Jump to content

Kanały muzyczne


Recommended Posts

Człowieku... Kiedyś to był kanał muzyczny, a teraz to lipa. Nic ciekawego tam nie ma. Schodzi to wszystko na psy. A nie mówiąc już o Vivie Plus, gdzie popołudniu można wygrać € - tak jak TVN Gra.

Według mnie Viva Polska coraz bardziej bije pierwsza vive.

 

MK

Link to post
Share on other sites

Też pamiętam - zupełnie inne podejście do prezentacji teledysków nawet. Zresztą tam zaczynali przecież Stefan Raab, Mola Adebisi (teraz Dyrektor Programowy muzycznego kanału iM 1), Daisy Dee (to już trochę później ;) ). Pamiętam też poranki na VIV-ie (VIVA Wecker, czy jakoś tak). Teledyski przerywane były krótkimi wejściami nawet nie brzydkiej prezenterki z długimi czarnymi włosami, ale nie pamiętam jak się nazywała. Cały program był bardziej szalony, dynamiczny i nieprzewidywalny. Nigdy nie było wiadomo co np.: Raab wymyśli. W studio był fajny bajzel. Do tego ilość klipów nie zamykała się w liczbie ok. 50 w ciągu dnia powtarzanych w kółko jak jest teraz, a reklamy były o wiele krótsze (i nie było tych wkurzających reklam dzwonków na komórki :P )

Link to post
Share on other sites
Jak w przeszłości był Get The Clip to bardzo mało osób głosowało. Na dole przewijały się w kółko te same pozdrowienia :)

 

MK

 

I właśnie z tego powodu został zawieszony. Nie osiągnął dostatecznego zainteresowania ze strony widzów. Choć w sumie nie wierzę, że Parot i inne tego typu badziewia mają teraz większą popularność...

Link to post
Share on other sites

Wlasnie. A powiedzcie mi, takie glosowanie jak na "4fun.TV" sie czymie ? Chyba tez duzo ludzi nieglosi jak nikiedy ponad 20 minut czekam na pioseke ktorej kilkanascie razy odebrane procenta przez inna pioseke. To nieduzo ludzi musi glosowac jak jeden call to 30 procent albo iles.

 

A co do "VIVA ZWEI", to niestety nie moje czasy satelitarne. Wtedy kanal ten mielismy w kablowce krotki czas, to wiem, ale to tez wszystko.

Link to post
Share on other sites

To już konkurencja dla Vivy, ale pamiętam czasy, a były to niedawno, jak chyba jeszcze analogowo FTA nadawali MTV 2 POP. Wtedy to tam grali w miarę dobrze i rzadko były reklamy. Według mnie był lepszy to kanał od Vivy. Ale nie pamiętam czy była już wtedy viva pl. Chyba jeszcze nie?!

 

MK :D

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o 4fun.tv to też widać właśnie, że nie ma za dużo głosów. Powody widzę dwa:

 

- ten 1,22 zł jak na polskie warunki to za dużo (niestety). Przypuszczam, że więcej zarobiliby dając głosowanie za te np.: 0,33 niż teraz, bo więcej ludzi by zagłosowało (w końcu kosztowałoby to mniej). Zresztą sam tego doświadczyłem - puściłem kilka wypowiedzi na chat i 10 zł uleciało w powietrze :P

- przejada się ta forma - rozumiem gdyby takie pasmo było jat GTC kilka godzin dziennie - gdy jest to 24h staje się męczące, nie ma tak zaciętej rywalizacji, bo czy zagłosuje się dziś, czy jutro - obojętne - można zagłosować kiedy się chce, nie koniecznie natychmiast.

 

W Niemczech właśnie ten ostatni aspekt próbowano nieco poprawić za pomocą GTC Toplist. Codziennie z tego co pojawiało się najczęściej powstawała lista ułożona wg. ilości głosów - dzięki czemu można powiedzieć, że te głosy nie szły na marne, bo częste SMS-owanie na ulubiony utwór zapewniało mu wysokie miejsce w "punktacji generalnej" i wejście do GTC Toplist :)

Link to post
Share on other sites

MTV2POP to byl super kanal dla kogos kto lubi taka muzyke (czyli dla mnie). Byl za free, do tego w analogu, nie bylo gadajacych glow, malo reklam i duzo niepowtarzajacych sie teledyskow. Dla mnie to byl ostatni prawdziwy kanal muzyczny. RIP MTV2POP.

Link to post
Share on other sites

Ja go kochałem za ODC 40 (aż zlikwidowali ODC 40, później też był dobry, ale Viacom jak każdy ze swoich kanałów także ten ciągnął na dno).

 

Niestety przykra prawda jest taka, że za co Viacom się nie weźmie to spie***** :( Kto pamiętam TMF 9 z dobrych czasów? Grali taką muzykę, której teraz próżno szukać gdziekolwiek (dziś dokopałem się do klipów Kim Lucas na YouTube - jeszcze z 1999/2000 - nagrane właśnie z TMF 9 - to był dopiero kanał). Po przejęciu przez Viacom TMF stał się kolejnym badziewnym kanałem pseudo muzycznym...

 

Ponieważ temat zrobił się bardziej wspominkowy leci do działu Wspomnień czar ;)

Link to post
Share on other sites

MTV 2 POP był jednym z moich ulubionych kanałów muzycznych, do tego był to kanał niemiecki. Mogłem go odbierać od pierwszego dnia istnienia czyli od 1 maja 2001 roku. Pojawił się w miejsce kodowanego cyfrowego przekazu VH-1 Deutschland a w analogu w miejsce brytyjskiej wersji MTV. Najchętniej oglądałem Wishlist i ODC40. MTV 2 Pop zakończył nadawanie 12 września 2005 roku.

Ciekawe jakie były główne powody zamknięcia tej telewizji. Kanał był super, miał dobrą oglądalność i był w ogóle ciekawy. Obecnie Niemcy nie posiadają żadnego dobrego kanału myzycznego.

A to jest zap z kanału MTV 2 Pop:

0112182121mv1.jpg

 

 

A może pamiętacie ten kanał :?::?::?:

 

0112180033lz0.jpg

Link to post
Share on other sites

Zgadza się. Kanał także przypadł mi do gustu, lubiłem na nim oglądać serial Simpsonowie w oryginalnej wersji językowej. Wieczorem w soboty leciał ciekawy program z cyklu: Zwariowana kamera (nie pamiętam dokładnie tytułu). Nadawał i dalej nadaje z Luksemburga, teraz tylko pod inną nazwą: T.TV. Program nadawał w analogu na Astrze i także cyfrowo. Dlatego że była to promocja od strony nadawcy to po kilku miesięcach przekaz wyłączono i pozostał tylko cyfrowy który "spsuto" kanałem T.TV.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...