Skocz do zawartości

Animax


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni mój post mój o Animax'ie a nie Spectrum ^^' mówili że ruszą jesienią ruszą no to jak widać coś ruszają, mają czas do grudnia by spełnić swoje obietnice ;p nie wiem co was wątpliwości wzięły, jam myślę że Animax u nas ruszy bezproblemowo ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy w Polsce kanał o anime ruszy w przyszłym roku

2007-10-17

Na początku przyszłego roku rozpocznie nadawanie polska wersja kanału Animax, poświęconego w całości japońskim serialom anime. Stacja należąca do Sony Pictures International dystrybuować będzie w naszym kraju HBO Polska.

 

- Kontent do nowego kanału pochodzić będzie pochodzić z japońskich studiów produkujących anime, które w całości zostały wykupione przez Sony - mówi nam Marcin Skabara, marketing manager HBO Polska. Stacja adresowana będzie do grupy tzw. "young adults", czyli ludzi po dwudziestce.

 

W naszej części Europy Animax nadaje już od wiosny m.in. w Czechach i na Wegrzech. Jednak w tamtych krajach stacja dzieli się czasem z adresowanym dla dzieci kanałem MiniMax, co powoduje, że jest dostępna dopiero od godz. 20.00. - W Polsce Animax będzie pełnym kanałem z ułożoną na nasz rynek ramówką - wyjaśnia nam Skabara. Nie wiadomo na razie przez ile godzin dziennie będzie nadawać.

 

Stacja najprawdopodobniej emitować będzie kreskówki z lektorem, choć w planach jest także specjalne okienko w oryginalnej japońskiej wersji językowej. - Będzie ono dedykowane miłośnikom japonistyki - tłumaczy Skabara. Nie będzie natomiast żadnych programów z dubbingiem - Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że Polacy nie są zainteresowani taką formą tłumaczenia - dodaje Skabara.

 

Animax ma pojawić się w pakietach cyfrowych sieci kablowych oraz na platformach cyfrowych, prawdopodobnie kontent kanału będzie w przyszłości dostępny także w telefonach komórkowych, nad takimi rozwiązaniami pracuje bowiem Sony.

 

HBO rozpoczęła już rozmowy z operatorami na temat włączenia kanału do ich oferty, a stacja została zaprezentowana podczas wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w Zakopanem. Marcin Skabara nie ma obaw o wynik rozmów - Pracuje nad tym drużyna HBO - przekonuje i jako przykład sukcesu podaje dystrybucję kanałów AXN, również należących do Sony, które są obecne u wszystkich dużych operatorów kablowych i satelitarnych poza Aster.

 

Animax wystartował w 1998 roku w Japonii. W tym kraju ma ponad 5 milionów abonentów (dane z kwietnia 2006 roku). Potem stacja pojawiła się w wielu krajach Azji, a także w Ameryce Południowej. W Europie Animax rozpoczął nadawanie w 2007 roku, zastępując kanał Anime+. Poza Wegrami i Czechami jest obecnie dostępny także w Niemczech i Rumunii.

 

źródło: http://www.wirtualnemedia_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jakieś konkrety :> tylko po co bawić się w okienka językowe jeżeli można robić ścieżki i napisy DVB, przecie mają w tym doświadczenie na HBO i AXN, takie rozwiązanie było by najlepsze. Mam cichą nadzieje że wyląduje też kanał wyląduje w też Vectrze (jak dodadzą do dziecięcego prawdopodobnie kamienie pójdą w stronę BOKa ;p), też czasami lubię pooglądać anime.

Jak puszczą DBZ to ten kanał będzie działał jak próżnia dla dużego procenta młodzieży ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic do tego nie mam ale, raczej odradzam nazywanie anime "bajkami" przy fanach anime. Fakt cześć anime jest dziecina że należy im sie tytuł bajki, wkońcu japońce muszą coś robić dla najmłodszych )może nie wiecie ale pszczółka maja ...to anime, tylko tak stary styl e nie widać tego za pierwszym razem ;p), ale fani tego nie lubią jeżeli nazwiesz jakież poważniejsze anime "bajką". Podejrzewam że na Animaxie raczej nic nie będzie dziecinnego.

Tak tylko mówię by tu jakaś awantura nie wybuchła przypadkowo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna bylo przeczytac to kanal bedzie dla osob ok. 20 roku zycia. Ja jestem za gdyz jestem fanem anime, ciekawe jakie pozycje zaproponuja. dla mnie liczy sie aby pokazali Naruto gdyz jest to najlepsze anime jakie kolwiek widzialem. niektorzy uwazaja naruto za bajke gdyz jest emitowany na Jetix ale ta wersja jest na maxa ocenzurowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to co zrobili z Naruto na Jetix, to aż mi się śmiać chce ^^ cud że używają oryginalnych nazw organizacji i rang społecznych, ale i tak zdarzyła się "wioska schowana w trawie" (co ciekawe w kolejnym zdaniu zdarzyła sie "wioska schowana w krzakach" definiując tą damą frakcje ;p), aż szkoda że nie mam karty TV by to nagrać i dać na YouTube z angielskim tłumaczeniem ^^ W oryginalnej wersji wszystkie "wioski" mają "of" między "Village" a nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube animacje z Anime są jednymi z najczęściej oglądanych plików video.

Dzieci i młodzież (ale i nie tylko) biegiem wracały do domów ze szkół, by na RTL7 obejrzeć DragonBalla.

 

Polacy lubią japońskie bajki.

Kochany, glownie dzieci i mlodziez i to napewno nie wszyscy fascynuja sie tym kiczem.

Wiec nie mow co Polacy lubia stary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Animax pojawi się we wszystkich platformach (zwłaszcza w CP), to będę bardzo zadowolony :D. jedynie ciekawi mnie jedna sprawa, a mianowicie do jakich pakietów trafi, bo kanał nie pasuje do pakietu dla dzieci, bo jest adresowany do starszej widowni, ale do pakietu filmowego również nie pasuje. Wiadomo, że C+ nie będzie miała z tym problemów, CP też raczej nie, bo może dodać go do PF, ale n-ka już jest podzielona na pakiety tematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Wikipedii nie ma co wierzyć, z oczywistych przyczyn, że każdy może dopisać sobie co chce, ale sami zobaczcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Animax W tabelce po prawej stronie pisze, że dostępny jest/będzie w: telewizja kablowa, platforma cyfrowa: Cyfra+ ,Cyfrowy Polsat ,n. :roll::wink:

No ale na razie jeszcze 100% nic nie wiadomo, trzeba czekać za info w tej sprawie, ale to jeszcze trochę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawca nie przedstawił żadnej informacji w tej sprawie, więc tekst z Wikipedii jest wyssany z palca. Oni też skądś muszą najpierw informację zdobyć i wierzcie mi, że nikt tam nie dzwoni do nadawcy, żeby się zapytać o takie kwestie - albo znajdą plotkę w internecie i trafia niestety tam (choć niepowinna), lub w ogóle zmyślanko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by Animax pojawil sie we wszystkich platformach to napewno by trafil do pakietow:

 

CP - Familijny lub Film

C+ - AXN Pak

n - Hity Filmowe.

 

Wiemy obecnie ze zacznie nadawac 1 stycznia 2008r. oraz ze trwaja rozmowy ze wszystkimi platformami i wiekszymi operatorami kablowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...