Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym akurat tu polemizował, bo upowszechnianie tańca na lodzie akurat wszystkim by się przydało (kiedy ostatnio zdobyliśmy medal igrzysk olimpijskich w tej dyscyplinie???)

Na igrzyskach w Vancuver 3 miejsce.Szkoda że Tvp Historia idzie do odstrzału :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwalajmy winy na zasięg, bo zasięg TVP Historia jest dobry. Jeśli ktoś nie chce mieć zasięgu to wydziwia jak primabalerina na niewygodne baletki.

Osobiście tylko dwa razy widziałem na TVP Historia interesujący program: raz jak wyemitowali film dokumentalny produkcji BBC o erupcji wulkanu na Islandii w 1783 roku; i drugi raz jak wyemitowali program wspomnieniowy o "Sondzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na igrzyskach w Vancuver 3 miejsce.Szkoda że Tvp Historia idzie do odstrzału :/

 

W "Gwiazdy Tańczą Na Lodzie" przecież było łyżwiarstwo figurowe, a nie szybkie i właśnie o medal w figurowym się pytałem.

 

Co do "TVP Historia", to moim zdaniem też nie powinni go likwidować, tylko postawić na prezentowanie historii "TVP", czyli właśnie takich programów jak "Sonda", "Kwant", "Pies Pankracy", programy Adama Słodowego, stare festiwale w Opolu i Sopocie, "5-10-15" itp. Takie "przeformatowanie" "TVP Historia" na "TVP Retro" (kiedyś już o pomyśle na taki kanał na tym forum pisałem) nic by ich w zasadzie nie kosztowało, bo i tak te programy mają w archiwum, a wiele osób byłoby zadowolonych, że mogą je sobie przypomnieć, albo pokazać dzieciom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech emitują jak najtaniej, jak się da. Co mnie obchodzi ich brak kreatywności? TVP Historia powinna nadawać cały czas, choćby emitowała najgorsze zasoby z najgłębszego archiwum stacji. A skoro im kasy brak, to niech poobcinają pensje prezesom. Inne stacje jakoś sobie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat masz rację. Lepiej ograniczyć emisję choćby od 18:00 ale zawieszenie kanału może doprowadzić do tego, że jego reaktywacja może być już niemożliwa lub bardzo utrudniona. Sieci kablowe nie będą czekać. Stację zabija też obecność na Astrze. Kto chce to Astrę ma bo zrobienie zeza to żaden problem ale popatrzmy na anteny w okolicy. Na większości z nich tylko jeden konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce to Astrę ma bo zrobienie zeza to żaden problem ale popatrzmy na anteny w okolicy. Na większości z nich tylko jeden konwerter.

Tak to prawda, ale warto zwrócić uwagę jakie to są anteny. U mnie w okolicy - anteny które ewidentnie wskazują na platformy cyfrowe najczęściej (ale nie wszystkie) mają właśnie jeden konwerter. Pozostałe anteny, czyli te bez napisów "polsat", "cyfra" i "n", mają zamontowany układ zeza (lub obrotnicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stację zabija też obecność na Astrze. Kto chce to Astrę ma bo zrobienie zeza to żaden problem ale popatrzmy na anteny w okolicy. Na większości z nich tylko jeden konwerter.

 

A ja uważam, że to dobrze, że na Astrze. Przecież TVP trzyma PIS i SLD, a PIS sympatyzuje z O.Rydzykiem, którego TV Trwam też jest na Astrze. Jak nic kilka milionów potencjalnych widzów :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.rp.pl[/url]":1tr1a0pd]Rz: W planie restrukturyzacji przedstawionym ministrowi skarbu proponuje pan zredukowanie do końca roku TVP Kultura do stacji emitującej wyłącznie powtórki i zawieszenie TVP Historia.

 

Romuald Orzeł, prezes TVP: Zanim to zrobimy, chcemy próbować ratować kanały tematyczne. Moi poprzednicy przygotowali zacne projekty – TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport. Ale ja nie znalazłem do nich żadnych założeń biznesowych. Nie zadbano nawet o to, by wszystkie były pokazywane w sieciach kablowych. Efekt jest taki, że kanał TVP Historia nie jest nawet notowany w raportach dotyczących oglądalności. Dlatego najpierw będziemy chcieli poszerzyć krąg jego widzów. Jeśli się to nie uda – może nastąpić czasowe zawieszenie.

Już widzę jak wszelkie platformy będą chciały przyjąć do swoich ofert TVP Historia... Skoro do tej pory się to nie udało to jak teraz ma to się udać skoro pan Orzeł wyraźnie zakomunikował, że "jeśli się to nie uda – może nastąpić czasowe zawieszenie". Kto z konkurencji byłby taki miłosierny i przyjął TVP Historia, aby tylko nie zaprzestał emisji? Nikt! :P Potrzeba zatem cudu, żeby kanał mógł przetrwać, bo nie wierzę, że TVP przywróci do życia TVP Historia jak tylko poprawi kondycję finansową. Po co by było im wówczas ten balast skoro i tak mało kto się nim interesuje, a zysków też nie przynosi... Tylko jedno się w TVP liczy... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzieje się tak gdyż Telewizja "Publiczna" jest całkowicie uzależniona od polityki. Co do samego kanału TVP Historia to ten kanał w początkowej fazie działania naprawdę posiadał ciekawą ramówkę. Niestety wraz z początkiem końca pana Farfała wszystkie kanały w tym i TVPH stoczyły się na dno. Szkoda że nie znajdujemy pieniędzy na troszczenie się i popularyzowanie naszej historii. Wolimy za to wykładać grube miliony na docierający do zapewne ok. kilkudziesięciu tysięcy kanału Bielsat TV czy TVP HD który dociera do garstki. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle uzależniona od polityki, co od planów i zamierzeń prezesów TVP. Pan Farfał trochę "zaszalał" i przyszło teraz płacić za to wielkim oszczędzaniem pana Orła. Poza tym my sami (mówię ogólnie) nie dbamy o TVP, w tym o TVP Historia, gdyż dochody z abonamentu są niewystarczające i TVP musi sięgać po dochody z reklam oraz rezygnację z produkcji/kupna nowych programów. Porównanie do TVP HD jest całkowicie nietrafione, gdyż TVP Historia dociera do porównywalnego grona widzów, które może się jeszcze pomniejszyć wraz z wyłączeniem przekazu z tp. 53 z Astry. A co do Biełsat TV, to kanał uzależniony od Ministerstwa Spraw Zagranicznych i wszelkie zmiany muszą być przez ten resort zatwierdzone (w tym przypadku Telewizja Publiczna jest rzeczywiście uzależniona od polityki, w tym przypadku od decyzji MSZ). Odgórnie postanowiono, że to z funduszy TVP finansowany będzie Biełsat TV i tak już pewnie pozostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym my sami (mówię ogólnie) nie dbamy o TVP, w tym o TVP Historia, gdyż dochody z abonamentu są niewystarczające i TVP musi sięgać po dochody z reklam oraz rezygnację z produkcji/kupna nowych programów.

Jeśli ludzie widzą jaka kasa jest wydawana na prawo i lewo oraz to co serwują na antenach to jakoś nie wierzą w złą kondycję finansową. ;)

 

Dajcie nam kase a my zrobimy fajny produkt!

Że co? Tak z góry, w ciemno? Zaoferujcie produkt, dajcie nam to na co czekamy, a wtedy wam zapłacimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym skłonny płacić załóżmy np. 6 zł miesięcznie dla TVP w formie abonamentu. Tylko niech w platformie będą wszystkie jej kanały, ich jakość polepszy się. Wtedy naprawdę mógłbym płacić. A teraz to co ? Likwidacja ciekawych programów, mała dostępność np. TVP HD itd. Ludzie nie będą płacić za fuszerkę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesięczny koszt TVP Historia to 300 tys. zł. Miesięczna pensja pana Lisa to... Kraśki to... itd itp. Czy naprawdę trzeba likwidować TVP Historia a nie tych panów? Kto w tych warunkach przy zdrowych zmysłach zechce bez przymusu płacic abonament? Tylko ci co oglądają naziemnie 2-3 kanały TVP i nawet nie wiedzą o istnieniu tematycznych i nie mają świadomości jak nas robią w balona np. z nadawaniem satelitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej powinno starczyć skromne 300tys. na TVP Historia :lol2:

Jestes pewnien że to Lis zarabia a nie sam program który mógłby robić ktoś tańszy? W dobrym czasie antenowym zawsze jest wysoka widownia, Wiadomości bez Kraśki też nieźle by stały. Nie mam nic do tych panów, to tylko przykład, chodzi mi o samą zasadę że kilku gości to miesięczny budżet całego kanału TVP Historia. Zamiast Lisa można wymienić kogo? Kammela? Już go chyba nie ma :lol2:

Pardon, nie czytam kolorowych gazet i nie wiem kto obecnie "gwiazduje" w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami są sobie winni. Mogli dać TVP Historia FTA na 13E oraz zadbać żeby pojawił się na listach wszystkich platform. Ale nie,utworzyli sobie kanał dla nikogo,może dla Astry. Kto będzie przestawiał swoją antenę lub montował zeza dla jednego kanału? Nie muszę mieć zeza.Jak chcę Ligę Mistrzów to wyjdę na balkon i ruszę te kilka centymetrów.Można też stwierdzić że TVP sport jeszcze nie upadł bo głowę na karku miał Piotr Farfał. Jeszcze jedno-po co ten spot beam jak kanały i tak są kodowane? Idioci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia to dobry kanał, który nie dostał szansy na docenienie przez szersze grono odbiorców. TVP zamiast udostępniać i promować swoje programy woli zmniejszać zasięg, albo likwidować. Dziwna polityka zachęcająca do płacenia abonamentu :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...