Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem dziś trochę F1 i studio po wyścigu i jestem rozczarowany. Wpisują się ze studiem w naszą krajową tendencję (która wpisuje się w tendencję innych krajów, nazwałbym je bloku wschodniego typu Bułgaria). Nosz nuda straszliwa. Jakby za karę Ci goście tam siedzieli. Powinni się emocjonować jak w krajach anglosaskich, a po nich wcale nie było widać w zasadzie emocji. Cieniutko. Nawet słabe KSW ogląda się 100 razy lepiej z angielskim (czytaj, normalnym) komentarzem, niż z naszym. Niestety nie rozumiem czym jest spowodowane takie a nie inne pojmowanie studia. Aż chciałoby się nawiązać do spotów Eleven i zapytać gdzie ta pasja, gdzie te emocje? Choć prowadzący wypadł całkiem nieźle, starał się żeby jakoś to wyglądało.

 

PS. Od dawna nie miałem dostępu do Elevenów, stąd dopiero teraz wyrażam swoją opinię na temat studia, gdyż dopiero teraz miałem okazje je obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za około dwa lata.

Nie no za te 2 lata to rozstrzygnie się kto kupił a ja miałem na myśli coś innego.  To, że powoli zaczyna ESA gadać o nowy kontrakcie w swoim gronie, o podziale kasy, systemie rozgrywek itd i gdzieś za około rok będzie mniej więcej wiadomo jak to będzie wyglądać z ich strony, czy dogadają się w swoim gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Miroslawskiego Stan Futbolu ogladalo tylko kilkaset osob

https://twitter.com/P_Miroslawski/status/850404838521413632

Tak przecież było. Ten cały One Man Show to też niszowy program był i połowa oglądała żeby atakować bzdurne historyjki i bajdurzenie Zarzecznego, jego wagę albo ignorancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elevenowska żenua trwa w najlepsze - partolą wszystko co sie da. Czy oni kiedys zrozumieja, ze podczas magazynu skrotow komentator podaje wynik danego meczu sie po skrocie a nie jeszcze przed jego początkiem? No i wyniki z kolejki na planszy to sie podaje na koniec a nie poczatek magazynu ... Oczywiscie - to zalezy od magazynu, musza tak dopasowac. Jednak kazda inna stacja robi wlasne magazyny - oni tez mogliby sie postarac i zrobic to porzadnie a nie brac magazyny od beIN Sports w tej idiotycznej formule, gdzie wszystko jest odwrocone.

 

La-Ligapn_aahanss.png

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisałem wyraźnie - wiem, że taką formę magazynow dostają Eleveny i nie ma innego sposobu aby podlozyc do nich komentarz. Jednak mogą bez problemu robić własne, porządne magazyny tak jak każda inna stacja w Polsce - nic im nie stoi na przeszkodzie. To co robia nazywa sie minimalizm.

 

Od grupy kanałów dodatkowo płatnych, uważającej je za kontent premium, wymaganie tego aby materiały były prezentowane po kolei a nie chaotycznie / z przypadku jest normalne. To jest po prostu podstawa.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment nawiązujący do treści innego, usuniętego już postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy jak każda inna stacja. Biorąc pod uwagę prawa, które są nabywane od podmiotów zewnętrznych to raczej nikt nie robi swoich magazynów (czyli głównie C+ z Premier League, żywcem puszczają to co dostali jedynie podkładają komentarz). I z tego co się orientuję bardzo mało jest w świecie stacji, które same robią sobie magazyny, a też i nadawcy właściciele praw krzywo na to patrzą, bo chcą, żeby identyfikacja ligi była spójna. Na ogół dopiero wtedy rezygnują z tej spójności gdy zainteresowany nadawca odpowiednio więcej zapłaci za prawa.

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z zapowiedzi Mirosławskiego, który mówił, że będzie wysyłał więcej razy komentatorów na stadion niż w poprzednim sezonie niewiele wynika. Oprócz spotkań w LaLiga wielkiej trójki nie wysyłają komentatorów na inne spotkania (tak jak w poprzednim sezonie). W zasadzie raz wysłali na 1/4 Pucharu Anglii więc owszem można powiedzieć, że więcej razy o 1 raz (zapewne jeszcze na finał wyślą). Szkoda, że na Serie A jednak nie wysyłają komentatorów mimo szumnych zapowiedzi, nie mówiąc już, że mogliby się pokusić na wysłanie komentatorów do Monaco czy na hity Monaco-PSG.

 

Tak więc poprzedni sezon 6 spotkań komentowanych ze stadionu.

Obecny sezon 6 spotkań (LaLiga - liczę, że na mecz Real - Barca pojadą :-) + 1 FA Cup (zapewne jeszcze jeden w finale). Dość słabo to wygląda tym bardziej, że mają kasę co widać po kupieniu Bundesligi i wycieczkach red. Miosławskiego na F1

 

Swoją drogą jaki ma sens wysyłanie samego siebie na F1 jeśli się tym sportem nie interesuje (chyba tylko wyłącznie w celach podróżniczych). Nie lepiej wysłać osoby które również skomentują wyścig prostu z toru?? Przecież gdyby wysłać np. Sokoła i Kapicę to oprócz studia mogliby zrobić również komentarz (przecież i tak siedzą na trybunach). Pewnie duża chęć podróżnicza sprawia jednak, że musimy obejść się smakiem :/  Szkoda bo zdecydowanie lepiej oglądałoby się wyścig gdyby komentatorzy nie domniemywali co się dzieje a po prostu byliby na stadionie :/ Mi np. studia i rozmówki turystyczne Mirosławskiego nie są do szczęścia potrzebne a komentarz prostu z toru to jednak jest coś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to, że Mirosławski wreszcie potwierdził, że badają sobie oglądalność i to, co jest słabe wylatuje. Stąd mało francuskiej, zero szkockiej i coraz więcej innego, niż piłka, sportu. Może teraz ludzie zrozumieją, że głosują pilotem i jeśli coś ma małą oglądalność to prędzej, czy później wyleci z ramówki i nikt nie powinien być zdziwiony, że nagle czegoś nie ma, choć wcześniej było :)

 

Co do studia F1 - przy Australii nie oglądałem, bo był to środek nocy, ale w Chinach już bardziej przyjazne godziny i o ile Gąsior i Sokół dają świetnie radę (i w studiu i podczas transmisji), o tyle wysyłanie Mirosławskiego i Kapicy na tourne mija się z celem. Z całego wejścia przed wyścigiem zapamiętałem k.u.r.w.i.k.i. w oczach i to, że Giovinazzi to największy pechowiec (!), zero zrozumienia dla faktu, że to debiutant i że uślizgi to nie pech, tylko brak umiejętności. Fajnie, że się chłopaki mogą przelecieć po świecie, ale nie o to tu chodzi. Gdyby Eleven rzeczywiście traktowało poważnie F1 to by mieli wejście na tor przed wyścigiem i wywiady live - to byłoby prawdziwe premium. A już hitem jest cała twitterowa otoczka jacy to jesteśmy fajni, że np. Kapica pogadał z Hamiltonem i że to jego kumpel :) Teraz nas czeka Bahrajn i obawiam się, że nie tylko powietrze na pustyni będzie suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...