Skocz do zawartości

Kanały muzyczne


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam też poranki na VIV-ie (VIVA Wecker, czy jakoś tak). Teledyski przerywane były krótkimi wejściami nawet nie brzydkiej prezenterki z długimi czarnymi włosami, ale nie pamiętam jak się nazywała.

Chyba masz na mysli Shirin Valentine? http://www.shirinvalentine.de/

Shirin byla jedyna prezenterka VIVA Wecker.

 

Dzisiaj by to juz nie bylo mozliwe, ze ktos prezentuje VIVA Wecker. Za duzo kosztow na mala ogladalnosc.

No ale wtedy jeszcze byl caly program prezentowany, oprocz czasu 1:00 - 6:00.

Przynajmniej VIVA Wecker razem z Planet VIVA i Nachtexpress dozyl do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tiwo - hmmm... zawodzi mnie już pamięć - być może to ona, ale pewności mi brak - muszę znaleźć jakąś jej starszą fotkę (próbowałem na Google, ale wyszukało tylko jedną, na której nie za wiele widać. Pamiętam, że ta kobieta miała na 100% dłuższe, proste, czarne włosy i dość ciekawą barwę głosu... Zwykle jej wejścia w VIVA Wecker były humorystyczne - takie scenki, czasem z jakimś facetem.

 

Coś mi w głowie kołacze, że ta osoba, którą mam na myśli nagrała pewien utwór, który był nawet popularny w Polsce i grany w RMF na Hop Bęc (w tym RMF z dawnych dobrych czasów)

 

A refren szedł jakoś tak:

 

"Can we talk, baby talk for a minute

You and I will feel so fine

Nana nana nana nananananau" :lol:

 

Niestety było to jakieś 8 - 10 lat temu no i pamięć już nie ta, choć utwór mam na kasecie magnetofonowej, to wykonawcy przypomnieć sobie już nie mogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - to była ona - ten zespół mnie naprowadził :D Piosenkę Can we talk wydali właśnie oni na albumie Made in India (niemiecka wikipedia poszła w ruch i układanka nabrała sensu :) ) Wow - dzięki za rozszyfrowanie zagadki :D

 

PS: Swoją drogą Shirin Valentine nadal jest całkiem ładna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zalewie gniotu pojawia się światełko: The Tube Music Network

 

W sumie nie pasuje to do Wspomnień, ale jak już o tym rozmawiamy to napomknę ;)

 

Mówi komuś coś nazwisko Les Garland? Nie? No to jest jeden z twórców i współzałożycieli MTV/VH-1. Facet wydedukował słusznie, że MTV to był skrót od Music Television, tyle, że teraz "music" to tam za bardzo nie ma. W 2003 założył więc nowy kanał o nazwie The Tube Music Network. Zasada jest prosta: zero reality show. zero rozdawania nagród, zero seriali, zero kreskówek, zero pierniczenia o bzdetach na antenie. Kanał jest w 100% niezależny od wytwórni płytowych i do tego niekodowany, ale dostępny (póki co) tylko w USA. Na antenie grane są różne klipy - nie jak na VIVA/MTV, że mają może ze 100 klipów i grają to samo po 10 razy dziennie - stale jest rotacja muzyki i nie ma mowy, aby podczas oglądania się zanudzić.

 

Może kiedyś i do nas zawita :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie MTV to mam takie wrażenie, iż te kanały utrzymują się tylko z jednego powodu: sama marka "MTV". Kanał ma bogatą historię, swojego czasu dorobił się bardzo silnej pozycji na rynku przez co jest obecny w wielu krajach Europy i na świecie. Do dzisiaj jest ceniony i tutaj dziwię się dlaczego? Przecież to już nie jest muzyczna telewizja, tylko nazwę tą samą zachowali - właśnie dlatego aby dalej widzowie ten kanał oglądali. Myślę że złote czasy MTV już minęły i to jest tylko kwestia czasu jak kanały przestaną być źródłem dochodów i zaczną przynosić straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV zrobiła błąd regionalizując się - teraz niepotrzebnie kasa jest pompowana w lokalne twory mające niewiele wspólnego z muzyką i utrzymujące kupę ludzi mających niewielkie pojęcie o muzyce w ogóle. Jak już muszą to wystarczyłby po jeden kanał lokalny (u nas mamy trzy) - kasa z dwóch zostaje - zebrać tak z całej Europy i możnaby spokojnie ruszyć kanał "Europe" z dobrą ofertą muzyczną i to FTA, bo kasy zostałoby dużo ze zbędnych projektów lokalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nadawcy jak zwykle kierują się ilością a nie jakością. Taka polityka kiedyś doprowadzi Viacom do upadku, przynajmniej mam taką nadzieję że Abonenci odwrócą się od tej telewizji :D Bardzo przypadł mi do gustu nowy kanał muzyczny - NRJ Hits, Viacom powinien wziąć teraz przykład :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pamiętam,codziennie,jak godziny wysiedziałem przed telewizorem,aby oglądać tylko Viva Plus i Get the Clip.I te reklamy z Jambą!Brakuje mi klipów i vivy.Nie podobała mi się,natomiast polska Viva.Wolałem niemiecką.

Wróć Viva,a nie jakieś Comedy Central Deutschland!!!

Łezka w oku się kręci...

 

 

:cry::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się na wspominki przybrało :wink: Czy pamiętacie ten kanał? :roll:

 

nrgtvra3.jpg

 

NRG Television, puszczali podobny gatunek muzyki, jak dzisiejszy NRJ Hits. Co ciekawe, kanał nadawał z Albanii i był dostępny w bukiecie AlbaniaSat (pakiet połączył się później razem z DigitAlb). Był nadawany oczywiście z satelity Eutelsat W2 - 16E. Przez dłuższy okres nie kodowano sygnału, ale były krótkie momenty, że szyfrowano. Później kanał zaczął "schodzić na psy", więcej albańskich rytmów, częste zmiany loga i grafiki były już pozbawione gustu, aż któregoś dnia przekaz wyłączono. Wystartowali tak gdzieś dwa lata temu. Około rok temu zaniechano emisji. Powyżej mamy zrzut ekranowy, jak ten kanał prezentował się na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to mogą powyłączać te wszystkie muzyczne badziewia. Jedynym kanałem muzycznym, który kiedyś oglądałem był VH-1 Classic w oryginalnej brytyjskiej wersji, ale od kiedy zastąpiono go najpierw MTV Classic, a potem VH-1 Polska, to przestałem oglądać. Wszędzie pełno tego popu, na szczęście jest jeszcze publiczne radio, a szczególnie Trójka i stacje regionalne, które trzymają wysoki poziom, chociaż szkoda, że dużo dobrych audycji muzycznych nadają w godzinach nocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...