Skocz do zawartości

CryptoBox 652HD Combo – uwagi, sugestie itp.


Fotodetektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pojawił się problem, na odbiorze sat, satelita Astra1 (19,2E), a teraz też i HotBird13 (13E) przestały się pojawiać w paskach Siła i Jakość jakiekolwiek wartości, dopiero po dodaniu nowego satelity oraz ustawieniu odpowiednio LNB z diseQa przy blindscanie wykrywa transpondery z tych satelitów, mianowicie jak się da skan blinscan z tych na których zanikły Siła i Jakość wykrywa kanały z jednego mux DVB-t o co tu chodzi? Czy na nowo będę musiał wyszukiwać i ustawiać sobie listę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pisać mi ten model padł (2 tunery), jadę na Ariva 203HD i brakuje tylko naziemnej, tak po całości AB Cryptobox jakoś ma słabe te tunery (podatne na usterki elektroniczne), w jednym modelu czytnik modułu CI wypaliło a drugi to głowica sat padła, ja od tej firmy już tunera nie kupię pomimo że atrakcyjne cenowo i jak sprawne to lepsze od konkurencji w tym pułapie cenowym.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pech to pech, może rzeczywiście nie dane jest użytkować CryptoBoxy przez niektóre osoby. Mam 4 różne modele Cryptoboxa i nie zamienię je na nic innego przynajmniej na razie. Możliwości takie jak nbox z Enigmą (może nie dosłownie), które na tę chwilę są wystarczające-karta polsatu działa, karta tnk hd cała działa, kilka dodatkowych dobrych programów i trochę mniejsze opłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pechu nie ma co mówić, te tunery mają delikatną elektronikę i są podatne na usterki elektroniczne, in plus dobre zabezpieczenia i nie pali się cała elektronika przy zwarciu, co do softu to tak szczerze na Android tuner jest bardziej rozwojowy niż CryptoBox z tematu, miałem w domu wszystkie modele i tak jak pisałem jak sprawne do same zalety prawie, trochę niedopracowany soft i filmiki nie wszystkie czyta, oprogramowanie przestali aktualizować (rozwijać) to duży minus, dlatego też ja już nie polecę tej Firmy, po roku użytkowania tunerów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany co robią to kosmetyka, soft nie jest dopracowany w 100%, teraz nie mam podpiętego tunera CryptoBox bo bym ci pokazał bugi z nowego softu, moim zdaniem zamiast lepiej to coraz gorzej ten soft działa, nie mam czasu na testy softu, możliwe że alternatywny lepszy, ten od producenta marny i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam .

Jestem nowy. Od 2 miesięcy jestem posiadaczem omawianego urządzenia. Niestety od jakiegoś czasu zaczęły "znikać" programy. Ustwienia anteny dedykowanej do DVBT i "miski" się nie zmieniły. Dzisiaj postanowiłem coś z tym zrobić. Na początek wyszukiwanie automatyczne kanałów DVBT. Niby wykrywa około 60, ale ... i tu jest problem - po wyjściu z wyszukiwania ich nie zapamiętuje. Podobnie dzieje się z kanałami z miski. Wykorzystałem " Ustawienia fabryczne" - niestety bez zmian. Sygnał z anten jest, bo np przy ustawieniach godziny podaje prawidłowy czas. :) Próbowałem z pilota ( przycisk SAT ) ustawić na DVBT i niestety zostało tylko" Wszystkie satelity". DVBT gdzieś się zapodziało. Nie wiem czy to jest efekt powrotu do ustawień fabrycznych, mojego błędu, czy też problemu ze sprzętem. Przeczytałem cały temat. Jedynie w odpowiedzi nr 379 z 19 strony jest coś w " moim temacie". Właściwie to już mi się skończyły pomysły. Pytanie co dalej? Gdzie szukać przyczyny?.

Dane:

Wersja Hardware AB3516 ALI,

Wersja oprogramowania 1.09.14294 patch.

Ps. Jestem kompletnym lamerem w tym temacie. Urządzenie nabyłem w celu oglądania programów z telewizji naziemnej ( i przy okazji satelitarnej bez kart dostępu np. z Canal Plus itp.).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, posiadam kanały Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 ale po zeskanowaniu kanałów wyskakuje mi przy tych programach Kanał zakodowany. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

 

Edycja:

Problem rozwiązany :) cwaniaki mi nie udostępnili na jednej karcie uprawnień do odbioru tych kanałów:) 

Edytowane przez Barti
Nie piszemy swoich postów jeden pod drugim przed upływem 24 godzin od napisania poprzedniego. Do tego czasu należy korzystać z funkcji edycji postu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, jestem tu nowym użytownikiem. Na codzień używam odbiornik Ariva 253 Combo, natomiast miałem okazję przetestować Cryptoboxa 652 przez parę godzin. Oto moje podstawowe uwagi - może się komuś przydadzą:

 

1. Obiornik był teoretycznie nowy, miał przyklejoną z boku, nieco nietypowo naklejkę gwarancyjną. Naklejka - deja vu na tym forum - była uszkodzona / pęknięta. Sprzedawca tłumaczył, że wiele z tych odbiorników ma uszkodzone naklejki (!)

 

2. W bezpośrednim zestawieniu z Arivą, Cryptobox miał minimalnie gorszą jakość obrazu na kanałach HD - obraz był nieznacznie mniej ostry, biel twarzy była też nieco bardziej 'wyświechtana', mniej naturalna

 

3. Cryptobox wydawał się nieco szybszy i bardziej czuły na polecenia z pilota. Na Arivie czasem muszę nacisnąć ten sam guzik, aby ruszyła z miejsca (uff).

 

4. Generalnie menu Cryptoboxa sprawiało wrażenie bardziej przemyślanego, a sam Cryptobox wydawał się szybszy w obsłudze.

 

5. Nie wiem jak wygląda z supportem Cryptoboxa, ale na mojego maila do oficjalnego supportu odnośnie błędu w najnowszym sofcie Arivy nikt się nawet nie pofatygował odpowiedzieć - warto to wziąć pod uwagę przy zakupie.

 

6. Przy aktualizacji soft'u Cryptobox nie kasuje kanałów użytkownika - co za ulga. Ariva za każdym razem wymaga przeprogramowania bo je kasuje. Próba wgrania zachowanych kanałów z poprzedniej wersji soft'u kończy sie koniecznością flashowania softu na Arivie przez kabelek RS232.

 

7. Ostatnia uwaga - miałem nadzieję, że programy kodowane, odtwarzane na Cryptoboxie przy pomocy karty NC+ będę mógł zgrać na peceta i odtwarzać. Wydawało mi się, że do tego służy program PC_TOOL_ALI z oficjalnej strony producenta. Niestety zgranie nagrań .TS na peceta i przetworzenie przez PC_TS.exe (po wcześniejszej konfiguracji config.ini) niestety nic dało - plik wyjściowy dalej nie można było odtworzyć. Możecie coś doradzić? Próba przeprowadzona na sofcie 652HD_MCAS_V1.09.16874_29-07-2016_A.bin

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozumiem, że próbowałeś tak ....

Uruchom PC_TOOL_ALI ,kliknij w menu i dalej "Pridat subor" => Dodaj pliki,wybierz plik video do deszyfracji,

po wyborze ,kliknij na niego , następnie ponownie Menu i kliknij na Spustit enkryptor => Uruchom Encrypter. 
Zacznie się deszyfrowanie nagrania ,plikiem wyjściowym będzie abE.ts 
Następnie film wrzucić do MovaviVideoConwerter i skonwertować do avi - GOTOWE
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walczę z tym tunerem i mam kilka pytań:
1. Przelotka antenowa sat nie działa albo coś trzeba ustawić tylko gdzie? (za tunerem mam podłAczony TV i nie mam na nim kilku kanałów z polaryzacji pionowej, m. in. AXN, Polsat, TVP1 wszystkie w HD).
2. HDMI-CEC. Poprzez pilota od tunera przy jego wyłączaniu wyłącza się TV. Czy można ustawić aby w taki sam sposób włączyć tuner wraz z TV? Ewentualnie by automatycznie Tuner przełączył TV na odpowiednie wejście HDMI.
3. Co oznaczają w menu: CEC Source state, CEC Standby Mode, CEC RCP
4. Czy da się ustawic aby na wyświetlaczu była sama nazwa kanału bez jego numeru, bo to tylko zajmuje miejsce gdy kanał ma numer trzy- cztero- cyfrowy.
5. W aplikacji na Androida do czego słuźy TouchPad ?
 

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim

Mam problem, nabyłem Cryptoboxa 652hd combo. Założenie było do IPTV więc anteny w ogóle nie kupowałem, niestety po włączeniu, podłączeniu rj45, a nawet ściąganiu oprogramowania oraz paczy ze strony producenta (wgrane przez USB i przywrócenie ustawień fabrycznych)  w menu X-tras->Dodatki sieciowe, nie mam takich opcji jak IPTV, youtube itd.Na stronie producenta oraz w instrukcji obsługi zero przydatnych informacji co wgrać tylko wszystko wrzucone do jednego pliku.. Pawenie jest jakiś cudowny pacz który wszystko rozwiązuje niemniej jednak napewno na niego nie trafiłem

czy mógł by mi ktoś rozpisać co muszę wgrać żeby wszystko hulało ?

 

Pozdrawiam

PS.to mój pierwszy tuner satelitarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś wielki błąd. W zasadzie we wszystkich tanich odbiornikach IPTV to tylko możliwość - odbiornik może odtwarzać kanały po sieci, ale żaden nie jest dostarczany z jakąkolwiek listą i co więcej - generalnie takich list nie ma, no najwyżej jeśli brać pod uwagę jakieś darmowe mało interesujące kanały lub lewe strumienie, które pojawiają się i znikają (a że to forum oficjalne, to o takich nie dyskutujemy, zresztą nawet szkoda czasu na nieustanne wgrywanie zmieniających się list m3u). Niestety sprzedaj lub zwróć go, albo dokup antenę, bo na normalne wygodne oglądanie TV po sieci nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...