Skocz do zawartości

Kanały muzyczne


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czasem, czy to nie wytwórnie płytowe zabiły oryginalność, wszechstronność i MUZYCZNOŚĆ telewizji muzycznych... Choćby poprzez drakońskie tantiemy za nadawanie czegoś nieco ambitniejszego, czy starszego. Zobaczcie np. w Teleexpressie, że wciąż produkuje się polskie teledyski, także młodych wykonawców, ale i tych starych. Jaka jest szansa, że poza tymi 15 sekundami tuż przed 17.15, uda nam się obejrzeć dane wideo w większym fragmencie lub w całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam dzień w którym zakodowano MTV Europe z Astry.

Była to sobota 2 lipca 1995. Włączam wczesnym porankiem MTV a tam paski.

Mile wspominam zakodowane MTV UK, MTV Europe czy VH1 UK - też słuchałem ale nie z wieży tylko z jakiegoś starego magnetofonu na kasety.

Pamiętam też chwilowe niekodowane okienka, czy też poważne awarie kodowania systemu Videocrypt.

Jako ciekawostkę dodam że mam nagrane na VHS sporo z kodowanych kanałów paczki MTV. Jeśli kogoś to zainteresuje to dokopię się do mojego archiwum i wyszukam kasetkę, zgram i wyślę zappy.

 

Ja pamietam ten moment. Dokladnie chwile w ktorym zakodowano sygnal. Lecial wtedy teledysk Aerosmith "crying". Pamietam jak to by bylo wczoraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A ja pamiętam dzień w którym zakodowano MTV Europe z Astry.

Była to sobota 2 lipca 1995. Włączam wczesnym porankiem MTV a tam paski.

 

Nie pamiętam już co było dalej. Chyba przez weekend były tylko pasy kodowania. Później w mojej kablówce włączono MTV UK z którego nie byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Atomic TV dosyć dobrze pamiętam. Miałem do niego dostęp od 1998 roku aż do przekształcenia w MTV Polska.

Trochę historii o kanale ode mnie.

Była to wówczas największa stacja muzyczna w Polsce. Oczywiście nie miała takiego zasięgu jak dziś VIVA Polska, bo docierała głównie do odbiorców Wizji TV i do widzów nielicznych telewizji kablowych.

Muzycznie przypominała bardziej MTV niż VIVE, ale to MTV, na którym jeszcze leciała muzyka. Na kanale było dużo rocka, metalu, hip hopu i popu.

Gdy powstało MTV Polska, to część ekipy, a także nieliczne programy z Atomic TV zagościły na MTV.

Popularnym programem był magazyn "Dzika Szafa Grająca", w którym widzowie telefonowali i wybierali ulubione teledyski.

Później program ten zagościł na antenie MTV Polska - prowadził go VJ Paweł.

Inne programy znane z Atomic TV, to: "Co jest" - czyli muzyczne informacje, "Monogram" - biografia danego artysty bądź zespołu, "P.i.e.p.r.z" - pikantne teledyski (ten program również zagościł na antenie MTV Polska - prowadziła go VJ Joanna), "MC 2" - klipy z gatunku Trance, House, Dance, "Reaktor" - czyli szeroko rozumiana muzyka rockowa, "Hitofon" - lista przebojów nowych klipów, "20 Klubowych" - notowanie dance teledysków (ten program również był emitowany na MTV Polska. Znany chociażby z MTV Europe pod nazwą Dancefloor Chart).

 

Kilka zapów:

58531324.png

37326440.png

84973891.png

56152973.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a propos Atomicu są jakieś materiały z istnienia tego kanału?

Bo jedyne co zauważyłem to klip WYP3 & WFD - Ja Mam co Ty na YT.

 

Też pamiętam ten teledysk, który kojarzy mi się z Atomic :D Znalazłem też wywiad z LWC z 1999r. - jeden z członków to O.S.T.R. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Piotr G. Bardzo pięknie opisałeś historie :D

ja dodam od siebie, 2 linki promocyjne z początków nadawania Twojej Wizji, są tam propozycje programowe w tym Atomic TV

http://www.youtube.com/watch?v=3EPebZ2vL5g

http://www.youtube.com/watch?v=1O3EA13sNaA}

w pierwszym linku, w 53 sekundzie pojawia się 1 prezentacja Atomic TV, głos który zapowiada to nie czasem aktor, Zbigniew Suszyński ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
Szkoda że Viva Plus podzieliła losy Vivy Zwei. To był dobry kanał muzyczny.

W czasach "Get the clip" świetny, bo w bazie posiadała dość ciekawe piosenki, których nie emitowano w MTV czy VIVA Polska. Chodzi m.in. o niemieckich wykonawców. Na antenie pojawiały się także SMSy z Polski, co świadczyło o popularności stacji w naszym kraju a także polskie wideoklipy, np. "U Ciebie w mieście" WWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji, ponad dziesięć lat temu stworzono nową, muzyczną telewizję - MCM - La Chaine Musicale (MCM - "Kanał muzyczny"). Z czasem pojawił się MCM 2, który po rebrandingu przybrał nazwę bodajże MCM Pop.

Obecnie, działa kilka kanałów pod tą marką:

1. - MCM

2. - MCM POP

3. - MCM TOP

oraz, raczej nie zaliczam do tej listy - 4. - promo MCM z okazji 10-lecia tej telewizji.

 

Mam nadzieję, że są jeszcze osoby, które pamiętają tą telewizję? Nie mam teraz za bardzo czasu, ażeby poszukać jakichś zapików, być może Wy coś macie? A przypomniałem sobie o MCM, natrafiając na nagranie z MCM 2 z teledyskiem Limahla - "The Never Ending Story". Niestety, zgubiłem adres strony...

Czekam na Wasze odpowiedzi, no i miłych wspominków ;-)

 

P. S. Już jutro Tłusty Czwartek!! Smacznego!! :D :D :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=HK4IsSsjhDQ&feature=related

 

Oto link do tegoż nagrania - przepraszam, ale poprzedniego postu już nie mogę zedytować :( Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do szukania ciekawostek o MCM...

 

A tu - nagranie z Polskiej wersji MTV CLASSIC - świetnego kanału, który niestety został usunięty bodajże w 2005 r.

 

:smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak siegam pamiecią kanał MCM był dostępny w cyfrze + , MTV Classic pamiętam z Wizji tv ( można było jeszcze oglądać MTV Base ) . Z Vivy Plus najlpszy był "GET THE CLIP" można było głosować sms-em na teledyski ,który otrzymał najwięcej głosów był emitowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę o muzycznych telewizjach MCM i, dla wielu zaraz po dawnym MTV, Vivie, Vivie Plus, najlepszym kanale dawnej "satelity" - Onyxie.TV.

- Link do piosenki wspaniałej piosenkarki - Neny - 99 Luftballons (99 Baloników); nagrane w głównym MCMie.

http://www.youtube.com/watch?v=9whehyybLqU&feature=related - wyżej wspomniany teledysk, ale z Onyx TV.

---

Co do wcześniejszych Waszych postów, zgadza się: MCM mieliśmy okazję oglądać w Cyfrze+, pojawił się chyba wraz z całym pakietem w 1998, a zniknął... na pewno przed 2004 rokiem.

---

A oto i link do francuskiej Wikipedii, zawierający artykuł o powstaniu MCM. Wbrew nazwie promo ("10 ans du MCM" - 10 lat MCM-u) kanał obchodził nie tak znowuż dawno (bo w 2009r.) 20-te urodziny!

http://fr.wikipedia.org/wiki/MCM_%28cha%C3%AEne_musicale%29

 

mini EDIT: Nadto wszystkie logotypy MCM, MCM POP (dawniej MCM2) i MCM TOP, do tych dwu ostatnich są osobne artykuły, linki w w/w artykule na dole strony. Przeczytać może wydaje się trudne, ale co nieco na pewno zrozumiecie, ja przynajmniej trochę kapuję o co . Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...