Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ticoboy oglądałem Bundesligę przez lata. Długo przed tym jak w ogóle było coś takiego jak Eleven. Ta liga rzeczywiście stała się nudna. Mało widowiskowa jest. Odeszło w ostatnich sezonach sporo świetnych trenerów jak i piłkarzy i poziom się strasznie obniżył. To też mogło być powodem oddania do C+ części spotkań.

Również oglądam Bundesligę od lat i przyznaję, że poziom się obniżył, ale żeby była nudna to według mnie przesada. Walka o top 4 wciąż jest emocjonująca i warta oglądania. Dlatego też w ciemno i z czystym sumieniem mogę polecić wam dzisiejsze mecze Lipska z Hoffenheim czy BVB z Leverkusen. Będzie się działo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ticoboy oglądałem Bundesligę przez lata. Długo przed tym jak w ogóle było coś takiego jak Eleven. Ta liga rzeczywiście stała się nudna. Mało widowiskowa jest. Odeszło w ostatnich sezonach sporo świetnych trenerów jak i piłkarzy i poziom się strasznie obniżył. To też mogło być powodem oddania do C+ części spotkań.

Cała Bundesliga jest ofiarą tego, że kluby muszą spełniać kryteria finansowe, a nie się zadłużać, czy balować za pieniądze Arabów. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ticoboy oglądałem Bundesligę przez lata. Długo przed tym jak w ogóle było coś takiego jak Eleven. Ta liga rzeczywiście stała się nudna. Mało widowiskowa jest. Odeszło w ostatnich sezonach sporo świetnych trenerów jak i piłkarzy i poziom się strasznie obniżył. To też mogło być powodem oddania do C+ części spotkań.

Tak i oddania połowy La Ligi, a także przegrania przetargu o LM. Nie mają tak zasobnych portfeli jak się wydawało co poniektórym, a przede wszystkim przeliczyli się z liczeniem na masowego odbiorcę. Ratuje ich tylko F1(aż dziwne, że Polsat pozbył się praw tak popularnych) i pojedyncze, hitowe mecze z udziałem Bayernu, Barcy czy Realu. Sportklub i Orange Sport też zaczynali z wysokiego c i jak skończyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również oglądam Bundesligę od lat i przyznaję, że poziom się obniżył, ale żeby była nudna to według mnie przesada. Walka o top 4 wciąż jest emocjonująca i warta oglądania. Dlatego też w ciemno i z czystym sumieniem mogę polecić wam dzisiejsze mecze Lipska z Hoffenheim czy BVB z Leverkusen. Będzie się działo!

Nudna niesamowicie, co mnie obchodzi walka o 4 miejsce jak mistrz jest znany od października?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to może być. W 2015 roku informacja o nowym właścicielu praw do ligi francuskiej i włoskiej pojawiła się gdzieś w lipcu, a z hiszpańską wręcz na chwilę przed rozpoczęciem rozgrywek. Z drugiej strony informacja o ostatnim w całości wygranym przetargu na Ligę hiszpańską w C+ było wiadomo już w grudniu poprzedzającym nowy sezon (przynajmniej ktoś tak tu pisał). Więc tak jak na początku pisałem - różnie może być.

 

Tak i oddania połowy La Ligi, a także przegrania przetargu o LM. Nie mają tak zasobnych portfeli jak się wydawało co poniektórym, a przede wszystkim przeliczyli się z liczeniem na masowego odbiorcę. Ratuje ich tylko F1(aż dziwne, że Polsat pozbył się praw tak popularnych) i pojedyncze, hitowe mecze z udziałem Bayernu, Barcy czy Realu. Sportklub i Orange Sport też zaczynali z wysokiego c i jak skończyli?

Dokładnie. Przeliczyli się. Jakby nie patrzeć u nas wciąż wielu wystarcza to co proponuje telewizja ogólnodostępna. Wciąż stosunkowo niewielu jest skłonnych zapłacić coś dodatkowo. Wystarczy spojrzeć na to jak ogląda się Liga Mistrzów w TVP1, a jak w C+. Stąd też nie dziwi mnie fakt, że Eleven się trochę przeliczył. Tym bardziej, że z piłki mieli tylko zagraniczne rozgrywki krajowe. Z resztą z Orange Sport czy Sportklubem było podobnie. Było ciekawie... do czasu. Teraz pierwszego już nie ma, a drugi w weekendy pokazuje ligę austriacką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Przeliczyli się" i w związku z tym wystartowali z czwartym kanałem ES ??  A może ich strategia zakładała że tylko mając megamocne i pełne ekskluzywnych praw portfolio zapewnia im szybkie wejście na rynek i miejsce u WSZYSTKICH operatorów kablowych i satelitarnych. Za to teraz już mając ugruntowaną pozycję mogą sobie pozwolić na współpracę z nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven w Polsce zaoferował tani produkt.Potraktiwal kibica jak człowieka bez ambicji proponując mierna jakość obrazu jak i dźwięku.Przeliczyli się bo nie udało się wyrzucić głównych konkurentów czyli C+ i Polsatu,wrecz misza na nich polegać.Rok,dwa i znikną z Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Polsatoei,trochę nc+ i jak widać mieli ochotę na więcej.Sadzisz ze taki kapitał wchodzi na rynek by być trzecim nieliczącym się graczem?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że jak startowali mówiono tylko o lidze francuskiej i włoskiej. Hiszpańska doszła można powiedzieć na chwilę przed rozpoczęciem sezonu.

 

Fajnie, że starali się pokazać najbardziej oglądane rozgrywki maksymalnie, ale ta jakość to jednak wciąż często pozostawia wiele do życzenia.

Stąd też według mnie lepiej pokazywać najlepsze mecze, ale w dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek:
Zaistnieć na polskim rynku jako niezależny kanał sportowy. C+ i Polsat Sport należą do dwóch największych polskich platform telewizyjnych, z którymi ESN musi współpracować a nie eliminować ich, to chyba oczywiste.
Edytowane przez dsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eleven Sports nie potrzebują więcej praw niż mają obecnie. Jeśli coś kupią w przyszłości, to z czegoś muszą zrezygnować, dlatego nie mają już np. ligi szkockiej czy brazylijskiej.

 

Bardzo odważna teza, bo dla wielu nawet na tym forum niepełna Bundesliga czy połowa praw do La Ligi, to jednak duża strata. Ja ich nie wykupię, bo nie widzę sensu dla jednego czy dwóch meczów w miesiącu. Na pewno podzielenie się prawami nie dodało im abonentów. Jak już pisałem wielokrotnie tylko fani Serie A i F1 mogą być w pełni usatysfakcjonowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym opuszczaniem polskiego rynku to bym nie przesadzał. Sportklub jak widać nadal istnieje.

Myślę, że wiele może zależeć od najbliższego przetargu na Ekstraklasę. Być może C+ i Eleven podzielą się w taki sposób jak z La Ligą i wtedy dla fanów tych rozgrywek oba kanały staną się koniecznością, bo w jednym tygodniu w jednym kanale będzie np. Legia, a w drugim kanale Lech, a w następnym tygodniu na odwrót. A to może być bardzo pomocne dla Eleven, bo wiemy jak bardzo popularna jest Ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieli "wyrzucić" z rynku C+ i Polsat ?  To   ̶n̶a̶j̶g̶ł̶u̶p̶s̶z̶a̶  najśmielsza hipoteza, co na tym forum do tej pory przeczytałem :)  

Z rynku praw sportowych może nie wyrzucić, a i tak kilka lat temu mogli mocniej namieszać. Byli bardzo blisko zakupu Ekstraklasy. Tylko żeby wygryźć konkurencję to trzeba mieć własny transponder wykupiony. Wyglądało to jakby robione na ostatnią chwilę. Przecież gdyby wzięli Ekstraklasę, Serie A, Ligue 1, La Liga i F1 to by mogli spokojnie 30zł lub więcej zawołać za swój pakiet. Ludzie by kupili i nikt by raczej na cenę nie narzekał przy tylu ligach w bardzo dobrej jakości. Później powalczyć o PL i LM i mają całość, a cena oczywiście adekwatnie w górę. Uwierz, że wiele osób ma TV głównie dla sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...