Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bundesliga ma tylko 8 meczów w kolejce bo 18 drużyn w lidze jest, wiec max 7 mogą pokazać.

Bundesliga ma 9 meczów w kolejce bo 18 drużyn w lidze jest.

 

@Globus ale do tej pory mieli prawa tylko od MP&Silva a te są drugie które nie są od nich.

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/5 teoretycznie najlepszych lig na 3 kanałach Eleven, puszczą hity a nie mecze średniaków to i oglądalność wzrośnie.

Oglądalność w wyroczni Nielsenie nie będzie nawet w połowie taka jak na Eurosporcie, tak samo jak Ligi Mistrzów w nSport, nie mówiąc już o C+ nie ogląda 2 mln ludzi tak jak w przypadku transmisji np. w TVP.

Ale liczba abonentów, którzy zapłacą za kanał extra i wartość + postrzeganie marki (czyli to o czym piszę tutaj od 2 miesięcy, a co niektórym się jakoś nie mieści w głowie ;)) będzie wzrastać.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrają też Ligę Mistrzów chyba, że NC+ mocno się postawi, ale Eleven jest faworytem

Wtedy C+ pozbędzie się połowy abonentów. Ludzie mają w większości pakiet C+ dla Ekstraklasy i Ligi Mistrzów. LM jeszcze mnie tam trzyma. Dla samej Ekstraklasy nie mam zamiaru płacić 40 zł miesięcznie, szczególnie, że pewnie cena za pakiet Eleven wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowym rozdaniu praw mogą ulec zmianie godziny rozgrywania spotkań (tak jak miało to miejsce ostatnio w Hiszpanii i we Włoszech), więc niewykluczone, że podobnie może być z ligą niemiecką.

 

 

Jak pamiętam od nowego sezonu dojdą mecze Bundesligi w poniedziałki o 20:30 (nie kojarzę czy będą to mecze w każdej kolejce czy tylko czasami jak np. piątki w Premier League). Z godzin zmieni się jedynie jedna pora niedzielnego meczu. Zamiast 17:30, będzie to godzina 18:00.

 

@EDIT: No i jeszcze czasem mają być mecze niedzielne o 13:30.

 

--

 

Mam dwa pytania co do braku jednego meczu na wyłączność. Czy padła na konferencji informacja, że chodzi akurat o mecz sobotni o 18:30?

Oraz czy w tym przypadku oznacza, że takowy mecz będzie transmitowany wyłącznie na innym kanale czy też wspólnie na Eleven oraz innej stacji?

Edytowane przez Strain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność w wyroczni Nielsenie nie będzie nawet w połowie taka jak na Eurosporcie, tak samo jak Ligi Mistrzów w nSport, nie mówiąc już o C+ nie ogląda 2 mln ludzi tak jak w przypadku transmisji np. w TVP.

Ale liczba abonentów, którzy zapłacą za kanał extra i wartość + postrzeganie marki (czyli to o czym piszę tutaj od 2 miesięcy, a co niektórym się jakoś nie mieści w głowie ;)) będzie wzrastać.

Ok, ostatnie podejście, niech stracę, choć pisałem o tym wczoraj... Każde poszerzenie kontentu to inwestycja, mająca zwiększyć przychody. Inwestycja w Bundesligę z Lewandowskim to strzał w dziesiątkę, bo z automatu odbiera pewną widownię Eurosportowi2 i przekazuje ją do Eleven, a co za tym idzie i konkretną kasę od widza - tyle teoria. Tak samo jak teorią było przejęcie widzów od C+ po wzięciu ich lig. Jak pokazują badania oglądalności - ta liczba nie szokuje i stąd poszerzenie kontentu o pewniaka :) Jest w tym pewna logiczna ciągłość, przyznasz sam, prawda? Kropka.

 

Osobną kwestią pozostaje wykorzystanie kontentu na 3 kanałach, zmiana bądź pozostawienie ceny za poszerzone prawa. O "januszach w kapciach" nawet nie wspominam, bo ci pewnie odnotują brak Lewandowskiego i nie dokonają migracji, bo skoki, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit83 8 spotkań Bundesligi w weekend, z czego jedno z Lewandowskim, do tego jeszcze druga Bundesliga to żaden pewniak ani recepta na oglądalność. Bo jak odpalą czwarty kanał z meczami do wyboru, to w Nielsenie będzie jeszcze "biedniej".

To jednak naturalna dalsza kolej rozowoju kanału na modłę 21 wieku, czyli dającego pełen wybór, nawet jak ktoś chce oglądać ogórki ;).

Pisałem o tym jakiś miesiąc temu to @STARS.TV imputował mi, że uważam szefa Eleven za @%@*( który nie szanuje pieniędzy :D.

Wracamy więc do tego co pisałem wielokrotnie - że liczą się wpływy od abonentów (i to nie tylko tych satelitarnych/kablowych, ale też w Internecie), a nie oglądalność Nielsena.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugmenot, no zaraz mnie trafi. Nie zrozumiałeś co napisałem a robisz jazdę. Twierdzisz od zawsze, że oglądalność nie ma dla szefa Eleven żadnego znaczenia. To w takim razie powiedz mi po co, skoro to nie ma żadnego znaczenia, szef Eleven traci dobry samochód miesięcznie aby znać wyniki oglądalności Elevenów? No po co? Jeśli to bez znaczenia a chce je znać tylko dla zwykłego fanu to wywala pieniądze w błoto  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo:

- ich na to stać (tak jak na Bundesligę),

- bo nie robią telewizji "po polsku" oszczędzając na czym się da,

- bo takie wymagania mogą mieć ligi, które transmitują.

 

I nie wymyślaj teraz na siłę nowej interpretacji do swoich postów, bo od początku była taka, że "hihi, Eleven wydało tyle na prawa, a nawet jakby puścili reklame to by nic z tego nie mieli bo w Nielsenie 0".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzech wymienionych punktów tylko ostatni jest prawdziwy, dwa pierwsze to czysta fantazja :) Ale do czego zmierzam, do tego, że dla nich te wyniki SĄ WAŻNE. Nie w takim sense jak dla mnie bo dla mnie to być albo nie być. Dla nich są ważne bo pokazują kierunek rozwoju jaki powinni obierać. Nie zdziwię się jak będą się kończyły prawa na francuską i nawet nie kiwną palcem aby je znowu wykupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdziło się to, co mniej więcej pisałem jakieś dwa tygodnie temu:

 

[...]
Wiele osób nie może tego pojąć, że Eleven po prostu przeliczyło się oceniając potencjał lig do których ma prawa. Są teraz w kropce, bo nie wiadomo co robić.

Poszerzyć dostępność? Są praktycznie już wszędzie. Zwiększyć nakład na promocję i reklamy w innych stacjach sportowych?
Zainwestować w końcu w studio i programy autorskie? Teoretycznie jeden taki już mają: "Stan Futbolu" - oglądalność macie podaną.
Pójść na całość, przepłacić za jakieś bardziej atrakcyjne prawa i jak spadać to z wysokiego konia?
Podnieść ceny od nowego sezonu? Też nie za bardzo, bo prawdziwy rynek zrobił już wycenę. Niestety negatywną. Okazało się, że "kontent" który mają dla wielu osób nie jest wart tych 12 czy tam 15 zł miesięcznie. [...]

 

Ja tam akurat cieszę się, że pozyskali Bundesligę. Mam nadzieję, że nie będę już musiał słuchać Hajty i Lacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzech wymienionych punktów tylko ostatni jest prawdziwy, dwa pierwsze to czysta fantazja :) Ale do czego zmierzam, do tego, że dla nich te wyniki SĄ WAŻNE. Nie w takim sense jak dla mnie bo dla mnie to być albo nie być. Dla nich są ważne bo pokazują kierunek rozwoju jaki powinni obierać. Nie zdziwię się jak będą się kończyły prawa na francuską i nawet nie kiwną palcem aby je znowu wykupić. 

 

To nie jest fantazja tylko kwestia pewnego poziomu i podejścia. To tak jakby się pytać dlaczego w gabinecie Piotra Waltea stał automat do coca coli, skoro mógł poprosić o colę sekretarkę, ew. zjechać na dół. No stał, bo mógł ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się jak będą się kończyły prawa na francuską i nawet nie kiwną palcem aby je znowu wykupić. 

 

Z tego co mi wiadomo, Eleven stawia na ligi zagraniczne, gdzie są Polacy, bo to można lepiej "promować" w Polsce. Szefowie Eleven twierdzą, że i tak nie wszystko pokazują na swojej antenie do czego mają prawa, bo nie wszystko się ogląda (szczególnie, gdy brak Polaków).

 

Obstawiam, że Bundesliga, LaLiga, Seria A oraz Ligue 1 i zaplecze angielskiej będą dla nich ważne. Nadal są to mocne ligi w Europie. Raczej pozbędą się szkockiej, belgijskiej i takich tam. Nie ma bata. Muszą zrobić porządek w prawach piłkarskich, bo nie dadzą rady wszystkiego pokazać.

 

Sam jestem ciekaw jak przełoży się sprzedaż (mniej oglądalność) w nowym sezonie ze względu na Bundesligę. Bo co innego oglądać Lewandowskiego w kanale, który mamy w w pakiecie, a co innego zapłacić dodatkowa kasę. Przekonamy się już w sierpniu. A racze jesienią, bo zapewne -znając rozgarnięcie Polaków - wielu przekona się o braku Bundesligi w telewizorze, gdy ruszy nowy sezon i nie będą mogli oglądać :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczyna się stara śpiewka, która była wałkowana przez większość tego wątku ;)

 

Ciekawe ile były warte te prawa. Czy Eleven Sports Network musiało nieźle dopłacić, aby wygrać z Discovery, czy może Discovery odpuściło sobie przez wydanie sporej kwoty na IO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że takie ligi jak szkocka, belgijska czy nawet francuska znikną z Eleven wraz końcem praw na ich pokazywanie.

Popatrz na liczbe Polaków grających w Francji, wasze farmazony się znowu nie potwierdzą Eleven będzie chciał wszystko przedłużyć a wy możecie sobie takie bzdury po raz kolejny włożyć między bajki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zadziwia, że taki Cyfrowy Polsat się nie postarał o Bundesligę. Przecież oprócz Reprezentacji nic tam nie mają na wyłączność ciekawego z piłki nożnej. Dobrze, że chociaż mają Eleven w ofercie.

Po co skoro Eleven jest w ofercie?

Zapowiadali walkę o Ekstraligę, ciekawe co z tego wyniknie.

CP powalczy o żużel, Eleven o LM, LE, czy też Angielską.

To nc+ jest w gorszej sytuacji ponieważ musi walczyć na dwóch frontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...