Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Przemek2892 napisał:

Sebastian Szczęsny nie pasuje do prowadzenia studia on powinien dla eurosportu i TVN komentować skoki albo zostaw w TVP i komentować dalej inne dyscypliny...

Zgadzam się z @Przemek2892.

Powini zrobić spolny komentarz z TVN i komentarz z Eurosportu.

Ciekawe z jakiego studia będzie TVN nadawać swoje studio do Pucharu Świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada jest żeby robić dwa studio osobne dla tej samej grupy przekaż eurosportu A studia osobne dla kanału Eurosport i TVN to jest dziwne nie wiem jak się będą te studia zgrywać czasowo żeby mogli się wyrobić nadawaniem reklam nie może być jedno studio dla TVN i Eurosport bo przecież będzie jeden przekaz do zawodów tylko będą dwa osobne przekazy do studiów i wychodzi na to za grupa TVN Discovery podwójnie będzie zapraszać gości do studia TVN i do studia Eurosport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie bardzo sensowne rozwiązanie. TVN idzie po odbiorcę, który po prostu włączył sobie skoki i chce je obejrzeć, a jak dodatkowo pogadają mu znajome twarze to i studio nawet pochłonie. Eurosportowe studio dla takiej osoby będzie ciężkie w odbiorze, bo jednak mimo wszystko jest ono mocno merytoryczne i rzeczowe. Poza tym z tego co da się dziś wyczytać TVN idzie mocno w opakowanie zawodów, chcą zrobić z nich coś więcej, niż zwykłe konkursy skoków, a coś takiego też nie do końca pasuje do anten Eurosportu. Plus mimo wszystko TVN i Eurosport to nadal dwie oddzielne firmy, tylko że pod jednym właścicielem, dzięki czemu współprace wychodzą bardzo naturalnie.

Co do Szczęsnego i studia to również moim zdaniem jest to bardzo dobra decyzja. Ma gadane, coś tam o skokach wie, a jednak na komentatorce uważam, że nie sprawdzał się jakoś rewelacyjnie i inni robili to lepiej. Choć nie wykluczam, że w przyszłości, kiedy Marek Rudziński zawiesi słuchawki na k o ł k u, Szczęsny nie wejdzie na jego miejsce.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Eurosport to dwie osobne firmy ale do transmisji sportowych używają jednego przekazu eurosportowego bo jak był mecze tenisowe półfinału i finału Rolanda garrosa udziałem igi świątek to było logo eurosportu na TVN a druga sprawa Eurosport korzysta ze sprzętu TVN do realizacji przekazu z terenu bo widziałem kiedyś nagranie jak jechała ciężarówka  napiszę TVN HD a realizacja była dla  eurosportu i studio które  robi Eurosport jest w studiu TVN 24 Z tego co wiem

 

 

 

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie przy skokach czy będzie logo eurosportu tak już Eurosport ma promocje w TVN bo kanały Eurosport są dostępne na platformie player.pl też jestem ciekawy jaki będzie przekaż skoków narciarskich na platformie player.pl bo ma być bezpłatny ogólnie na tej  platformie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Vinni napisał:

To jest właśnie bardzo sensowne rozwiązanie. TVN idzie po odbiorcę, który po prostu włączył sobie skoki i chce je obejrzeć, a jak dodatkowo pogadają mu znajome twarze to i studio nawet pochłonie. Eurosportowe studio dla takiej osoby będzie ciężkie w odbiorze, bo jednak mimo wszystko jest ono mocno merytoryczne i rzeczowe. Poza tym z tego co da się dziś wyczytać TVN idzie mocno w opakowanie zawodów, chcą zrobić z nich coś więcej, niż zwykłe konkursy skoków, a coś takiego też nie do końca pasuje do anten Eurosportu. Plus mimo wszystko TVN i Eurosport to nadal dwie oddzielne firmy, tylko że pod jednym właścicielem, dzięki czemu współprace wychodzą bardzo naturalnie.

Co do Szczęsnego i studia to również moim zdaniem jest to bardzo dobra decyzja. Ma gadane, coś tam o skokach wie, a jednak na komentatorce uważam, że nie sprawdzał się jakoś rewelacyjnie i inni robili to lepiej. Choć nie wykluczam, że w przyszłości, kiedy Marek Rudziński zawiesi słuchawki na k o ł k u, Szczęsny nie wejdzie na jego miejsce.

Dla mnie pokrętna  logika. Studia w TVP były merytoryczne z dziennikarzami siedzącymi w skokach jak Filip Wiśniewski czy Mateusz Leleń czy Rafałem Kotem i Adamem Małyszem. Także obecny ekspert Eurosportu jeden sezon był związany z TVP.  Więc nie wiem dlaczego teraz nie mógłby tego samego Jakuba Kota słuchać w TVN. Chcą iść w koszta i robić osobne studia ich sprawa. Skoki będą oglądać ludzie, którzy robili to dotychczas, widz sportu jest elastyczny, to nie jest widz TVP, Polsatu , TVN- on podąża za interesującym go kontentem .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Przemek2892 napisał:

druga sprawa Eurosport korzysta ze sprzętu TVN do realizacji przekazu z terenu

Nie tylko Eurosport - gdy Mariusz Wróblewski z C+ przyjechał na MP w lekkiej atletyce do Poznania, żeby nagrywać materiały do News+, to też dostał operatora z poznańskiego oddziału TVN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Dla mnie pokrętna  logika. Studia w TVP były merytoryczne z dziennikarzami siedzącymi w skokach jak Filip Wiśniewski czy Mateusz Leleń czy Rafałem Kotem i Adamem Małyszem. Także obecny ekspert Eurosportu jeden sezon był związany z TVP.  Więc nie wiem dlaczego teraz nie mógłby tego samego Jakuba Kota słuchać w TVN. Chcą iść w koszta i robić osobne studia ich sprawa. Skoki będą oglądać ludzie, którzy robili to dotychczas, widz sportu jest elastyczny, to nie jest widz TVP, Polsatu , TVN- on podąża za interesującym go kontentem .  

 

Przede wszystkim mówi się, że TVN idzie mocno w "show", chcą stworzyć oprawę skoków jakiej jeszcze w Polsce nie mieliśmy, coś zupełnie nowego, stylistycznie podobnego do tego co w zamierzchłych czasach robił niemiecki RTL. Dlatego też utrzymają drugie studio, to Eurosportowe które będzie tym co oglądaliśmy do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay uzyskało od Canal+ sublicencję na transmitowanie połowy meczów turnieju Autumn Nations Series w rugby. W ten weekend Viaplay pokaże spotkania: Włochy - Nowa Zelandia, Anglia - Tonga i Francja - Argentyna, a Canal+: Irlandia - Japonia, Walia - RPA oraz Szkocja - Australia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, live1 napisał:

Viaplay uzyskało od Canal+ sublicencję na transmitowanie połowy meczów turnieju Autumn Nations Series w rugby. W ten weekend Viaplay pokaże spotkania: Włochy - Nowa Zelandia, Anglia - Tonga i Francja - Argentyna, a Canal+: Irlandia - Japonia, Walia - RPA oraz Szkocja - Australia.

Jak dla mnie to jest ewidentna budowa gruntu pod współpracę Canal+ z Viaplay przy Premier League. Sublicencja coraz bliżej, a więc powoli sprawdza się mój scenariusz :)

Ciekaw jestem, czy niektórzy polemiści z tego forum przyznają mi rację w odpowiednim czasie, a także stwierdzą, że się mylili :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arkon napisał:

Może to jednak jakiś prognostyk, że te firmy będą współpracować w przyszłości?

 

Oczywiście, że będą,  tak się zdobywa i zwiększa swoją bazę subskrybentów (Viaplay)

@CashBackPlease, o współpracy pisałem o początku,  zaś o tym , że bedzie kanał linearny Viaplay , to są twoje fantazje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał:

Napisałeś to tak jakby to bonus był od C+ i dostana kolejne prawa które są w C+.

Za bardzo nie znam tych praw i wiem jest to bonus nie wiem od kogo tylko ogłoszą nowe prawa Viaplay. Może wiem co chodzi tylko nie chce tutaj pisać bez źródła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...