Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak, tylko że na tunerze zawsze nagrania są widoczne jako całe, a w komputerze są jako kilka plików, ale nagrania kanałów kodowanych odbieranych przez moduły CI zawsze są bez DRM i można je odtworzyć na komputerze.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Dokonałem zakupu ARIVY 253 COMBO podłączyłem adapter WI FI 03 tak jak jest zalecane przez producenta .

Instalacja adaptera była bez problemowa zadziałało bez problemu siła sygnału 95% .

Problem polega na tym że niemożna słuchać żadnej muzyki na YOUTUBIE

Wyszukuje wykonawcę i po wybraniu utworu pojawia sie komunikat " MOVIE NOT FOUND ON SERVER " i tak jest z każdym wykonawcą ale kabarety działają .

Nie mam ustawionego DDNS czy to ma jakieś znaczenie  w tym przypadku ???

Z góry dziękuję za każdą podpowiedz co z tym fantem zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy masz aktualny soft, ale może być tak, że teledyski mogą nie chodzić - jeśli jesteś na najnowszym sofcie i to nie działa, to kwestia zabezpieczeń po stronie YT i braku ich wsparcia w aplikacji w Fergusonie (kojarzę, że jest tak też w paru innych modelach odbiorników od innych producentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakupiłem niedawno ten tuner, podpiąłem do niego pendriva i prosiłbym o radę. Chciałbym na nim móc nagrywać materiały z jednego kanału a oglądać inny kanał z nc plus w tym samym czasie.Czy na tym tunerze jest to wykonalne ,bo na razie jak chce coś nagrać z jednego kanału a oglądać w tym samym czasie inny kanał z nc plus to mnie przełącza na kanał obecnie nagrywany.Czy ten tuner oferuje opcje nagrywania jednego kanału a oglądania drugiego w tym samym czasie czy ja coś muszę zmienić w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na przykład jak zamontuje sobie w antenie konwerter typu UniCable to z jednego kabla będe mógł oglądać i nagrywać programy w tym samym czasie.Czy w ogóle ten tuner obsługuje konwertery UniCable bo wyczytałem ze przy tym konwerterze wystarczy jeden kabel do nagrywania programów w tym samym czasie a nie chce za bardzo robić bałaganu w domu żeby ciągnąć drugi kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mowi z gów,,a bata nie ukręcisz. Ferguson Ariva to prosty dekoder sat z jedną głowicą dvb-s2 i do zwykłego oglądania i czasami nagrywania programów się nadaje.

 

Musiz kupić dekoder sat z dwoma głowicami ( najlepiej głowice FBC ). Tylko cena za dekoder z dwoma głowicami sat zaczyna się od 550 zł w wzwyż aż po 2500 zł za dekoder Vu Ultimo 4K.

 

Jeśli cię sam dekoder z dwoma głowicami sat interesuje to popatrz na VU Solo SE v2 - 2 x dvb-s2 ( cena 660 zł ) albo Vu Uno 4K - dwie głowice sat FBC za 999 zł.

 

Oba dekodery na systemie linux - E2.

 

Dopiero wtedy konwenter Unicable się przyda.

 

Konwenter Unicable to fajna sprawa z dachu idzie jeden kabel i dopiero w domu rozdzielasz sobie na kilka głowic sat albo na kilka dekoderów.

 

schemat-unicable-na-5.png

 

unicable-pvr.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Ja zakupiłem ten dekoder jakiś miesiąc temu, ale teraz tego żałuję.

Mam problem z odczytywaniem uprawnień przez dekoder (głównie) z karty (CA) Conax (nc+) oraz z modułu (CI) CAM z Cyfrowego Polsatu.
W momencie gdy korzystałem jedynie z oferty na kartę nc+ wszystko działało w miarę poprawnie. Po dołożeniu modułu CAM zaczęły się problemy - dekoder nie odczytuje poprawnie uprawnień z karty (CA).
Po włączeniu na kanały będące jedynie w ofercie operatora nc+, dekodowanych za pomoca karty (alekino+, minimini+, planete+ itp) na ekranie widnieje jedynie napis "zakodowane". Po wyłączeniu (standby) i włączeniu dekodera problem nie ustaje, dopiero po odłączeniu od zasilania (reset) kanał jest poprawnie wyświetlany/dekodowany. Jednak po przełączeniu na inny kanał dekodowany za pomocą karty (CP) i modułu CAM i ponownym przełączeniu na kanał dekodowany przez kartę (CA), znów nie jest on poprawnie wyświetlany/dekodowany. Dodam, że wszystkim kanałom przypisałem sposób dekodowania (karta CA / moduł CI), a problem nie występuje dla większości kanałów, które mają ustawione dekodowanie za pomocą karty (CA), a jedynie w przypadku tych z "+".
Przed aktualizacją do najnowszej wersji oprogramowania, przycisk "power" na pilocie wyłączał dekoder, a nie przełączał w tryb standby przez co uruchamiał się on znacznie dłużej niż obecnie, jednak nie musiałem podchodzić do dekodera i wyłączać go z zasilania jak obecnie, by móc oglądać kanały dekodowane za pomoca karty (CA). Czy można zmienić jakoś to ustawienie przycisku power na pilocie ?
Co więcej, uważam że odczyt uprawnień trwa zbyt długo - przy przełączaniu kanałów za każdym razem przez 2-3 sek widnieje napis "zakodowane" zanim kanał zostanie wyświetlony, co znacząco obniża komfort oglądania telewizji (gdy korzystałem jedynie z karty (CA) taki problem nie występował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z połączeniem z siecią zabezpieczoną WPA2 Personal. Sama karta sieciowa błyskawicznie łączy się z siecią jeżeli umieszczę ją w porcie USB komputera. Działała też z moim A253 Combo, ale wtedy było ustawione szyfrowanie WEP. Teraz otrzymuję informację, z nie udało się połączyć w określonym czasie. Aktualizacja oprogramowania tunera niczego nie zmieniła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam problem tego typu, iż po aktualizacji dekodera do najnowszej wersji, gdy go uruchamiam, Ariva Ferguson zawsze włącza się z wyłączonym głosem. Nie wiem, jak ten błąd usunąć. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w tej chwili działają polskie platformy z modułem lub same karty? Jeżeli tak to jakie? Dziękuję za informacje.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Dzień dobry :)

 

Mam Fergusona 253 od 4, czy 5 lat i nigdy nie było z nim większych problemów. Czasem się przywiesi, ale po wyłączeniu i włączeniu działał okey. Niestety, od paru dni wszystkie kanały przerywają... Przez 10 sekund obraz jest idealnie płynny i nagle dostaje czkawki. Przycinka trwa 1 sekundę... Na sekundę obraz się odblokowuje, znów przycinka na 1 lub 2 sekundy i 10-15 sekund płynnego obrazu. 

 

Nie mam pojęcia od czego zacząć. Firmware 1.28B6. Błagam o pomoc. Niestety, jestem zielony w temacie.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono też liczne literówki w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...