Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i doczekaliśmy się jesiennej aktualizacji windows 10 1709. Ja zaktualizowałem na swoim laptopie Asus K75V już pierwszego dnia (17.09. 2017). Wszystko , a raczej prawie wszystko od samego początku działa prawidłowo za wyjątkiem aplikacji sklep, którą naprawiono już drugiego dnia nową aktualizacją. W tej aktualizacji podobno miał zniknąć stary Paint którego zastąpić miał Paint 3D, jednak jak na razie oba działają. Oby tak dalej. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym obok Windowsa zainstalować też Linuxa. Czy może mi ktoś pomóc w tym?

Zależy mi na opisie, jak to zrobić.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panowie, w sobotę aktualizował mi się system Windows 10 do wersji 1709 i od tego czasu brak dostępu do internetu na 2 modemach usb huawei E3372s-153 i E5573 hilink Laptop Toshiba CL15-C1310. próbowałem już wszystkiego i dalej nie działa. Dzięki za info

Edytowane przez klucznikdj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Laptopie aktualizowałem Windows 7 pro do 10 pro, po 2 latach mordęgi powróciłem do poczciwej wersji Windows 7, Windows 10 zamiast być coraz lepszy nadal zachowuje się jak Beta wersja, co rusz coś się psuje w systemie, PC ma zakupiony Windows 8 to z musu na Windows 10 jedzie po aktualizacji, ale pomimo że ogarnięty jestem w Windows nie da rady okiełznać tej kiepskiej wersji Windows, Microsoft nie popisał się i tyle w temacie.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę słaby jesteś jak nie umiesz. 10 to zdecydowanie najlepszy system jaki Microsoft wypuścił tylko jest jeden problem  nie zawsze jest kompatybilny ze starym sprzętem ale to w dużej mierze wina producentów sprzętu bo większość sprzętów jest po 2-3 latach uśmiercana i o sterownikach można pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słaby jestem, 25 lat stażu w IT ;)  Laptop ze wsparciem tylko dla Windows 7, sterowniki kombinowane od producenta, dobrze że to Dell to było w czym wybierać, ale żaden na 100% nie grał z Windows 10, tak poza tym to Windows 7 jest lepszy od 10 w każdym calu, 60% nowinek w Windows 10 nie używałem, SSD i karta sieciowa wi-fi mniej obciążone w Windows 7, toć 80% czasu pracy komputera Windows 10 "Inwigiluje" (komputer/sieć lokalną/wszystko co robisz), ten kto pisze że Windows 10 naj to w błędzie jest.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze powiesz, że nie używasz smartphona, tv z internetem itd niestety ale dożyliśmy takich czasów że informacje może zbierać o nas praktycznie każdy sprzęt elektroniczny z dostępem do internetu. Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, stary sprzęt i tyle niestety dla producentów 3-4 letni sprzęt to złom do wymiany a ludzie jednak nie wymieniają komputerów co tyle a używają je ile się da. A niestety stąd bierze się większość problemów z 10.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto G4 mam, LTE stale włączone bo za free rozmowy i internet, inwigilacji się nie boję, ale wkurza mnie bo prywatność się traci, tak na marginesie to mam Dell Precision M4400, to raczej nie złom, ale jeśli tak uważasz to uszanuję twoje zdanie, nowe komputery to kupuję jak stary padnie, PC mam zawsze modernizowany, Laptop to przenośny sprzęt, ma pomagać w pracy, nie służy do rozrywki czy grania. 

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, w sobotę aktualizował mi się system Windows 10 do wersji 1709 i od tego czasu brak dostępu do internetu na 2 modemach usb huawei E3372s-153 i E5573 hilink Laptop Toshiba CL15-C1310. próbowałem już wszystkiego i dalej nie działa. Dzięki za info

U mnie takich problemów nie ma. Też mam dwa modemy, jeden to E3372h-153, drugi to E3131. Swoją aktualizacje Windows 10 do wersji 1709 robiłem już pierwszego dnia gdy się pojawiła. System działa bardzo dobrze - najlepiej z dotychczasowych wersji. W końcu u mnie historia aktualizacji zapisuje się poprawnie - dotychczas zapisywała się podwójnie, jedna niepowodzenie aktualizacji , druga pomyślna aktualizacja. Jak dla mnie Windows 10 w tej wersji (1709) jest najlepszym systemem z którym miałem do czynienia. Mój sprzęt to laptop Asus K75V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto G4 mam, LTE stale włączone bo za free rozmowy i internet, inwigilacji się nie boję, ale wkurza mnie bo prywatność się traci, tak na marginesie to mam Dell Precision M4400, to raczej nie złom, ale jeśli tak uważasz to uszanuję twoje zdanie, nowe komputery to kupuję jak stary padnie, PC mam zawsze modernizowany, Laptop to przenośny sprzęt, ma pomagać w pracy, nie służy do rozrywki czy grania. 

Nie rozumiesz, każdy sprzęt który ma 3-4 lata kończy swój żywot dla jego producenta, nie jest już wspierany nowe sterowniki przestają wychodzić itd. Precision M4400 to jeszcze z XP wychodził w 2008 roku więc mimo, że spełnia on twoje oczekiwania jest to sprzęt który według Della trzeba wymienić na nowy. 

Bądźmy też szczerze dla przeciętnego użytkownika taki sprzęt w szczególności te linie po biznesowe to sprzęt na długie lata, a właśnie największe problemy 10 ma właśnie z tymi które były dedykowane jeszcze do XP (to jest moja obserwacja) bo z tymi które były dedykowane już do 7 ja osobiście nie spotkałem się z problemami po migracji a trochę przez rękę mi ich przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85 nie popieraj "Producentów", to że produkują dużo nie znaczy że mam sprzęt wymieniać co 3 lata czy co rok, gro sprzętu ma wytrzymać gwarancję (obecnie), Windows 10 na początku działał mi super na M4400, potem po roczku zonk i sterowniki bugi robiły, co zmiana kompilacji jest gorzej, Microsoft chce na siłę wesprzeć producentów sprzętu, to takie ciche zmuszanie do wymiany komputera, tak na koniec by nie zanudzać obecna kompilacja to Beta jest, cokolwiek kto pisze to nadal sporo błędów jest, jak pisałem jak komu aktualizacja żle siądzie to czystą aktualizację zrobić, link do obrazu Windows 10 dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, w sobotę aktualizował mi się system Windows 10 do wersji 1709 i od tego czasu brak dostępu do internetu na 2 modemach usb huawei E3372s-153 i E5573 hilink Laptop Toshiba CL15-C1310. próbowałem już wszystkiego i dalej nie działa. Dzięki za info

 

Jakiego masz antywirusa? Miałem podobny przypadek laptopa z Avastem. Po jakiejś aktualizacji W10 nie łączył się z netem. Tzn. wysyłanie dokumentów na dysk Google działało, ale nie działała żadna przeglądarka. Pomogło wyłączenie Avasta i zostawienie Windowsowego Defendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji bywają problemy ze sterownikami i aplikacjami. Problem znany Microsoft, w sieci też o tym piszą. Czysta instalacja nowej kompilacji załatwia problem. Być może, że antywirus blokuje, ale to łatwo sprawdzić wyłączając go, a jak to nic nie da, nowa instalacja Windows pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja dziękuję za taki interes, aby po każdej aktualizacji Windows 10 każdorazowo na nowo "od zera" stawiać cały ten system. :shock::crazy:

Ja, póki co, nie mam jeszcze systemu Windows 10, bo mam jeszcze starsze komputery, ale w końcu kiedyś nadejdzie i dla mnie ta "wiekopomna chwila", że będę musiał przesiąść się na "dyszkę"... :roll: Dlatego też, mimo iż nie posiadam jeszcze tego systemu to się nim interesuję. Od paru dni mam go też w pracy na jednym z komputerów firmowych, ale za wiele na nim tam nie ma i większość rzeczy jest tam też poblokowana przez firmę, w której pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było przy pierwszej kompilacji i teraz przy tej nowej podobnie, Microsoft mówiąc wprost Beta system udostępnia, wszyscy testują a Microsoft $ za Windows 10 nadal kosi, powinien być ten Windows 10 za Free, ja mam testową wersję na 2 PC bez ograniczeń czasowych (Beta Tester), tak na koniec to Barti@, Windows 10 nie jest zły, da się na nim pracować, ale ja wolę poczciwy Windows 7. 

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja dziękuję za taki interes, aby po każdej aktualizacji Windows 10 każdorazowo na nowo "od zera" stawiać cały ten system. :shock::crazy:

Ja, póki co, nie mam jeszcze systemu Windows 10, bo mam jeszcze starsze komputery, ale w końcu kiedyś nadejdzie i dla mnie ta "wiekopomna chwila", że będę musiał przesiąść się na "dyszkę"... :roll: Dlatego też, mimo iż nie posiadam jeszcze tego systemu to się nim interesuję. Od paru dni mam go też w pracy na jednym z komputerów firmowych, ale za wiele na nim tam nie ma i większość rzeczy jest tam też poblokowana przez firmę, w której pracuję.

 

Ale to też dotyczy tylko starszych sprzętów, a to jest celowa zmowa producentów i Microsoftu, bo mogli by to rozwiązać ale tego nie zrobią. Biznes. Przesiadki nie ma co się bać, o ile masz sprzęt, do którego producent przygotował sterowniki do 10 albo kupujesz nowy, wtedy nie ma problemów i 10 jest lepsza pod wieloma względami, zaś jeśli brak sterowników to zaczynają się cyrki, ale też nie przy każdym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...