Skocz do zawartości

CryptoBox 652HD Combo – uwagi, sugestie itp.


Fotodetektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dekoder mam kablem spięty z domową siecią, wszystkie pliki video jakie mam odtwarza bardzo dobrze, wszystkich formatów nie sprawdzałem ale te podstawowe HD zero problemów, dodam że jak plik żle obrobiony to może przycinać, to nie wina odtwarzacz, mkv preferuję i z nimi wszystko ok.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja to V1.09.15172_30-11-2015_A

15 grudnia na stronie producenta pojawiło się ostrzeżenie, że soft 1.09.15172 zawiera błąd, który może powodować niestabilną pracę dekodera i sugeruje się powrót do poprzedniej wersji 1.09.14294

http://cryptobox.sk/upozornenie-na-fw-1-09-15172/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja posiadam swój egzemplarz. Generalnie OK, ale jest kilka minusów. W ustawieniu 1080p obraz drga, trzeba przełączyć na 1080i. Niektóre filmy mkv odtwarzają się płynnie dopiero po przełączeniu na 24Hz. To zrozumiałe, ale poprzednie moje moje odtwarzacze radziły sobie z tym automatycznie (po zaznaczeniu opcji 24Hz). Dla mnie to nie problem zmienić częstotliwość, gorzej z dziećmi i żoną. Pliki avi nie są odtwarzane płynnie lub nie znalazłem optymalnego ustawienia. Ostatecznie trzeba będzie przekonwertować je na mkv, ale to ostateczność. Może ktoś ma na to inny sposób? Czy w tym tunerze istnieje jakiś plugin do odbioru radia internetowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka minusów. W ustawieniu 1080p obraz drga, trzeba przełączyć na 1080i

To nie jest wada, bo kanały nie są nadawane w rozdzielczości 1080p tylko w 1080i. Ponadto - pomijając drganie - nie zauważyłem żadnej innej różnicy w jakości obrazu, czy to na 1080p czy 1080i.

 

Zastanawiam się nad zmianą z Ferguson Ariva 210 własnie na ten model,duż róznica bedzie,jak myślicie.

Mam jeden i drugi. Crypto ma lepszej jakości obraz - szczególnie lepiej radzi sobie z jakością SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odwołać swoje wcześniejsze słowa na temat złego odtwarzanie plików avi. Akurat tak się złożyło, ze dwa pierwsze pliki avi jakie wypróbowałem były źle odtwarzane. Z jakiegoś powodu temu dekoderowi nie odpowiadały. Próby z innymi plikami avi potwierdziły dobre działanie 652-ki. Jakby nie trzeba było przełączać ręcznie miedzy 24Hz i 25Hz to byłoby już pięknie. Ale generalnie jestem pod wrażeniem. Po moich wcześniejszych doświadczeniach z różnymi odtwarzaczami multimedialnymi (np. xtreamer prodigy) ten dekoder to strzał w dziesiątkę (mając na uwadze cenę). Robi wszystko co ma robić bez chimer. Ktoś wcześniej wspominał o kiepskiej głowicy w tym dekoderze. To bzdura. Głowica radzi sobie lepiej niż głowica w moim  LG, który swego czasu był jednym z droższych modeli TV. Tak naprawdę brakuje mi jeszcze możliwości odtwarzania radia internetowego - może kiedyś doczekamy się takiej funkcjonalności.

 

Jedno małe pytanie. Czy da się ustawić dekoder tak, aby nagrywany plik nie był dzielony na kawałki 4Gbt? Partycja oczywiście ntfs.

Edytowane przez DiscoLED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wyświetlaniem polskich liter w teletekście? (zapytał K63) i zero odpowiedzi, dodam, że jestem osobą niedosłyszącą i bardzo zależy mi na Tym aby napisy wyświetlały prawidłowo, kupiłem 2 tygodnie temu ten dekoder gdyż miał pozytywne opinie i miałem nadzieję, że napisy zostały poprawione, dekoder wydaje mi się w porządku ale w dalszym ciągu jest problem z napisami, w dniu 21 grudnia 2015 pojawiła się aktualizacja o nazwie X RECOVERY SW for RS232 ERROR114 w wersji

 

652HD_COMBO_V1.09.15298_20151217.bin i mam pytanie, co to za aktualizacja? czym się ona różni z starszymi wersjami? czy mogę ją zaktualizować mając wersję

652HD_MCAS_V1.09.14294_30-06-2015_A.bin  

 czy ta nowsza aktualizacja naprawi błąd z napisami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tnie na 4GB kawały i z tym nic nie zrobisz, Ferguson zresztą tak samo, ale film mieści się w tych 4GB raczej, nie widzę problemów.

Dwa moje pierwsze nagrania zajęły ponad 4Gbt. Wykorzystałem TS Splitter do połączenia, nie jest ono idealne, ale da się żyć. Zdaję sobie sprawę, że łączenie lub cięcie plików mpeg4 jest trudne w realizacji i jak na razie nie ma idealnego programu do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy program, jednak mnie na dzień dobry nie wyświetla obrazu w podglądzie. Instalowałem paczkę kodeków k-lite, ale nie pomogło. Wysłałem zapytanie do producenta, zobaczymy czy coś odpowiedzą.

 

Co do wad 652-ki:

1. Podczas oglądania filmu z pendrajwa/dysku zaprogramowane w timerze nagranie nie nagra się! Nie ma żadnego komunikatu dającego możliwość rezygnacji z oglądania filmu lub rezygnacji z zaprogramowanego nagrania. Natomiast, o dziwo, oglądanie filmu zostanie przerwane komunikatem o wyłączeniu dekodera (jeśli w timerze była zaznaczona opcja o wyłączeniu dekodera po nagraniu).

Myślę, że jest to spory błąd, który powinno się zgłosić. Czy jest gdzieś możliwość zgłaszania takich błędów?

Edytowane przez DiscoLED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję tego programu z 2014 i pliki z dekodera czy zassane z netu otwiera w podglądzie, można obejrzeć, jak plik filmowy nie uszkodzony to ten program zrobi to co potrzeba, oprogramowanie dekodera ma trochę błędów, niestety jakoś słabo je poprawiają, pisanie @ raczej niewiele zmieni.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można wgrać pluginy ale to już musiał byś sam zmodyfikować soft lub szukać takiego, ja takiego nie widziałem ale też za bardzo nie szukałem w necie, te opcje mam łatwo do dogrania na Linuks, ten dekoder z tematu to tylko TV z sat i filmy z domowej sieci.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...