Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co odeszli i tak by to zrobili niezależnie od przyjętej metody. Odeszła grupa tzw. twardego elektoraru która nie mogła znieść braku lekcji niemieckiego w serwisach informacyjnych. Poszli tam gdzie tych lekcji się udziela. Żadna strata. Ci co pozostali przecierają oczy ze zdumienia że jednak świat jest inny niż im serwowano przez 8 lat. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego piszesz w liczbie mnogiej, Ci co oglądają TVP Info mogą to robić z różnych pobudek i różnie reagować. 

Nie rozumiem pisania  ze dobrze, ze znaczna część widzów odeszła ( pobrzmiewa tu taka pogarda z nich i poczucie jakieś wyższości) . 

Skoro program jest w twoim przekonaniu jak rozumiem lepszy, wiarygodniejszy, rzetelniejszy to ubolewałbym nad tym, że nie jest chętniej oglądany. Zauważyć należy, ze znaczna część opinii publicznej oraz polityków twierdziła, ze Ci co oglądali dawne TVP Info robiła to z braku alternatywy, teraz się okazuje, ze te alternatywy jednak mieli. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie jest szkoda. Wychodzę z założenia, że lepsza mniejsza widownia z kulturą wypowiedzi, brakiem szczucia niż większa z hejtem. Nawet w Internecie zazwyczaj patostreamy oglądają się dużo lepiej niż takie zwyczajne. Czy to znaczy, że są lepsze? Nie sądzę.

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby podnieść widownię części z programów, można je transmitować także na TVP1/TVP2. Oczywiście nie w tym samym czasie, ale jako powtórkę - chociażby „Forum” i „Woronicza 17” w Jedynce przed „Teleexpressem”, a w Dwójce wcześnie rano, przed „Pytaniem na Śniadanie”. A seriale/inne pozycje, nadawane w tym czasie po prostu przeszłyby na mniej atrakcyjną porę. Powtórki tylko w samej Polonii zdadzą się na wiele, lecz oglądalność tego kanału jest mierzona tylko w Polsce. Jednak widownia za granicą powinna również mieć dostęp do tych programów.

 

Ludzi trzeba na wszelkie sposoby zainteresować polityką, żeby polityka nie zainteresowała się ludźmi :)

Edytowane przez hgf22593
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fanbonda napisał(a):

Dlaczego TVN 24 czy Polsat News nie  traci na rzecz TVP Info ? 

Przyjrzyjmy się temu na co się powołujesz w linku wyżej

Cytat

Z 12. na 13. lokatę spadł Polsat News. Udział stacji zmniejszył się o 0,09 pkt. proc. do 1,82 proc.

Cytat

15. pozycję zajęło TVP Info, którego średni tygodniowy wynik wzrósł o 0,03 proc. do 1,66 proc.

Soadło także TV Republika. 

Zatem nie wiem skąd to pytanie. Czytam ten artykuł i raczej wyciągam odmienny wniosek. 

I jednocześnie patrzę na tabelę najbardziej popularnyxh audycji. 

https://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/imagesnew/podsumowanie-12-02-2024-18-02-2024-1-65d7a6518ebb6.png

 

Z informacyjnych audycji na czele "Fakty", "Teleexpress" oraz "19.30". Trochę niżej "Wydarznia" i "Publicystyka TVP Info".

"Dzisiaj" Republiki nie mieści się w pierwszej 20.

Trzeba zatem na temat patrzeć szerzej. Fakt, faktem TVP Info jako kanał stracił, ale pojedyncze audycje nadal są na czele najbardziej popularnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hgf22593 napisał(a):

Aby podnieść widownię części z programów, można je transmitować także na TVP1/TVP2. Oczywiście nie w tym samym czasie, ale jako powtórkę - chociażby „Forum” i „Woronicza 17” w Jedynce przed „Teleexpressem”, a w Dwójce wcześnie rano, przed „Pytaniem na Śniadanie”. A seriale/inne pozycje, nadawane w tym czasie po prostu przeszłyby na mniej atrakcyjną porę.

A potem byłyby dymy, że łojej tureckie nowele zabrali łeeee...

Poza tym wydaje mnie się że ramówek Jedynki i Dwójki nie zmienią aż tak mocno. Zresztą nawet te powtórki różne jakąś widownię zbierają.

Ale pomysł aż taki zły nie jest. Ja bym może nawet zrobił simulcast "Gościa poranka" w miejscu dawnego "Kwadransu politycznego" Jedynki.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Przyjrzyjmy się temu na co się powołujesz w linku wyżej

Soadło także TV Republika. 

Zatem nie wiem skąd to pytanie. Czytam ten artykuł i raczej wyciągam odmienny wniosek. 

I jednocześnie patrzę na tabelę najbardziej popularnyxh audycji. 

https://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/imagesnew/podsumowanie-12-02-2024-18-02-2024-1-65d7a6518ebb6.png

 

Z informacyjnych audycji na czele "Fakty", "Teleexpress" oraz "19.30". Trochę niżej "Wydarznia" i "Publicystyka TVP Info".

"Dzisiaj" Republiki nie mieści się w pierwszej 20.

Trzeba zatem na temat patrzeć szerzej. Fakt, faktem TVP Info jako kanał stracił, ale pojedyncze audycje nadal są na czele najbardziej popularnych. 

No i gdzie wykazałeś spadki widowni TVN 24 i Polsat News w stosunku do TVP Info? Sam nie ukrywasz tego, ze znacząca  część widowni dawnego TVP Info przeszła do TV Republiki.  Znaczących przepływów nie widać do TVP Info z wymienionych(TVN 24, Polsat News), a dodając informację, że Lutym 2024 r widownia spadła w odniesieniu do stycznia to widać, ze cześć osób po zainteresowaniu nową odsłoną kanału informacyjnego jednak wybiera TVN 24 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fanbonda napisał(a):

No i gdzie wykazałeś spadki widowni TVN 24 i Polsat News w stosunku do TVP Info? 

Ja niczego nie musiałem wykazywać. Widać przepływy z Polsat News. Jak sądzisz widzi poszedł do Republika? 

Ani na Twoją tezę nie ma twardych danych, ani na moją. Ale jednak dwóm stacjom spada, a jednej stacji nieznacznie rośnie, to chyba wniosek jest oczywisty że skądś ta widownia odeszła skoro przyszła do TVP Info, bynajmniej w tym badanym okresie.

TVP Info buduje na nowo swój zasięg. Po kilku miesiącach działania nowej wersji, jego wyniki są i tak są niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kostka napisał(a):

A potem byłyby dymy, że łojej tureckie nowele zabrali łeeee...

Poza tym wydaje mnie się że ramówek Jedynki i Dwójki nie zmienią aż tak mocno. Zresztą nawet te powtóreczki różne jakąś widownię zbierają.

Ale pomysł aż taki zły nie jest. Ja bym może nawet zrobił simulcast "Gościa poranka" w miejscu dawnego "Kwadransu politycznego" Jedynki.

 
„Gość Poranka” jest co prawda puszczany w TVP Polonia, tyle że o 12:00 i nigdy nie wiadomo, które wydanie poleci - wcześniejsze czy późniejsze.

Poza tym to nie byłyby tak mocne zmiany, w tym czasie lecą albo programy ekumeniczne albo powtórki „M jak Miłość” lub inne tego typu produkcje. Audycje Redakcji Ekumenicznej można by przenieść w okolice planowanego krótszego wydania „Panoramy” o 18:00 (w końcu i tak lecą tylko raz w tygodniu). Pozostałe produkcje można spokojnie umieścić w TVP Seriale, którego oczywiście model działania trzeba przebudować tak, aby nadawał się do TV naziemnej. Warto w końcu skończyć z tym śmietnikiem sztucznie podbijającym oglądalność głównych anten TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr. Music napisał(a):

Tylko, żebyś potem nie marudził, że do TVP będzie trzeba dokładać jeszcze więcej, niż teraz.

Nie będę. Do ścieku jakim była grosza bym nie dał. Teraz dla mnie sytuacja diametralnie się zmieniła.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...