Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu szykują się powroty programów. Od 3 marca niedzielne pasmo o 17:30 będą zajmować na przemian "Młodzież kontra, czyli pod ostrzałem" oraz dawno już niewidziany magazyn "100 pytań do", czyli rozmowa dziennikarzy i publicystów z jednym gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie zmusza do oglądania kanału jeśli jest nudny. Jeżeli to jest największy problem TVP Info to jednak na duży plus. Na dziennikarzy narzekać też nie mogę. W koncu są to dziennikarze, a nie ludzie którzy obrażają podczas rozmów swoich gości. Ciesze się, że takie standardy w TVP już się skończyły.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

dawno już niewidziany magazyn "100 pytań do", czyli rozmowa dziennikarzy i publicystów z jednym gościem.

Będzie to chyba wielka reaktywacja w historii Telewizji Polskiej. Ten program nadawany w latach 80 i 90 gościł wiele osobowości jak Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Lecha Wałęse, Jerzego Urbana i Lecha Kaczyńskiego.

Na plejadzie dziennikarzy znajdziemy europosła Ryszarda Czarneckiego,Jacka Kurskiego czy Jacka Łęskiego

Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim.

 

 

,

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to akurat ta reaktywacja, po prawie 30 latach, mnie zdziwiła. Bo o ile spodziewałem się powrotu "Młodzieży kontra", zresztą zdejmowanie tego programu za czasów PiSu było ogromnym błędem, tak tutaj jednak postawiono na nieoczywisty format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było traktowane jako tytuł umowny, natomiast raczej literalnie nie zadawano 100 pytań, może przy emisji w Dwójce, gdy program trwał około godzinę, było bliżej do tej liczby, ale już po przeniesieniu do Jedynki i skróceniu do 30 minut przy dołożeniu pytań od widzów to już szans nie było. Bardziej to uznawano na zasadzie takiej, że mogli do programu przyjść różni dziennikarze i zadać dowolne pytań, zaś prowadząca (bo tu zawsze kobiety prowadziły) była tylko moderatorką, która rozpoczynała dyskusję, zadawała pierwsze pytanie i podsumowywała program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy pamiętacie jak nazywała się dziennikarka polityczna, która była zawsze ubrana na ciemno z muchą pod szyją? Nie pamiętam, jak nazywał się jej program, ale był w niedzielę w TVP2 ok.20:00. Przez godzinę maglowała gościa ze świata polityki. Chyba to była kontynuacja "100 pytań do".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara Czajkowska. Przy czym "Linia specjalna" nie była kontynuacją "100 pytań do". W programie Czajkowskiej chyba pierwszy raz zastosowano system audiotele do wyrażania poparcia lub dezaprobaty dla słów danego gościa.

Ona zresztą też miała rozmowy w TVP Info, jakieś 10 lat temu, to tak żeby pozostać w temacie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, swordfish napisał(a):

Przy okazji, czy pamiętacie jak nazywała się dziennikarka polityczna, która była zawsze ubrana na ciemno z muchą pod szyją? Nie pamiętam, jak nazywał się jej program, ale był w niedzielę w TVP2 ok.20:00. Przez godzinę maglowała gościa ze świata polityki. Chyba to była kontynuacja "100 pytań do".

Jeszcze to głosowanie na ekranie czy widzowie popierają to co mówi gość danego odcinka czy nie. To było najlepsze i zawsze to śledziłem. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Barbarę Czajkowska  i jej "Kod Dostępu" Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy, ale uważam, że PiS popełnił błąd, że zawłaszczył całkowicie TVP dla siebie przez ostatnie lata i wtedy zwolnił dziennikarzy i redaktorów, których nie powinien zwalniać i teraz to się na nich mści niestety. Oczywiście są głosy, ze przed 2015 rokiem TVP była zawłaszczona przez PO (tylko może nie w takiej skali) W TVP powinno być miejsce dla różnych dziennikarzy, różnych punktów widzenia i różnych opinii. Gdyby tak było to TVP Info nadawałoby tak jak do tej pory, z taką samą ramówką, która była o niebo lepsza i ciekawsza niż ten twór neo-info co teraz mamy. Dlaczego emisja TVP Info nie jest prowadzona z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej? O co chodzi? Tego kanału nie da sie teraz oglądać. Zniszczyli go. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, satmaniak2000 napisał(a):

Dlaczego emisja TVP Info nie jest prowadzona z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej? O co chodzi?

Tu raczej chodzi o taką "białą ściane" jak 1989 roku według tamtej strony, a tak na poważnie to moim zdaniem chcą to sprywatyzować.  Fajnie by było jakby TKW był realizowany że Studia Plus na placu Powstańców, a przynajmniej studio by nie marnowało się.

Przecież w TAI i tak będą w moim odczuciu musieli wywieść białą flagę na  masztach przy ulicy Woronicza, a przecież bez pieniędzy z abonamentu ta telewizja dalej jak do Wielkanocy lub Igrzysk nie zajedzie. 

Zgodnie z umową KEP - TVP Info na antenie TVP Info musi być serwis "Redakcji Katolickich Programów TVP" czyli "Okiem Wiatry".

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kirk napisał(a):

W marcu szykują się powroty programów. Od 3 marca niedzielne pasmo o 17:30 będą zajmować na przemian "Młodzież kontra, czyli pod ostrzałem" oraz dawno już niewidziany magazyn "100 pytań do", czyli rozmowa dziennikarzy i publicystów z jednym gościem.

Z tego co widzę "Młodzież kontra, czyli pod ostrzałem" ma być też równolegle w TVP3 Kraków ale nie wiadomo czy co tydzień czy tak jak w przypdku TVP Info co dwa tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Spory spadek, skoro zabrali prawdę, słuszną prawdę i tylko prawdę to co ma oglądać ten biedny pisowski elektorat. Ogląda TV Republika, TV Trwam, lub nie ogląda w ogóle. Przecież nowa władza (Tusk)zabrała im taką wspaniałą telewizję z której czerpali tyle dobra i ciekawych rzeczy że teraz się pogubili i wolą nie oglądać nic. Trzeba czasu. Część pewnie przejrzy na oczy, reszta zostanie przy swoim.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Agnieszka Oszczyk czyli dziennikarka TVP3 Gdańsk, „Panoramy" i TVP Info jakąś godzinę temu zrobiła live na Facebooku:

https://www.facebook.com/share/v/Kz9hU7tSfdxL2jQn/

Podczas spotkania prezenterka opowiedziała o sytuacji od kulis oraz  potwierdziła że jest nadal pracownikiem TVP tyle że odsuniętym od wykonywania obowiązków służbowych. Z uzyskanych przez nią informacji wynika że w takiej sytuacji jest większość osób pracujących w Telewizji Polskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się było spodziewać tej informacji, że jest się dziennikarzem/prezenterem w TVP Info i Trójki Gdańsk, ale jest się odsuniętym od wykonania obowiązków służbowych. Większość takich osób ma podobnie! Ciekawe co będzie dalej, bo nigdy nie wiadomo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Pani Agnieszka Oszczyk mówiła z zawieszonymi dziennikarzami jeszcze nikt się nie spotkał. Jak dodała sporym zaskoczeniem była dla niej informacja o zerwaniu anten gdy szefowie kazali dziennikarzom iść do domu. Widok pustego newsroomu TVP Info na Placu Powstańców był dla niej szokujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

a tak na poważnie to moim zdaniem chcą to sprywatyzować.

Gdzie ty słyszałeś o prywatyzacji? Może budynku na Placu "sprzedać" TVP nie chce, bo to ich? Wszystko przedstawiasz w złym świetle jakby wg nich "oooo to Plac był zalewem tych treści, nie chcemy tam być"... Tak wiem, sporo tam jest technologii, może nawet "lepszych" niż na Woronicza, ale jakoś INFO i główne programy są na Woronicza i widocznie tam im się dobrze wiedzie.

15 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Fajnie by było jakby TKW był realizowany że Studia Plus na placu Powstańców, a przynajmniej studio by nie marnowało się.

Fajnie by było gdybyś wiedział że TVP3 Warszawa działa, bo ma swój budynek, swój zespół. Też na Placu, połączony z tamtym walcem na Placu, ale i tak. Zresztą jakoś sobie nie wyobrażam Dziennika Regionów z mega wielkiego studia TVP INFO. Jak już, to prędzej ze studia po ex-Wiadomościach.

15 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Zgodnie z umową KEP - TVP Info na antenie TVP Info musi być serwis "Redakcji Katolickich Programów TVP" czyli "Okiem Wiatry".

I gdzie go umieścisz? Niedziela 16:00?

Poza tym masz niszowy "Kościół z bliska" w równie niszowym TVP3. A, jeszcze potężne "Między ziemią a niebem". To chyba... nie wystarczy?

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kostka napisał(a):

I gdzie go umieścisz? Niedziela 16:00?

Poza tym masz niszowy "Kościół z bliska" w równie niszowym TVP3. A, jeszcze potężne "Między ziemią a niebem". To chyba... nie wystarczy?

Ale pochodząc do sprawy normalnie, bez ironizowania, to nie widzę problemu, żeby w TVP Info był raz w tygodniu program informacyjny o życiu Kościoła, szczególnie że 16:00 w niedzielę jest praktycznie rzecz biorąc wolna. Nie ma tam innego magazynu. Poza tym "Między Ziemią a niebem" ma nieco inny charakter, a tu chodzi o magazyn stricte informacyjny.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Poland napisał(a):

Z tego co Pani Agnieszka Oszczyk mówiła z zawieszonymi dziennikarzami jeszcze nikt się nie spotkał. Jak dodała sporym zaskoczeniem była dla niej informacja o zerwaniu anten gdy szefowie kazali dziennikarzom iść do domu. Widok pustego newsroomu TVP Info na Placu Powstańców był dla niej szokujący. 

Co ciekawe Pani Agnieszka Oszczyk opowiedziała też sytuacje z feralnego momentu zerwania anteny TVP Info:

"Doskonale pamiętam ten dzień, w którym prowadząc serwis informacyjny, siedząc w studiu i rozmawiając na Skype z gościem, usłyszałam w słuchawce głos realizatora wizji, który powiedział jedno krótkie zdanie: Dokończ serwis, ale nie ma nas już na antenie. Nie bardzo wiedziałam, co on ma na myśli" — opowiadała.

Jak dodała zazwyczaj prośbę o zakończenie wywiadu i serwisu wysyłał jej na słuchawkę wydawca więc ta nietypowa sytuacja była dla niej zaskoczeniem. 

Pani Agnieszka Oszczyk skomentowała też kwestie nowych prezenterów stacji:

"Kto teraz włączy sobie jakikolwiek program w TVP, zobaczy, co się zmieniło. Nie mnie jest oceniać jakość, zawartość merytoryczną, profesjonalizm lub jego brak. 99 proc. prezenterów zostało odsuniętych od programów TVP. Te programy po prostu zniknęły. (...) Gdy po kilkunastu dniach zaczęły wracać, to prowadzili je już inni ludzie, ludzie zatrudnieni przez nowe władze TVP. (...) Ja naprawdę serdecznie gratuluję tym koleżankom i kolegom, którzy przyszli potem, usiedli na naszych miejscach i udają, że nic się nie stało, że jest ok. Gratuluję dobrego samopoczucia" — podsumowała obecną sytuacje wspomniana dziennikarka. 

Oszczyk krytycznie też oceniła decyzje nowych władz Telewizji Polskiej:

Widzowie zostali pozbawieni swojego prawa do informacji, zagwarantowanego konstytucją i to nie na chwilę, nie z powodu awarii, nie na kilka godzin, ale na wiele dni — mówiła poniekąd mając rację zważywszy na to ile powrót na wizję zajmował chociażby stacji TVP3 Kielce. 

Tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście widok pustego newsroomu na Placu Powstańców był dla Pani Agnieszki Oszczyk sporym szokiem ale też i obrazem który zapamięta na długo gdyż do tej pory od rana do późnych godzin nocnych widywała tam kilkadziesiąt swoich kolegów i koleżanek z pracy a po tym jak jej szef kazał dziennikarzom iść do domu nikogo tam nie było. 

Osobiście zastanawiam się czy za takie wygłoszone na livie cytaty Pani Agnieszka Oszczyk może otrzymać kolejne przykre konsekwencje zwłaszcza że wspomniała o tym że internauci porównywali sytuacje do Stanu Wojennego a ona sama określiła obecne media publiczne jako „TVN bis" zaznaczając przy tym że dzięki władzy była równowaga w mediach gdyż TVP było konserwatywne w przeciwieństwie do innych, komercyjnych nadawców. 

Wspomniana zawieszona prezenterka mówiła też o kwestii braku kontaktu z nowymi władzami mediów publicznych:

- Nikt się z nami nie spotkał, nikt nie poinformował ani mnie, ani innych prezenterów prowadzących serwisy, dlaczego, skąd taka decyzja wobec nas, skoro nawet wydawcy, osoby, które wkładały kontent, nadal pracują - opowiadała dziennikarka. 

Pani Agnieszka Oszczyk oceniła też aktualną sytuacje w mediach publicznych:

"Toczy się w tej chwili spór prawny o to, czy te wszystkie zmiany zostały zrobione legalnie. Myślę, że to sądy będą rozstrzygać, ja mimo tego całego zamieszania wierzę, że w jakiś sposób zostanie to rozstrzygnięte" - stwierdziła prezenterka. 

Dodatkowo też poinformowała jakie ma najbliższe plany na przyszłość:

Ja daję sobie jeszcze czas. Jakieś tam propozycje być może by były lub już są, ale ja sobie daję czas przede wszystkim na zadbanie o swoje zdrowie, to jest dla mnie priorytet i zapytanie samej siebie: jak ja chcę się dalej realizować? Czy będę dalej w mediach - tego nie wiem. Zobaczymy. Czas pokaże - mówiła internautom Pani Agnieszka Oszczyk

Na koniec tego posta dodam jeszcze że wymienione cytaty zostały spisane przez Fakt, Radio Zet oraz O2 pod tymi  linkami: https://ludzie.fakt.pl/byla-prezenterka-tvp-uderza-w-nowych-pracownikow-gratuluje-samopoczucia/bqx33lf , https://rozrywka.radiozet.pl/plotki/agnieszka-oszczyk-krytykuje-zmiany-w-tvp-udaja-ze-nic-sie-nie-stalo , https://www.o2.pl/plotki/oszczyk-wbija-szpile-nowym-pracownikom-tvp-naprawde-serdecznie-gratuluje-6993418715925024a

Edytowane przez Poland
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zacytowanie.
Bardzo lubiłem panią Agnieszkę w serwisach na kanałach TVP. Szkoda, że jej nie ma jak i niektórych innych, ale cóż...

Jak wiele ludzi ja także nie chcę TVN bis ani TVPO. Większość TVPiS też było złe, ale większość to tylko więcej niż 50% a nie, że 100%.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...