Skocz do zawartości

CryptoBox 652HD Combo – uwagi, sugestie itp.


Fotodetektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem zainteresowany tym tunerem i w związku z tym mam pytanie:
Czy podczas nagrywania programu TV z multipleksu naziemnego można jednocześnie słuchać radia z satelity?
Zaznaczam, iż posiadam odbiornik Ferguson Ariva 250 Combo i niestety nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem wersję 1.09.17160 z 22.09.2016 i dodatki sieciowe działały prawidłowo. Sprawdzone po łepkach: Youtube, PTube, pogoda, mapy.
Sam tuner również sprawnie działa.

Moje uwagi po kilku dniach użytkowania:

plusy:
- możliwość "mieszania" kanałów TV Sat z DVB-T,
- szybkie przełączanie kanałów - zarówno FTA jak i kodowanych (moduł CAM Conax z kartą TNK HD zmigrowaną do nc+),
- płynna praca odbiornika - brak przycięć obrazu, przymulania procesora (na poprzednim Opticumie HD X703 tuner potrafił "przysnąć" na kilka - kilkanaście sekund,
- nie znalazłem w internecie potwierdzonych informacji na ten temat, ale tuner prawdopodobnie obsługuje Dolby Digital Plus. Na kanałach DVB-T są działające ścieżki dźwiękowe z oznaczeniem "Dolby D+",
- obsługa Unicable (też brak informacji w instrukcji obsługi),
- zarówno głowica sat jai i DVB-T nie sprawiają problemu. Obraz stabilny bez zakłóceń (konwerter ma z 5 lat). Odbiera nawet TVN HD z PKiN przy małej antenie kierunkowej ustawionej na Raszyn. Zdarzają się przycięcia obrazu, ale sygnał jest na granicy. Identycznie zachowywał się Opticum HD X703.

minusy:
- zdecydowanie gorsza jakość obrazu niż w Opticumie HD X703. Obraz jest mniej wyraźny, jakby bardziej rozmyty w scenach ruchomych. Statyczna grafika na kanałach HD wydaje się być OK.
- błędy językowe i ortograficzne w tłumaczeniu menu - da się z tym żyć. Dla mnie nie problem.
- wyszukiwanie kanałów wg transponderów umieszczone w menu ustawiania anteny - można się do tego przyzwyczaić.
- na wyświetlaczu godzina podana w formacie HH-MM. Niezbyt elegancko to wygląda. Dużo lepiej wygląda HH:MM. Da się z tym żyć.
- tandetny zatrzask klapki maskującej dostęp do karty kodowej - Da się z tym żyć. Kartę/moduł wkładasz raz i zamykasz. Przy częstym otwieraniu zaczep może wyłamać się.

Z tunera jestem raczej zadowolony. Są małe niedociągnięcia i błedy w sofcie, jednak do podstawowych funkcji tj. oglądania tv-sat i dvb-t tuner działa stabilnie. Epg również działa. Czasem potrzeba czasu, zanim dane zostaną pobrane. Nieraz dostęp jest tylko do kilku pozycji w epg. Mi to nie przeszkadza. Będę chciał sprawdzić co jest w tv, to są inne źródła.
Natomiast jeśli komuś zależy na dobrej jakości obrazu, to radzę wziąć pod uwagę kupno innego tunera. Niestety sam niczego nie polecę - brak wiedzy. Tutaj mogą wypowiedzieć się jedynie sprzedawcy - pasjonaci sprzętu TV-SAT, którzy mają możliwość przetestowania sprzętu bez konieczności kupowania każdego modelu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten tuner jako drugi. Wcześniej się nieco obczytałem (m.in. tutaj), wybór nie był przypadkowy.

Niestety wrażenia mam zdecydowanie rozczarowujące. Porównałem z podobnym cenowo GI Voyager II, którego posiada bliski przyjaciel.

Na korzyść Cryptoboxa tylko lepsze epg. Poza tym wypada znacznie gorzej.

Przede wszystkim obraz. Odbiorniki z procesorem Ali mają obraz bardzo kontrastowy. W Voyagerze można to nieco złagodzić, dzięki reulacji stopnia kontrastu i jasności oraz nasycenia. W Cryptoboksie takich regulacji nie znaleźliśmy - obraz jest dość ciemny, ostry. (Oczywiście niektórym to właśnie może odpowiadać.)

 

Słabość główna: nagrywanie. Voyager II nagrywa wszystko w jednym pliku, materiał np 3-godzinny jest jedną całością (plik ma 11 gb). Cryptobox nagrywa "po staremu": pliki maksymalnie 4 gb, co przy filmach nadawanych w hd powoduje, że nagranie składa się z co najmniej 2 części - jeśli ktoś chce zachować sobie taki film na dysku czy płycie w formacie avi (lub innym) musi - oprócz konwersji - scalić pliki, jak wiadomo w momencie łączenia zawsze jest wtedy "stop-klatka", jeśli trafi na sytuację dialogu mamy ewidentną usterkę.

Co jeszcze dziwniejsze - nagrywaliśmy mając kartę nc+ nie w czytniku tunera, ale w slocie CI z modułem. Materiał taki powinien bez problemu odtworzyć się na komputerze, tak jest w Voyagerze i w innych tunerach (także tych z procesorem Ali).

Niestety, nam nagranie (z użyciem modułu) nie pozwoliło w komputerze się odtworzyć, programy konwertujące też nie rozpoznały pliku (ts.). Tuner miał oprogramowanie oryginalne (żaden patch) 1.09.16874 - tak był sprzedany w sklepie. Próbowaliśmy dwóch programów konwertujących: bezpłatny Freemake Video Converter i płatny Movavi Video Converter - oba radzą sobie z przetwarzaniem plików ts. z innych tunerów.

 

Muszę zaznaczyć, że nigdy nie miałem kłopotów z konwersją nagrań w formacie ts. z różnych tunerów na oryginalnych softach (np. GoldenMedia 9080, Miraclebox 8 hd, czy różne Opticumy znajomych).  Z Cryptoboxem pierwszy raz coś takiego mnie spotkało.

Ostatecznie tuner wraca po jednym dniu do sprzedawcy.

 

Co mi się natomiast bardzo podoba, to grafika ekranowa, informacje o programach, pasek postępu, informacje o poziomie sygnału itp.

Ale to za mało - i nie najważniejsze, niestety. Są też inne plusy, np. ten tuner jako chyba jedyny odtwarza pliki flac., więc można słuchać klasycznej muzyki w dobrej jakości, ale to też za mało (choć miało wpływ na mój wybór).

 

Tyle wrażeń. Pozdrawiam.

Edytowane przez evam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam NC+ moduł CAM CI+.

 

Od pewnego czasu nagrania są szyfrowane i trzeba je odszyfrowywać na komputerze. Wiem wiem, jedni powiedzą, że było tak cały czas ale to nie prawda.

 

Powiedzmy, że od marca 2015 co tydzień nagrywałem jakiś program. Po odpięciu dysku od Cryptoboxa, wpinałem go do komputera i zawsze wszystko chodziło od razu, bez deszyfrowania itd.

 

Od paru miesięcy nic jednak nie nagrywałem. Gdy dzisiaj to zrobiłem, ku mojemu zdziwieniu komputer nie potrafił odczytać nagrania. Zrobiłem mały test. Nagrałem kilka sampli z różnych kanałów i tylko z TVP Sport HD mogłem odtworzyć program bez żadnego problemu.

 

Resztę musiałem odszyfrowywać tym beznadziejnym programem który producent dostarcza na swojej stronie.

 

Piszę beznadziejnym, bo 8GB plik robi ponad 1h. Poza tym nie wykorzystuje wszystkich rdzeni, a szkoda, bo jak mam ich 8, przyśpieszyłoby to ogromnie całą pracę.

 

Zaktualizowałem soft do najnowszego z 2017r. (dostępny na stronie u producenta) ale dalej jest to samo.

 

====================================

 

Moim zdaniem coś musiało się zmienić po stronie dostawcy usługi, czytaj NC+, bo tak jak pisałem, na tym samym sofcie, tym samym dysku, nagrywałem kilka miesięcy wcześniej bez problemu i bez problemu kopiowałem nagrania na dysk w PC i bez problemu je odtwarzałem itd.

 

Czy ktoś, kto ma CP z kartą CI+ może sprawdzić, czy na najnowszym sofcie po skopiowaniu nagrania na dysk można bez problemu takie nagranie odtworzyć? Bo z pewnością z nagraniami NC+ już tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartą CI+ Polsatu nagrania nie są szyfrowane przez Cryptoboxa 652HD, z kartą NC+ CI+ są szyfrowane i trzeba je odszyfrować na komputerze. Sprawdzone i przetestowane.

 

Tak jak pisałem, przy karcie CI+ NC+ niedogodność jest taka, że odszyfrowanie przy pomocy dołączonego programu PC_ALI_TOOL jest bardzo czasochłonne. No to, tego, tak to wygląda.

Edytowane przez lotnybartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszystko jest możliwe,odtwarzanie zaszyfrowanych nagrań też.Poszukaj na forum producenta a jak nie napisz do mnie na PW.Pozdrawiam.

Mam problem z odtwarzaniem na komputerze zaszyfrowanych nagrań na cryptoboxie 652hd; wprawdzie program PC_TOOL_ALI już mam, ale nie mogę poradzić sobie z tym programem; mogę Cię prosić o pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy zauważył ktoś obniżony poziom sygnału na Hot Birdzie tp. 11.200V? U mnie na antenie 90 cm siła71% jakość 55%.Pozostałe tp są ok. Nie wiem czy to jakieś zakłócenia czy konwerter pada chociaż jest nowy. Ma 2 miesiące.

 

Już wszystko wróciło do normy. Sygnał ok - ok. 79%.

Na chwilę. Znowu jest 55%.

Edytowane przez pilek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Warto

Czy mógłbyś rozwinąć tę myśl? Szukam dekodera combo i ten model wydał mi się dość ciekawy, ale w tym wątku (i nie tylko) pojawiły się różne zastrzeżenia. Jakość obrazu - podobno gorsza niż u konkurencji. Są problemy z rejestracją nagrań. Ta ostatnia kwestia ma dla mnie duże znaczenie. Czy problemy dotyczą tylko programów kodowanych, czy wszystkich. Czy w przypadku programów kodowanych nagrywa audycję zaszyfrowaną w każdym przypadku, czy niektóre tak, a inne nie - jak to jest? I na koniec - jak się prezentuje na tle konkurencji (powiedzmy do 600 zł) - wady i zalety.

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problemów z rejestracją nagrań nie ma, ale nie odtworzysz tego na komputerze. I radzę trzymać się oryginalnego softu. Na patchach możesz uwalić sprzęt. To fajne, ale i delikatne cacko.

Czyli jednak są problemy. Po to rejestruję, by móc odtworzyć gdziekolwiek. Doświadczenie pokazuje, że dekodery nie są wieczne... Format zapisu (przynajmniej niekodowanych audycji) powinien być standardowy. Nie jest?

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.
Posiadam dekoder Cryptobox CR 652HD combo-1xDVB-S2,1xDVB-T/T2,CI slot,CA slot.Hardware AB3516_ALI, wer oprogr 1.09.17769_patch(00I:01), data oprogr Jan 7 2017.Instalacja czyli antena ,kable były montowane kiedyś przez Polsat.Obecnie dekoder działa dobrze DVB-T sygnał od 94do 98, Sat Hotbird(13E) sygnały od 61 do 75.
Moje pytanie dotyczy slotów CI i CA.Chciałbym oglądać kodowane programy.Proszę o pomoc bo nie wiem co mogę kupić i gdzie. Mogę kupić kartę CI czy CA z NC czy z innego dostawcy? Nie wiem, co ten dekoder potrafi.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już wątkiem o tej tematyce. Nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...