Skocz do zawartości

CryptoBox 652HD Combo – uwagi, sugestie itp.


Fotodetektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Byłem nieszczęśliwym posiadaczem Opticum X7 i postanowiłem zmienić dekoder na CryptoBox 652HD Combo. Dzisiaj właśnie otrzymałem paczkę z nowym dekoderem i już po jej rozpakowaniu bardzo się rozczarowałem. Zobaczyłem zerwaną plombę gwarancyjną a ścianka boczna od górnej obudowy była lekko wygięta (wada fabryczna). Przez tą właśnie wygiętą ściankę nastąpiło zerwanie plomby. Wyglądało to bardzo brzydko!.

Następnie dzwonię do sprzedawcy i opowiadam całą sytuację. Dostaję odpowiedź, że te tunery to najgorszy chiński szajs i zdarzają się zerwania plomb :)

Zależało mi na pewnych "wartościowych" funkcjach tego tunera, więc zniesmaczony całą tą sytuacją podłączyłem dekoder pod instalację i telewizor i nastąpiło moje następne rozczarowanie. Nigdy nie widziałem takiego kiepskiego obrazu HD !!! Stare Opticumy X4, X7 mają bez porównania lepszą jakość obrazu! Mało tego, zaczął padać lekki deszczyk i doszło do zacięć obrazu a nawet komunikaty, że jest brak sygnału. W tym momencie podłączyłem starego Opticuma X4, który bez problemu odbierał wszystkie stacje telewizyjne w deszczowy dzień. Antenę mam ustawioną na mierniku, ma 90 cm, dodatkowo zajmuję się ustawianiem anten.

Napiszę tak:

Jeśli ktoś napisze na forum, że to jest bardzo dobry lub dobry dekoder to znaczy, że zajmuje się jego sprzedażą!!!

Uważam, że jest to beznadziejny dekoder HD, najgorszy jaki miałem pod względem jakości obrazu i pod względem wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś gdzie kupiłeś uszkodzony tuner. Ja kupiłem go w Hollexie i nie miałem żadnych problemów. A sprzedawca wciska ci kit. Powinien od ręki sprzęt wymienić. Co do obrazu musisz sobie ustawić w ustawieniach rozdzielczość na możliwie najwyższą. Też miałem Opticuma X7 i obraz na nim wcale nie jest lepszy od Cryptoboxa.

P.S. Wcale nie jestem sprzedawcą tylko użytkownikiem Cryptoboxa 652 Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tv-poznan, też nie jestem sprzedawcą a posiadaczem akurat CR 650, kupiłem go już prawie rok temu i nie narzekam. Również jak Ty i kolega wyżej byłem posiadaczem Opticuma X7 i jeśli chodzi jakoś obrazu to bez porównania, zdecydowanie na korzyść CR, żywsze kolory niż w opticumie. Nie napiszę że jest bardzo dobry bo to nie ta pólka cenowa ale dla mnie wystarczający. Jeśli nie jesteś zadowolony zawsze możesz zwrócić sprzęt do 10 dni bez podania przyczyny, tym bardziej że jest zerwana plomba gwarancyjna o czym poinformowałeś sprzedawcę. Zresztą ciekawe od kogo to zakupiłeś, bo niezły kit Ci wcisnął mówiąc "najgorszy chiński szajs i zdarzają się zerwania plomb", bo chyba przed wysłaniem powinien sprawdzić czy tuner jest sprawny i nie uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ze zmianą rozdzielczości. Dekoder już odesłałem. Problem w tym, że sprzedałem X7 i nie wiem co kupić w przystępnej cenie.

Jak wynika z twojej wypowiedzi kupiłeś uszkodzony sprzęt. I dlatego miałeś zły obraz. Co do nowego dekodera to nie polecam Fergusonów - mają swoje fiksy a producent olewa klientów. Zobacz na stronę Hollexu. Może wybierzesz coś dla siebie. Ja u nich kupiłem już kilka dekoderów i trochę innego sprzętu i były ok. Z reklamacją też nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat kupowałem tylko Fergusony - przeróżne wersje, z reguły nie nie miałem żadnej wersji która była niewypałem. Głownie były Arivy. Ale postanowiłem zmienić odbiornik i po dłuższym rozmyślaniu postanowiłem kupić Cryptoboxa 652. Zakupiłem go poprzez najpopularniejszy serwis aukcyjny w Krakowie u pana, którego przodek podobno do tej pory jeździ na kogucie. Pierwsze uruchomienie było przyzwyczajaniem się do nowego odbiornika, nowe menu, nowa organizacja itd. Mało tego - trafił mi się tuner z uszkodzoną głowicą DVBT od samego początku. Wada ta pogłębiała się tak że głowica prawie całkiem siadła. Zgłosiłem to do sprzedającego i zgodnie z warunkami gwarancji wysłałem do naprawy. Nie było żadnego jojczenia że chiny, że to że tamto. Po prostu zrobiono naprawę gwarancyjną. Tuner jest o niebo lepszy od Arivy, na ostatnim sofcie działa bardzo dobrze, zaznaczam że nie korzystam z połączenia internetowego, ma kartę TNK HD w czytniku i moduł CAM polsatu. Antena ustawiona na HotBira, Astrę i Turksata. Działa co ma działać. Jedyny minus u mnie to to że nie wykrywa mi twardziela 1Tera z filmami (usb2,3letni) i muszę podłączać dzieciakom Arivę 650. Na tę chwilę nie zamieniłbym go na inny odbiornik ze względu na prostotę za dosyć niewielką cenę, zaś co do Arivy, która jest w podobnej cenie to widzę że jej producent stacza się po równi pochyłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@otsenre

W jakim systemie plików ,masz sformatowany ten dysk 1 Tera z filmami ?

----------------

@tv-poznan

Ty w CR 652 jaki miałeś wgrany soft ? W jaki sposób tuner był podłączony do TV ?

Tunery CR ,może nie mają jakiejś bardzo wyjątkowej jakości obrazu,ale jest ona dość "podobna" do innych tunerów z procesorem ali ,jest to ocena subiektywna. Czytając posty na tym forum i innych ,można znaleźć opinie nie których posiadaczy CR ,że te tunery mają kiepską jakość obrazu,chociaż większość posiadaczy tego tunera twierdzi ,że obraz jest "dobry" . Nawet "sprzedający" te tunery ,dla testu" sprawdzali tunery odesłane w ramach reklamacji "jakości obrazu" i innych problemów i nie stwierdzili jakiś wielkich problemów z jakością obrazu w reklamowanych tunerach. Nie robili tego żeby "negować" reklamacji ,ale z ciekawości co może być przyczyną takich problemów i ewentualnie jak je poprawić.

Można dojść do wniosku ,że tak negatywna ocena jakości obrazu ,może leżeć po stronie użytkownika CR . Obecnie telewizory mają "mnóstwo" opcji ustawienia obrazu i ustawienia optymalnej jakości obrazu jest nie lada sztuką ,dla danego źródła sygnału (np. tuner satelitarny) . Gdy zmienimy źródło sygnału ,inny tuner satelitarny, parametry ustawień wyjściowych w nowym tunerze mogą być inne niż w "starym" tunerze,co może dać efekt "kiepskiego obrazu" . Na rynku jest obecnie spora gama telewizorów ,w większości z nich można indywidualnie ustawić jakość obrazu dla danego złącza HDMI . Podłączając do jednego TV dwa różna tunery,można mieć ,na każdym złączu HDMI ,różniący się jakością obraz na jednym TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze druga strona medalu, jakość przekazu z satelity, kanały HD mają kiepską jakość, użytkownik bez podstawowej wiedzy zwali kiepską jakość obrazu kanałów SD i HD na użytkowany tuner, tuner z tematu nie ma ekstra obrazu ale to zrozumiałe bo komponenty (podzespoły) na miarę S jaką kosztuje, mam ten dekoder i przyrównując do Fergusona Ariva 253/153/203 jakością obrazu czy dżwięku nie odbiega, tv-poznan jak inni którzy trafili na uszkodzony egzemplarz tylko wady widzieli, ja napiszę tylko tyle na koniec że jak ktoś chce idealny dekoder to trzeba więcej zapłacić i od kwoty 800zł wzwyż są porządne tunery sat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wgrywał sprzedawca, był z dopiskiem patch. Wnioskuję, że był najnowszy. Nie chodzi mi o barwy kolorów ale o wyrazistość i czystość obrazu HD. No dobrze, jakość obrazu to jedno a czułość głowicy to drugie. W tym egzemplarzu czułość była znacznie gorsza niż w Opticum x4. Już to opisałem w pierwszym moim poście.

Ktoś napisał, że otrzymałem uszkodzony odbiornik ale jak dla mnie to tych wad jest stanowczo za dużo. Uszkodzenia mechaniczne nie mają nic wspólnego z czułością głowicy ani z jakością obrazu.

W tym temacie dzielimy się uwagami i sugestiami, napisałem co mnie irytuje w tym dekoderze. Jak dla mnie to jest szmelc. Wygiętą fabrycznie blachę mógłbym zaakceptować ale słabą głowicę i kiepski obraz już NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to patche są pirackim oprogramowaniem. Dostałeś uszkodzony odbiornik. Oprócz uszkodzonej obudowy trochę padła elektronika. Poza tym jak go podłączyłeś do TV? NA kablu euro może być nieco gorszy obraz. Do dobrego odbioru HD trzeba podłączyć tuner kablem HDMI.

Denerwujesz się, bo dostałeś wadliwy egzemplarz. Jakbyś dostał dobry od razu doceniłbyś ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv-poznan co ty za głupoty wypisujesz odnośnie głowicy sat/dvb-t, w tym tunerze jest bardzo dobra jak na klasę tego odbiornika głowica (e), widocznie tuner uszkodzony był skoro masz inne odczucia lub instalacja sat kiepska u ciebie, tuner z tematu znajduje mi stacje których Ferguson Ariva (253/153/203) nie znajduje więc takich bajek nie kupię że to szmelc nie dekoder, nie chwalę go ale bez przesady na nowym sofcie producenta (nie piracki z patch) działa stabilnie i w sypialni jestem z niego zadowolony, w gościnnym pokoju mam VU+ DUO 2 i tu już wypas, jak ktoś mocno narzeka to skoczyć wyżej i VU+ SOLO SE V.2 kupić, nie będę ukrywać że tani tuner/dekoder sat to duże cięcia kosztów producenta i trudno wymagać jakości wykonania/obrazu/dżwięku jak w tunerze za 2k zł, w tematach o dekoderach jednak przewijają się takie wysokie wymagania gdzie za 400zł klient chciałby jakości ala VU+ SOLO 2, to moja rada zaszaleć i go kupić będzie sprzęt na lata, przebieranie w budżetowym sprzęcie to strata czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA kablu euro może być nieco gorszy obraz

Od kiedy to obraz HD sprawdza się na EURO?

co ty za głupoty wypisujesz odnośnie głowicy sat/dvb-t, w tym tunerze jest bardzo dobra jak na klasę tego odbiornika głowica

Wypisuję to co widziałem. W moim egzemplarzu była gorsza głowica niż w X4. Lekki deszczyk (mżawka) i obraz się tnie. Instalacja moja składa się z 5 konwerterów i jest zrobiona perfekcyjnie. Nie jestem laikiem w tych sprawach.

 

Parę lat temu na forach zachwalano tuner Opticum 7000 cx, który też kupiłem i musiałem się go szybko pozbyć, żeby nie zepsuć sobie oczu od "dobrej jakości" obrazu.

Kończę dyskusję na ten temat. Chciałem się tylko podzielić moimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed oceną głowicy radze sprawdzić czy kanały są wpisane w odpowiednie transpondery , szczególnie Ci którzy korzystają z gotowych list, ale nie tylko . W ostatnim sofcie przy - szybkim skanowaniu- wybierając np. – Polsat- takie kanały jak: Discovery, Disney, AXN, Viasty i inne z transpondera 12188 instalowane są na transponderze 12200 i są odbierane, co według mnie świadczy o dobrej głowicy, oczywiście przy gorszej pogodzie kanały te giną, i wtedy narzekamy na głowicę lub kombinujemy z instalacją antenową. Przypuszczam że jest to wina niedopracowanego oprogramowania skoro problem ten nie występuje przy wyszukiwaniu ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv-poznan ponarzekał może na nie własny dekoder i więcej tu nie zajrzy, niesmak pozostawił, z tego co wypisuje to guzik a poprawną instalację sat ma, kilku poprzedników też mocno narzekało a obsługiwać dekodera nie umieli i też instalacja sat niedopracowana, dekoder nie jest zły a po prostu niektórzy nie umieją bardziej zaawansowanego sprzętu obsługiwać, mnie zastanawia sens tematów o konkretnym dekoderze, niewiele można informacji wyciągnąć jak ktoś przed kupnem, ja w każdym razie tematy o konkretnych modelach dekoderów odpuszczam bo nerwów szkoda na spamerów, ci co szukają porad muszą zdać się na siebie bo gro tunerów na Forum ma same wady i szkoda na nie kasy, ja zresztą sam w necie tylko informacje łapię a potem na Allegro szukam co się najlepiej sprzedaje, pewien sposób na dobry zakup :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jeśli ktoś kto posiada Cryptobox 652 combo poświęci chwile na odpowiedzi na te pytania, będę bardzo wdzięczny :)

Bardzo mocno się zastanawiam nad tym tunerem. Proszę o informacje.

 

1-Czy tuner odbiera radio internetowe, jeśli tak to jakie?

2-Czy bez problemu adresuje się konwertery DiSEqC 4/1 (cztery konwertery :) )

3-Czy ten nowy edytor listy kanałów na pewno działa?

4-Czy wgranie i zapis listy kanałów działa?

5-Co aktualnie jest odtwarzaniem z YouTube?.

6-Chcę dodać moduł Cyfrowego Polsatu, czy wszystkie kanały działają prawidłowo z EPG.

7-Czy nie ma problemów z automatyczną aktualizacją uprawnień/kluczy na karcie CP?

8-Czy dysk USB (2,5 cala) wymaga dodatkowego zasilania?

9-Czy można regulować jasność wyświetlacza, style menu itp?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-nie wiem, nie nie używam,

2-mam tylko 2 i te działają na pewno, w menu można ustawić do 4,

3- działa na 100%

4-działa na 100%

5-nie wiem, nie używam,

6-mam CP CI+ i działa bez problemu, EPG na 10/12 kanałach z oferty CP/NC+ nie ma w ogóle,

7-bez problemu,

8- nie wiem, mam podpięty z zasilaniem,

9- jasność wyświetlacza tak, skórki, style raczej nie

 

Sprzęt mam od tygodnia i na razie go testuję, jedyny problem to nie do końca działające EPG z HotBirda, ale co ciekawe na Astrze1 EPG ładuje się na tydzień przez kilka sekund.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :)

 

Edit: youtube działa w max 720p

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...