem go zestroić jak trzeba lub "się nie da".

 

Mam telewizję kablową UPC w gniazdku telewizyjnym. Podłączyłem kabel antenowy do arivy a z niej hdmi do Panasonica i ustawiłem w panasonicu odbiór z hdmi. Wykonałem skanowanie  i niestety nie znajduje mi podstawowych kanałów TVP1, TVP2, TVN, POLSAT a za to pojawiło się POLSAT2 i kilka innych. Tamtych (TVP1, 2) nie ma na liście nawet w automatycznym wyszukiwaniu. Co zrobiłem nie tak, lub czy może ten typ tak ma.

Jak coś skopałem to prosze o info - zakupię go jeszcze raz, ale musze mieć TVP1 itd.

Tak naprawdę chciałem mieć możliwość nagrywania wybranych programów telewizyjnych i tylko dlatego to kupiłem. Mój panasonic nie ma DVB-C i nie mogę odbierać kilkku kanałów np TVP-info.

Co zrobić?

 

Dzięki z góry za odpowiedź :)

 

No i jeszcze pilota nie moge zaprogramować, ale to chyba by się jakoś dało powolutku.

Edytowane przez biodar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC używa nieco niestandardowego rastra kanałów (w VHF po 8 MHz zamiast 7 MHz jak to zwykle bywa) - przypuszczalnie musiałbyś znać częstotliwości i wyszukiwać te kanały ręcznie, nie automatycznie. Jeśli zaprogramowały się wybrane stacje, to reszta też powinna być. Dodatkowo jeśli jesteś z Krakowa i masz tylko ofertę podstawową (znaną też pod nazwą pakiet Start), to może dotyczyć Cię problem wyciętego 210 MHz opisywany jakiś czas temu na blogach na portalu (trzeba zgłaszać jako awarię).

 

Wykaz dla Krakowa wrzuciłem tu: https://forum.satkurier.pl/topic/13458-upc-krak%C3%B3w-cz%C4%99stotliwo%C5%9Bci/

Dla innych miast musisz już polować, ogólna zasada jest taka, że kanały są kolejno od 114 MHz + 8 MHz + 8 MHz itd., dla pakietu podstawowego gdzieś do max 226 MHz coś może być. SR zawsze 6900, modulacja jeśli jest tam do wyboru do 256QAM, szerokość pasma zawsze 8 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - jestem z Lublina - jeśli to coś podpowie.

 

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale jeśli bezpośrednio z gniazdka ze ściany sygnał leci kablem antenowym do telewizora to kanały podstawowe TVP1, 2, TVN są i telewizor je odbiera. Nie było ich, jak kabel podłączyłem do tunera a telewizor działał jako "monitor". Czy wtedy tuner Ariva powinien je znaleść czy nie. Bo dziesiątki innych programów znalazł - co najwyżej jest znak "euro" czyli płatne ;)

Mam ofertę podstawową

Czy konieczna będzie może wizyta w UPC w sprawie tego ciętego pasma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w telewizorze masz DVB-C?Bo jeśli nie, to odbiera owszem, ale z analogu. Natomiast jeśli masz DVB-C w telewizorze i w nim kanały są, to i w Fergusonie muszą być, a kwestią jest tylko wyszukanie ich ręcznie. Czy w Lublinie jest numer z przyciętym pasmem, to nie wiem, raczej nie, bo by ktoś coś zgłosił, nie było takich informacji. Stawiałbym, że kanały powinny być, a zawodzi wyszukiwanie automatyczne, które idzie po złych częstotliwościach z uwagi na używane nieco nietypowe parametry w UPC - wyszukiwanie ręczne powinno na to pomóc, tylko nie znam częstotliwości i musiałbyś strzelać kolejno od 114 MHz co 8 MHz jak napisałem wyżej w poprzednim poście. Gdy pojawi się sygnał na paskach, to skanujesz - cztery paczki powinny być.

 

Być może uda mi się ustalić jakie częstotliwości powinny być w Lublinie, ale dopiero na jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita czemu uważasz że raster 8MHz jest dziwny? W DVB-C używa się kanałów o szerokości 8MHz w całym paśmie. Jedynie w DVB-T w VHF jest raster 7MHz.

Nie wiem czy w UPC jest kanał z tablicami do ściągnięcia, w Vectrze wystarczy, że wpiszesz 266000kHz, 64QAM, SR6875 i po chwili masz zassaną całą listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane częstotliwości w Lublinie (nie mogę tego sprawdzić sam):

- 114 MHz: TVP 1 HD, TVP 2 HD i TVN HD

- 138 MHz: TVP Lublin, TVP Polonia, TV 4, Polsat, TVN 7 i Lubelska.tv

- 154 MHz: ESKA TV, Polsat Sport News, TVP Kultura, ATM Rozrywka TV, TVP Historia, TV 6, Polo TV, PULS 2, TVP Rozrywka, TTV i TVP Info

- 162 MHz: Mango, Tele 5, TVP ABC, Nick Jr (promocja), Superstacja, Polsat 2, Stopklatka TV, TV Trwam, Galeria UPC, TV Puls, Fokus TV

 

@kfm877 - uproszczenie z mojej strony, nietypowy jak na raster VHF, zwykle w dekoderach te parametry są wprowadzone inaczej (po 7 MHz jak dla DVB-T) i wydaje mi się, że tego ofiarą padł @biodar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Czyli przekładając to na jakiś prostszy język - da się to ręcznie jakoś wprowadzić do urządzenia, czy nie ma co sobie zawracać głowy zakupem.

 

Mój telewizor Panasonic (TX-P42X10Y) 42cali  nie ma DVB-C - dlatego m.in nie mogę odbierać z kabla np TVP-info czy tego czegoś dla dzieci ABC(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to ręcznie wprowadzić (Cable Quick Scan w instalacji, uwzględniając podane przeze mnie częstotliwości - tryb po częstotliwości, nie po kanale) i jeśli tylko nie masz jakiejś akcji z sygnałem, to komplet kanałów powinien być dostępny na Arivie :)

 

Przy czym najpierw wchodzisz w podłączenie anteny i tam trzeba zmienić przy LNB2 z DVB-T/T2 na "Cable dvb-c" - to kluczowe, bez tego nie będzie śmigać.

 

Dziwi mnie tylko czemu Ariva nie ma wskazywania tam modulacji, SR, ani szerokości pasma - aż taki automat? Tego nie wiem...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego tunera. Czy jesli nagrywacie jakiś kanał np na usb to mozna go przenieść na komputer i odtwarzać bez problemów i nie ma żadnych (ścinek obrazu? Pikselizacją itp.)

 

Kiedys posiadałem Ferguson Ariva (jakiś model) i pamietam, ze tuner dzielił nagrany materiał (plik.ts) na części, czy jest mozliwosc, aby nagrywał "w całości " (jak to robią tunery z Enigma )

 

Jeszcze jedno pytanie, Ariva chwali sie, ze mozna mieć Multiroom czy to tylko z karty czy z modułu Cam (w tym modelu jest CI czy CI+ ?)

 

 

Z gory dzieki za odpowiedz,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arive 250 i o ile pamiętam plik jest cały jeśli klucz jest sformatowany w NTFS (FAT nie pozwala na pliki dłuższe niż 2 GB o ile dobrze pamiętam).

 

Multiroom umożliwia wyłącznie podzielenie karty. Ale moja Ariva 250 kanały dekodowane przez kartę szyfrowała. Nagrania dekodowane przez moduł (TNK HD) były nieszyfrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jesli bede nagrywał z karty lub modułu CI na USB to nagrania nie beda zabezpieczone (bedzie je mozna odtwarzać na komputerze) ? Czy sa w formacie .ts i czy dekoder nie dzieli ich na części tylko sa w jednym pliku nie zależnie od czadu trwania nagrania ?

Z gory dzieki za odpowiedz,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...